Προς το περιεχόμενο

Μειώνεται το μερίδιο αγοράς του iPhone στην Ευρώπη λόγω οικονομικής κρίσης


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αλλο να παρεις καποιο φθηνο smartphone γα να στελνεισ μην και να παιρνεις τηλ και αλλο iphone τζαμπα λεφτα .

Κοίτα,εγώ απάντησα σε αυτό

δηλαδη δεν συμφωνείτe οτι οι χρήστες iphone ειναι πολυ πιο ασχετοι με την τεχνολογια σε σχεση με αυτους που εχουν android;

και σου είπα γιατί οι χρήστες Android δεν σημαίνει απαραίτητα ότι ξέρουν και απο τεχνολογία.

 

Για το τζάμπα λεφτά είναι σχετικό,πόσα έχει η τσέπη του καθενός και σε τι θέλει να τα χαλάει είναι γούστο του.Δλδ αν κάποιος παίρνει 600 ευρώ και δώσει 700 ευρώ για iphone τότε λες τσάμπα λεφτά.

Ε αν σου πω όμως ότι αυτός έκοψε το τσιγάρο και κέρδισε 200 ευρώ το μήνα απο τα έξοδα και του ρθε να κάνει την τρέλλα,μαλακία,μαγκιά να το πάρει θα πεις το ίδιο;

 

Που χαλάει ο καθένας τα λεφτά είναι δικό του θέμα,ούτε πρόβατο είναι ούτε φλώρος,ούτε μάγκας,ούτε βλάχος.

 

Έχετε πάρει χαμπάρι ότι τα τσάμπα λεφτά είναι 150-200 ευρώ ε; (Galaxy S II-iphone),σε αυτή την κατηγορία παίζει το iphone όχι στο ZTE Blade

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 246
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Vagus ίσως εσείς είσαι σχετικός με την τεχνολογίας αλα δεν είναι έτσι. Συμφωνώ ότι πόλοι απο τους κατόχους του μήλοφωνου είναι άσχετοι άλλα ακριβός το ίδιο ισχύει και στο android. Περνω παράδειγμα την ξαδερφη μου και τις φιλεναδες της που όλες έχουν android. Και το μόνο που ξέρουν απο τεχνολογια είναι το φεισμπουκ! Απλά ήθελαν σμαρτ φον που είναι και τις μόδας. Μην κρίνουμε πάντα με βάση τον εαυτό μας και τι εμείς γνωρίζουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 200 ευρω στα 400 πυ κανει το gsii ειναι τα μισα , αν για σενα ειναι λιγα τοτε οκ παω πασο

ακομα υπαρχουν ακομα πιο άκυρα ατομα που δίνουν 350 ευρω για το 3gs , αυτοι δεν ειναι προβατακια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 200 ευρω στα 400 πυ κανει το gsii ειναι τα μισα , αν για σενα ειναι λιγα τοτε οκ παω πασο

ακομα υπαρχουν ακομα πιο άκυρα ατομα που δίνουν 350 ευρω για το 3gs , αυτοι δεν ειναι προβατακια

ενώ κάποιος που παίρνει το Neo V (έγινε σούπα,όλοι το χουν) χωρίς mobile internet αντί για ένα Alcatel των 30 ευρώ δεν είναι πρόβατο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μα αυτό λέω, είσαι σίγουρος ότι βρίσκεσαι στο καταλληλότερο ρεβεγιόν;;; Ότι έχεις πιει αυτά που πραγματικά θα σε ευχαριστούσαν στο μέγιστο;;; Γιατί να μπεις καν στο κόπο να απαντήσεις όταν πχ ο άλλος δεν είναι συμβατός;;;

 

Απλά καθημερινά (αν εξαιρέσουμε το ρεβεγιόν για κάποιους) που θα μπορούσαν να γίνουν πολύ καλύτερα, δλδ ευκολότερα και με εγγυημένα αποτελέσματα. :-)

 

Think about it, or even better wait for the next model to do it better for you!!! :-)

 

Το προβλημα σου ειναι πως θεωρεις τις δικές σου ανάγκες ίδιες σε όλους τους αλλους. Πρακτικά αυτο ειναι αδύνατον και το ξέρεις οποτε η "ασθένεια" σου δεν διαφέρει απο τη δική μου (μη σου πω πως ειναι πιο βαριάς μορφής).

