Προς το περιεχόμενο

Μειώνεται το μερίδιο αγοράς του iPhone στην Ευρώπη λόγω οικονομικής κρίσης


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αντε ειδατε οτι αυτα που κανει η "****ρια" τα κανουν και αλλα φτηνοτερα κινητα με android και ξυπνησατε η ακομα γουσταρετε να χυνετε μπυρα με application ο ενας στον αλλο για να δικαιολογησετε την αγορα σας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 246
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ήθελα να ξερα ποιος σε κόλλησε και άρχισες να γράφεις σεντόνια... :lol: :P

 

Για το Γ@μώτο της υπόθεσης υπάρχει απάντηση στο #139 :-)

 

Βλέπεις οι εταιρίες (οι όποιες εταιρίες) θέλουν πιστούς και υπάκουους καταναλωτές, τους θέλουν στα μέτρα τους και αν αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να είναι ανόητοι, so be it.

 

Από την άλλη όμως υπάρχει και αυτό που λέμε κοινωνία, δλδ το ευρύτερο σύνολό μας μέσα στο οποίο καλείται ο καθένας μας να αναλάβει τις υποχρεώσεις του και εκεί η ανοησία/ηλιθιότητα/απερισκεψία που επιθυμούν οι εταιρίες (οι όποιες εταιρίες) είναι κατακριτέα.

 

Θα σας πρότεινα να δείτε το Idiocracy έτσι για να υπάρχουν κάποια κοινά ερεθίσματα για συζήτηση και μέχρι να ολοκληρωθεί η παραλαβή, δείτε και το επόμενο επεισόδιο του BBC:

 

http://www.youtube.com/watch?v=h0dUuHo58UE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά οι σκέψεις μας έχουν χάσμα αναμεταξύ τους.. Κατ'αρχην δεν είπα ούτε έγραψα πουθενά ότι είναι μεγαλούργημα παρουσίασα ένα απόλυτα αληθινό περιστατικό χωρίς να ξέρω και δεν μ'ενδιαφερει κιόλας αν υπάρχει το ίδιο σε Android εγώ iPhone είχα και αυτό μου έδωσε την λύση..

Επειδή τυγχάνει όμως να έχω και 2 Samsung με τα 1000δες προβλήματα τους με το Kies κτλ.. με τις κακές αντιγραφές τους από κινητά που έχουν προηγηθεί στην κυκλοφορία σου λεω ότι η φτήνια τους είναι σε όλο το είναι τους αρχής γενομένης οτι δεν σου επιτρέπει να βάλεις όλα τα Apps σε όλες τις συσκευές.. π.χ

 

Πέρα απ'ολα αυτά όμως κάτι που κανείς προφανώς δεν διάβασε από χτες είναι το εξής.. Ότι σύμφωνα με την ελεύθερη βούληση ο καθένας είτε είναι γνώστης είτε άσχετος είτε δεν ξέρω τι άλλο έχει κάθε δικαίωμα να αγοράσει το κινητό που του αρέσει, θέλει,και μπορεί να πληρώσει,και δεν υποχρεούτο να υιοθετήσει την δική μου άποψη η κάποιου άλλου..

 

Γιατί δεν μπορούμε να το δεχτούμε αυτό λοιπόν και πρέπει να λειτουργούμε ακόμα μια φορά σαν κάφροι βάζω και εμένα μέσα και να πάμε παρακάτω ? Γιατί πρέπει να χαρακτηρίσουμε η ακόμα και να καταγράψουμε τα ψώνια σε αυτόν τον πλανήτη ? Θα γίνουμε καλύτεροι μέσα από αυτό ???

 

Είναι τόσο απλό Γ@μωτο.. :shifty:

 

Αυτό που θέλω να προσθέσω κ φυσικά δεν ξέρετε είναι ότι είμαι από τους πρώτους που τα χώνω στην Apple σε κάθε στραβοπάτημα της όπως το 4s τώρα, όπως την γελοιότητα του κυκλοφορούμε ένα update κάθε εβδομάδα για να καλύψουμε την προχειροδουλειά που κάναμε στο προηγούμενο, έχω γράψει ότι αν συνεχίσει έτσι θα έχει την τύχη της Nokia και ν'αφησει την αλαζονεία του πρώτου,για τον ένα χρόνο εγγύηση που κάνει υπέρβαση Ευρωπαϊκού νόμου κλπ.. Αλλά δεν θα της πω πόσο να πουλήσει γιατί εγώ τόσα έχω.. Από αυτό νομίζω ότι κάτι μπορούμε να δηλώσουμε και να έχουμε τελικά ίσως και ένα κέρδος.. Από το να την πέφτουμε με χαρακτηρισμούς κ αμφισβήτηση ο ένας User στον άλλον δεν θα βγάλουμε ποτέ τίποτα..

