Προς το περιεχόμενο

Μειώνεται το μερίδιο αγοράς του iPhone στην Ευρώπη λόγω οικονομικής κρίσης


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποτε ολοι εμεις με iphones ειμαστε προβατα κ ηλιθιοι, κ εσεις με τα android συνειδητοποιημενοι, πονηρεμενοι κ... πανεξυπνοι! Ασε που χρησιμοποιειτε την cpu του κινητου σας συνεχως >80% (τρεχει κ το seti κ η αναλυση των νουκλεοτιδιων του dna στο background)...

 

Ηθελα να ξερα, ποιος βρισκει επιχειρηματα σαν αυτα πλεον, καθως κ τι σχεση εχει με το topic...

 

Φυσικα κ ειναι πανακριβο το 4ς (κ ισως να μην ειναι τοσο value for money σε τιμη καινουριου), αλλα δεν μπορει (κ στατιστικα ακομα) οι εκατομμυρια αγοραστες του να ειναι ολοι "καθυστερημενοι"... Το επιχειρημα αυτο ειναι αντιστοιχου βεληνεκους με το "ολοι οι Ελληνες ειναι λαμογια"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 246
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι,το βλέπω εδώ,στο 9:50 ξεκινάει το smoothness του ICS

http://www.youtube.com/watch?v=SZ7nJ4hSbHc

 

αλήθεια πόση ώρα περιμένεις μέχρι να λειτουργήσει το wifi hotspot... ωχ ξέχασα το iphone δεν ξέρει αυτή τη επιλογή.

 

ας σοβαρευτούμε! η κρίση φέρνει ζήτηση σε φτηνότερα αλλά όχι και χειρότερα κινητά. και τα android (όχι όλα όμως) είναι μια τέτοια επιλογή.

 

χίλιες φορές να πάρει με 180ε ένα htc desire hd που στο νετ (spidertest) κοντράρει το i4. απλά και φιλικά, για όλα τα άλλα υπάρχει η Mast*rcard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλήθεια πόση ώρα περιμένεις μέχρι να λειτουργήσει το wifi hotspot... ωχ ξέχασα το iphone δεν ξέρει αυτή τη επιλογή.

 

ας σοβαρευτούμε! η κρίση φέρνει ζήτηση σε φτηνότερα αλλά όχι και χειρότερα κινητά. και τα android (όχι όλα όμως) είναι μια τέτοια επιλογή.

 

χίλιες φορές να πάρει με 180ε ένα htc desire hd που στο νετ (spidertest) κοντράρει το i4. απλά και φιλικά, για όλα τα άλλα υπάρχει η Mast*rcard.

 

Το παράκανες λιγο. 300 ευρώ μεταχειρισμένο έχει το DHD. Το έχω και δεν το αλλάζω με τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλήθεια πόση ώρα περιμένεις μέχρι να λειτουργήσει το wifi hotspot... ωχ ξέχασα το iphone δεν ξέρει αυτή τη επιλογή.

 

ας σοβαρευτούμε! η κρίση φέρνει ζήτηση σε φτηνότερα αλλά όχι και χειρότερα κινητά. και τα android (όχι όλα όμως) είναι μια τέτοια επιλογή.

 

χίλιες φορές να πάρει με 180ε ένα htc desire hd που στο νετ (spidertest) κοντράρει το i4. απλά και φιλικά, για όλα τα άλλα υπάρχει η Mast*rcard.

δεν υπερασπίζομαι το iphone,το οποιο δεν μου αρέσει σαν τηλέφωνο,το θεωρώ υπερτιμημένο και δεν θα το αγόραζα ποτέ.

Επίσης δεν σύκγρινα τιμές,αν κάποιος τα έχει όμως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να δώσει 500 για ένα high end Android αντί για iphone,δεν μίλησα για κατηγορίες 100-200 ευρώ.

