Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ιδέα είναι ότι θα πατάς κουμπί και θα παίζει. Γι' αυτό κρατάμε πολλοί πισινές, να δούμε πρώτα πόσο εφικτή είναι αυτή η υλοποίηση και τι γραμμές χρειάζεται για ικανοποιητικό παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιδεα αυτη ειναι, με τις γραμμες που εχουμε εδω δεν ξερω τι θα γινει, ακομη και αν υποθεσουμε οτι θα παρεχει αριστες και απροβληματιστες υπηρεσιες η Sony.. Μακαρι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως streamarisma που εκανα απο το σπιτι στη δουλεια με το vita μια χαρα επαιζε.

 

Για μενα τουλαχιστον που εχω VDSL σπιτι και οπτικη στη δουλεια.

 

Αλλες απαιτησεις οι μεν και αλλες οι δε, αλλα ειναι ευχαριστο να ξερεις οτι τουλαχιστον απο πλευρας εταιρειας δουλευει καλα. Το κυριο προβλημα θα ειναι με ολους εμας τους "πληβειους" που ειμαστε ακομη με adsl και αυτη κουτσουρεμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αναφερω μονο και μονο επειδη το concept του Remote ειναι ιδιο με του Now, οποτε και απο οσο εχω δοκιμασει εστω και με αυτον τον τροπο δειχνει να λειτουργει.

 

Η διαφορα ειναι οτι αν εχω καλη γραμμη το stream μου δεν προκειτε να επηρεαστει απο επιπλεον τραφικ.

 

Απο κει και περα δυστυχως τετοιου ειδους υπηρεσιες απαιτουν εκτος απο γρηγορη γραμμη και χαμηλο ping.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS4 system architect Mark Cerny working on a new indie game

 

"I have a few projects," he said. "I'm getting sort of an indie title going - it's not really indie because it'll be fully funded. But it'll be nice to be on a project where I know the name of everybody on it, as opposed to one of these large triple-A titles that staffs hundreds.

"It's a very different experience. Also you get to try more concept-based work because it's smaller. That should be very exciting."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω αδημονω. Το θεμα ειναι εχοντας στην κατοχη μου την Joel Edition με τα επακολουθα 80 γιουρα που ειχα καταβαλλει, θα αξιζει; ''Λιγα'' καρε και πιξελ παραπανω, θα κανουν μεγαλη διαφορα, σε βαθμο που να δικαιολογουν το 45αρι; Θα περιμενω τις εντυπωσεις σας καθως και φιλων, τις 2 πρωτες μερες κυκλοφοριας και θα πραξω αναλογα. Που ερμηνευεται στις εξης 2 επιλογες. Ειτε αγορα της νεξτ-τζεν εκδοσης, ειτε αν δεν μου πεσουν τα σαγονια, κατεβασμα του Left Behind και 2ο playthrough στο γερικο PS3 μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και η τρίτη επιλογή να το μοιραστείς με κανέναν φίλο σου. Εγώ αυτό σκοπεύω να κάνω.

 

By the way, σύμφωνα με λεγόμενα του Yoshida, σχεδόν το 50% των κατόχων PS4 δεν είχαν PS3 στην πρηγούμενη γενιά, κι ένα ποσοστό αυτών δεν είχαν καν last-gen console. Υπό αυτή τη σκοπιά, βγάζουν νόημα όλα αυτά τα remasters, όπως και η τιμή τους, η οποία, για να είμαστε δίκαιοι, είναι χαμηλότερη - σε περιπτώσεις όπως το Metro Redux κατά πολύ - από των νέων παιχνιδιών.

 

One amazing statistic, to me at least, was published by Nielsen a couple of months ago. They researched the PS4, and reported that 17 per cent of PS4 owners had never owned the last gen. A completely new consumer who skipped a generation. 32 per cent additionally didn't own a PS3, but owned a 360 or Wii.

 

Almost 50 per cent of people who have purchased a PS4 didn't own a PS3, and that's lots of people that missed exclusive PS3 titles like The Last of Us, so it's a great way to welcome those people back to PlayStation, saying this is what you missed.

 

http://www.eurogamer.net/articles/2014-07-09-how-strong-exactly-is-playstations-2014-line-up

 

 

Back to the LoU, φαίνεται πως θα έχει επιλογή κλειδώματος στα 30 fps και photo mode.

 

"Does the inclusion of a 30fps lock mean the 60fps fluctuates quite regularly?" a user asked.

"Not at all," Wells replied. "We included it at the request of the purists who wanted the experience as close to the original (PS3) as possible."

The Remastered version will also include a photo-sharing mode similar to inFamous

 

http://www.eurogamer.net/articles/2014-07-16-the-last-of-us-remastered-lets-you-lock-frame-rate-at-30fps

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45αρι;Για ένα remake; Το οποίο μάλιστα είχες πληρώσει και στο PS3. Πολλά χρήματα.

