Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλέποντας το παρακάτω Video προσωπικά θεωρώ πως γίνεται πιο ξεκάθαρο το ότι οι εταιρίες κοροϊδεύουν τον κόσμο με έναν αλήτικο τρόπο.

Οι διαφορές που φαίνονται, δεν έχουν να κάνουν με την ανάλυση. Τα γραφικά στο PS4 είναι χειρότερα από το PS4 Pro. Η διαφορά δεν είναι PS3 σε PS4, αλλά είναι τουλάχιστον μισή.

Κρίμα. Απλά θα το θυμάμαι πως φέρθηκε η SONY και θα κινηθώ αναλόγως την επόμενη φορά.

Αν μια κονσόλα 3,5 ετών δεν μπορεί να τρέξει ένα ποδοσφαιράκι άριστα, έχουμε πιάσει πάτο.

 

Προσπαθούν να βγάλουν από τη μύγα ξύγκι. Παλιά δεν ήταν έτσι και δεν έχει να κάνει με παλιές καλές αναμνήσεις. Έχουν πλέον ξεφύγει.

Δεν βγάζουν καινούρια πράγματα καλύτερα, απλά κόβουν από τα παλιά...

Και αν τα πράγματα είναι έτσι στο FIFA, περιμένετε να δείτε τι θα γίνει σε ένα χρόνο από τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακό contrast(Ασπρίλα) και θολούρα το PS4, παρ' όλα αυτά τα γραφικά δεν είναι καλά ούτε στο PS4 Pro/PC. Δηλαδή όταν παίζεις και βλέπεις όλους τους παίχτες, οπτικά δεν λέει τίποτα. Όποιος θέλει να παίζει ποδοσφαιράκια την βγάζει με ένα μεταχειρισμένο PS3 και τελειώνει η ιστορία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω δεν βλεπω ουσιαστικη διαφορα.

Οι εκδοσεις των ps4 pro και pc εχουν πιο ζωηρα χρωματα λογο native 4K αναλυσης. 

 

To PS4 τρεχει πολυ καλα το FIFA 17 και οσο επαιξα μου φανηκε αρκετα καλυτερο απο το FIFA16 οπτικα. Οποτε δεν εχουν ''ριξει'' την ps4 εκδοση. Eιναι ενα κλικ καλυτερη και φετος οσο κλικ καλυτερη ηταν καθε χρονο μεχρι τωρα. Εχει γινει και αναλυση απο digital foundry, οπου η μονη αισθητη διαφορα ειναι στην αναλυση.

 

Καπως ετσι κατα κυριο λογο θα ειναι και τα επομενα PRO παιχνιδια. Ξεζουμισμα ps4 και μεγαλυτερη αναλυση στο PRO

 

@Psycho_Warhead. Εκει υπαρχει διαφορα ομως γιατι οι εκδοσεις ps4/one/pc εχουν διαφορες και στο gameplay με την παλια μηχανη που τρεχει το παιχνιδι στα ps360.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακό contrast(Ασπρίλα) και θολούρα το PS4, παρ' όλα αυτά τα γραφικά δεν είναι καλά ούτε στο PS4 Pro/PC. Δηλαδή όταν παίζεις και βλέπεις όλους τους παίχτες, οπτικά δεν λέει τίποτα. Όποιος θέλει να παίζει ποδοσφαιράκια την βγάζει με ένα μεταχειρισμένο PS3 και τελειώνει η ιστορία.

Για 2016 δεν είναι καλά τα γραφικά όχι. Στο PS4 βλέπουμε το γρασίδι στα κοντινά, τους φιλάθλους, ακόμα και τα μοντέλα να μην είναι τόσο καλά όσο στο PS4 Pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μπορούν να το πάνε παραπέρα στα ποδοσφαιρακια εν έτη 2016 (2017 κοντά)

 

Μήπως να δώσουν στην naughty dog το pes ή το FIFA για μια χρονιά να το ξεζουμισουν να δούμε τι θα πάρουμε σε αυτη την περίπτωση; :P

 

Στο pes βλέπεις καλά μοντέλα παιχτών αλλά τα γήπεδα και η ατμόσφαιρα είναι ίδια εδώ και 3 χρόνια. Στο FIFA έχει πέσει δουλειά στο γήπεδο και σε όλο το γύρω γύρω, και οι παίχτες είναι meh imo.

 

Και πες Οκ, οι Ιάπωνες δεν μπορούν /δεν θέλουν,(έφυγε και ο Kojima sama) η ΕΑ που έχει την Frostbite με τις γραφικαρες στα Battlefield γιατί δεν το χρησιμοποιει στο FIFA;

 

Απλά δεν θέλουν να δουλέψουν σε κάτι τελείως επαναστατικό, δεν μπορω να σκεφτώ κάτι άλλο. Δεν νομίζω πως ότι τους περιορίζει τόσο το hardware της κονσολας.. Έχει αποδειχτεί πως αν θέλουν, παπάδες κανουν και με το υπάρχων υλικό..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέποντας το παρακάτω Video προσωπικά θεωρώ πως γίνεται πιο ξεκάθαρο το ότι οι εταιρίες κοροϊδεύουν τον κόσμο με έναν αλήτικο τρόπο.