 

Κανω τη δουλεια μου καλύτερα, γρηγορότερα και αποδοτικοτερα με τις iOS συσκευές μου απο οτι με το android και αυτο δεν αλλαζει. Και ειμαι σιγουρος αν έκανες τα ίδια με μένα, θα συμφωνουσες απολυτα.

 

Καλοί οι πειραματισμοι και οι "ελευθερίες" αλλα μόνο για πειραματικους σκοπούς.

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

billdanos, θα σου πουν πάλι για τα quote!!!

 

Έχεις δίκιο, δεν υπάρχει ιδεατό μοντέλο που να αφορά τον τρόπο σκέψης και συμπεριφοράς ενός πολίτη/καταναλωτή, η κριτική σκέψη δεν έχει στεγανά, εξάλλου σίγουρα πολλοί θα προτιμούσαν να αγοράζουν τις συσκευές τους (όποιες και αν είναι αυτές) στην διπλάσια τιμή σε σχέση με αυτή που έχουν σήμερα.

 

Γιατί λοιπόν να μπουν στην λογική και να σκεφτούν πόσο κοστίζει στην εταιρία και τι θεωρείται λογικό κέρδος;;;

 

Κοστολογείται πχ η ευτυχία;;; Αυτή είναι ανεκτίμητη για αυτό και αυτός που την προσφέρει μπορεί να χρεώσει ότι ποσό θέλει και αν το θέμα μας είναι αυτό τελικά, η ευτυχία, και αυτή έρχεται με την υπεραπλούστευση/μείωση των όποιων επιλογών γιατί να μην είμαστε ευτυχισμένοι με τις επιλογές που πάρθηκαν από αυτούς που γνωρίζουν καλύτερα ή και σίγουρα περισσότερα;;;

 

Αυτό το μοντέλο ακολουθείται σε αρκετές εταιρίες, γιατί να δώσεις ελευθερίες που θα δημιουργήσουν προβλήματα τόσο στον ίδιο όσο ενδεχομένως και σε άλλους όταν αφαιρώντας αυτές τις ελευθερίες στην ουσία απογειώνεις το user experience;;;

 

Για αυτό πολλές φορές βλέπεις αναφορές που συσχετίζουν την καταναλωτική συμπεριφορά με αυτή της κριτικής σκέψης του ανθρώπου ως πολίτη, αφού το ίδιο πρόσωπο είναι και όταν παραπαίει ως καταναλωτής, αντίστοιχα περιμένεις να συμπεριφέρεται και ως υπεύθυνος πολίτης.

 

Για αυτό και πρότεινα αυτό το μοντέλο που θα μας εγγυόταν/εξασφάλιζε την ευτυχία, βέβαια θα μας έλεγχε περισσότερο ως προς την συμβατότητά μας μαζί του (πχ σε αντιστοιχία με την πρόταση του πως να κρατείται μία συσκευή για να μην έχει πρόβλημα η κεραία της) αλλά τι είναι προτιμότερο;;; Να υπάρχουν περισσότερες επιλογές και να μην ξέρεις ποια είναι η καταλληλότερη ή 1 η οποία από το σύστημα θα έχει επιλεγεί ως η καταλληλότερη για σένα ή για μένα ανάλογα με την ασθένειά μας και την βαρύτητα αυτής;;; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

billdanos, θα σου πουν πάλι για τα quote!!!

