Προς το περιεχόμενο

HP TouchPad 16GB 224€ @CrazySundays


panoskir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 817
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

σε λιγο θα μαθουμε. υπολογιζω ισως -15-25% ?

 

Μέσα έπεσες!

Στις 100 λίρες θα το έπαιρνα, ίσως και στις 120. Προς το παρόν, θα κρατήσω το Nook Color μου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως έχω ξαναγράψει, αν υπολογίσουμε ότι το 10άρι στα carrefour κοστίζει 220€ (199€ + 20€ για κάρτα μνήμης ώστε να φτάσεις τα 16gb που δίνει το touchpad), τότε θέλω να πιστεύω ότι είναι μία πολύ καλή τιμή!

 

- στην τελική για κάποιον που βολεύεται με το λειτουργικό και δεν τον ενδιαφέρουν οι συνεχείς αναβαθμίσεις, θέλει να μπαίνει στο ίντερνετ, να βλέπει mail και να χρησιμοποιεί το office όταν είναι εκτός σπιτιού και να ενημερώνετε γενικά, πιστεύετε ότι υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα, με αυτά τα χαρακτηριστικά και με ελληνική εγγύηση?

δεν καταλαβαίνω όλους αυτούς που πολύ απλά δεν καταλαβαίνουν τα λεγόμενα σου , δεν υπάρχει κατι σε αντίστοιχο σε αυτή την τιμή , και μην συγκρίνετε άλλη κατηγορία όπως τα 5 ιντσών , και το iphone4 που έχω έχει gps και πολλές εφαρμογές και παίρνει sim κλπ κλπ άλλα τι να κάνουμε?

επίσης ξέχασες να πεις οτι μπορείς να ακούς μουσική( ποιοτικά ηχεία ) και να βλέπεις ταινίες (μεγάλη και ποιοτική οθόνη )η ακόμα και web tv mega channel ant1 κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβαίνω όλους αυτούς που πολύ απλά δεν καταλαβαίνουν τα λεγόμενα σου , δεν υπάρχει κατι σε αντίστοιχο σε αυτή την τιμή , και μην συγκρίνετε άλλη κατηγορία όπως τα 5 ιντσών , και το iphone4 που έχω έχει gps και πολλές εφαρμογές και παίρνει sim κλπ κλπ άλλα τι να κάνουμε?

επίσης ξέχασες να πεις οτι μπορείς να ακούς μουσική( ποιοτικά ηχεία ) και να βλέπεις ταινίες (μεγάλη και ποιοτική οθόνη )η ακόμα και web tv mega channel ant1 κλπ κλπ

 

 

Το lenovo στις 150 λίρες και δεν φεύγει.Υπήρχε περίπτωση να έβγαζε το amazon το Τouchpad στις 185 λίρες και να μην εξαφανιζόταν σε δευτερόλεπτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες,στο e-shop μπορω να πληρωσω με πιστωτικη αλλα στο καταστημα?αν ναι θα χτηπησω και εγω ενα,ειναι τιμιο deal σε σχεση με αυτα που κυκλοφορουν,και HP και απο ελλαδα και με εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες,στο e-shop μπορω να πληρωσω με πιστωτικη αλλα στο καταστημα?αν ναι θα χτηπησω και εγω ενα,ειναι τιμιο deal σε σχεση με αυτα που κυκλοφορουν,και HP και απο ελλαδα και με εγγυηση.

ναι μπορεις να δηλωσεις παραλαβη απο το καταστημα που ειναι πιο κοντα στην περιοχη σου και να πληρωσεις οταν το παρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες,στο e-shop μπορω να πληρωσω με πιστωτικη αλλα στο καταστημα?αν ναι θα χτηπησω και εγω ενα,ειναι τιμιο deal σε σχεση με αυτα που κυκλοφορουν,και HP και απο ελλαδα και με εγγυηση.