 

Επίσης να μην ξεχνάμε ότι για την τελική τιμή στην Ελλάδα την ευθύνη δεν την έχει η Apple..

+ 1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή έγινε κάποιο σχετικό καθάρισμα στο thread και διαγράφηκε και ποστ μου για μία παράγραφό του που είχε σχέση με αυτό το καθάρισμα, το παραθέτω χωρίς την συγκεκριμένη παράγραφο ώστε να υπάρχει μία ομαλή συνέχεια στην συζήτηση. :-)

 

Αν το βρίσκετε και κάτι άλλο που αντιβαίνει με τους κανόνες παρακαλώ θερμά ενημερώστε με ποιο ή τι είναι αυτό ώστε να υπάρξει και πάλι η αντίστοιχη διόρθωση. :-)

 

Ευχαριστώ γα τον χρόνο σας και συγνώμη για την ταλαιπωρία, πάντα με φιλικούς χαιρετισμούς, Δημήτρης. :-)

 

...

 

Το θέμα λοιπόν αφορά το μερίδιο αγορά του iphone όπως λέει και ο τίτλος και όπως σωστά ειπώθηκε προηγούμενα από μέλος, μείωση του μεριδίου δεν σημαίνει αναγκαστικά μικρότερες πωλήσεις, υπάρχει λοιπόν από στοιχεία που έχουμε αύξηση στις πωλήσεις iphone απλά όχι τόσο μεγάλη όσο στα άλλα λειτουργικά για αυτό και τα άλλα έχουν μεγαλύτερο μερίδιο (δείτε το link του προηγούμενου #139 ποστ μου). :-)

 

Μια και τα vs είναι η χαρά του ιδιοκτήτη κάθε ιστοσελίδας (κάργα pageviews) θα μπορούσαμε να συζητήσουμε που οφείλεται αυτή η μείωση στο μερίδιο αγοράς και το σημαντικότερο όλων τι θα ήθελαν οι κάτοχοι iphone να έχει η επόμενη συσκευή για να τους κάνει να την αγοράσουν, πχ διαφορετικό design, άλλα υλικά; Δλδ όσοι δεν αγόρασαν το 4s, αν αυτό είχε διαφορετική σχεδίαση και υλικά αλλά το ίδιο hardware και software, θα το αγόραζαν;

 

Από τις απαντήσεις αρκετών μελών μπορούμε να πούμε ότι θα ήθελαν μία συσκευή που να είναι ακόμα πιο εύκολη στον χειρισμό. Πχ ο παππούς της καφετέριας γιατί να προβληματίζεται αν θα πρέπει να πατήσει το ένα (???) κουμπί της συσκευής;;; Θα μπορούσε η συσκευή να αποφασίζει από μόνη της για το τι θα μπορούσε να κάνει ο παππούς με την συσκευή στο σημείο που βρίσκεται έχοντας ένα προκαθορισμένο προφίλ προεγκατεστημένο.

 

Εύκολο είναι να γίνει και σίγουρα θα έχει και μεγάλη επιτυχία.

 

Θα μπορούσε πχ να παρακολουθεί διάφορα βιομετρικά μεγέθη του παππού, να παρακολουθεί την πίεσή του, το ζάχαρό του, το ουρικό του (κλπ) και ανάλογα να ειδοποιεί τις πρώτες βοήθειες ή να του υπενθυμίζει πότε είναι να πάρει το επόμενο χάπι του ή αν αυτά τελειώνουν μέσω της ηλεκτρονικής συνταγογράφησης να γίνεται παραγγελία στο κοντινότερο φαρμακείο με delivery και να παραδίδονται αυτά στην συσκευή για να χορηγηθούν όταν πρέπει.

