Προς το περιεχόμενο

Έλληνες χάκερς χτύπησαν site της FYROM


Arctic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα μάλιστα! Μπράβο στα παιδιά. Εξασφαλίσαμε πλέον το μέλλον μας. Αυτόματα ο μισθός μου από 300 έγινε 1000 ευρώ και πλέον μπορώ να κάνω οικογένεια, να ονειρευτώ.

 

Ρε σταματήστε να ασχολείστε με μ3@$$# έχουμε ένα κάρο προβλήματα.

 

 

Εσύ και οι άλλοι κάνοντας παρόμοια post ανεβάσατε μισθούς και συντάξεις ή λύσατε τα προβλήματα? Δηλαδή το μόνο ενδιαφέρον μας πρέπει να είναι αυτό ?Οτιδήποτε κάνει κάποιος πλέον πετάγεται ο καθένας και λέει τα δικά του "σιγά το πράμα εγώ ακόμα 500€ παίρνω,σιγά το πράμα ακόμα λαμόγια μας κυβερνάνε" .

 

Όσο για το θέμα η θέση μου είναι ουδέτερη, από άλλους περιμένω να δω να παίρνουν θέση γιατί αυτοί εκεί πάνω σε λίγο θα κάνουν και άλλους Έλληνες :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 155
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν καταλαβαίνω που κολάνε όλα αυτά για τους μισθούς. Επίθεση σε σκοπιανή σελίδα έκαναν, τι σχέση έχει το μνημόνιο και όλα αυτά που γράφετε;

 

Μπράβο στα παιδιά και καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημαίνει ότι κάποιος που ήταν πρόγονος μου, έφτισε αίμα πάνω σε μία ελληνική σημαία για να ζήσω εγώ μερικά χρόνια ελευθερος. και όχι για το "γαμημένο βιολογικό συμβάν" όπως λέει το αμερικανάκι, χωρίς ιστορία, ο George Carlin

 

Ragekid detected....

Φίλε σου εξήγησε ότι το να είσαι περήφανος είναι ηλίθιο γιατί περιφάνεια έχεις για κάτι που έχεις καταφέρει εσύ ο ίδιος με κόπο σου και όχι κάποιος άλλος για σένα....

Χαρούμενος μπορεί να είσαι...

Και ναι φίλε είναι βιολογικό συμβάν που είσαι Έλληνας.... αποδέξου το....

 

Και btw το περηφάνεια...."σημαίνει ότι κάποιος που ήταν πρόγονος μου, έφτισε αίμα πάνω σε μία ελληνική σημαία" δεν βγάζει καν νόημα....

Πρώτα μαθαίνουμε ελληνικά και μετά είμαστε "περήφανοι" που είμαστε Έλληνες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΜΕΤΟΣ, ΑΗΔΙΑ

Μόνο κρίμα είναι άνθροωποι εφευρετικοί να είναι και να επιδιώκουν να γίνουν γρανάζια.

Α και σύγγνώμη, ακόμα και ο Παπαρρηγόπουλος, ο εφευρέτης της μπάσταρδης ιδέας του Έλλην+Ορθόδοξος δεν διανοήθηκε να πεί οτι η λέξη ρωμιός είναι κάτι διαφορετικό από την λέξη Ρωμαίος.

Άλλοι άνθρωποι δηλώναν Ρωμιοί, άλλοι Έλληνες και άλλοι Γρεκοί. Και όμως θέλανε το ίδιο. Ελευθερία. Τίποτε περισσότερο, τίποτε λιγότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-οff topic on

 

 

Μπράβο στα παιδιά! Μας κάνουν υπερήφανους σε δύσκολους καιρούς!

 

Αχ τι ωραία που είναι να ταυτίζεσαι με την κάθε ανούσια μπούρδα επειδή είσαι προσωπικά τόσο λίγος και έχεις ανάγκη να βρεις κοινά με άλλους, όσο ανούσιο και αν είναι αυτό, για να καλύψεις τα εσωτερικά σου κενά!

