Προς το περιεχόμενο

Φαι στα Village αγορασμενο εκτος.


Giorgos09

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αρχικά λέω μέσα μου πως καλή φάση να πάρεις κάτι απέξω, από την άλλη όμως τώρα που το σκέφτομαι και με το πόσο σπάνια πάω σινεμά για οικονομικούς λόγους δεν θα 'θελα σε καμία περίπτωση αυτές τις 5 φορές το χρόνο που θα πάω να έχω δίπλα μου έναν τύπου που να τρώει πατατάκια/γαριδάκια και να ακούγεται το σακουλάκι του χρατσα χρούτσα...

 

Όσοι τώρα θέλετε να πάρετε μαζί σας πίτσα για παράδειγμα και σας σταματήσουν (ναι τύχει και σας σταματήσουν και σας πουν απαγορεύεται) τι θα κάνετε; Θα την φάτε άρον άρον καίγοντας τα λαρύγγια σας πριν την ταινία ή θα το παίξετε "δεν μπορείτε να μας απαγορεύετε θα μας χάσετε από πελάτες" ;

 

Δεν απαγορευεται να σου απαγορεψουν τη χρηση των υπηρεσιων τους για λογους που δεν εχουν προαναφερει επισημα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τρώμε όλα πριν ξεκινήσει η ταινία.

Αυτό.

 

Μέχρι να τελειώσουν οι διαφημίσεις(btw ένας λόγος που σχεδόν σταμάτησα να πάω σινεμά)τα είχα φάει/πιει όλα. :mrgreen:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τις πιτσες και τα σουβλακια? Και μετα μυριζει η αιθουσα τζατζικι? :-D

 

Δεν κάνω τέτοια εγώ. Συμπεριφέρομαι κόσμια, και είμαι από εκείνους που φωνάζουν "ΣΤΑΜΑΤΑ ΡΕ" όταν κάποιος την έχει δει αστείος και πετάει ατάκες ή κάνει φασαρία.

 

Αλλά από την άλλη.... μπορεί και όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"ΣΤΑΜΑΤΑ ΡΕ"

 

ποσες μα ποσες φορες εχει ακουστει αυτο,προκειμενου να το βουλωσει καποιος που νομιζει οτι βρισκεται ακομη σε κανα μπαρ με τα φιλαρακια του.

εντωμεταξυ υποτιθεται οι ταξιθετες δεν ειναι μονο για να σου δειχνουν την θεση αλλα και να επιτηρουν την αιθουσα κατα την διαρκεια της ταινιας και να εξασφαλιζουν

την ομαλη παρακολουθηση της ταινιας.ε ποτε δεν εχει συμβει,μολις κλεινουν οι πορτες γινονται αφαντοι.

μαλιστα εχει τυχει φορα να εχει χαλασει ο προβολεας,η ταινια να εχει παγωσει και επι ενα 15λετπο να ψαχνουμε καποιον υπευθυνο στο village για να τον ενημερωσουμε για το προβλημα.

τεσπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν απαγορευεται να σου απαγορεψουν τη χρηση των υπηρεσιων τους για λογους που δεν εχουν προαναφερει επισημα?

 

μα δεν σου απαγορεύουν την χρήση των υπηρεσιών τους αλλά το να πάρεις και να καταναλώσεις φαί απ'εξω (αν όντως το απαγορεύει όποιος το απαγορεύει).

 

Νομικά πως πάει το θέμα δεν έχω ιδέα.

Ξέρω όμως ότι αν έχουν ταμπέλα που να λέει "απαγορεύεται το φαί απέξω" τότε απαγορεύεται. Δεν νομίζω να σου φέρουν τα έγγραφα με την πολιτική του μαγαζιού τους ή ο,τιδήποτε τέτοιο την στιγμή που θα σου πουν "φάτα και μπες" ούτε νομίζω να έχει κανείς όρεξη για τόση βαβούρα...για ταινία πας όχι για να κάνεις τον κόσμο καλύτερο :P. Πολλοί βέβαια τα κρύβουν οπότε ούτε γάτα ούτε ζημιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν σου απαγορεύουν την χρήση των υπηρεσιών τους αλλά το να πάρεις και να καταναλώσεις φαί απ'εξω (αν όντως το απαγορεύει όποιος το απαγορεύει).

 

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις. Εγω λεω για την περιπτωση που σου απαγορευουν οτιδηποτε χωρις να το αναφερουν καπου γραπτα αλλα στο λεει ο καθε υπαλληλος η υπευθυνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω οταν παω για σινεμα προτιμω να πηγαινω μονος μου χωρις γυναικα αλλα με επιλεγμενη παρεα.....

 

Πρωτον εγω θα θελω να δω καμια περιπετεια και η κοπελα κανεναν Χαρυ και θα τρελαθω..

 

Δευτερον οταν μπω μεσα θα πρεπει και τα δυο μου χερια να ειναι γεματα, το ενα με φαγητο το αλλο με αναψυκτικο...και να μην βαζει κανεις αλλος τα χερια του μεσα..μονο εγω..και να μην μου λεει παρε τα μικρα λες και ειμαι κανενα 5χρονο..

 

Και κατι που θυμηθηκα τωρα ενας φιλος μου ειχε παρει την μεγαλη συσκευασια ποπ κορν και μολις εφτασε στην μεση εριξε μεσα το κινητο του απο βαρεμαρα και μετα το εχασε..Πολυ τρ@μπας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλιοτερα που πηγαινα ποιο συχνα εχωνα στο μπουφαλ σοκολατοκαραμελοπατατοτσιχλες+μια κοκα κολα λαιτ ολα αγορασμενα απο σουπερμαρκετ.τωρα που πηγαινω το πολυ 2 φορες το χρονο γιατι(συμφερει να πληρωνω το ωραιο μου εισιτήριο και να εχω το καθε ακυρο που δεν βγαζει το σκασμο και μου κανει τα νευρα ζαντεριες) κανω τη μεγαλη θυσια και αγοραζω κουβα ποπκορν και ντενεκε κοκα κολα.τωρα για πιτσες ,σουβλακια και τετοια τα αφηνω παντοτε για μετα ελεος δεν μπορουμε να κρατηθουμε ενα 2ωρο? :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...].τωρα για πιτσες ,σουβλακια και τετοια τα αφηνω παντοτε για μετα ελεος δεν μπορουμε να κρατηθουμε ενα 2ωρο? :huh:

 

Η απολαυση του σινεμα συν την απολαση του φαγητου μετα το σινεμα αθροιστικα ειναι μεγαλυτερη απο την απολαυση του να φας και να δεις ταινια μεσα στο σινεμα. Το δευτερο το κανεις σε λιγοτερο χρονο. Ο χρονος ειναι χρημα. Αν η απολαυση του να φας και να δεις ταινια μεσα στο σινεμα ειναι μεγαλυτερη απο ειτε την απολαυση του σινεμα ειτε του φαγητου μετα το σινεμα τοτε μαλλον συμφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στο σινεμά πάω μόνο και μόνο για τα νάτσος. Κατα τ'άλλα τις ταινίες τις προσφέρει απλόχερα ο θείος. Στο σινεμά δεν πας για να δεις ταινία, πας για όλο το πακέτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...