 

Και αυτό είναι ένα μόνο από τα παραδείγματα, θα μπορούσε να παρακολουθεί την συμπεριφορά του κάθε ενός που έχει στην κατόχή του μία τέτοια συσκευή και να προτείνει συνομιλητές με κοινά ενδιαφέροντα όταν βρίσκονται κοντά και σε κατάσταση όρεξης για συζήτηση (μέσω gps) οπότε και θα μπορούσε να αναδειχτεί και η κοινωνική προσφορά μίας τέτοιας υπηρεσίας ή γιατί όχι ανάλογα με τις αγορές και προτιμήσεις κάποιου περνώντας στο επόμενο Level συμβατότητας να προτείνεται για κάποια καλύτερη δουλειά με μεγαλύτερες αμοιβές, ίσως και καλύτερη γκόμενα (αντίστοιχου Level).

 

Γιατί όχι;;; Αν ο απώτερος σκοπός είναι η ευτυχία του ανθρώπου, γιατί να παραμένει δυστυχισμένος από τις ενδεχομένως εσφαλμένες επιλογές που έχει κάνει, είτε λόγω συγκυριών, είτε λόγω αδυναμίας να γνωρίζει τα πάντα;;;

Επεξ/σία από digekas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να νομιζεις οτι τα απενεργοποιεις,αλλα εσυ θα τους εμπιστευοσουνα τους αμερικανους?rolleyes.gif

Από τη στιγμή που απενεργοποιείς τις υπηρεσίες τοποθεσίας ή αλλιώς GPS σταματάει να λειτουγεί το GPS. Ότι απενεργοποιείς σταματάει να δουλεύει. Απλό είναι.

Οποιαδήποτε άλλη σκέψη, κατευθύνεται προς Λιακόπουλο, αόρατους ανθρώπους, σαύρες που ζουν ανάμεσα μας και θεωρίες συνωμοσίας καφενείου.

 

Θα συμφωνήσω ότι το χειρότερο στο iPhone είναι το ότι δεν μπορείς να παρεμβεις στην μπαταρία..

 

@Heatspreader θυμάσαι την ιστορία με το tracking που ανακάλυψε κάποιος και δημοσίευσε κ τον χάρτη ? Αυτό δεν είχε On/Off απλά αποσύρθηκε μετά τον ντόρο στο επόμενο UpDate..

Τι εννοείς ότι δεν μπορείς να παρέμβεις στη μπαταρία; Η μπαταρία αλλάζει με 2 βίδες.

 

Αφού συμφωνείς με το License Agreement, το μόνο που έχεις να κάνεις αν δεν είσαι ευχαριστημένος από τον τρόπο που παρέχονται οι υπηρεσίες, είναι να κάνεις μήνυση στην εταιρία (πράγμα δύσκολο), αλλά πολύ πιο εύκολα μπορείς να σταματήσεις να είσαι κάτοχος της συγκεκριμένης συσκευής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να ξερα ποιος σε κόλλησε και άρχισες να γράφεις σεντόνια... :lol: :P

 

Θα σας πρότεινα να δείτε το Idiocracy έτσι για να υπάρχουν κάποια κοινά ερεθίσματα για συζήτηση και μέχρι να ολοκληρωθεί η παραλαβή, δείτε και το επόμενο επεισόδιο του BBC:

 

:mad: Με υπότιτλους δεν έχει ? που απευθύνεσαι !? :P

 

Από τη στιγμή που απενεργοποιείς τις υπηρεσίες τοποθεσίας ή αλλιώς GPS σταματάει να λειτουγεί το GPS. Ότι απενεργοποιείς σταματάει να δουλεύει. Απλό είναι.

Οποιαδήποτε άλλη σκέψη, κατευθύνεται προς Λιακόπουλο, αόρατους ανθρώπους, σαύρες που ζουν ανάμεσα μας και θεωρίες συνωμοσίας καφενείου.

 

 

Τι εννοείς ότι δεν μπορείς να παρέμβεις στη μπαταρία; Η μπαταρία αλλάζει με 2 βίδες.

 

Αφού συμφωνείς με το License Agreement, το μόνο που έχεις να κάνεις αν δεν είσαι ευχαριστημένος από τον τρόπο που παρέχονται οι υπηρεσίες, είναι να κάνεις μήνυση στην εταιρία (πράγμα δύσκολο), αλλά πολύ πιο εύκολα μπορείς να σταματήσεις να είσαι κάτοχος της συγκεκριμένης συσκευής.

 

... και χανεις την εγγύηση,

.. αφού ήταν γραμμένο γιατί έσπευσε να δικαιολογηθεί κ να το αποσύρει ?