 

Οι διαφορές που φαίνονται, δεν έχουν να κάνουν με την ανάλυση. Τα γραφικά στο PS4 είναι χειρότερα από το PS4 Pro. Η διαφορά δεν είναι PS3 σε PS4, αλλά είναι τουλάχιστον μισή.

Κρίμα. Απλά θα το θυμάμαι πως φέρθηκε η SONY και θα κινηθώ αναλόγως την επόμενη φορά.

Αν μια κονσόλα 3,5 ετών δεν μπορεί να τρέξει ένα ποδοσφαιράκι άριστα, έχουμε πιάσει πάτο.

 

Προσπαθούν να βγάλουν από τη μύγα ξύγκι. Παλιά δεν ήταν έτσι και δεν έχει να κάνει με παλιές καλές αναμνήσεις. Έχουν πλέον ξεφύγει.

Δεν βγάζουν καινούρια πράγματα καλύτερα, απλά κόβουν από τα παλιά...

 

Και αν τα πράγματα είναι έτσι στο FIFA, περιμένετε να δείτε τι θα γίνει σε ένα χρόνο από τώρα.

Μου αρεσει που προσπαθεις να κανεις συγκριτικο σε γραφικα απο τα σαπια ποδοσφαιρακια που κυκλοφορουνε εδω και χρονια.Καμια εξελιξη δεν υπαρχει στον συγκεκριμενο τομεα δυστυχως.Και ενας λογος που εχω σταματησει να ασχολουμε ειναι αυτος.Οπωτε τζαμπα χαλας την ζαχαρενια σου στο αν το  ps4 pro  φαινεται λιγο καλυτερο απο του κλασικου.

Για 2016 δεν είναι καλά τα γραφικά όχι. Στο PS4 βλέπουμε το γρασίδι στα κοντινά, τους φιλάθλους, ακόμα και τα μοντέλα να μην είναι τόσο καλά όσο στο PS4 Pro.

Στο ξαναλεω αδικα στεναχωριεσε. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τα ποδοσφαιρα βγαζουν απο μονα τους λ7, δε χρειαζεται να το προσπαθησουν. καθε χρονο βγαινει ενα και οποιος ηταν να το παρει θα το παρει. μεχρι να εχουν λογο να πιεστουν δε θα το κανουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντος για το φετινο pes  εχω ακουσει παρα πολυ καλα σχολια και οτι ανεβηκε επιπεδο σε σχεση με περυσι.τωρα δεν ξερω και εγω το 16 εχω.οταν πεσει η τιμη του θα παρω το 17 μιας και υποστηριζεται και απο το προ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να χωνέψω οτι ούτε μήνα μετά τη κυκλοφορία του pro στην Αγγλία παίζουν προσφορές όπως αυτή: http://www.hotukdeals.com/deals/ps4-pro-1tb-call-duty-249-instore-tesco-salford-2568329

 

και εδώ στη καλύτερη το βρίσκεις στα 399€ σκέτη κονσόλα...

 

btw. Οι 249 λίρες που κοστίζει η παραπάνω προσφορά αντιστοιχούν σε περίπου 292€

 

Pro-σφορές (κι αυτές για πολύ λίγο) φέτος θα δεις μόνο σε US/UK, που παραδοσιακά πουλάει καλά το XBOX... Τυχαίο; Δεν νομίζω.

 

Τα Tesco (τα Lidl την Αγγλίας για όσους δεν γνωρίζουν) όντως σκίζουν από προσφορές γενικά (δυστυχώς δεν είναι Amazon να στέλνουν Ελλάδα), αλλά είναι τελείως διαφορετική η αγορά του UK (νόμοι, φορολογία κλπ).

 

Αν ερχόταν εδώ πέρα π.χ. το ΔΝΤ και μας έλεγε ότι θα πρέπει τα supermarkets να επιτρέπεται να πουλάνε και κονσόλες/video games βάσει της τάδε εργαλειοθήκης του ΟΟΣΑ, έχετε υπόψιν πόσα σκρουτζομάγαζα (μικρές οικογενειακές επιχειρήσεις) θα έβαζαν λουκέτο την επόμενη μέρα; Για θυμηθείτε λίγο τι είχε γίνει με το ψωμί και το γάλα...

 

Μ' αυτά και μ' αυτά θέλω να πω ότι όταν ζητάμε περισσότερη ανταγωνιστικότητα για πτώση των τιμών, να ξέρουμε ως κοινωνία και τι συνεπάγεται αυτή η επιλογή αν την θέλουμε πραγματικά. Μαζί με τα θετικά θα πάρεις και τα αρνητικά.

 

Το καλύτερο που παίζει φέτος για Ελλάδα είναι εκπτωτικό κουπόνι €30 για αγορές €300 από Κωτσόβολο (στέλνουν SMS).

 

edit: τώρα διάβασα τα σχόλια και λένε ότι μάλλον μπήκε λάθος ταμπελάκι... μπράβο τους πάντως που το έκαναν honour. Τα περιθώρια κέρδους σε console hardware είναι πολύ μικρά συνήθως.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...