Προς το περιεχόμενο

HP TouchPad 16GB 224€ @CrazySundays


panoskir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Honeycomb δεν μπορείς να του βάλεις ICS μάλλον ναι.

Για αυτό είπα 'τουλάχιστον' , αυτά τα 2.χ.χ σε tablet δεν υπάρχουν για εμένα... Αν μπορέσεις και βάλεις ICS τότε μια χαρά, βέβαια θα σου βγει η πίστη στο Market να αλλάζεις συνέχεια το build.prop αναλογα με την εφαρμογή, εκτος αν και τα παιδιά στο xda το λύσουν και αυτό... Δε θα το συνιστούσα πάντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 817
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

αν δεις στο market (https://market.android.com/)

εχει διπλα απτο featured..τομεα featured tablet apps!

λογικα η google θα χει προνοήσει για το θεμα (or the devs.. hopefully)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεις στο market (https://market.android.com/)

εχει διπλα απτο featured..τομεα featured tablet apps!

λογικα η google θα χει προνοήσει για το θεμα (or the devs.. hopefully)

 

Ετσι ακριβώς οπως τα λες, με τη διαφορά οτι έχει προνοήσει απο την αναποδη μεριά, δηλαδή να καταλαβαίνει οτι δεν είναι android certified η ταμπλέτα σου και να σου μπλοκάρει τις εφαρμογές, αλλά όπως είπα διορθώνεται και αυτό συνήθως με custom roms απο xda. Επίσης να πω οτι στο ICS έχουν τρελό πρόβλημα στο xda με την Google, οπότε το Port μπορεί να αργήσει πολύ ή να μη δουλεύει σωστα.. παρακάτω το τι συμβαίνει σε tablets που σε λίγο καιρό θα πάρουν officially το ICS.

 

'ICS Port'

'Please note that due to fundamental changes Google has made to the way Android works there are certain issues that cannot be resolved without additional components from Google and the hardware manufacturers.'

http://forum.xda-dev...d.php?t=1400958

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειδα και εγω χτες, αλλα οντως ειναι ταλαιπωρια. αν εκανε 100€ δε θα το συζηταγα βεβαια.

και για ICS πολυ χλωμο. αν δε βιαζεται καποιος θα πεσουν ολα τα tablet σε τιμη.

 

και ποσα θα φερουν? αντε καμμια 10ρια να φερουν σε καμμια βαλιτσα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειδα και εγω χτες, αλλα οντως ειναι ταλαιπωρια. αν εκανε 100€ δε θα το συζηταγα βεβαια.

και για ICS πολυ χλωμο. αν δε βιαζεται καποιος θα πεσουν ολα τα tablet σε τιμη.

 

και ποσα θα φερουν? αντε καμμια 10ρια να φερουν σε καμμια βαλιτσα....

αυτην την πτωση τιμης στα tablets την περιμενω εδω και 9 μηνες frown.png

παρολα αυτα, και ενω βγαινουν καινουργια μοντελα, οι τιμες λαμπαδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι λενε οι "προβλεψεις", οι αναλυτες και τα news του ινσομνια...

στην αμερικη λογικα θα πεσουν πρωτα -κανα $100- το οποιο τα γινει €50 ευρωπη και €25 εδω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ ερχετε η ερωτηση κρισεως

Να πουλησω το iapd 1 3g 16gb μου στα 280-300 euro κ να παρω αυτο κ να μου μεινουν κ λεφτα στην ακρη ή οχι??

δυσκολη ερωτηση κρισεως.. παντως αν το iPad το χεις παραπανω απο χρονο και το χεις ψιλοβαρεθει κιολας δεν βλεπω τον λογο να μην το δωσεις. απλα σκεψου αν θα σε βολεψει η μεταβαση απο iOS σε (εν τελη) android

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως για αρχή το συγκεκριμένο (αν πρώτα με το καλό μου έρθει - όπως προείπε ο φίλος παραπάνω, εξαρτάται απο τα κομμάτια που θα φέρουν) δεν το πειράζω με τίποτα!

 

Δέν λέω, καλό το dual boot ώστε να έχεις και android και web os άλλα δυστυχώς αν σε πάρουν χαμπάρι οι hpάδες χάνεται η εγγύηση!!!!

Ίσως αφού του έχω πιεί λίγο το αίμα και βαρεθώ να το σκαλίζω, να το πειράξω άλλα για αρχή με τίποτα!!

οϋτως ή άλλως, απ'όσο έχω δεί στα βιντεάκια, το multitasking του είναι τέλειο και έχει ήδη αρκετές εφαρμογές + πόσες ακόμα θα βγούν απο την στιγμή που είναι πλέον "ανοικτού κώδικα"!!!!

 

@ipal

Εγώ αν είχα το ipad δεν θα πειραματιζόμουν αλλά αν νομίζεις ότι σε παίρνει, αγόρασε το touchpad, παίξε μαζί του και μετά αποφάσισε πιό απο τα δύο θα δώσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ενδιαφερεται ενας φιλος μου, εχει gps το συγκεκριμενο; Μου εχει πει εδω και μερες να του βρω ενα οικονομικο tablet που θα χρησιμοποιηθει και σαν πλοηγος για το αυτοκινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ενδιαφερεται ενας φιλος μου, εχει gps το συγκεκριμενο; Μου εχει πει εδω και μερες να του βρω ενα οικονομικο tablet που θα χρησιμοποιηθει και σαν πλοηγος για το αυτοκινητο.

δεν εχει gps πανω του οχι

specs --> http://www.gsmarena.com/hp_touchpad-3839.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήχος: Ενσωματωμένα στερεοφωνικά ηχεία με Beats Audio

αυτό το πρόσεξε κανείς ? φοβερή λεπτομέρεια(?)

beats audio εχει στη σειρα Envy στα λαπτοπ τους και στα τελευταια ακριβα smartphones της HTC

δεν εχω ακουσει live απο συσκευη με beats audio για να καταλαβω διαφορα αλλα λογικα θα τα σπαειdevil.png

 

edit:

 

 

απ'οτι ακουσα λεει οτι δεν εχει ηχεια beats audio εχει software απο την beats audio που ναι μεν ακουγεται πολυ καλα αλλα η κυρια διαφορα θα φανει οταν ο χρηστης φοραει ακουστικα

 

edit2:

απο το λιγο που εχει στο βιντεακι, ειναι λιγο τελειο το webOS η μου φαινεται?lipssealed.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

beats audio εχει στη σειρα Envy στα λαπτοπ τους και στα τελευταια ακριβα smartphones της HTC

δεν εχω ακουσει live απο συσκευη με beats audio για να καταλαβω διαφορα αλλα λογικα θα τα σπαειdevil.png

ακριβώς !!! τα ακουστικά έχουν πάνω απο 170 ευρώ και σε διαφορα reviews μιλάνε για κορυφαίο ήχο και ποιότητα

 

edit: τώρα διάβασα την συνεχεία του ποστ σου ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβώς !!! τα ακουστικά έχουν πάνω απο 170 ευρώ και σε διαφορα reviews μιλάνε για κορυφαίο ήχο και ποιότητα

 

edit: τώρα διάβασα την συνεχεία του ποστ σου ..

νομιζω ο κορυφαιος ηχος και η ποιοτητα εχει να κανει με το software που παρεχει το beats audio, τα ηχεια αναλογα με την ποιοτητα τους ως hardware υποστηριζουν διαφορετικα το λογισμικο. αλλα απο τη στιγμη που μπορουν να αντεπεξελθουν στην ακριβεια που προσφερει το beats audio λογικα θα ειναι πολυ καλης ποιοτητας. rolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...