Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Bloodborne vs Dark Souls 3... Ποιο μου προτεινετε? Στο Βloodborne μ'αρεσει η ποικιλια που εχει σε weapons, και το βλεπω πιο brutal..

Bloodborne goty απόλαυση σκέτη, είναι και μερικοί δάσκαλοι στα build εδώ γύρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Bloodborne vs Dark Souls 3... Ποιο μου προτεινετε? Στο Βloodborne μ'αρεσει η ποικιλια που εχει σε weapons, και το βλεπω πιο brutal..

Οποιο απο τα 2 και να παρεις.. Θα πονεσεις!

 

Bloodborne και εγω προτεινω μιας και DS3 υπαρχει και σε PC..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Παιδια η κυκλικες σκιες/γραμμες στον ουρανο ειναι φυσιολογικες?Οταν ειμαι σε κινηση φαινονται πιο εντονα.

 

Grand_Theft_Auto_V_20161211221510.jpg

 

 

Αυτό ακριβώς υποτίθεται λύνει το HDR μεταξύ άλλων... αρκεί να σου περισσεύουν γύρω στα €1500 και να το υποστηρίζει το παιχνίδι (το GTAV όχι από όσο ξέρω).

Επεξ/σία από bedazzled
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι παιχνίδια υπάρχουν /θα υπάρξουν που να παίζονται διπλά;

Όχι on line, σε μια κονσόλα 2 μοχλοι

Εκτος από καράτε, ραλακια, ποδόσφαιρο /μπασκετ

 

tomb raider, resident evil, little big planet 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς υποτίθεται λύνει το HDR μεταξύ αλλών... αρκεί να σου περισσεύουν γύρω στα €1500 και να το υποστηρίζει το παιχνίδι (το GTAV όχι από όσο ξέρω).

 

Mε 4k hdr ειμαι αλλα οχι των 1500 ευρω αλλα των 700ων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θα είχε ενδιαφέρον κάποια στιγμή να μάθουμε την διεισδυτικότητα των 4K gaming TV's (δηλαδή τουλάχιστον με ανεκτό input lag, ας πούμε στα 35 ms - ο θεός να το κάνει ανεκτό, τέσπα) οι οποίες παράλληλα να υποστηρίζουν πραγματικό HDR. Εννοείται το input lag να υπολογίζεται με ανοιχτό HDR.

 

Το αναφέρω αυτό γιατί η Sony έχει στήσει ολόκληρο marketing campaign επάνω στην διεισδυτικότητα των 4K TV's, αλλά πολύ αμφιβάλλω ότι αυτές οι τηλεοράσεις κάνουν για gaming σε ποσοστό άνω του 20% (και πολύ μπορεί να λέω).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα θα εμφανιζε τρομερο ενδιαφερον μια τετοια στατιστικη ερευνα. Απο οτι διαβαζω παντως ολο και βελτιωνονται οι 4Κ τηλεορασεις και στους scalers και στους επεξεργαστες τους (εγω διαθετω 1080p). Με την ελευση του Scorpio και την αυξηση της διείσδυσης του HDR στα παιχνίδια, θα αρχισω να εντεινω το ενδιαφερον μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά,η κοροϊδία με τις 4κ τηλεοράσεις ειδικά στο gaming έχει πάει σε άλλα επίπεδα.Απο τη στιγμή όμως που οι gamers την εποχή του ίντερνετ δε κάθονται να το ψάξουν τότε καλά να πάθουν.Φιλος πήρε με 600 ευρώ 4κ και ακόμα κλαίει για την εικόνα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά,η κοροϊδία με τις 4κ τηλεοράσεις ειδικά στο gaming έχει πάει σε άλλα επίπεδα.Απο τη στιγμή όμως που οι gamers την εποχή του ίντερνετ δε κάθονται να το ψάξουν τότε καλά να πάθουν.Φιλος πήρε με 600 ευρώ 4κ και ακόμα κλαίει για την εικόνα.

 

αναφερεται παντου στο internet, το 2016 για να παρεις πραγματικα καλη 4K τηλεοραση θελεις απο 1500 ευρω και πανω ή περνεις monitor 28" στα 400-500E που και εκει θα δεις τουμπανο 4K, που να εξηγησεις ομως σε καποιον σε ενα καταστημα οτι τα monitor ειναι 10 φορες καλυτερα απο τις tv και ειδικα οταν δει τις ιντσες θα σου πει "μα με 600 ευρω περνω 40αρα 4K τι να την κανω την 28αρα οθονη υπολογιστη". οι οθονες υπολογιστη ειναι καλυτερες σε ολους τους τομεις απο τις tv. εγω προσωπικα παντα παιζω σε οθονη υπολογιστη τα games και αν επερνα 4k θα επερνα παλι μonitor και οχι TV. ολοι οι προγραμματιστες δουλευουν τα games σε οθονες οχι σε τηλεορασεις που εχουν απειρο lag....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

1500 ευρώ είναι λίγα για σωστή 4K HDR TV. Βασικά, για να έχει νόημα το HDR πρέπει να έχει και full-aray local dimming η τηλεόραση, δηλαδή μιλάμε για 2000 ευρώ και πάνω.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 4k δεν εχεις θέμα και με μικρο μπατζετ όπως δεν είχες θέμα και με τηλεοραση των 500 για 1080p.

 

4k είναι ο αριθμός των πίξελ και απο τη στιγμη που ενα πάνελ τον έχει αυτό τον αριθμο δείχνει 4k κανονικότητα.

Μετα έρχονται και παιζουν το ρολο τους η κινηση το hdr τα χρωματα κλπ και εκεί κολλάει το μεγαλο μπάτζετ.

 

Άλλο hdr και κινηση θα δειξει η ku6000 που έχω εγώ και άλλο η ks7000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...