Προς το περιεχόμενο

Ποιά κάρτα γραφικών είναι καλύτερη;


Narayan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι να σε ψήσω, αν διαβάσεις σχετικά νήματα εδώ μέσα θα δεις για αύξηση τουλάχιστον 25% στην 7950, με 3 κλικ.

 

Και η 760 ανεβαίνει, αλλά όχι τόσο. Τέλος πάντων, στα ίδια παίζουν περίπου.

 

Δε θα 'θελα να σε πάρω στο λαιμό μου πάντως, γιατί περιμένουμε τις κονσόλες το χειμώνα, που μπορεί να παίξουν το ρόλο τους.

 

Απλά μέχρι στιγμής η ιστορία έχει δείξει πως όποιος θέλει να είναι όσο το δυνατόν περισσότερο άνετος στο gaming, αναβαθμίζει όσο πιο συχνά μπορεί και τον παίρνει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει και μια λογική αυτό που λεέι ο φίλος, να πάρω μια καλή κάρτα γραφικών και σε 2 χρόνια να την αλλάξω, τι πιστεύεις μπορεί να αντέξει κάποια για 2-2,5 χρόνια σε τιμή 250Ε?

Κατα την γνώμη μου γι'αυτο πήρα και την 770 η καρτα πρεπει να εχει μια άνεση.. φυσικά και εχει λογική ομως και αυτο που λεει ο φιλος.. η μπορεί τοτε να πάρεις αλλη μια ιδια και να την διπλασιάσεις.. αυτό που δεν εχει λογική παλι κατα την γνώμη μου  είναι να πάρεις μια καρτα με τις ιδιες επιδόσεις θα πω εγώ 1.5 χρονου κυκλοφορίας και ακριβότερα.. για να έπαιρνα εγω 7950 όταν βρισκω 220 την 760 θα έπρεπε να ειναι τουλάχιστον 50+ ευρω φτηνότερη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά για τον gotigreco που φαίνεται κατηγορηματικά κατά του overclocking, η GTX 760 από EVGA στα ~220€ είναι καλύτερη επιλογή.

 

Και όταν θα αρχίσει να αναγκάζεται να ρίχνει τα settings, βάζει άλλη μία 760, ή την πουλάει και πάει στην τότε αντίστοιχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 7950-760 που αναφέρθηκαν δες εδώ http://www.insomnia.gr/topic/489851-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC-vga/page-2?do=findComment&comment=52472588

 

 

 

Θυμήθηκαν ξαφνικά το vfm και τις "παιχνιδόκαρτες" κάποιοι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα παιδια  μια ερωτηση,απο θεμα αποδοσης τι να προτιμησω μια gigabyte GTX 670 2gb στα 350ε , μια gigabyte GTX 770 OC 2gb στα 375ε η μια Asus GTX 680 2gb στα 425ε και γιατι? Θα συνδυαστει με εναν ι7 3770κ η 4770κ ,και σε αυτο βρισκομαι σε διλλημα,αν μπορειτε βοηθηστε ευχαριστω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑ ΣΑΣ  ΘΕΛΟ ΝΑ ΡΩΤΗΣΟ ΑΝ Η  ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ NVIDIA Geforce 8600gt

EINAI KAΛΗ ΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΟ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ

Στα σύγχρονα παιχνίδια σε 1080p δεν μπορεί να ανταπεξέλθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...