 

Αν θες να είσαι καλυμμένος με την παραγγελία σου μην επιλέξεις πιστωτική. Βάλε αντικαταβολή-παραλαβή από κατάστημα και όταν είναι να παραλάβεις πάς και αλλάζεις τρόπο πληρωμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω,εκανα μια μικρη ερευνα και ειδα οτι το να βαλεις android ειναι ευκολη διαδικασια (εχω μια μικρη εμπειρια) και μονο στο xda που λιγο που κοιταξα εχει διαθεσιμες 2.3.7 ,CM ΚΑΙ MIUI roms.Εψαχνα αρκετο καιρο να βρω ενα tablet γυρω στα 200 ευρω οχι μεγαλων απαιτησεων(ιντερνετ,xbmc,HTPCremote...)πιστευω σε αυτα τα χρηματα το HP θα με καλυψει με το παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περασα και μια βολτα απτο myphone.gr και εχει αρκετα πραγματακια για το touchpad

οποιος ενδιαφερεται ας ριξει μια ματια

http://www.myphone.g...ad.php?t=294670

 

εδω και ενα getting to know touchpad βιντεακι:

http://www.youtube.com/watch?v=FN9rAhXAFyY&feature=player_embedded

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι λετε για πεθαμενο λειτουργικο κτλ, τις βασικες λειτουργιες μια χαρα τις κανει, σερφαρισμα, ταινιες, facebook, e-books κτλ

 

Αν καποιος θελει να εχει τις απειρες εφαρμογες κατι θα γινει με android

 

Οσοι λετε για πεθαμενο λειτουργικο κτλ, τις βασικες λειτουργιες μια χαρα τις κανει, σερφαρισμα, ταινιες, facebook, e-books κτλ

 

Αν καποιος θελει να εχει τις απειρες εφαρμογες κατι θα γινει με android

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι να μπορέσει το eshop να καλύψει τις παραγγελίες!

αν φέρουν καμιά 10αριά κομμάτια, τα βλέπω δύσκολα τα πράγματα!

εγώ πάντως ελπίζω να σταθώ τυχερός, μιάς και την παραγγελία την έβαλα στις 01:00 δηλαδή 1 ώρα μετά την ανακοίνωση των προσφορών!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αμαρτία μου και εγώ το παράγγειλα και όσο κάνει να έρθει , εαν έρθει , θα αποφασίσω κατά πόσο αξίζει ... Για διπύρινο βέβαια , με καλή οθόνη και Android δεν είναι και άσχημα . Το μόνο που με χαλάει είναι η έλλειψη Hdmi και η μη υποστήριξη εξωτερικού δίσκου χωρίς Hub με ρεύμα . Μέχρι τοτε βλέπουμε τις εξελίξεις και αποφασίζω ... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αμαρτία μου και εγώ το παράγγειλα και όσο κάνει να έρθει , εαν έρθει , θα αποφασίσω κατά πόσο αξίζει ... Για διπύρινο βέβαια , με καλή οθόνη και Android δεν είναι και άσχημα . Το μόνο που με χαλάει είναι η έλλειψη Hdmi και η μη υποστήριξη εξωτερικού δίσκου χωρίς Hub με ρεύμα . Μέχρι τοτε βλέπουμε τις εξελίξεις και αποφασίζω ... :rolleyes:

αυτο με το hdmi με χαλουσε και μενα αρχικα αλλα σκεφτηκα..τι το θελω? να δω τις φωτος που τραβηξα απο την 1,3MP καμερα του? η θα το αφησω ανοιχτο να κατεβαζει ταινιες? ολο αυτα θα γινονται απο λαπτοπ που εχει hdmi, οποτε περιττο το να ειχε το συγκεκριμενο tablet hdmi.

οχι οτι θα ηταν ασχημη προσθηκη αλλα ενταξει..

 

εν το μεταξυ πρεπει να το χουμ παρει πανω απο 20 ατομα μονο απο το insomnia, δηλαδη συνολικα παιζει να χουν γινει παραγγελιες και για 50 κομματια..ελπιζω να τα φερουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τάμπλετ μιά χαρά συνδέσεις έχει.

Στο CT1002 έχει και hdmi και usb και δεν τις έχω χρησιμοποιήσει ακόμη!

Όσο για την κάρτα μνήμης....στο CT που έχει 4GB εσωτερική, του έβαλα μία 8άρα και ακόμη δεν την χρειάστηκα - με τα 16 του touchpad πιστεύω ότι είμαι υπερ-καλυμένος. Στην τελική φορητή συσκευή είναι, τί να βάλω μέσα, την συλλογή μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...