Προς το περιεχόμενο

To Μελλον θα εχει αρωμα linux!


kon-man

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι sorry μπερδευτηκα με το video editing.( Πηγε το μυαλο μου στο OpenShot - αλλο σκουπιδι απο κει, που χρησιμοποιει το Blender). Vegas δουλευω χρονια.Σε linux δουλευω kdenlive , αλλα για τα βασικα , αφου δεν κανει και για τιποτα παραπανω.

 

Αλλα και παλι , μιλαμε για προγραμματα που χρησιμοποιει ενας χρηστης για δουλεια , οχι σε επιπεδο kernel - οπου εκει , ναι , ειναι ετη φωτος μπροστα ο linux.

 

 

Δοκίμασε λίγο το http://www.lightworksbeta.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που είναι η έκδοση για linux????

 

Τέλη Δεκέμβρη θα βγεί, για αυτό είπα όταν βγεί απο Beta.

 

Beta releases for Linux and Mac OS X to follow on December 19th.

 

A beta of the Lightworks video editor has been available for Windows users since late last year.

 

So why the wait for Linux users? Oddly it’s because of the demand, as James Richings, Managing Director of EditShare explains : -

 

“…we had an overwhelming number of requests to support Mac OSX and Linux… so much so, that we re-organized our development efforts to ensure we deliver Lightworks Open Source for all three platforms.”

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=SK4ogYgnm4I

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι sorry μπερδευτηκα με το video editing.( Πηγε το μυαλο μου στο OpenShot - αλλο σκουπιδι απο κει, που χρησιμοποιει το Blender). Vegas δουλευω χρονια.Σε linux δουλευω kdenlive , αλλα για τα βασικα , αφου δεν κανει και για τιποτα παραπανω.

 

Αλλα και παλι , μιλαμε για προγραμματα που χρησιμοποιει ενας χρηστης για δουλεια , οχι σε επιπεδο kernel - οπου εκει , ναι , ειναι ετη φωτος μπροστα ο linux.

 

Καθόλου σκουπίδι δεν είναι ο Openshot. To blender (που είναι καταπληκτικό) το χρησιμοποιεί μόνο μόνο για 3D effects (όπως titles κ.τ.λ.). Με το kdenlive χρησιμοποιούν το ίδιο ακριβώς framework, το MLT (όχι για πολύ ακόμη όμως).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχουμε αρκετά αξιόλογα προγράμματα σε linux που μπορείς να κάνεις την δουλειά σου μαζί τους. Τώρα τα αντοιστοιχα προγράμματα των windows είναι καλύτερα εμένα με βρίσκει τελείως αδιάφορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχουμε αρκετά αξιόλογα προγράμματα σε linux που μπορείς να κάνεις την δουλειά σου μαζί τους. Τώρα τα αντοιστοιχα προγράμματα των windows είναι καλύτερα εμένα με βρίσκει τελείως αδιάφορο.

 

Έτσι...

 

Και αυτό για τους άλλους:

338585_2503093653190_1128444865_32800008_1596308059_o.jpg

 

 

Boys and Girls just wanna have fun... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη παραδεχεστε στην ψυχρα οτι δουλευετε τον απλο κοσμο :P

 

Όχι απλά οι λόγοι που αναφέρουν οι περισσότεροι είναι Side-effects ενώ ο πραγματικός είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...o πραγματικος ειναι να περνουμε το ubuntu , να του αλλαζουμε theme , να το κανουμε remaster και να το ανεβαζουμε ως ξεχωριστη διανομη , ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...o πραγματικος ειναι να περνουμε το ubuntu , να του αλλαζουμε theme , να το κανουμε remaster και να το ανεβαζουμε ως ξεχωριστη διανομη , ε?

 

Όχι βέβαια, πρωσωπικά μου αρέσει να του αλλάζω όσα θέλω και να το κρατάω, είπα εγώ για Διανομή; Αν θες να φτιάξεις Διανομή φτιάξε, τώρα άν αλλάξεις εσυ μόνο το θέμα και το χρησιμοποιήσει κανείς τότε τι να πώ; wtf?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα άν αλλάξεις εσυ μόνο το θέμα και το χρησιμοποιήσει κανείς τότε τι να πώ; wtf?

 

Παμπολλα παραδειγματα , και εδω στο forum.

 

Πιστευω τα εχεις δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παμπολλα παραδειγματα , και εδω στο forum.

 

Πιστευω τα εχεις δει.

 

Κοίτα η ελευθερία να φτιάξει κάποιος κάτι υπάρχει τώρα το άν αυτό θα μπερδέψει κόσμο δυστηχώς είναι πραγματικότητα. Γιατί τώρα να βγώ εγώ ο Δημιουργός της KOULA distro και να την συστήνω και να πάει ο άλλος να την τρέξει εντάξει βλακεία του, εγώ μπορεί να έχω μέσα Keylogger (ναι και στο Linux)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα.

 

Και ομως , ενω υπαρχει η ελευθερια να κανει καποιος κατι δημιουργικο οπως:

 

πακετοποιηση

δημιουργια οδηγων

βοηθεια σε μεταφρασεις κλπ

 

πανε και "βρωμιζουν" τον τοπο.

 

Τελικα η πολλη ελευθερια δεν κανει και πολυ καλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...