.. φυσικά και είναι επιλογή μου αλλά επειδή δεν είμαι οπαδός αλλά φίλαθλος εποικοδομητική κρητική μπορώ κ κάνω μόνο σε ότι είναι δικό μου και επιλογή μου όπως έγραψα κ πιο πάνω.. από εκεί και πέρα πάντα θα σταθμίζω κ ανάλογα θα πράττω σύμφωνα με το δικό μου κριτήριο και κανενός άλλου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπαταρία θα χαλάσει όταν το κινητό θα έχει βγει εκτός εγγύησης. Αν χαλάσει πιο πριν, με την εγγύηση μπορεί να την αλλάξει το αρμόδιο Service.

 

Οτιδήποτε κάνουν όλες οι μεγαλοεταιρίες, είναι καλυμμένες από το License Agreement. Είναι τόσο μεγάλο και περίπλοκο που μία μικρή γραμμή μπορεί να δικαιολογεί την οποιοδήποτε ενέργεια έστω και ανήθικη δυστυχώς. Αν θεωρηθεί ανήθικο αυτό που έγινε με το iPhone με το αρχειάκι να καταγράφει τις τοποθεσίες που έχουμε επισκεφθεί.

Προσωπικά το βρήκα αστείο και παιχνιδιάρικο. Μάλιστα γέλαγα γιατί δεν είχα βγει εκτός Αττικής όσο είχε γίνει η καταγραφή.

Το ίδιο και γι' αυτό που έγινε με το Android. Η προγραμματιστές χρειάζονται Feedback για να δουν που κράσαρε το πρόγραμμα και γιατί.

 

Όταν με τη Forthnet δεν έβγαλα άκρη στα προβλήματα που είχα και φυσικά όπως όλες οι εταιρίες ήταν καλυμμένη από το συμβόλαιο, πολύ απλά έκανα διακοπή και τους άφησα 2 λογαριασμούς απλήρωτους. Έστειλαν εξώδικα, αλλά δεν ίδρωσε το αυτί μου.

 

Είμαι πρόσωπο, όπως οι περισσότεροι από εμάς. Έχω τραπεζικούς λογαριασμούς, κάρτα ανάληψης, Web Banking, e-mail, Social Network, Instant Messaging, Συμβόλαιο κινητής και σταθερής τηλεφωνίας, προσωπικούς ηλεκτρονικούς υπολογιστές, Playstation Network Account, Apple Account, έχω ΑΦΜ κλπ. Είμαι με λίγα λόγια φακελωμένος εν γνώση μου, σχεδόν παντού.

Θα με πείραζε οποιαδήποτε ενέργεια παρακολούθησης από τη συσκευή κινητής τηλεφωνίας, αν ήμουν εκτός συστήματος και βρισκόμουν για πρώτη φορά εκτεθειμένος από τη συσκευή κινητής τηλεφωνίας μου.

 

 

Μία συσκευή έχει λόγο να καταγράφει τις κινήσεις που γίνονται στο κινητό, ώστε να γνωρίζει ο κατασκευαστής σε περίπτωση κρασαρίσματος τι φταίει, κλπ.

Είναι πιο πιθανό να συμβαίνει για τέτοιο σκοπό, παρά για να βλέπει τι γράφω εγώ με τους φίλους ή να βλέπει τις φωτογραφίες που τραβάμε.

 

Επειδή έχει γίνει πολύ φασαρία και με το Cloud Computing όπως το iCloud, ότι κάποιος μπορεί να βρει πληροφορίες, πάλι δεν το βρίσκω τραγικό.

Καταρχήν τα δεδομένα πάνε κωδικοποιημένα στους Servers. Από εκεί και πέρα, φαντάζομαι πέρα από κάποια επίθεση που μπορεί να γίνει, πως και κάποιος που δουλεύει εκεί, για πλάκα μπορεί να μπει και να δει τις φωτογραφίες μου. Ok, ας το κάνει, θα δει ωραία πράγματα από σεξουαλική διαπαιδαγώγηση, μέχρι πολύ ωραίες φωτογραφίες με τοπία.

No Prob...

 

Αν το πρόβλημα πραγματικά είναι πως το κινητό μας, μας παρακολουθεί, τότε το πουλάμε. Όλα τα άλλα είναι για να γκρινιάζουμε σαν παππούδες βλέποντας πίσω απ' όλα τα πράγματα παρασκήνιο.

Επαναλαμβάνω πως τα Smartphones, δεν είναι είδος πρώτης ανάγκης! Μπορεί να αγοράσει κάποιος ένα απλό κινητό χωρίς GPS, κλπ. Δεν επιβάλλεται να έχει κάποιος Smartphone.

