Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν θυμαμαι καλα οι τηλεορασεις που ηταν απο την αποστολη που ειχε το gameover για το event του ps4 pro ηταν αυτης της κατηγοριας,οπως ειχε πει τοτε και ο ιδιος αργοτερα για τιμες των μοντελων στα 3με 4000ευρω

 

Κοινως σε τετοιες τηλεορασεις και το απλο ps4 να συνδεσεις θα μαζευεις το στομα απο το πατωμα.

https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_c_1_8?url=search-alias%3Daps&field-keywords=sony+zd9&sprefix=sony+zd9%2Caps%2C569&crid=31ZN3GQWKFMLX

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για 4k δεν εχεις θέμα και με μικρο μπατζετ όπως δεν είχες θέμα και με τηλεοραση των 500 για 1080p.

 

4k είναι ο αριθμός των πίξελ και απο τη στιγμη που ενα πάνελ τον έχει αυτό τον αριθμο δείχνει 4k κανονικότητα.

Μετα έρχονται και παιζουν το ρολο τους η κινηση το hdr τα χρωματα κλπ και εκεί κολλάει το μεγαλο μπάτζετ.

 

Άλλο hdr και κινηση θα δειξει η ku6000 που έχω εγώ και άλλο η ks7000

 

Νομίζω ότι μιλάμε για gaming εδώ, όμως. Στην gaming TV δεν σε ενδιαφέρει μόνο το πόσα pixel βγάζει η τηλεόραση (λες και τα games είναι true-4K, τέσπα). Σε ενδιαφέρει να έχει και input lag της προκοπής. Εκτός αν δεν έχεις πρόβλημα να πατάς ένα κουμπί και να ανταποκρίνεται ένα δευτερόλεπτο αργότερα ο χαρακτήρας.

 

Ομοίως, υποτίθεται ότι το HDR το θες για σωστή χρωματική παλέτα. Τι να τo κάνεις το HDR αν δεν έχεις ακρίβεια στο μαύρο (αν δεν έχεις logal dimming δηλαδή); Για να λες ότι έχεις HDR TV;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαζευοντας για παιχνιδια επεσε το ματι μου πανω σε αυτο σημερα..

Κυκλοφορησε εν τελη?

 

http://www.gameexplorers.gr/6052642/razer-raiju-ps4-controller.html

 

Για hardcore fps gamers μετραει.. για τους υπολοιπους απλα πολυ τσουχτερο..

 

Edit:

οντως κυκλοφορησε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Ελληνικο  review!                                                                                                                                                    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Ελληνικο  review!                                                                                                                                                    

 

 

Λειτουργεί μόνο σε PS4, μόνο ενσύρματα και κάνει 170 ευρώ...  :shock:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμαμαι καλα οι τηλεορασεις που ηταν απο την αποστολη που ειχε το gameover για το event του ps4 pro ηταν αυτης της κατηγοριας,οπως ειχε πει τοτε και ο ιδιος αργοτερα για τιμες των μοντελων στα 3με 4000ευρω

 

Κοινως σε τετοιες τηλεορασεις και το απλο ps4 να συνδεσεις θα μαζευεις το στομα απο το πατωμα.

https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_c_1_8?url=search-alias%3Daps&field-keywords=sony+zd9&sprefix=sony+zd9%2Caps%2C569&crid=31ZN3GQWKFMLX

Προσωπικά  αν έπαιρνα μία τέτοια για να παίξω για gaming θα έχανα όλες τις τρίχες από τα μαλλιά μου από το σοκ που θα είχα υποστεί λόγω τιμής. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1500 ευρώ είναι λίγα για σωστή 4K HDR TV. Βασικά, για να έχει νόημα το HDR πρέπει να έχει και full-aray local dimming η τηλεόραση, δηλαδή μιλάμε για 2000 ευρώ και πάνω.

 

Με €2000 παίρνεις OLED. Τα €1500 είναι το minimum για LCD της προκοπής.

 

Γενικά είναι πολλά λεφτά... με λιγότερα από τα μισά παίρνεις combo PS4 Pro + PSVR.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά αν έπαιρνα μία τέτοια για να παίξω για gaming θα έχανα όλες τις τρίχες από τα μαλλιά μου από το σοκ που θα είχα υποστεί λόγω τιμής. :P

Εγω τα μαλλιά μου θα τα έχανα αν έδινα 1000 για να κορόιδευω τον εαυτό μου με hdr και πάνελ της πλάκας.Καλυτερα να έδινα 2500 και να έπαιρνα το αποτέλεσμα που ήθελα πάρα 1000 και να κορόιδευω τον εαυτό μου όπως κάνουν όλοι.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι λεω καντε υπομονη λιγους μηνες και θα γλυτωσετε αρκετα €€€

 

Μην δινεται τοσα χρηματα για μια τηλεοραση οταν η τεχνολογια προχωραει γρηγορα και ετσι θα δωσετε 2500€ και σε 5-6 μηνες θα εχει 1500€

 

Καντε υπομονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τα μαλλιά μου θα τα έχανα αν έδινα 1000 για να κορόιδευω τον εαυτό μου με hdr και πάνελ της πλάκας.Καλυτερα να έδινα 2500 και να έπαιρνα το αποτέλεσμα που ήθελα πάρα 1000 και να κορόιδευω τον εαυτό μου όπως κάνουν όλοι.

 

Τον εαυτο σου κοροιδευεις οταν εχεις 1080p τηλεοραση και νιωθεις οτι βλεπεις καλυτερα απο την 4k του χιλιαρικου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον εαυτο σου κοροιδευεις οταν εχεις 1080p τηλεοραση και νιωθεις οτι βλεπεις καλυτερα απο την 4k του χιλιαρικου.

Μα είναι γνωστό ότι μία τηλεόραση 4κ του χιλιαρικου έχει καλύτερη ποιότητα εικονας από μία oled 1080p.Καλα σας κάνουν και σας τα τρώνε τελικά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...