Προς το περιεχόμενο

HP TouchPad 16GB 224€ @CrazySundays


panoskir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι δεν θα υπάρχει υποστήριξη παρά μόνο απο Modders . Επίσης προσοχή δεν πέρνει μνήμη και δεν έχει Hdmi . Καλή τύχη σε αυτους που θα το παραγγείλουν τελικά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 817
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και μια σύγκριση του σε χαρακτηριστικά με το Ipad 2

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3847&idPhone2=3839

 

Χαμηλότερη Τιμή Ipad 2 16GB στο skroutz = 469€

http://www.skroutz.gr/s/328485/Apple-iPad-2-16GB.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην επιβραβεύσω την HP και τις μαρκετίνστιγκες πρακτικές της. Τέλη Αυγούστου νομίζω ήταν που είχαμε στηθεί όλοι και περιμέναμε να το χτυπήσουμε και τελικά μετά από μέρες αναβολών είχαμε την ανακοίνωση ότι εξαντλήθηκε. Τώρα βρέθηκαν κομμάτια ? Σιγά μην δώσω 225 ευρώ για ένα προϊόν που επίσημα η HP δεν το υποστηρίζει πλέον. Ας το έχουν στις αποθήκες να το χαίρονται. Νομίζω η έλευση του Ipad 3 θα οδηγήσει σε εξελίξεις την αγορά, τόσο ως προς την μειωμένη τιμή του Ipad 2 όσο και ώς προς την μείωση τιμών από τους άλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξανα η λογικη του να περιμενουνε να βγουν νεα μοντελα ωστε να πεσουν οι τιμές των μοντέλων που κυκλοφορούν τώρα.. αγοράζοντας το δεν επιβραβεύεις αναγκαστικά την hp, απλα εχεις ενα αξιολογο σε τενχ. χαρακτηρισττικα tablet σε καλη τιμη και εφοσον ειναι open source πλεον ο κωδικας του λειτουργικου του δεν με πολυενδιαφερει η υποστήριξη καθως μπορείς να του περασεις android

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά μου φαίνεται. Καλά specs. Overclocking μπόλικο και το κυριότερο πολύ καλή οθόνη.

S-IPS με πλούσιο (για οθόνη tablet) χρωματικό φάσμα.

http://www.tomshardware.com/reviews/touchpad-webos-tablet,2994-14.html

Το σκέφτομαι σοβαρά να το χτυπήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι σε τιμη.

Το θεμα ειναι αν θα υπαρχει, στην Αμερικη με κατι προσφορες 200$ αρχικα (και μετα μεχρι και 99$) πρεπει να τους εφυγε ολο το στοκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν παρουμε το tuchpad σε αυτα τα λεφτά τι αλλο παιζει εστω και απο internet..amazon κλπ..

 

 

Με αυτά τα λεφτά και αυτά τα χαρακτηριστικά τίποτα.Δεν ξέρω εάν στο boxing day βγάλει κάποια προσφορά το amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνώμη αν πουλιόταν Αμερική 99 γιατί να ειναι ευκαιρία στα 250 δολλαρια που εχει εδω?

ευκαιρια ειναι επειδη δεν υπαρχει κατι αλλο με αυτα τα specs πουθενα στην ελλαδα.

το αμεσως καλυτερο deal για tablet καλου ονοματος einai το Samsung Galaxy tab S WiFi 5.00 στα 199ε..

και 99 δολλαρια ειχει για 2-3 μερες που εγινε ο πανικος, τωρα ανεβηκε η τιμη του παλι παντου..

στο amazon και το ebay το touchpad εχει 240 λιρες δηλαδη περιπου 287 ευρω

 

τελικα ειναι τελειο το γεγονος οτι αργει να τα φερει το e-shop hahahah γιατι εχω πχ εγω τωρα κατοχυρώσει την τιμη στα 224 και εχω μπολικο καιρο να το ψαξω και να δω αν οντως συμφερει, αν αλλαξω γνωμη μετα απο 4-5 μερες πολυ απλα το ακυρωνω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ το παράγγειλα χθές το βράδυ κατά τις 1:00

κατά την γνώμη μου, είναι μία παρα πολύ καλή ταμπλέτα σε τιμή σχεδόν κινέζικου και με Εγγύηση απο Ελλάδα!!!

 

Αν σκεφτεί κανείς ότι το CT1002 που έχω απο τα carrefour αυτή τη στιγμή τιμάται στα 199€ με μονοπύρηνο στο 1GHz και 512 ram, μόνο τότε καταλαβαίνει ότι είναι καλή προσφορά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ το παράγγειλα χθές το βράδυ κατά τις 1:00

κατά την γνώμη μου, είναι μία παρα πολύ καλή ταμπλέτα σε τιμή σχεδόν κινέζικου και με Εγγύηση απο Ελλάδα!!!