Υποστηρίζω ότι τα specs δεν παίζουν ρόλο,το Android σε κινητά με καλύτερα specs τα πάει χειρότερα απο τον ανταγωνισμό,αυτό μόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν σφιγγεται ο κοσμος οικονομικα, προφανως περιοριζει τις περιτες δαπανες πρωτα και στρεφεται σε value for money λυσεις.

 

Δυσκολοι καιροι ερχονται για την apple, για να μην πω μοδα ηταν και περασε αναφερομενος στα των εντος συνορων.

Η θα βαλουν μυαλο εκει στην apple η θα τους περασει και η alcatel στο τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν σφιγγεται ο κοσμος οικονομικα, προφανως περιοριζει τις περιτες δαπανες πρωτα και στρεφεται σε value for money λυσεις.

 

Δυσκολοι καιροι ερχονται για την apple, για να μην πω μοδα ηταν και περασε αναφερομενος στα των εντος συνορων.

Η θα βαλουν μυαλο εκει στην apple η θα τους περασει και η alcatel στο τελος.

 

Τώρα που άλλαξε CEO ίσως αλλάξει η πολιτική marketing της εταιρείας, θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις αγόρασα ενα Galaxy s... Αυτό που έχω να πω είναι ότι με 250€ έχω ένα κινητό με full δυνατότητες και σε τέλεια λεφτά... Σκέφτομαι πόσο κορόιδο είναι ο αδερφός μου που πήρε με 400κ ευρώ και ξεπατώθηκε στη δουλειά, πριν 2 χρόνια, το 3gs του... Αλλά γουστα είναι αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος έχει Iphone αναγκάζεται απο τηνίδια την apple να αλλάξει κινητό σε ένα χρόνο. οχι Siri, οχι camera με 8mp, οχι οχι οχι και με την δικαιολογία της υψηλής μεταπώλησης τα δίνετε ο ένας στον άλλον και ο αλλος στον πατέρα του και τον ξάδερφο του για να τα ξεφορτωθούν να πάρουν το καινούριο.

 

Ποιος στο είπε αυτό; Να 'μου το Siri, να 'μου και τα 8 MP της κάμερας, να 'μου και η μεγαλύτερη αυτονομία (άλλωστε η αυτονομία του iPhone 4 με iOS5 είναι εξαιρετική). Δε σκόπευα ποτέ να πάρω το iPhone 4S γι αυτούς τους λόγους, όπως και (σχεδόν) κανείς άλλος που έχει το προηγούμενο.

 

Και πέρα από αυτό, νομίζεις ότι όλες οι άλλες εταιρείες κάνουν κάτι διαφορετικό; Πρώτη και καλύτερη (ή μάλλον... χειρότερη) σε αυτό είναι η Samsung, που σε αναγκάζει να πετάξεις συσκευή 1,5 έτους (Galaxy S) επειδή δε θέλει να του δώσει το Android ICS. Ενώ το παίρνει.

 

Θυμήσου ότι μέχρι πριν λίγο καιρό το Galaxy S ήταν ναυαρχίδα της εταιρείας και πουλιόταν σε τιμές πολύ κοντινές με του iPhone 4. Τώρα το έχει γραμμένο στα παλαιότερα των υποδημάτων της. Το ίδιο θα γίνει και με το Galaxy S II. Και με το Nexus ή το Note.

 

Πραγματικά, είναι αστείο να λέει κάποιος ότι η Apple με την πολιτική της σε αναγκάζει να παίρνεις συνέχεια νέα συσκευή ενώ η #1 εταιρεία του Android απαξιώνει τις εξίσου ακριβές συσκευές της με τρόπο κατά πολύ χειρότερο!