 

Έχεις δίκιο, δεν υπάρχει ιδεατό μοντέλο που να αφορά τον τρόπο σκέψης και συμπεριφοράς ενός πολίτη/καταναλωτή, η κριτική σκέψη δεν έχει στεγανά, εξάλλου σίγουρα πολλοί θα προτιμούσαν να αγοράζουν τις συσκευές τους (όποιες και αν είναι αυτές) στην διπλάσια τιμή σε σχέση με αυτή που έχουν σήμερα.

 

Γιατί λοιπόν να μπουν στην λογική και να σκεφτούν πόσο κοστίζει στην εταιρία και τι θεωρείται λογικό κέρδος;;;

 

Κοστολογείται πχ η ευτυχία;;; Αυτή είναι ανεκτίμητη για αυτό και αυτός που την προσφέρει μπορεί να χρεώσει ότι ποσό θέλει και αν το θέμα μας είναι αυτό τελικά, η ευτυχία, και αυτή έρχεται με την υπεραπλούστευση/μείωση των όποιων επιλογών γιατί να μην είμαστε ευτυχισμένοι με τις επιλογές που πάρθηκαν από αυτούς που γνωρίζουν καλύτερα ή και σίγουρα περισσότερα;;;

 

Αυτό το μοντέλο ακολουθείται σε αρκετές εταιρίες, γιατί να δώσεις ελευθερίες που θα δημιουργήσουν προβλήματα τόσο στον ίδιο όσο ενδεχομένως και σε άλλους όταν αφαιρώντας αυτές τις ελευθερίες στην ουσία απογειώνεις το user experience;;;

 

Για αυτό πολλές φορές βλέπεις αναφορές που συσχετίζουν την καταναλωτική συμπεριφορά με αυτή της κριτικής σκέψης του ανθρώπου ως πολίτη, αφού το ίδιο πρόσωπο είναι και όταν παραπαίει ως καταναλωτής, αντίστοιχα περιμένεις να συμπεριφέρεται και ως υπεύθυνος πολίτης.

 

Για αυτό και πρότεινα αυτό το μοντέλο που θα μας εγγυόταν/εξασφάλιζε την ευτυχία, βέβαια θα μας έλεγχε περισσότερο ως προς την συμβατότητά μας μαζί του (πχ σε αντιστοιχία με την πρόταση του πως να κρατείται μία συσκευή για να μην έχει πρόβλημα η κεραία της) αλλά τι είναι προτιμότερο;;; Να υπάρχουν περισσότερες επιλογές και να μην ξέρεις ποια είναι η καταλληλότερη ή 1 η οποία από το σύστημα θα έχει επιλεγεί ως η καταλληλότερη για σένα ή για μένα ανάλογα με την ασθένειά μας και την βαρύτητα αυτής;;; :-)

 

Τα σπας ! έχεις ένα Fanboy και εσύ πλέον ! post-227308-0-08893700-1324845893_thumb.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιστορια για αγριους το λεω διοτι η γκομενα η ο μη εξοικοιωμενος με την τεχνολογια δεν εχει ιδεα πως και που και γιατι να κανει jailbreak. Οι μισοι απο αυτους και να θελουν να κανουν jailbreak, θα το παρατησουν λογω εγγυησης. Οι αλλοι μισοι θα πουν "που να μπλεκω τωρα" και θα πληρωσουν 1.79 ευρω για το application οπως ο φιλος.

 

Στο android ειναι τοσο δυσκολο να περασεις μια εφαρμογη σπασμενη η μη, οσο να κανεις download ενα game patch. Και για την εγγυηση μαντεψε.

 

Εγγύηση; χαχαχαχα...:wub:

1 χρόνο μόνο έχει...ΠΟΥ όλοι οι άλλοι έχουν 2..και μην πείτε δεν είναι σχετικό...κάποιοι άνθρωποι δεν αλλάζουν τόσο συχνά συσκευές..Πόσο μάλλον όσοι έχουν iphone πχ που λένε,δεν θα αλλάξω κινητό για τα επόμενα 100χρόνια..Ναι,πάρε 1 χρόνο εγγύηση :-(

(έγινα κακός μέρες που ναι)

 

παιδια σορρυ κι ολας το 50% τον χρηστων iphone δεν ξέρουν τι ειναι android απλα πανε και το παιρνουν σαν πρόβατα επειδη ειναι iphone .Δεν κοιτανε καν τι θα κερδισουν σε σχεση με τα android απλα πανε και το παιρνουν χωρις να δουνε τι εναλακτικες εχουν.

