Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 28/12/2022 στις 7:34 ΜΜ, lazarnik είπε

Ο υπολογιστής που γραφω τώρα εχει 4ram (core2duo,win10) δεν εχω κάποιο θέμα, ούτε εχω προσέξει να βαραίνει και εχω ανοιχτά 11 καρτέλες και 3 σε άλλο.

Με τόσο λίγες λογικό.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα 

 

Σε chrome πως βαζουμε αυτες τις συντομευσεις στην αρχικη του google οταν δεν υπαρχει καμμια  ?

20.png

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα στην ομάδα, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την εγκατάσταση του Chrome . Έχω κατεβάσει το setup και εν συνεχεία μου ανοίγει ένα παράθυρο που λέει "Λάβετε θέσεις..." και κολλάει εκεί. Δεν προχωράει η εγκατάσταση. Να αναφέρω ότι τον είχα τον chrome και τον διέγραψα διότι μου έβγαζε μήνυμα ότι δεν μπορεί να κάνει ενημερώσεις κ.τ.λ. και απλά προσπάθησα να τον ξανα εγκαταστήσω. 

Το Pc τρέχει με windows 10 Pro.

Έχω την εντύπωση ότι δεν μπορεί να λάβει δεδομένα απο τους εκάστοτε διακομιστές για να προχωρήσει η διαδικασία.

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@jim_pΚατέβασα και αυτό το installer αλλά μάταια. Κολλάει στο ίδιο παράθυρο. Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να κάνω ώστε να προχωρήσει;

Ευχαριστώ πολύ!

Συγκεκριμένα εδώ:image.png.41b898db9dc249ccd6202db1143cc8e4.png

Update!

Το πρόβλημα επιλύθηκε! Απλά διέγραψα απο τον φάκελο Google απο Program files x86 και στην συνέχεια προσπάθησα να ξανα ξεκινήσω την εγκατάσταση. Ολα υπο έλεγχο λοιπόν!

Ευχαριστώ για την βοήθεια!  @jim_p

Επεξ/σία από vaggelis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ρε παιδια εδω και μια βδομαδα στο chrome αντι να μου εμφανιζει τις 8 σελιδες που εχω επισκεπτει περισσοτερο οπως παντα καθεται και μ πεταει random αναζητησεις που εχω κανει κατα καιρους...ετσι στα καλα καθουμενο το οποιο ειναι φουλ σπαστικο...εχω ενημερωσει στημ τελευταια εκδοση αλλα δεν αλλαξε κατι, πως το αλλαζω; διαγραφω αλλα μετα απο λιγο εμφανιζει παλαιοτερες αναζητησεις παλι 😡😡😡

Screenshot_20230409-002534_Chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αντιμετωπίζω ένα σοβαρό πρόβλημα: 

τελευταία, όποιον Adblocker και να βάλω στον Chrome απλά δεν λειτουργεί! 

Έχω δοκιμάσει να καθαρίσω το ιστορικό, να απεγκαταστήσω και να εγκαταστήσω ξανά τον/τους Adblocker αλλά τίποτα! Antivirus έχω το BitDefender.

Πραγματικά, μου έχουν σπάσει τα νεύρα οι διαφημίσεις και δεν ξέρω τι να κάνω! Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει λύση σε αυτό το πρόβλημα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, _Theo_ είπε

Ρε παιδιά αντιμετωπίζω ένα σοβαρό πρόβλημα: 

τελευταία, όποιον Adblocker και να βάλω στον Chrome απλά δεν λειτουργεί! 

Έχω δοκιμάσει να καθαρίσω το ιστορικό, να απεγκαταστήσω και να εγκαταστήσω ξανά τον/τους Adblocker αλλά τίποτα! Antivirus έχω το BitDefender.

Πραγματικά, μου έχουν σπάσει τα νεύρα οι διαφημίσεις και δεν ξέρω τι να κάνω! Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει λύση σε αυτό το πρόβλημα; 

Το uBlock Origin, το δοκίμασες;

Επεξ/σία από Alejandro
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Alejandro είπε

Το uBlock Origin, το δοκίμασες;

Φίλε τον έβαλα τώρα και κάνει δουλειά! Ευχαριστώ! Είχα τρελαθεί με τόσες διαφημίσεις.

Πάντως όλοι οι υπόλοιποι που αρχίζουν από "Ad" (π.χ. Ad-blocker κλπ) δεν λειτουργούν. Είναι σαν να μην υπάρχουν. Περίεργο...

Πάλι καλά που το uBlock Origin λειτουργεί πάντως!:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...