 

Έχω να νιώσω τόσο όμορφα από τότε που μπήκε η χώρα μας στα guinness με τη γιγαντιαία κεφαλογραβιέρα και εκείνη τη χωριάτικη που ζύγιζε έναν τόνο.

 

Προτείνω να τους να τους μαζέψουμε αυτούς και να τους ζευγαρώσουμε να φτιάξουμε τους Hyper Greeks. Και να απαγορευτεί στους υπόλοιπους οι τεκνοποίηση, είμαστε τόσο λίγοι μπροστά τους εμείς οι υπόλοιποι... Αλλά τι λέω; Δε βλέπετε που φέραμε τη χώρα; Να μείνουν μόνο αυτοί που δοξάζουν το έθνος. Ελλαδάρα κι ας μην πηδήξω ποτέ!

Α! Και τους παπάδες να κρατήσουμε, αν και με τον τρόπο που συνηθίζουν αυτοί να συνεβρίσκονται ερωτικά, η τεκνοποίηση είναι μάλλον αδύνατη.

 

Αυτό είναι το όνειρό μου ρε παιδιά...

 

Και για κορύφωση να κλείσουμε με ένα project αντίστοιχο του script του Dali για το "666" (The Barcelona Happening).

 

Στη συνέχεια θέλω παρέλαση ως εξής:

 

Σημαιοφόρος ο ΓΑΠ κρατώντας λάβαρο με την προσωπογραφία του παππού του που γλίτωσε τη χώρα από τους Σοβιετικούς κομμουνιστές και του πατέρα του, Ανδρέα, που γλίτωσε την Ελλάδα από τη φτώχεια.

 

Να ακολουθεί ο Καραμανλής με προσωπογραφία του θείου του, που μας γλίτωσε από την "ανατολίτικη" κουλτούρα μας και μας έκανε μέρος της δύσης βάζοντας μας στην Ευρώπη.

 

Πίσω τους η Μπακογιάννη με τον πατέρα της Κ. Μητσοτάκη να κρατά πανό εις μνήμη του φίλου του, συντρόφου του και μεγάλου αντιφασίστα και αγωνιστή Τσουδερού (έκαναν μαζί "αντιφασιστικό αγώνα" επί Μεταξά. Οι βασιλιάδες μαςτο '40, διόρισαν τον Τσουδερό πρωθυπουργό επί Γερμανών).

 

Πίσω τους η Αλέκα (γιατί μια είναι η Αλέκα) με λάβαρο κόκκινο από αίμα και μια ορδή εργατοπατέρες να σέρνουν μια γιγαντιαία προτομή του Ζαχαριάδη τραβώντας τη με σκοινιά στις πλάτες τους.

 

Από πίσω πλήθος εθνικά υπερήφανων Ελλήνων με γαλάζια και μπλε σημαιάκια αλά eighties.

 

Καλλιτεχνική επιμέλεια: ομάδα αριστερών κουλτουριάρηδων υπό την οργάνωση του ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

 

Το happening περιφρουρούν μαζί το ΠΑΜΕ με τα ΜΑΤ υπό το φόβο Τουρκο-Σκοπιανής προπαγάνδας, δείχνοντας έτσι πως ο Γράμμος ήταν απλά μια άτυχη στιγμή.

 

Την παρέλαση από εξέδρα χαιρετίζουν διάφορες πολιτικές και τηλεοπτικές περσόνες: Βουλευτές, Γενικοί Γραμματείς υπουργίων, περιφεριάρχες, δημοσιογράφοι, η Μενεγάκη με την Πέπη Τσεσμελή, φιλέλληνες-Έλληνες εφοπλιστές και τραπεζικοί, ο Αρχιεπίσκοπος και πολλοί άλλοι.

 

Από την εξέδρα ξεπροβάλει ο Καρατζαφέρης και παίρνει τον λόγο. Δείχνει στο κοινό το μουστάκι αλλά "Αδόλφο" που του έχει επιμεληθεί ο Τρ. Σαμαράς. Παραδέχεται επί βήματος πως είναι gay και καλεί στο βήμα τον Βελόπουλο, ανακοινώνοντας τους αρραβώνες τους με ένα αισθησιακό γλωσσόφιλο.