μου λεει το ξαδερφακι μου που ειναι 14 χρονων θελω ενα ipad τα χριστουνγενα , του λεω γιατι δεν κοιτας καποιο ποιο φθηνο tablet και μου λεει τί ειναι το tablet ;

παροπιδες φουλ ,παμε ολοι να αγορασουμε iphone , ipad ...

μια χαρα τηλ το iphone αλλα στο 50% + των περιπτώσεων χαραμίζεται στα χερια των χρηστών

 

ΜΑ πόσος σωστός!(Για λίγο καιρό έκανα promo στον γερμανό,και το τί είδαν τα μάτια μου και τί άκουσαν τα αφτιά μου δεν λέγεται!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πλακα ειναι οτι οσο διαφωνουμε εμεις

οι 3 μεγαλυτερες εταιριες τεχνολογιας microsoft,google,apple μας εχουν δωσει κινητα-φακελωτηρια που οτι κανουμε και οπου παμε τους δινουμε λογαριασμο

ενσωματωμενο gps,camera,email ετσι για να γουσταρουμε

οι καλυτεροι ειναι αυτοι που εχουν ακομα gf768 και nokia 3210 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Ntinaras

Έχεις τη δυνατότητα να τα απενεργοποιήσεις όλα αυτά και να μην δίνεις λογαριασμό σε κανέναν.

Η τοποθεσία σου πάντα θα φαίνεται από την κυψέλη όπως γινόταν πάντα. Ακόμα και με κινητό των 10 Ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Ntinaras

Έχεις τη δυνατότητα να τα απενεργοποιήσεις όλα αυτά και να μην δίνεις λογαριασμό σε κανέναν.

Η τοποθεσία σου πάντα θα φαίνεται από την κυψέλη όπως γινόταν πάντα. Ακόμα και με κινητό των 10 Ευρώ.

 

μπορει να νομιζεις οτι τα απενεργοποιεις,αλλα εσυ θα τους εμπιστευοσουνα τους αμερικανους?rolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πλακα ειναι οτι οσο διαφωνουμε εμεις

οι 3 μεγαλυτερες εταιριες τεχνολογιας microsoft,google,apple μας εχουν δωσει κινητα-φακελωτηρια που οτι κανουμε και οπου παμε τους δινουμε λογαριασμο

ενσωματωμενο gps,camera,email ετσι για να γουσταρουμε

οι καλυτεροι ειναι αυτοι που εχουν ακομα gf768 και nokia 3210 :P

 

Θα συμφωνήσω ότι το χειρότερο στο iPhone είναι το ότι δεν μπορείς να παρεμβεις στην μπαταρία..

 

@Heatspreader θυμάσαι την ιστορία με το tracking που ανακάλυψε κάποιος και δημοσίευσε κ τον χάρτη ? Αυτό δεν είχε On/Off απλά αποσύρθηκε μετά τον ντόρο στο επόμενο UpDate..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σας πω μια πραγματική Ιστορία..

Έκανα σύνδεση Forthnet_Nova δεν είχα ιδέα από δορυφορικά η μόνη μου σχέση ήταν να βλέπω το πιάτο του γείτονα, αλλά γενικά τα χέρια μου πιάνουν..

Στο σχεδόν αντίο από το κατάστημα forthnet μου σκάνε το παραμύθι.. Θέλετε τεχνικό για την εγκατάσταση ? 70 ευρώ..

Εγώ κλασικός Ελληνας αντανακλαστικά κ μόνο χωρίς να το σκεφτώ είπα όχι θα το κάνω εγώ,,

Έρχομαι σπίτι, ήταν βραδάκι πλέον ανοίγω τα κουτιά 0 οδηγίες ένα σχεδιάγραμμα κακογραμμένο για τις βίδες και το πιάτο μόνο..