Δεν ξέρω κάποιον που επειδή το κινητό του, είτε Android είτε iPhone, το έδωσε επειδή δεν του άρεσε η παρακολούθηση. Παρόλα αυτά είναι πάρα πολλοί αυτοί που γκρινιάζουν.

Παράξενο ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ, έμμεσα (ή και άμεσα, ανάλογα) υποστηρίζεται το ότι η μείωση της αγοράς του iphone οφείλεται σε θέματα ασφαλείας; Γιατί θυμάμαι κάποιους άλλους που τότε ανέβαζαν screenshots με τα πήγαινε-έλα τους μες την καλή χαρά αλλά όταν βγήκε η είδηση με το carrier iq εκεί είχαν άλλη στάση.

 

Δεν νομίζω πολλοί να παρακολουθούν το secunia και να επηρεάζονται από κενά ασφάλειας που υπήρχαν πολύ περισσότερα και σημαντικότερα σε αυτή την πλατφόρμα αν και τα περισσότερα έχουν διορθωθεί με updates, κάτι όμως που από το fragmentation που υπάρχει δεν δικαιολογείται σε αυτή την πλατφόρμα αφού updates βγαίνουν για τις συσκευές και οι χρήστες είναι που δεν τις περνάνε, τελικά είναι απροστάτευτοι παραμένοντας σε παλαιότερες εκδόσεις του λειτουργικού.

 

Για αυτό και ρώτησα αν το 4s είχε διαφορετικό design από το 4 αλλά το ίδιο hardware/software που έχει και σήμερα αν κάποιος που έχει το τεσσάρι και δεν αγόρασε το 4s θα έμπαινε στην λογική να το αγοράσει.

 

Ή τι θα ήταν αυτό που θα ήθελαν να έχει και δεν έχει το 4s σε hardware/software και που θα ήθελαν να έχει το 5 προκειμένου να το αγοράσουν. Θα το ήθελαν πιο απλό; Θα το ήθελαν να είναι πιο δεμένο σε ότι αφορά τις δραστηριότητές τους και τις πληροφορίες που θα τους έδινε ανά πάσα ώρα και στιγμή; Πχ πας επίσκεψη σε φιλικό σπίτι, θες να πάρεις κουραμπιέδες/μελομακάρονα αλλά θέλεις τους πρώτους τραγανούς και τα δεύτερα ιδιαίτερα μελωμένα οπότε και γιατί όχι να μην υπάρχει η δυνατότητα να δεις ποια ζαχαροπλαστεία στην εκεί περιοχή έχουν αξιολογηθεί από χρήστες και βάσει αυτών των αξιολογήσεων να προτιμήσεις κάποιο συγκεκριμένο που θα ευχαριστούσε περισσότερο τους οικοδεσπότες;

 

Αυτό λοιπόν είναι το θέμα, τι τελικά θέλουν οι χρήστες/κάτοχοι iphone ώστε να τους το προσφέρει η apple και να είναι και αυτοί ευχαριστημένοι αλλά και η εταιρία να συνεχίσει να έχει τα σημερινά και γιατί όχι και μεγαλύτερα κέρδη.

 

Βέβαια υπάρχει και η άλλη εκδοχή του να μην ξέρουν/θέλουν κάτι συγκεκριμένο οι χρήστες οπότε και ότι αποφασίσει η εταιρία να είναι σίγουροι ότι θα είναι καλό για αυτούς και ίσως και για αυτό να κάνουν ουρές έξω από τα καταστήματα πριν αυτά ανοίξουν όπως θα είδατε στο παραπάνω επεισόδιο του BBC (δυστυχώς χωρίς υπότιτλους, υπότιτλοι last year που λέει και η διαφήμιση... :lol: :P).

 

Και κάτι τελευταίο... έλεος ρε παιδιά με αυτά το σεντόνια, γράψτε λιγότερα με μεγαλύτερη συνοχή... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ να καταργήσουμε κάθε έλεγχο δημοσίευσης η κοινοποίησης προσωπικών δεδομένων και κάθε αρχή τότε που τα προστατεύει όλα αυτά.. αφού υπάρχει πάντα μια υπεραπλουστευμένη άποψη..

