Προς το περιεχόμενο

Samsung S27A850D, εμπειρίες


mandos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έπειτα απο επικοινωνία με msystems εχθές και σήμερα με ενημέρωσαν ότι θα μου στείλουν οι ίδιοι την νέα οθόνη.

 

Το πότε θα γίνει αυτό δεν το γνωρίζουν γιατί πρώτα πρέπει να λάβουν πιστωτικό από τον προμηθευτή (και αυτός από τη Samsung)

οπότε το όλο case είναι στα δίχτυα της γραφειοκρατίας για την ώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάλι καλά η Msystems έχει καλό support...!

Απορώ πως σας αρέσει η 27'' Ρε γαμώτο δεν μπορώ να τα βλέπω σε 16:9!

Φαίνονται όλα μακρόστενα...Εγώ μετά την 24'' που πήρα,θα πάω αργότερα σίγουρα σε 30'' γιατί το 16:9 Δεν μου κάθεται...!

 

Πάλι καλά φίλε,ξεμπέρδεψες! :P Αλλά ρε γαμώτο πολύ ταλαιπωρία! Τι κακό και αυτό όταν παίρνεις καινούργιο πράγμα,να είναι χαλασμένο και αντί να στο αλλάξουν κατευθείαν,γίνεται όλοι αυτή η ιστορία! Δεν μου αρέσουν καθόλου αυτά! Με ανάβουν τα λαμπάκια! Τι ταλαιπωρία και αυτή? :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

τι εννοείς φαίνονται όλα μακρόστενα? αν παίζεις σε native αναλύσεις και το υλικό είναι για 16:9 φαίνονται μια χαρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι' αυτό το λόγο φίλε μου:

 

http://www.skroutz.gr/s/285971/Dell-UltraSharp-U3011.html?keyphrase=dell+u30

 

Σαν φρέσκος κάτοχος του u2711 κι έμενα μου άρεσε η 30αρα αλλά όχι 3" ίντσες να τις πληρώσω σχεδόν το διπλά!!!!!!

 

Σε κάνα 4αρι χρονιά να μαστέ καλά πάμε γι' αυτό:

 

http://www.engadget.com/2011/06/21/eizo-industrial-monitor-does-4k-resolution-at-36-inches-start-s/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάει στο πλαίσιο μια μέρα και είχα δει μια 27'' και δεν μου άρεσε έτσι όπως τα έδειχνε...μάλλον θα ήταν 1920x1080.... ^_^

Για πότε λέτε να βγάλει η dell p-ips?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα στην msystems να μου στείλουν μια Dell αλλά με τρόπο μου είπαν πως δεν είναι τόσο διαφορετικά τα πράγματα (κοινώς και η Dell την ίδια γραφειοκρατεία ακολουθεί)

 

Vago όταν είναι native όλα παίζουν τέλεια, και όταν έχεις 1440px ύψος δεν σε νοιάζει αν είναι 16:9 ή 16:10 (αν σκεφτείς ότι είμαι με 1024px εδώ και μια ζωή).

Τώρα η 30άρα είναι μια άλλη υπόθεση, αφενός κάνει πολύ περισσότερα αφετέρου δεν θα χωρέσουν και πολλά πράγματα στο γραφείο.

Σίγουρα θα βοηθάει στο αυχενικό η 30άρα, θα κουνάμε το σβέρκο για να δούμε το ποντίκι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Είχα πάει στο πλαίσιο μια μέρα και είχα δει μια 27'' και δεν μου άρεσε έτσι όπως τα έδειχνε...μάλλον θα ήταν 1920x1080.... ^_^

Για πότε λέτε να βγάλει η dell p-ips?

 

η Dell έχει 10bit panels (8bit + A-FRC) στο U2410, U2711, U3011...

 

τώρα για true 10bit panels, άγνωστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα στην msystems να μου στείλουν μια Dell αλλά με τρόπο μου είπαν πως δεν είναι τόσο διαφορετικά τα πράγματα (κοινώς και η Dell την ίδια γραφειοκρατεία ακολουθεί)

 

Vago όταν είναι native όλα παίζουν τέλεια, και όταν έχεις 1440px ύψος δεν σε νοιάζει αν είναι 16:9 ή 16:10 (αν σκεφτείς ότι είμαι με 1024px εδώ και μια ζωή).

Τώρα η 30άρα είναι μια άλλη υπόθεση, αφενός κάνει πολύ περισσότερα αφετέρου δεν θα χωρέσουν και πολλά πράγματα στο γραφείο.

Σίγουρα θα βοηθάει στο αυχενικό η 30άρα, θα κουνάμε το σβέρκο για να δούμε το ποντίκι!

 

Ακριβώς παρόμοιο μου έχουν πει κι έμενα. Απλά ήταν τηλεόραση!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σχέση βέβαια...το service της Dell είναι κλάσεις ανώτερο από αυτό της Samsung.

 

Και ένας σημαντικός λόγος είναι ότι η Samsung έχει δώσει το service της σε άλλες εταιρίες όπως η Service One ενώ η Dell το διαχειρίζεται η ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε, έχουν περάσει πάνω από 2 βδομάδες και ακόμα να σου έρθει, ε? Διάβαζα το νήμα και με έπειασε το στομάχι μου. Χαρά στην υπομονή σου, αλλά και τι να κάνεις?

 

Αλλά, όπως έχει ήδη ειπωθεί, σε καιρό κρίσης που θα έπρεπε για να κερδίουν πελάτες να είναι όλοι εξυπηρετικότατοι, άλλοι ξήνουν τα φρίδια τους....

 

Μεγειά μας και χαρά μας... :mad:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσε Tzimmys γιατί πήραν τηλ εχθές (δεν ήμουν εγώ στο σταθερό) από msystems και είπαν ότι τους ήρθε η εντολή να αλλάξουν την οθόνη, δλδ να στείλουν καινούρια. Το πρόβλημα είναι οτί επόμενη παραλαβή κάνουν 31/01/2012!!

 

Μου ήρθε κάπως όσο να'ναι, δεν το κρύβω.

Η msystems εξυπηρετικότατοι δεν μπορώ να πω, ή δε samsung δεν ξέρω τι να πω... Ψήνομαι να ξαναζητήσω την dell και ας μην είναι led, λες και είχαμε και στο χωριό μου led...

 

Καλό Φλεβάρη λοιπόν :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...