Τώρα ? Τι κάνουμε ? λέω internet εκεί θα τα βρω όλα.. Πράγματι βρίσκω τα βασικά, συνδέσεις, αλλά ανακαλύπτω ότι χωρίς αυτό το εργαλείο που λέγεται πεδιομετρο Δεν....

Σκέφτομαι θα τα ετοιμάσω όλα και θα πάω να βρω έναν τεχνικό να μου το ρυθμίσει μόνο και όσο κοστίσει.. δεν έχω άλλη λύση μιας και το πεδιομετρο δεν είναι πολυμετρο να το πάρεις με 10 ευρώ.. Αυτή ήταν και η τελική μου σκέψη-απόφαση.

 

Ξαφνικά τρώω μια φλασια και λέω iPhone ! δεν μπορεί οι Αμερικάνοι να μην το έχουν το θέμα ..

Μπαίνω στο iTunes ψάχνω και πραγματικά βρίσκω το Sat Finder.. κόστος 1.59 ? Με αυτό ολοκλήρωσα επιτυχώς και με σήμα 85% την εγκατάσταση του πιάτου μου.. Με αυτό αν θέλω μπορώ αύριο χωρίς να έχω κανέναν ανάγκη να το στρέψω σε άλλον δορυφόρο.. Αυτό είναι ένα κομμάτι αυτού που λέγεται iPhone..

Τώρα αν με ρωτήσετε τι επεξεργαστή έχει,θα σας απαντήσω ότι έχει κατώτερο από Atom όπως και όλες οι tablettes που έχουν 500-700 ευρώ κάνουν το 1/4 από τις δουλειές που κάνει ένα netbook των 250 ευρώ..

 

Αυτή είναι η Αγορά .. Θέλεις ? παίρνεις.. κανείς δεν σ'αναγκαζει για τίποτα.. Τώρα γιατί εσένα σ'αρεσουν τα χόρτα και εμένα τα παϊδάκια ειναι το περι ορεξεως.. και είναι απόλυτα λάθος να λες το δικό μου είναι καλυτερο γιατί αποδεικνυεις ότι είσαι και εσύ ένα ψώνιο σαν αυτά που αγοράζουν το iPhone στα 1000 ευρώ κλειδωμένο μόλις κυκλοφορήσει η περιμένουν στην ούρα όλη νύχτα για να είναι οι πρώτοι.. απλά εσύ δεν μπορείς.

 

Υ.γ το iPhone της κοπελιάς μου (3Gs λευκό ) το πήρα από αγγελία σε κατάσταση καινούριου 200 ευρώ...

 

Αυτο που λες το κανω με το dishpointer pro σε android πανω απο 2 χρονια... και δουλευει και σε παμφθηνα κινητα αψογα (π.χ. zte) οποτε δεν μου λεει απολυτως τιποτα αυτο που εκανες με iphone και το θεωρεις μεγαλουργημα. Γενικα αυτη τη στιγμη τα apps ειναι πανω κατω τα ιδια. Απλα το android θα συνεχισει ανοδικα γιατι απευθυνεται σε ολων των ειδων αγοραστες και η google γενικα ειναι πολυ πιο ανοιχτη απ την apple. Το δε ICS θα εχει 3d accel απο το GPU και στα μενου. Γενικα η apple θα συνεχισει να πεφτει μεχρι που θα αναγκαστει να ριξει τις τιμες. Το δε iphone4s πραγματικα τεραστια απογοητευση... Μονο αλλαγες hardware.....Και να σου τα προβατα μα αγοραζουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που λες το κανω με το dishpointer pro σε android πανω απο 2 χρονια... και δουλευει και σε παμφθηνα κινητα αψογα (π.χ. zte) οποτε δεν μου λεει απολυτως τιποτα αυτο που εκανες με iphone και το θεωρεις μεγαλουργημα. Γενικα αυτη τη στιγμη τα apps ειναι πανω κατω τα ιδια. Απλα το android θα συνεχισει ανοδικα γιατι απευθυνεται σε ολων των ειδων αγοραστες και η google γενικα ειναι πολυ πιο ανοιχτη απ την apple. Το δε ICS θα εχει 3d accel απο το GPU και στα μενου. Γενικα η apple θα συνεχισει να πεφτει μεχρι που θα αναγκαστει να ριξει τις τιμες. Το δε iphone4s πραγματικα τεραστια απογοητευση... Μονο αλλαγες hardware.....Και να σου τα προβατα μα αγοραζουν....