Γιατι όταν μιλάμε για συσκευές και όταν γκρινιάζουμε στην μια περίπτωση λέμε πως θα θέλαμε να είναι και στην πιο προσωπική ακόμα να μπορούμε να διαχειριστούμε την μπαταρία όπως εμείς θέλουμε π.χ να βάλουμε μια δεύτερη όταν αδειάσει..

 

Κακά τα ψέματα.. οι Άνθρωποι ζυγίζουν τα υπέρ και τα κατά μιας συσκευής κ ανάλογα πράττουν.

Γι'αυτο και η Apple έσπευσε να το πάρει πίσω γιατί ήξερε ότι θα είχε αντίκτυπο στις πωλήσεις..

Feedback μπορείς να έχεις χωρίς να χρειάζεται να έχεις πλήρη στοιχεία κατόχου, όσο αφορά την συσκευή και τα apps της,και το κινητό είναι μια συσκευή που την έχεις πάντα πάνω σου πολλές έχουν πέσει και μέσα στην τουαλέτα.. ;)

 

Σε όλο αυτό λοιπόν εγώ θέλω να παρεμβω μαζί με άλλους και να επηρεάσω αν γίνεται..

Δεν θέλω η Apple και η κάθε Apple η πολυεθνική να καταπατάει τα δικαιώματα μου όπως και στην εγγύηση..

Το αν δεν σ'αρεσει πουλατο είναι αντίστοιχο με το θα δουλέψεις υπερωρίες δεν θα πληρωθείς γι'αυτες και αν θέλεις φύγε.. Όχι φίλε μου θέλω να τα ξέρω όλα πριν επενδύσω σ'εσενα..

 

Και ένα τελευταίο.. Καλύτερα να με πουν γεροπαράξενο γκρινιάρη παρά πρόβατο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MoviemakerGr, έτσι όπως τα λες, αν οι εταιρίες είχαν το ελεύθερο να κάνουν ότι θέλουν τα πράγματα θα ήταν ίσως και λίγο χειρότερα, ευτυχώς που υπάρχουν οι καταναλωτικές ενώσεις, οι επιτροπές ανταγωνισμού, το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο και βάζουν αραιά-αραιά-αραιά και που μια τάξη τραβώντας αυτάκια αρκεί να μην είναι πολλά τα λεφτά Άρη ή να είναι πάρα πολλά για να δικαιολογηθεί και ο "κόπος".

 

Πχ το jailbreak του iphone ήταν νόμιμο, το jailbreak του ps3 παράνομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

... κάτι μου λέει ότι είμαστε γεροπαράξενοι περίπου συνομήλικοι από προχτές.. :-D :-D :X

ki08tgn6.jpg

γεροπαράξενοι;;; γεροπαράξενοι;;; ποιον είπες παράξενο;;; άντε τώρα μη σε κουτουλήσω...:lol: :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλο αυτό λοιπόν εγώ θέλω να παρεμβω μαζί με άλλους και να επηρεάσω αν γίνεται..

Δεν θέλω η Apple και η κάθε Apple η πολυεθνική να καταπατάει τα δικαιώματα μου όπως και στην εγγύηση..

Το αν δεν σ'αρεσει πουλατο είναι αντίστοιχο με το θα δουλέψεις υπερωρίες δεν θα πληρωθείς γι'αυτες και αν θέλεις φύγε.. Όχι φίλε μου θέλω να τα ξέρω όλα πριν επενδύσω σ'εσενα..

 

Και ένα τελευταίο.. Καλύτερα να με πουν γεροπαράξενο γκρινιάρη παρά πρόβατο..

Η δουλειά είναι κάτι απαραίτητο και είναι πρώτης ανάγκης. Το iPhone και κάθε Smartphone, είναι ένα παιχνίδι που και χωρίς αυτό ζεις. Με τα δεδομένο πως μας παρακολουθούν, χωρίς Smartphone ζεις και καλύτερα.

Οπότε όποιος δεν είναι ευχαριστημένος, από το Privacy, από την τιμή, από οτιδήποτε τέλος πάντων το πουλάει και αγοράζει ένα απλό κινητό για να κάνει τη δουλειά του με την καθαρή έννοια της δουλειάς και όχι του παιχνιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιχνίδια είναι για τον περισσότερο κόσμο.

 

Έχουν αντικαταστήσει και τα PDAs όμως, εκεί ο ρόλος τους είναι «επαγγελματικός».

 

Συνεπώς είναι πρόβλημα όλα όσα αναφέρθηκαν. Απλά όχι για τον περισσότερο κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...