Προς το περιεχόμενο

Φαι στα Village αγορασμενο εκτος.


Giorgos09

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε τρωω ποπκορν,ντοριτος και τέτοια, αλλά όποτε πηγαίνω σινεμα, πάντα πετάω στη τσάντα της κοπέλας μου, τσιζμπεργκερ και συναφή απ'τα γκούντιζ...Εγγύηση.

 

Με τη κοκα κόλα έχουμε ένα πρόβλημα,αλλά τι να κάνουμε.Πινουμε το νερο που μας προσφέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω φαει pop corn στην Αμερικη. Ειναι καλυτερα αλλα οχι και τοσο απιστευτα. Το βουτηρο που βαζουν απο πανω ειναι 10% βουτυρο και 90% οτιδηποτε αλλο. Βεβαια δεν πηγα και στο καλυτερο cinema αλλα σιγουρα εκει ολα ειναι πιο ανθυγιεινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην κοκα κολα παιζει ρολο το νερο!

στο ποπ κορν δεν υπαρχουν μυστικα αλλα ποιοτητα προιοντων σε ολα αυτα που ανεφερα.

μια αλυσιδα εχει τον ιδιο προμηθευτη και τα ιδια προιοντα.αν ενα μικρο σινεμα επαιρνε τα ιδια προιοντα το ιδιο πραγμα θα εβγαζε απλα θα ειχε μεγαλυτερο κοστος.

το μεγαλυτερο ποσοστο καλαμποκιου απο usa ειναι.εκει παιζει ρολο στην ποιοτητα του καλαμποκιου η διογκωση του καλαμποκιου(expansion 42εως47:1)η υγρασια και το ειδος..

και ξαναλεω.

το popcorn ειναι διαφορετικο στην αμερικη

Δεν εχουν ολες οι χωρες το ιδιο προφιλ γευσης.

Και φυσικα επεσες στην παγιδα μου, και ειπες για το νερο, ενω η πιο σημαντικη διαφορα ειναι η γλυκαντικη ουσια στα αναψυκτικα, ζαχαρη στην ευρωπη, high fructose corn syrup στην αμερικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ξαναλεω.

το popcorn ειναι διαφορετικο στην αμερικη

Δεν εχουν ολες οι χωρες το ιδιο προφιλ γευσης.

Και φυσικα επεσες στην παγιδα μου, και ειπες για το νερο, ενω η πιο σημαντικη διαφορα ειναι η γλυκαντικη ουσια στα αναψυκτικα, ζαχαρη στην ευρωπη, high fructose corn syrup στην αμερικη.

δεν ειμαι στην κοκα κολα οπως ουτε και εσυ...

απλα μου ακουγετε πιο λογικο το νερο παρα η γλυκαντικη ουσια.νομιζω οτι το νερο εχει μεγαλυτερη αναλογια απο την γλυκαντικη ουσια.

στα αυτοματα μηχανακια της κολα το ενα δοχειοειναι το σιροπι που ερχετε ετοιμο παντου...γιατι να εχει διαφορετικη αναλογια απο χωρα σε χωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη αλλα για ποια απαγορευση φαγητου απο εξω λετε;

Στο village στο Mall εχω πετυχει μεσα στην αιθουσα:

 

1.Τυπο να φερνει κεσεδακι με κεφτεδακια.δεν το βγαλε βεβαια μεσα απο μπουφαν,αλλα μεσα απο μια σακουλα.

3.Τυπο να φερνει τηγανιτα μπουτια κοτοπουλου απο το KFC που ειναι απεναντι απο το cinema.

2.Τυπο να φερνει σουβλακια για τον ιδιο και την 4-μελη παρεα του.

3.Τυπο να φερνει πιτσα.

Πιτσα κανονικη,οικογενειακο μεγεθος,μεσα στο κουτι της,να το κραταει στον αερα και να το περιφερει μεσα στην αιθουσα μεχρι να βρει την θεση του.

 

εκτος και αν βγηκε η απαγορευση αφου απηυδισαν πρωτα οι υπευθυνοι του σινεμα με αυτα τα τραγικα φαινομενα οπως τα παραπανω.

τι να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειμαι στην κοκα κολα οπως ουτε και εσυ...

απλα μου ακουγετε πιο λογικο το νερο παρα η γλυκαντικη ουσια.νομιζω οτι το νερο εχει μεγαλυτερη αναλογια απο την γλυκαντικη ουσια.Επιπλεον για ποιο λογο να εχει διαφορα η γλυκαντικη ουσια?