εγω δεν το εχω παιξει το παιχνιδι καν...τωρα θα το πρωτοπαιξω ως remaster

απο αυτα που εχω ακουσει για το παιχνιδι 45 its good deal...

ας μην τα βαζουμε ολα σε ενα σακι... (υπαρχουμε και εμεις που δεν το παιξαμε)

οποτε ακυρο αυτο που γραφεις/δεν ισχυει για ολους

παντος εσυ μην το παιρνεις αλλα οπο την αλλη δεν βγηκε κιολας για αυτους που το παιξανε ηδη ε?

anyways πο παιχνιδι το περιμενω πως και πως ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45αρι;Για ένα remake; Το οποίο μάλιστα είχες πληρώσει και στο PS3. Πολλά χρήματα.

Δεν ειναι εμφανες οτι το δισταζω, ακριβως επειδη οι εποχες(οικονομικα) ειναι πονηρες; Χωρις παρεξηγηση εννοειται.

 

Απο την αλλη διαβαζω και αυτο: 

 

http://blog.eu.playstation.com/2014/07/16/feels-play-last-us-remastered-1080p60fps/

 

Και...ξανακαταλαβανομαι απο δαιμονια..

Υπάρχει και η τρίτη επιλογή να το μοιραστείς με κανέναν φίλο σου. Εγώ αυτό σκοπεύω να κάνω.

 

By the way, σύμφωνα με λεγόμενα του Yoshida, σχεδόν το 50% των κατόχων PS4 δεν είχαν PS3 στην πρηγούμενη γενιά, κι ένα ποσοστό αυτών δεν είχαν καν last-gen console. Υπό αυτή τη σκοπιά, βγάζουν νόημα όλα αυτά τα remasters, όπως και η τιμή τους, η οποία, για να είμαστε δίκαιοι, είναι χαμηλότερη - σε περιπτώσεις όπως το Metro Redux κατά πολύ - από των νέων παιχνιδιών.

 

http://www.eurogamer.net/articles/2014-07-09-how-strong-exactly-is-playstations-2014-line-up

 

 

Back to the LoU, φαίνεται πως θα έχει επιλογή κλειδώματος στα 30 fps και photo mode.

 

http://www.eurogamer.net/articles/2014-07-16-the-last-of-us-remastered-lets-you-lock-frame-rate-at-30fps

Η τριτη επιλογη δεν πολυ-υφισταται για εμενα..Θελω τα παιχνιδια να παραμενουν στη βιβλιοθηκη μου και οταν μου 'ρχεται να μπαινουν στο τασακι...Δεν γνωριζω αν εννουσες για ψηφιακη αγορα βεβαια...

 

Σε οτι αφορα στο framerate τωρα, αν τελικα επιλεξω την καινουργια βερσιον, σκεφτομαι να το αφησω ''ξεκλειδωτο''. Ιδωμεν. Η 30η ειναι κοντα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν το εχω παιξει το παιχνιδι καν...τωρα θα το πρωτοπαιξω ως remaster

απο αυτα που εχω ακουσει για το παιχνιδι 45 its good deal...

ας μην τα βαζουμε ολα σε ενα σακι... (υπαρχουμε και εμεις που δεν το παιξαμε)

οποτε ακυρο αυτο που γραφεις/δεν ισχυει για ολους

παντος εσυ μην το παιρνεις αλλα οπο την αλλη δεν βγηκε κιολας για αυτους που το παιξανε ηδη ε?

anyways πο παιχνιδι το περιμενω πως και πως ;)

 

Με αυτή την λογική όλα τα remakes δεν βγαίνουν για αυτούς που τα έχουν παίξει. Προσωπικά δεν πιστεύω ότι 45 ευρώ για ένα παιχνίδι που δεν είναι καθαρά next gen αξίζουν. Ακόμα και για το LoU.

 

Αυτό ισχύει για όλα τα remakes. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα σου εδειξα μια αλλη οπτικη υπαρχουν και ατομα που δεν το εχουν παιξει...
απο την αλλη καθαρα next gen παιχνιδια αυτη τι στιγμη υπαρχουν ελαχιστα
μηπως το watch dogs ηταν next gen? ps360 παιχνιδι που μας το πουλανε 70 euro
το battelfield 4?assasins creed? (πολλα τα παραδειγματα βαριεμαι να τα γραψω ολα)
δεν ειναι remake δεν ειναι hd (collection).. δεν ειναι 10 χρονων παιχνιδι
που αρμεγουν ειναι περσινο goty που port-αρετε σε μια αλλη πλατφορμα (με καλυτερα textures κτλπ)
ιδια φαση με το gta5 που βγαινει στο pc σε λιγο καιρο (και σε ps4)
οτι γινεται στο pc τοσο καιρο δηλαδη και με τιμες pc κιολας...
νομιζω οτι απλα ψαχνουμε αφορμες για γκρινια παντου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...