 

Ο κόσμος από κάτω να επευφημεί με κορεό που έχει σχεδιάσει η θύρα 7 υπό γενική εποπτεία Τσουκαλά.

 

Γενική παρουσίαση και σχολιασμός από το τρίο Μπόκοτα/Κορομηλά/Κοστάλα.

 

Και όταν τελειώσει και αυτό, να βάλουμε σε εφαρμογή ένα πρότζεκτ αντίστοιχο με του Χίτλερ για την Guernica (Operation Rügen). Κατά τον βομβαρδισμό με ναπαλμ, ακούγεται από τα μεγάφωνα το το "Φωτιά" της Άννας Βίσση.

 

 

Άλλαξε η ώρα και είπα να "γεμίσω" κάπως τη διαφορά που προέκυψε στο 24ωρο. Καλημέρααααααααααααα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι. Υπερηφάνεια σημαίνει αυτό που λέει ο Carlin.

 

Άρα, εξ ορισμού, το να είναι κάποιος Έλληνας δεν αποτελεί ούτε αξιόλογο έργο που επιτέλεσε ο ίδιος, ούτε δίνει κάποια αξία απο μόνο του στον καθένα(όπως αποδεικνύει το που καταντήσαμε σαν έθνος).

 

Το συναίσθημα που νιώθουμε για τους προγόνους, είναι σεβασμός. Αν κάποιος θέλει να είναι περήφανος για κάτι, ας φροντίσει να ζεί μια ενάρετη ζωη που θα κάνει τους απογόνους του να τρέφουν σεβασμό προς αυτόν. ;)

 

 

ενταξει.δεκτην αυτη η αποψη.ομως αυτη εφαρμοζεται και αντιστροφως.

 

Ο Καρλαιλ λεει οτι δεν πρεπει να αισθανεσαι υπερηφανος για τα κατορθωματα των συμπατριωτων σου,προγονων και συγχρονων,επειδη εσυ προσωπικα δεν ειχες καμια εμπρακτη σχεση με αυτα που κανανε.συμφωνοι.

Ομως με την ιδια λογικη,δεν πρεπει να αισθανομαι ουτε την παραμικρη ντροπη για τις αμαρτιες των πατεραδων και αδερφων μου.

 

Εγω πχ σαν αμερικανακι του σημερα,γιατι να νοιωσω την παραμικρη ενοχη για την γενοκτονια των Ινδιανων,το σκλαβοπαζαρο των μαυρων,τον πυρηνικο βομβαρδισμο της Ιαπωνιας,τον βρωμικο πολεμο στο Βιετναμ και πολλα αλλα.

Εγω το αμερικανακι του σημερα γιατι πρεπει με απαθεια να ανεχομαι εσενα που με δαχτυλοδειχνεις και με κατηγορεις,απευθυνομενος σε εμενα στον β' πληθυντικο,για τα εγκληματα των συμπατριωτων μου;

 

Οσο ειναι ανοησια να νοιωθω υπερηφανεια για τις επιτυχιες του εθνους/φυλης μου επειδη η μονη συνδεση μου με τον λαο μου ειναι το τυχαιο συμβαν της γεννησης μου,αλλο τοσο ειναι ανοησια να νοιωθω ντροπη για τις αποτυχιες του για τον ιδιο ακριβως λογο.

 

ετσι δεν παει; η ισχυει το 2 μετρα,2 σταθμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει.δεκτην αυτη η αποψη.ομως αυτη εφαρμοζεται και αντιστροφως.

 

Ο Καρλαιλ λεει οτι δεν πρεπει να αισθανεσαι υπερηφανος για τα κατορθωματα των συμπατριωτων σου,προγονων και συγχρονων,επειδη εσυ προσωπικα δεν ειχες καμια εμπρακτη σχεση με αυτα που κανανε.συμφωνοι.

