Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αθλιο το νεο chrome

η επιλογη των χρωματων ειναι χαλια και δεν εχει πολλες δυνατοτητες για να ερθει οπως ηταν πριν

Στις 7/11/2023 στις 7:13 ΠΜ, xavier είπε

στη συντομευση του εικονιδιου του chrome, πας ιδιότητες

προσθετεις  το  -disable-features=DownloadBubble στο τέλος του προορισμου
 

chrome.exe" -disable-features=DownloadBubble

image.png.652a44d42f1dd0ba07b95ae27b696e2c.png

Επεξ/σία από Titos301
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Titos301 είπε

αθλιο το νεο chrome

η επιλογη των χρωματων ειναι χαλια και δεν εχει πολλες δυνατοτητες για να ερθει οπως ηταν πριν

image.png.652a44d42f1dd0ba07b95ae27b696e2c.png

νομιζω δεν εβαλες το κενο μετα τα αποσιωπητικα chrome.exe"(κενο) -disable κτλ

Επεξ/σία από xavier
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, xavier είπε

νομιζω δεν εβαλες το κενο μετα τα αποσιωπητικα chrome.exe"(κενο) -disable κτλ

εχεις δικιο νταξει δουλεψε κομπλε

αυτα τα κομπλεξικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι τα κανει η google

ενημερωσε μας οτι υπαρχει η δυνατοτητα μεταφορας του ψηλα και τελος μην μας σπας τα νευρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα! Θα κανω φορματ απο 7 σε 10 και ηθελα να μου πειτε αν γινεται να κρατησει ο browser με τη νεα εγκατασταση τους αποθηκευμενους κωδικους που εχω τωρα;; οσο για τους σελιδοδεικτες απ οσο θυμαμαι γινεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα.  Κάτω από την μπάρα που μπορείς να γράψεις τι θέλεις έχει 6 επιλογές Γρηγόρης φόρτισης συνδέσμου που χρησιμοποιώ πιο πολύ από τις αναζητήσεις που έχω κάνει. Αν κάνεις κατάργηση κάποιας πως μπορείς να κάνεις αναίρεση αυτής την ενέργειας? Μετά από μέρες ώστε να επαναφέρει αυτό το στοιχείο? Γνωρίζει κάποιος?

Μιλάμε για εφαρμογή chrome για android από το play store.

Screenshot_2023-12-20-07-56-41-794_com.android.chrome-edit.jpg

Screenshot_2023-12-20-08-01-10-075_com.android.chrome-edit.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα login στο insomnia από άλλο υπολογιστή και ξέχασα να βάλω ανώνυμη περιήγηση. Δεν θέλω να φαίνεται το username μου σαν πρόταση όταν πατάω στο πεδίο για login.

Έσβησα τα δεδομένα περιήγησης για εκείνη την μέρα αλλά δεν σταμάτησε να εμφανίζεται η πρόταση.

Έσβησα τα cookies που υπήρχαν αποθηκευμένα για το εν λόγω site, πάλι τίποτα.

Γιατί έχει γίνει τόσο δύσκολο να ξεφακελωθούμε από αυτό το βρωμερό πρόγραμμα? Παλιά ήταν δυο κουμπιά ενώ τώρα πηγαίνοντας στις αντίστοιχες επιλογές δεν υπάρχει κάποιο ξεκάθαρο κουμπί αλλά πολλές μπερδεμένες επιλογές με κούκις τρίτων και παπαριές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το click left mouse click to play @ x2 speed στο youtube δεν λειτουργει μονο για το λογαριασμο μου και μονο στο desktop

στο κινητο δουλευει κανονικα τι στο καλο συμβαινει, το εχει κανεις αλλο αυτο το προβλημα;

διεργραψα cookies/ιστορικο κτλ τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/12/2023 στις 10:27 ΜΜ, cthulhucarbide είπε

Έκανα login στο insomnia από άλλο υπολογιστή και ξέχασα να βάλω ανώνυμη περιήγηση. Δεν θέλω να φαίνεται το username μου σαν πρόταση όταν πατάω στο πεδίο για login.

Έσβησα τα δεδομένα περιήγησης για εκείνη την μέρα αλλά δεν σταμάτησε να εμφανίζεται η πρόταση.

Έσβησα τα cookies που υπήρχαν αποθηκευμένα για το εν λόγω site, πάλι τίποτα.

Γιατί έχει γίνει τόσο δύσκολο να ξεφακελωθούμε από αυτό το βρωμερό πρόγραμμα? Παλιά ήταν δυο κουμπιά ενώ τώρα πηγαίνοντας στις αντίστοιχες επιλογές δεν υπάρχει κάποιο ξεκάθαρο κουμπί αλλά πολλές μπερδεμένες επιλογές με κούκις τρίτων και παπαριές

Καμιά βοήθεια σε αυτό κανείς? :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/1/2024 στις 4:31 ΠΜ, maarinos είπε

Κλικ στο πεδίο που σού βγάζει την πρόταση με το βελάκι του πληκτρολογίου επιλέγεις το username και sfift delete για να διαγραφεί η πρόταση.

Χμμ δεν δουλεύει!

Το username όταν αιωρείται σαν suggestion δεν μπορεί να επιλεχθεί για να διαγραφεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Στις 7/11/2023 στις 7:13 ΠΜ, xavier είπε

στη συντομευση του εικονιδιου του chrome, πας ιδιότητες

προσθετεις  το  -disable-features=DownloadBubble στο τέλος του προορισμου
 

chrome.exe" -disable-features=DownloadBubble

 

Όταν κατεβάζω κάποιο αρχείο, μου εμφανιζεται αυτό το σηματάκι πάνω δεξιά στον chrome. Πως επανέρχεται η παλιά ρύθμιση «προβολή όλων» στο κάτω μέρος της οθόνης ;image.webp

Έγραψα μετά το chrome.exe" -disable-features=DownloadBubble με κενο μετα το chrome.exe" , αλλά το ανωτέρω σηματάκι επανήλθε. Υπάρχει κάποια λύση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dandri είπε

 

Όταν κατεβάζω κάποιο αρχείο, μου εμφανιζεται αυτό το σηματάκι πάνω δεξιά στον chrome. Πως επανέρχεται η παλιά ρύθμιση «προβολή όλων» στο κάτω μέρος της οθόνης ;image.webp

Έγραψα μετά το chrome.exe" -disable-features=DownloadBubble με κενο μετα το chrome.exe" , αλλά το ανωτέρω σηματάκι επανήλθε. Υπάρχει κάποια λύση ;

Αν κάνω απεγκατάσταση τον chrome και τον εγκαταστήσω ξανά, γράφοντας μετά το chrome.exe" -disable-features=DownloadBubble, θα παίξει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...