Πραγματικά οι σκέψεις μας έχουν χάσμα αναμεταξύ τους.. Κατ'αρχην δεν είπα ούτε έγραψα πουθενά ότι είναι μεγαλούργημα παρουσίασα ένα απόλυτα αληθινό περιστατικό χωρίς να ξέρω και δεν μ'ενδιαφερει κιόλας αν υπάρχει το ίδιο σε Android εγώ iPhone είχα και αυτό μου έδωσε την λύση..

Επειδή τυγχάνει όμως να έχω και 2 Samsung με τα 1000δες προβλήματα τους με το Kies κτλ.. με τις κακές αντιγραφές τους από κινητά που έχουν προηγηθεί στην κυκλοφορία σου λεω ότι η φτήνια τους είναι σε όλο το είναι τους αρχής γενομένης οτι δεν σου επιτρέπει να βάλεις όλα τα Apps σε όλες τις συσκευές.. π.χ

 

Πέρα απ'ολα αυτά όμως κάτι που κανείς προφανώς δεν διάβασε από χτες είναι το εξής.. Ότι σύμφωνα με την ελεύθερη βούληση ο καθένας είτε είναι γνώστης είτε άσχετος είτε δεν ξέρω τι άλλο έχει κάθε δικαίωμα να αγοράσει το κινητό που του αρέσει, θέλει,και μπορεί να πληρώσει,και δεν υποχρεούτο να υιοθετήσει την δική μου άποψη η κάποιου άλλου..

 

Γιατί δεν μπορούμε να το δεχτούμε αυτό λοιπόν και πρέπει να λειτουργούμε ακόμα μια φορά σαν κάφροι βάζω και εμένα μέσα και να πάμε παρακάτω ? Γιατί πρέπει να χαρακτηρίσουμε η ακόμα και να καταγράψουμε τα ψώνια σε αυτόν τον πλανήτη ? Θα γίνουμε καλύτεροι μέσα από αυτό ???

 

Είναι τόσο απλό Γ@μωτο.. :shifty:

 

Αυτό που θέλω να προσθέσω κ φυσικά δεν ξέρετε είναι ότι είμαι από τους πρώτους που τα χώνω στην Apple σε κάθε στραβοπάτημα της όπως το 4s τώρα, όπως την γελοιότητα του κυκλοφορούμε ένα update κάθε εβδομάδα για να καλύψουμε την προχειροδουλειά που κάναμε στο προηγούμενο, έχω γράψει ότι αν συνεχίσει έτσι θα έχει την τύχη της Nokia και ν'αφησει την αλαζονεία του πρώτου,για τον ένα χρόνο εγγύηση που κάνει υπέρβαση Ευρωπαϊκού νόμου κλπ.. Αλλά δεν θα της πω πόσο να πουλήσει γιατί εγώ τόσα έχω.. Από αυτό νομίζω ότι κάτι μπορούμε να δηλώσουμε και να έχουμε τελικά ίσως και ένα κέρδος.. Από το να την πέφτουμε με χαρακτηρισμούς κ αμφισβήτηση ο ένας User στον άλλον δεν θα βγάλουμε ποτέ τίποτα..

 

Επίσης να μην ξεχνάμε ότι για την τελική τιμή στην Ελλάδα την ευθύνη δεν την έχει η Apple..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...