 

Για να βγούμε ακόμα πιο πολύ off-topic (:P) θεωρώ ότι ο μόνος άξιος ανταγωνιστής του iPhone / iOS θα είναι οι συσκευές με Windows Phone, με... πρωτοστάτη τη Nokia πιθανώς. Σαν λειτουργικό είναι πολύ ανώτερο του Android και ασχολούνται με αυτό πολύ πιο σοβαρές εταιρείες. Βέβαια είναι αρκετά «φρέσκο» και ανώριμο ακόμα (ιδίως το application store του), αλλά αυτό δεν αλλάζει την άποψή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με συγχωρείς,το smoothness του Gingrerbread λοιπόν ξεκινάει νωρίτερα

 

Πραγματικά σέρνεται του συγκεκριμένου,δε ξέρω τι του έκανε, αλλά ξέρω τι θέλει να αποδείξει!

 

http://www.youtube.com/watch?v=_RWEX0NEV58

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις είναι ωραίο να έχεις εργοστασιάκι στην Κίνα και στην Ταυλάνδη και να πληρώνεις τους εργάτες 1$ την ημέρα....αλλά εσύ δεν είσαι ο μόνος έξυπνος και ακολουθούν και τα άλλα καλά "παιδάκια" και σιγά - σιγά όλες οι Μεγάλες Μονάδες είναι εκει πέρα και ο όλος ο υπόλοιπος κόσμος υποφέρει και και δεν έχει δουλειά......εε εντάξει αφού πήρες τις δουλειές και τις πήγες εκει που σε συμφέρει μην περιμένεις στις "σταχτες" που άφησες πίσω να έχεις και πωλήσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον να πω και τις δικες μου απόψεις

ο νουμερο ενα λογος αγορας iphone ειναι η μοδα .Ειδικα οι κοπελες μονο για facebook και καμια φωτογραφια το εχουν.Οκ υπαρχουν ατομα που θα το ψαξουν και θα χρησιμοποιήσουν σχεδόν ολες τις δυνατοτητες τους αλλα ειναι η συντριπτικη μειοψηφια.προχτες ημουν σε μια παρεα 3 ατομα ειχαν iphone 4s (2κοπελες 1 αντρας) κανεις τους δεν ηξερε τι ειναι το siri μολις τους το εδειξα εμεειναν αφωνοι, αυτοι ειναι οι χρηστες του iphone

Απο την αλλοι ακριβα android παιρνουν οι πιο ψαγμενοι χρηστες που ξερουν τι θελουν και γιατι θα τα σκασουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 90% των αγοραστών Galaxy S II έχουν πετρέλαιο σπίτι;

Τι έβγαλε η έρευνα;

 

Εχουν γιατι το galaxy εχει πεσει στα 425 ευρω (χτες το αγορασα απο αμαζον.) αρα μεχρι τα 790 που κανει το 4S 32GB ειναι μια διαφορα 365 ευρω αρα σου μενει για να βαλεις καμια 250αρια λιτρα πετρελαιο και να εχεις και ενα πιο δυνατο κινητο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα με εκνευριζει που το iphone ειναι υπερβολικα κλειδωμενο. Ευτυχως ειανι και αρκετα optimised.

 

Για να στειλεις απο κινητο σε iphone με bluetooth απλα δε γινεται. Με απρακαλαγε ενας φιλος στη σχολη αν του στειλω κατι και με αναγκασε να χασω μιση ωρα για να ρυθμισω μειλ , να μπω μεσω 3g κλπ κλπ απλα και μονο επειδη εχει κλειδωμενο bluetooth. Ημαρτον δηλαδη.

 

Δε λεω, ωραιο, στυλατο, αλλα πηρα lg πιο γρηγορο στα μισα (και λιγοτερα) χρηματα.

 

 

Για καποιον που το ανεφερε πιο πριν Hardware acceleration παιζει ηδη απο την ics. Το iphone το ειχε παντα, γι αυτο ηταν παντα smooth. Πλεον δεν.. Πρεπει να βρουν καποιο νεο χαρακτηριστικο για να τραβηξουν τα βλεματα, περα απο την ομαλη ροη και το design

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...