Ομως με την ιδια λογικη,δεν πρεπει να αισθανομαι ουτε την παραμικρη ντροπη για τις αμαρτιες των πατεραδων και αδερφων μου.

 

Εγω πχ σαν αμερικανακι του σημερα,γιατι να νοιωσω την παραμικρη ενοχη για την γενοκτονια των Ινδιανων,το σκλαβοπαζαρο των μαυρων,τον πυρηνικο βομβαρδισμο της Ιαπωνιας,τον βρωμικο πολεμο στο Βιετναμ και πολλα αλλα.

Εγω το αμερικανακι του σημερα γιατι πρεπει με απαθεια να ανεχομαι εσενα που με δαχτυλοδειχνεις και με κατηγορεις,απευθυνομενος σε εμενα στον β' πληθυντικο,για τα εγκληματα των συμπατριωτων μου;

 

Οσο ειναι ανοησια να νοιωθω υπερηφανεια για τις επιτυχιες του εθνους/φυλης μου επειδη η μονη συνδεση μου με τον λαο μου ειναι το τυχαιο συμβαν της γεννησης μου,αλλο τοσο ειναι ανοησια να νοιωθω ντροπη για τις αποτυχιες του για τον ιδιο ακριβως λογο.

 

ετσι δεν παει; η ισχυει το 2 μετρα,2 σταθμα;

Και βέβαια πάει έτσι. Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος θα πρέπει να ντρέπεται για κάτι στο οποίο οχι απλά δεν συμμετείχε, αλλά δεν είχε καν τη δυνατότητα έστω να κατακρίνει την ώρα που γινόταν.

 

Αν ο προ-προ-πάππους μου ήταν βιαστής ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο σάπιο, θα πρέπει να με κυνηγά αυτό για όλη μου τη ζωή; Θα πρέπει να νιώθω ενοχές και να με κρίνουν οι άλλοι με βάση αυτό; Κάτι τελείως άσχετο με το ποιός είμαι;

Σαφώς και όχι. Για μένα είναι αρκετό να κατακρίνω τη στάση αυτή και με τον τρόπο που ζώ, να αποδεικνύω ότι δεν είναι όλα κληρονομικά. Κάποια πράγματα είναι πέρα απο τις δυνάμεις μας οπότε κάνουμε το καλύτερο δυνατόν με αυτά που έχουμε.

 

Αν θέλει κάποιος να κρίνει για κάτι ένα σημερινό Αμερικάνο, είμαι σίγουρος ότι θα βρεί πολλά πρόσφατα γεγονότα που θα του δώσουν επιχείρημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εθνικα υπερηφανος;;τι σημαινει αυτο;;

http://www.youtube.com/watch?v=MfwzZ8jJFNk

 

Ας δεχθούμε πως η παραπάνω άποψη είναι σωστή. Στην πράξη τι γίνεται όμως? Η υπόλοιπη Αμερική συμφωνεί με αυτό?

Όχι, κάθε άλλο μάλιστα, και η ηγεσία της Αμερικής και ο απλός κοσμάκης δεν χάνουν ευκαιρία να μας θυμίσουν πόσο υπερήφανοι είναι που είναι Αμερικάνοι. Το βλέπουμε καθημερινά... το βλέπουμε με το ότι γιορτάζουν ανύπαρκτες εθνικές γιορτές , το βλέπουμε μέχρι και στις ταινίες τους ακόμη ακόμη...

Τα ίδια και χειρότερα κάνουν οι σκοπιανοί... αυτοί είναι υπερήφανοι για μια ιστορία που είναι κλεμμένη και κατασκευασμένη...

Τα ίδια και οι υπόλοιποι γείτονες μας...

Το συμπέρασμα είναι πως ειδικά στις δύσκολες αυτές ώρες, όχι μόνο δεν πρέπει να ξεχάσουμε τη φράση "εθνική υπερηφάνεια" αλλά αντίθετα να πάψουμε τη μίρλα (κλάψα)που δεν έχουμε λεφτά να αγοράσουμε τη νέα GT580 και να δουλέψουμε ώστε να πάρει η Ελλάδα τη θέση στον κόσμο που της αρμόζει, να δουλέψουμε και να μην είμαστε οι αργόσχολοι βολεψάκηδες που τα περιμένουν όλα έτοιμα...