 

Αν σκεφτεί κανείς ότι το CT1002 που έχω απο τα carrefour αυτή τη στιγμή τιμάται στα 199€ με μονοπύρηνο στο 1GHz και 512 ram, μόνο τότε καταλαβαίνει ότι είναι καλή προσφορά!

συμφωνω, εγω τωρα ψαχνω να βρω καποιον accurate οδηγο για android porting

αν και απ'οτι διαβαζω αυτο το webOS ειναι αρκετα καλο..αλλα χωρις εφαρμογες 99,9% θα χρειαστει android

 

o οδηγος που μαλλον θα ακολουθησω ειναι αυτος: (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1305891)

 

Required:

1) PC ( windows, mac or linux) with working Internet

2) HP Touchpad ( obviously) and the usb cable that came with it.

3) Good Reading skills ( I am serious).

4) Read this guide twice if you have to.

 

Step 0:

Get your pre flash jitters out and think twice. This will root your device and hence your warranty will be void after the flash. If you still want to flash, back up your current HP touchpad. figure out which way is your volume up button ( you will need for step 4) and proceed to step 1

 

Step 1:

Make sure you have atleast 2GB of free space in your touchpad. Download the following files from here

1)Moboot bootloader for multi boot

2)CM Alpha 3

3)Clockwork Mod Recovery

 

Once done, go to step 2 below;

 

Step 2:

1)Acme Installer from here

2) HP WebOS SDK for windows, mac or linux

3) Follow the links above to install the full SDK or just the Novacom driver which is all that is required. If you are not sure, install the full sdk.

on to step 3 now.

 

Step 3:

1) Connect Touchpad to PC with the usb cable that came with it and select Usb Drive option.

2) Once the Touchpad pops up on your screen, create a folder called cminstall and put the files you downloaded in Step 1 there.

3) Eject/Safely remove touchpad from the pc, remove the USB cable from pc and shutdown touchpad, then go to step 4.

 

Step 4:

1) Do you know which way is your volume up button? if you are not sure then you are not paying attention to this guide. To figure out which way, boot to webOS, figure it out and shutdown.

2)Hold the volume up button and press power button simultaneously. You should see a white USB symbol.

3)Connect the USB cable back to pc and if the Novacom drivers were properly installed, the driver will be automatically detected and installed.

 

Step 5:

Almost there, time to install now.

Extract the Acme Installer you downloaded in Step 2 to your desktop or wherever you want. Open up cmd ( in windows) or terminal ( in linux or mac). cd to the directory where you just extracted your Acme Installer.zip and go to step 6 for install.

 

Step 6:

Now type this in the command prompt after you have done cd

 

novacom boot mem:// < ACMEInstaller

 

NOTE: windows users might have to manually move the novacom.exe and/or AcmeInstaller into c:\programfiles\palm folder and run the above command from there.

 

and wait for it to install and boot into CyanogenMod. If your clockwork mod didn't get installed, go here for a fix.

 

Step 7:

Update from CM Alpha 1/ 2.1

1) Download CM Alpha 3 from here

2) Plug in your touchpad to PC, select copy usb files option

3) Transfer CM Alpha 3 zip file into the "sd card" of your touchpad when it pops up and disconnect.

4) Long press power button and select reboot, then recovery option.

5) Recommended but Optional ( I didn't): In CWM recovery, go to backup and storage, do a nandroid backup before updating, back to main cwm recovery, wipe cache and in advanced wipe dalvik cache.

6) In the CWM recovery meny, use your volume buttons and select install zip file from sd card, select zip file and select cm alpha 3 zip, then scroll down and say yes.

7) Reboot. To check if you are on alpha 3, go to settings, about tablet and mod version should be alpha3.

 

To install google market and google apps, go here

 

Have Fun. Thanks to the awesome CM team, we have android on touchpad.

 

NOTE: If you want to uninstall CM for whatever reason, download ACME uninstaller from here and run it like you did with ACME installer. This should work ( i haven't tried it though).

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λειτουργικά δεν έχουν καμία σχέση το ένα με το άλλο. Το παίρνεις με το σκεπτικό να του βάλεις τουλάχιστον Honeycomb... Καλή τύχη σε όσους το παρήγγηλαν απο το e-shop και μακάρι να τους ερθει γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λειτουργικά δεν έχουν καμία σχέση το ένα με το άλλο. Το παίρνεις με το σκεπτικό να του βάλεις τουλάχιστον Honeycomb... Καλή τύχη σε όσους το παρήγγηλαν απο το e-shop και μακάρι να τους ερθει γρήγορα.

 

 

Honeycomb δεν μπορείς να του βάλεις ICS μάλλον ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι πιο πολλες roms που βλεπω ειναι σε GB 2.3.x

μολις ειδα και για beta ΜΙUI --> http://forum.xda-dev...d.php?t=1391072

και ψήθηκα ασχημα καθως πριν το ICS στο galaxy s ειχα ερωτα με τις MIUI mrgreen.png

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...