Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, metalmike είπε

και το Undo Closed Tab που αφαίρεσαν είναι τραγικό.

Μέχρι στιγμής η συντόμευση με τα πλήκτρα Ctrl+Shift+T δουλεύει

Επεξ/σία από maarinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, therock είπε

Γρηγορη ερωτηση. Ειμαι στην εκδοση 74. Κατι νομιζω λέγαμε οτι θα αλλαξε με την 75 και ειχα σταματησει να αναβαθμιζω. Νομιζω κατι για τα πλαγκιν

Αξιζει εν τελη να παω σημερα στην τελευταια εκδοση

μεινε στην 74 για την ωρα. σε αυτην ειμαι και γω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/10/2019 στις 11:32 ΜΜ, KilliK είπε

μεινε στην 74 για την ωρα. σε αυτην ειμαι και γω.

Μου θυμιζεις μονο τον λογο, και ποτε να εχω το νου μου να αναβαθμισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο το dark mode :) Για να το ενεργοποιήσετε, πληκτρολογήστε αυτό chrome://flags/#enable-dark-mode και μετά επιλέγεται το enabled. Ξεκουράζει τα μάτια και διαβάζεις πιο ωραία :)

Πολύ ωραία προσθήκη από την Google. Η κατάργηση του Close Other Tabs είναι λάθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια θα ηθελα να με βοηθησετε με ενα θεμα που εχω στο chrome. Προσφατα συναρμολογησα τον υπολογιστη και του εκανα format εβαλα και τα windows 10 ολα καλα. Οταν χρησιμοποιω το chrome για καποια ωρα μετα απο λιγο κολλαει δεν ανταποκρινεται το chrome  και στη διαχειριση εργασιων cpu disk network τα εχει 0 % ενω εχει περιπου ενα 2% στο memory. Οταν τερματισω την διεργασια και ξαναανοιξω το chrome δουλευει κανονικα αλλα παλι ειπαρχει ο κινδυνος να κρασαρει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι. εχεις κανεις αλλο το εξης προβλημα με το Youtube και τον Chrome, το οποιο εμφανιστηκε στις τελευταιες εκδοσεις.

αν ανοιξεις νεα ΥΤ tabs στο background (δηλαδη δεν γινονται activated), τα tabs δεν φορτωνουν μεχρι να τα επιλεξεις. μαλιστα, αν δειτε τους τιτλους tabs, γραφουν απλως Youtube επειδη δεν εχουν φορτωσει, και μολις τα επιλεξεις και φορτωσουν, τοτε εμφανιζεται και ο τιτλος του tab κανονικα.

απο οτι εχω καταλαβει, αυτο γινεται εσκεμμενα απο τον Chrome και το YT site,  φανταζομαι ειναι ενας πλαγιος τροπος απο την Google για να κρατησει χαμηλη την χρηση μνημης του browser της. Το λεω αυτο γιατι μολις αλλαξα το User Agent του Chrome σε Firefox/Edge , τα tabs φορτωνουν αμεσως χωρις να τα επιλεξω πρωτα. το προβλημα ομως ειναι οτι φορτωνουν με το παλιο YT layout, μου βγαζει μηνυμα το YT να βαλω Chrome, το video δεν τρεχει σωστα, κοκ.

Εχει κανεις αλλο αυτο το προβλημα; εχει καποια αλλη ιδεα πως να αναγκαζω τα YT tabs να φορτωνουν αμεσως; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/10/2019 στις 11:37 ΠΜ, naimore είπε

φτασαμε και οκτωβριο κι οχι μονο δεν εγινε τπτ, αλλα δεν ακουγεται και τιποτα, 

εμενα να ακους 😛

 

Στις 12/10/2019 στις 10:37 ΠΜ, jim_p είπε

Ετοιμαστειτε!
https://old.reddit.com/r/chrome/comments/dqjugc/google_begins_testing_extension_manifest_v3_in/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝ ισχύει αυτό, έχουμε λίγο καιρό ακόμα.

>> Both are kept. V2 will be removed ~year after V3 lands in stable
https://old.reddit.com/r/uBlockOrigin/comments/dqk3u2/google_begins_testing_extension_manifest_v3_in/f6byuam/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν εισαι σε android 9+, με τον τροπο που λεει εδω, ο οποιος πιανιε ολες τις εφαρμογες
https://old.reddit.com/r/Android/comments/aa79e9/there_is_no_need_for_adblocker_on_pie_we_have/



Αν δεν εισαι, μονο αν βαλεις καποιον αλλο chromium based browser που τις κοβει, πχ τον kiwi.

Επεξ/σία από jim_p
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, αλλα καμια φορα αργει να δειξει το εικονιδιο του wifi οτι συνδεθηκες στο ιντερνετ. Αν συνεχισεις να βλεπεις διαφημησεις στον chrome, κλεισε τους built in dns που εχει ο ιδιος, το λεει στο πρωτο μηνυμα στο reddit.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...