Σίγουρα δεν πλημμυρίζω από εθνική υπερηφάνεια για την hacking επίθεση αυτή, όμως δε γίνεται να μη χαρώ έστω και λίγο.

Δείχνει πως την ώρα που οι περισσότεροι κλαψουρίζουν, κάποιοι δουλεύουν... αυτό ξέραν να κάνουν να κάνουν τα παιδιά αυτά, αυτό έκαναν... ας έκαναν και όλοι οι άλλοι αυτό που θα μπορούσαν και δεν θα είμασταν σ' αυτό το χάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μάλιστα! Μπράβο στα παιδιά. Εξασφαλίσαμε πλέον το μέλλον μας. Αυτόματα ο μισθός μου από 300 έγινε 1000 ευρώ και πλέον μπορώ να κάνω οικογένεια, να ονειρευτώ.

 

Ρε σταματήστε να ασχολείστε με μ3@$$# έχουμε ένα κάρο προβλήματα.

 

 

Αυτός και άλλοι με παρόμοια πιστεύω και ιδεώδη (αν είναι ιδεώδη αυτά!) είναι ο κλασικός νεοέλληνας που το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι ο μισθουλάκος του. Δεν τον ενδιαφέρει ο διπλανός του, οι αξίες, η χώρα. Το μόνο που τον καίει είναι αν θα συνεχίσει να παίρνει το χιλιαρικάκι του.

Και πριν από την κρίση τα ίδια έλεγε:

σταματήστε να ασχολείστε μ' αυτά (τα εθνικά κλπ.) αφού καλά περνάμε.Τι μας νοιάζουν τώρα τα σκόπια, τα ονόματα και η ιστορία. Τότε τον έκαιγαν άλλα πράγματα. Πώς θα πάρει το αμαξάκι του, να βγει έξω, κλπ.

Εύγε νεοέλληνα. Αν με τέτοια μυαλά νομίζεις ότι θα πας μπροστά γελιέσαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνεί κανείς μαζί μου πως αυτή η είδηση δεν έχει καμία θέση σε αυτό το forum αλλά μονάχα σε κάποιο χρυσαυγίτικο site?

 

Εγώ πάντως δε συμφωνώ μαζί σου.

Ξεκαθάρισε στο μυαλό σου πρώτα έννοιες όπως εθνικό, ελληνικό, φασιστικό, χρυσαυγίτικο κ.ά. και ύστερα θέσε τέτοια διλήμματα. Σε λίγο εδώ μέσα κάποιοι θα μας πουν ότι είναι επικίνδυνο να σχολιάζουμε τέτοιες ειδήσεις. Τόσο μαλθακοί έχουμε γίνει. Τόσο ανόητοι! Καμιά κριτική ικανότητα. Δε διαχωρίζουμε καταστάσεις, φοβόμαστε να μιλήσουμε, να εκφράσουμε τη γνώμη μας. Είμαστε για κλάματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοι παθαινουν αλλεργια στην αναφορα και μονο της λεξης 'εθνικο'.Ενταξει δεν θα βγουμε με σημαιες να πανηγυρισουμε για αυτη την ειδηση , αλλα ναι ειναι εθνικο το θεμα.Εκαναν τις μ@λ@κιες τους οι Σκοπιανοι ,ηρθε η απαντηση που επρεπε.Μην αναγκαζουν τον εαυτο τους μερικοι να παραμυθιαζεται οτι δεν το βλεπουν ετσι , οταν λενε μπραβο (χωρις να αμφισβητει κανεις το ταλεντο , γνωσεις κλπ που χρειαζεται κατι τετοιο). :rolleyes: Σε λιγο θα νιωθουμε και ενοχες..που η Μακεδονια ειναι Ελληνικη ετσι οπως παμε , και θελουν μερικοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...