Προς το περιεχόμενο

Ανταλλαγές στο Steam


Merdock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 602
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εχω για ανταλλαγή το FM2013 +FM2014 για όποιον τον ενδιαφέρει με κανα παιχνιδάκι για mac μόνο μιας και δεν έχω windows

έχω το rage για mac  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα αγόρασα το τελευταίο humble bundle και έχω ένα humble gift, το Insurgency. Το ανταλλάσω με οποιόδηποτε game (serial ή gift) για Steam, Origin ή και Uplay. Όσοι ενδιαφέρεστε απαντήστε εδώ ή στείλτε πμ. Σε περιπτώση ανταλλαγής πρώτα θα ενεργοποιήσω το game και μετα θα δώσω το humble gift URL προς αποφυγή απατεωνιών... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω εισαι

http://www.insomnia.gr/topic/431009-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AD%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%BF-steam/

αν και σχεδον ολοι οι insomniacs απεκτησαν το συγκεκριμενο game. οι μισοι το αγορασαν και οι αλλοι μισοι το πηραν τζαμπα απο αυτους που το αγορασαν  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα αγόρασα το τελευταίο humble bundle και έχω ένα humble gift, το Insurgency. Το ανταλλάσω με οποιόδηποτε game (serial ή gift) για Steam, Origin ή και Uplay. Όσοι ενδιαφέρεστε απαντήστε εδώ ή στείλτε πμ. Σε περιπτώση ανταλλαγής πρώτα θα ενεργοποιήσω το game και μετα θα δώσω το humble gift URL προς αποφυγή απατεωνιών... :-)

 

 

Και πως ακριβώς θα ξέρει ο άλλος πως δεν είσαι εσύ απατεώνας και θα στείλεις αυτό που λες?

Ή θα πρέπει κάποιος να σε εμπιστευτεί την ίδια στιγμή που εσύ δεν το κάνεις? 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια παιδια,

Ξερω πως δε μπορω να πουλησω παιχνιδια στο στεαμ, αλλα πως μπορω να κανω ανταλαγη κατι που εχω για κατι που θελω; Πως βρισκω ατομα; Υπαρχει καποιο φορυμ στο στεαμ που μπορω να ποσταρω;

Εχω το αρμα 3 που θελω να δωσω (δε το παιζει καλα το pc) για το προ 15 η για κανα couner strike go.

 

Επισης εχω το far cry 4 αλλα οχι μεσο στεαμ, το ειχα αγορασει online ομως απο gamestop και θελω να το δωσω, υπαρχει τροπος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς. Αυτό θα έριχνε κατακόρυφα τις πωλήσεις καθώς με τις ανταλλαγές θα βρίσκαμε πιο εύκολα άκρη να μην πληρώνουμε.

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ για το offtopic, αλλα τα έχω πάρει με τις καραγκιοζιές του steam.. :mad:

 

 

 

 

Δυστυχώς. Αυτό θα έριχνε κατακόρυφα τις πωλήσεις καθώς με τις ανταλλαγές θα βρίσκαμε πιο εύκολα άκρη να μην πληρώνουμε.

 

Εντάξει έτσι όπως τα θέλουν, για να μη πέσουν οι πωλήσεις των εταιριών θα βγεί νόμος να αγοράζουμε κάθε πράγμα από 3-4 φορές. Η ακόμα καλύτερα έχω ιδέα: να καταθέτουμε το μισό μηνιάτικο χωρίς να παιρνουμε προιόν, γιατι πρέπει να ζήσουν οι καημένες οι εταιρίες των δις $$.

Αυτό που κάνουν οι διανομείς είναι εντελώς παράλογο, παράνομο και καταχρηστικό: Να αγοράζεις ένα προιόν και να μην μπορείς να το χρησιμοποιήσεις όπως γουστάρεις ή να το χαρίσεις κάπου αλλού. Οσα cds/dvds είχα από παλιά παιχνίδια τα έχω χαρίσει σε φίλους που τα έκαναν χρήση και αυτοί με τη σειρά τους τα χάρισαν αλλού. Δεν καταλαβαίνω γιατί να μη δέχονται την πώληση μεταχειρισμένου τίτλου, δεν αγοράζουμε "χρόνο παιξίματος", αγοράζουμε άδεια χρήσης.

Με την λογική αυτή και $1-2 να δώσεις είναι πάρα πολλά λεφτά για κάτι που δένεται με ένα username και δεν μπορείς να κάνεις share ούτε μέσα στο σπίτι σου (σου κλειδώνει όλο το library και δεν δέχονται το γεγονός οτι παίζεις από την ίδια IP). Δηλαδή έχει λογική όταν βλέπω ένα αγορασμένο DVD να απαγορεύω σε όλο το σπίτι να βάλει άλλο αγορασμένο DVD σε άλλη τηλεόραση;

Μετά μου κλαίγονται για την πειρατεία... Θα παίξει πολύ θείος αυτές τις γιορτές λέμε... :devil:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για το θέμα της οικογένειας, υπάρχει κάποια λύση, επίσημα μέσω του Steam (με κάποιους περιορισμούς όμως). Περισσότερα, εδώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...