Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Settings > advanced > privacy and security > site settings > notifications > βγαζεις οποια κ@λοσελιδα εχει μπει σαν allowed και απενεργοποιεις εντελως τα web notifications βαζοντας το διακοπτακι πανω πανω στο "κλειστο" ωστε να μην ξανατυχεις σε παρομοια σελιδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το τελευταίο update (νομίζω...), δεν έχω -με δεξί κλικ- την επιλογή "επαναφοράς κλεισμένης καρτέλας/παραθύρου".

Μπορώ να κάνω κάτι για να την ξαναφέρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Selespeed είπε

Μετά το τελευταίο update (νομίζω...), δεν έχω -με δεξί κλικ- την επιλογή "επαναφοράς κλεισμένης καρτέλας/παραθύρου".

Μπορώ να κάνω κάτι για να την ξαναφέρω;

αυτο το ctrl +shift + T?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η "επαναφορά κλεισμένης καρτέλας/παραθύρου" υπάρχει δεξιά από την τελευταία καρτέλα.

Version 79.0.3945.29 (Developer Build) (64-bit)

Επεξ/σία από hariskar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/11/2019 στις 6:58 ΠΜ, fearless είπε

Προβλημα με Firefox και Chrome.

Χρησιμοποιουσα Chrome χρονια και χθες τον εβγαλα για πρωτη φορα και εβαλα Firefox 70.0.1 (64-bit) αλλα εχω το ιδιο θεμα.

Σε καθε εκκινηση των Windows 10 πριν ανοιξω Chrome η Firefox χρησιμοποιει ηδη 50-60% cpu.

Μπαινω Task Manager και κλεινω (End task) την διεργασια και μεχρι την επομενη επανεκκινηση ειναι οκ, μετα παλι τα ιδια.

Αυτο γινετε με τον Chrome εδω και 2 βδομαδες και σημερα ειδα οτι μου το κανει και ο Firefox.

Δεν εχω πουθενα προσθετα και themes εγκατεστημενα.

Capture.PNG.0db5b7927e26615ec8dad1f7c220f3c6.PNG  Capture1.PNG.ea31b38145a504cbe18ef07250b15106.PNG

Οταν ανοιξω το pc o Chrome ανεβαζει full cpu μεχρι να τον κλεισω απο Task Manager (Ctrl+Shift+Esc), αλλα ειδα στον Task Manager του Chrome (Shift+Esc) τι ειναι αυτο που μου κανει την ζημια.

Ειναι το ''Unity: Windows Utilities''. Εμφανιζεται μονο για 10 δευτερολεπτα αφου ανοιξει το pc και ο Chrome και μετα φευγει αλλα συνεχιζει να δουλευει με 70+% cpu. 

Τι στο καλο ειναι αυτο; Δεν ειδα και καμια αναφορα στο Google για ''Unity: Windows Utilities'' εκτος απο μια:

https://support.google.com/chrome/thread/9178232?hl=en

edit.png.151250f10304726c0c1b48a1b4921b6c.png

Επεξ/σία από fearless
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρει κανένας πως διαγράφεται το υποσέλιδο στη νέα καρτέλα  (εκεί που γράφει για τον Άγιο Βασίλη); Το διαγράφω απ' τον έλεγχο στοιχείων αλλά δε σώζονται οι αλλαγές

Επεξ/σία από mrpink
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βγαλε ενα screenshot που να φαινεται αυτο που λες, επειδη εδω δεν εχω Αγιο Βασιλη στην νεα καρτελα (= εκει που εχει την αναζητηση της google στο κεντρο και τις 8 πιο συχνα επισκεπτομενες σελιδες απο κατω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τέρμα κάτω830067789_newtab.thumb.jpg.6c3d5b33d63861f09468d967b54eca1c.jpg

Βρήκα ένα tutorial μ' έναν τύπο που πείραζε το chrome.dll με το ResHacker αλλά είναι αρχαίο, δε δουλεύει, αυτός είχε τον Chrome 20

Επεξ/σία από mrpink
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/11/2019 στις 7:25 ΠΜ, fearless είπε

Οταν ανοιξω το pc o Chrome ανεβαζει full cpu μεχρι να τον κλεισω απο Task Manager (Ctrl+Shift+Esc), αλλα ειδα στον Task Manager του Chrome (Shift+Esc) τι ειναι αυτο που μου κανει την ζημια.

Ειναι το ''Unity: Windows Utilities''. Εμφανιζεται μονο για 10 δευτερολεπτα αφου ανοιξει το pc και ο Chrome και μετα φευγει αλλα συνεχιζει να δουλευει με 70+% cpu. 

Τι στο καλο ειναι αυτο; Δεν ειδα και καμια αναφορα στο Google για ''Unity: Windows Utilities'' εκτος απο μια:

 

Οκ.

Για οποιον εχει το ιδιο θεμα, πιθανον να χρησημευση το παρακατω:

Οταν τον ανοιξεις (στην εισοδο που θα κανεις στα Windows) αλλα πρεπει να προλαβεις τα πρωτα 20-30 δευτερολεπτα, κανεις δεξι κλικ πανω στην γραμμη του Chrome και δεξι κλικ/Task Manager και πρεπει να προλαβεις (πριν εξαφανιστει) να κανεις ''End Process'' στο ''unity windows utilities''.

Εκανα αυτο και μετα δεν μου παρουσιαστηκε ξανα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...