Το κοστος, επισης η γλυκαντικη ουσια προφανως και εχει πιο εντονη γευση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη αλλα για ποια απαγορευση φαγητου απο εξω λετε;

Στο village στο Mall εχω πετυχει μεσα στην αιθουσα:

 

1.Τυπο να φερνει κεσεδακι με κεφτεδακια.δεν το βγαλε βεβαια μεσα απο μπουφαν,αλλα μεσα απο μια σακουλα.

3.Τυπο να φερνει τηγανιτα μπουτια κοτοπουλου απο το KFC που ειναι απεναντι απο το cinema.

2.Τυπο να φερνει σουβλακια για τον ιδιο και την 4-μελη παρεα του.

3.Τυπο να φερνει πιτσα.

Πιτσα κανονικη,οικογενειακο μεγεθος,μεσα στο κουτι της,να το κραταει στον αερα και να το περιφερει μεσα στην αιθουσα μεχρι να βρει την θεση του.

 

εκτος και αν βγηκε η απαγορευση αφου απηυδισαν πρωτα οι υπευθυνοι του σινεμα με αυτα τα τραγικα φαινομενα οπως τα παραπανω.

τι να πω.

 

Οταν ειχε pizza fan υπηρχε και μια προσφορα combo εισιτηριο και πιτσα. Ελεγε οτι απαγορευετε η καταναλωση της πιτσας στην αιθουσα αλλα αυτο το ελεγε στο καταστημα της πιτσα φαν οχι στα village. Τι τη νοιαζει τη pizza fan που θα φαμε την pizza? Αρα το απαγορευε η Village. Αρα αμα θελουν σε σταματαν. Απλα δεν ξερω αν ισχυει ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ήξερα αυτό.

Πάντα έπαιρνα δικιά μου κόκα(γιατί εκεί ήταν μπουγαδόνερο)και γαριδάκια(γιατί ήταν φθηνότερα από μινι μάρκετ).

Κανείς δεν με είπε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ήξερα αυτό.

Πάντα έπαιρνα δικιά μου κόκα(γιατί εκεί ήταν μπουγαδόνερο)και γαριδάκια(γιατί ήταν φθηνότερα από μινι μάρκετ).

Κανείς δεν με είπε τίποτα.

 

Ωραιος. Εχω αρχισει να περνω θαρρος. Και αν θελουν ας με σταματησουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως παιδιά στα ster (προσφάτως μάλιστα) όταν πήγαμε με τα τσιζμπεργκερ των γκουντιζ στο χέρι και τις κοκακολες των γκουντιζ στο ΄χερι, μας ειπαν φάτε/πιείτε τα και έπειτα θα μπείτε.

Δε γνωρίζω αν άλλαξε κάτι τώρα τελευταία,αλλά θαρρώ πως όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως παιδιά στα ster (προσφάτως μάλιστα) όταν πήγαμε με τα τσιζμπεργκερ των γκουντιζ στο χέρι και τις κοκακολες των γκουντιζ στο ΄χερι, μας ειπαν φάτε/πιείτε τα και έπειτα θα μπείτε.

Δε γνωρίζω αν άλλαξε κάτι τώρα τελευταία,αλλά θαρρώ πως όχι.

 

Δε μπορουν να στο απαγορεψουν ετσι. Αναφερεται καπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά λέω μέσα μου πως καλή φάση να πάρεις κάτι απέξω, από την άλλη όμως τώρα που το σκέφτομαι και με το πόσο σπάνια πάω σινεμά για οικονομικούς λόγους δεν θα 'θελα σε καμία περίπτωση αυτές τις 5 φορές το χρόνο που θα πάω να έχω δίπλα μου έναν τύπου που να τρώει πατατάκια/γαριδάκια και να ακούγεται το σακουλάκι του χρατσα χρούτσα...

 

Όσοι τώρα θέλετε να πάρετε μαζί σας πίτσα για παράδειγμα και σας σταματήσουν (ναι τύχει και σας σταματήσουν και σας πουν απαγορεύεται) τι θα κάνετε; Θα την φάτε άρον άρον καίγοντας τα λαρύγγια σας πριν την ταινία ή θα το παίξετε "δεν μπορείτε να μας απαγορεύετε θα μας χάσετε από πελάτες" ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...