Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλα με μπαταρια αντιστασεις υγρό αξίζει χρηματικα??? Τα 200w μήπως τρώει περισσότερο υγρό άσκοπα?? Μπορεί να ακούγονται γελεια αυτά που λέω απλός δν γνωρίζω...οι αντιστάσεις του αλιεν ποσο κοστίζουν??

 

Το πόσο υγρό ξοδεύεις εξαρτάται καθαρά από τον ατμοποιητή που χρησιμοποιείες και τι αντιστάσεις παίρνει, δεν έχει να κάνει με το mod.

 

Αν έχεις έναν ατμοποιητή και τον δουλεύεις στα 30 watts, το ίδιο κατανάλωση θα έχεις σε μια συσκευή που πάει μάξ μέχρι τα 40 watt, το ίδιο και σε μία που πιάνει 220w.

 

Γενικά όσο πιο αεράτος είναι ένας ατμοποιητής και όσο πιο πολλά watt θέλει για να δουλέψει, τόσο μεγαλύτερη κατανάλωση σε υγρό θα έχεις. Με τον συγκεκριμένο ατμοποιητή που είναι στο Alien kit, θα έχεις μια σχετικά μεγάλη κατανάλωση σε υγρό. Αν ΔΕΝ θες να ξοδεύεις πολύ υγρό, πας σε έναν τελείως διαφορετικό ατμοποιητή με σφικτή τζούρα. 

 

Φυσικά πάλι μπορείς να αγοράσεις ξεχωριστά μόνο το mod από το κιτ, χωρίς τον ατμοποιητή και να βάλεις επάνω όποιον ατμοποιητή θες, αλλά γενικά δεν έχει νόημα να αγοράσεις μοντ 220watt και να βάλεις επάνω ατμοποιητή που δουλεύει στα 10. (Όχι ότι κάποιοι δεν το κάνουν, αλλά ποιος ο λόγος...)

 

Οι αντιστάσεις του ατμοποιητή στο alien kit πόσο να κάνουν...Κίνα έχουν 13-17 δολλάρια οι 5, εδώ κανά 4άρι ευρώ η μιά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

έχει κανείς εμπειρία με τον συγκεκριμένο ατμο? https://www.fasttech.com/products/3028/10020734/4852701

έχω τον γνήσιο και μου και μου έκανε κόλπα δεν τον διάβαζε σωστά το μοντ η και καθόλου τελικά η επαφή που ποιάνει με την βίδα στον πόλο κάπως έκανε βραχυκύκλωμα έσφιξα την βίδα και τελικά μου έσπασε μέσα και σκέφτομαι να πάρω 2 ατμο από αυτούς από το FT, τι λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχάριο που δεν ενδιαφέρεται για τρελές επιδόσεις τι προτείνετε? Είχα πάρει παλιά ενα της nobacco σαν στυλό για αρχάριους, και μου άρεσε αρκετά αλλά δεν με κάλυψε λόγω μικρής μπαταρίας (ξεφόρτιζε πάνω στο 5-6ωρο) και έβγαζε μέτριο καπνό.

 

Συνεπώς ψάχνω για κάτι:

-κάτω από 50€

-τετράγωνο κατα προτίμηση, τα θεωρώ πιο δυνατά απο τα μακρόστενα (ισχύει?)

-Μεγάλο ντουμάνι σχετικά

-Να κρατάει μια μέρα χρήσης άνετα

 

Αν ζητάω κάτι τρελό, για αυτά τα λεφτά, τότε πάμε σε μικρότερες επιδόσεις, το budget δεν ανεβαίνει εύκολα.

Btw μπορώ να πάρω και απο έξω αν είναι προτιμότερο, αρκεί να μην κάνει κανα μήνα να έρθει  :-D  7-10 μέρες είναι αποδεκτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχάριο που δεν ενδιαφέρεται για τρελές επιδόσεις τι προτείνετε? Είχα πάρει παλιά ενα της nobacco σαν στυλό για αρχάριους, και μου άρεσε αρκετά αλλά δεν με κάλυψε λόγω μικρής μπαταρίας (ξεφόρτιζε πάνω στο 5-6ωρο) και έβγαζε μέτριο καπνό.

 

Συνεπώς ψάχνω για κάτι:

-κάτω από 50€

-τετράγωνο κατα προτίμηση, τα θεωρώ πιο δυνατά απο τα μακρόστενα (ισχύει?)

-Μεγάλο ντουμάνι σχετικά

-Να κρατάει μια μέρα χρήσης άνετα

 

Αν ζητάω κάτι τρελό, για αυτά τα λεφτά, τότε πάμε σε μικρότερες επιδόσεις, το budget δεν ανεβαίνει εύκολα.

Btw μπορώ να πάρω και απο έξω αν είναι προτιμότερο, αρκεί να μην κάνει κανα μήνα να έρθει  :-D  7-10 μέρες είναι αποδεκτό.

 

Δες αυτό εδώ το σετάκι, τσεκάρει όλα όσα θες και έχει πάρει καλές κριτικές.

https://www.fasttech.com/products/0/10020352/6051401-authentic-smoktech-smok-osub-plus-80w-3300mah-tc

 

Θα κάνει όμως 2 βδομάδες να έρθει και όχι 10 μέρες που θες, δεν ξέρω αν είναι deal braker.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ baator! Ντάξει για 4-5 μέρες δεν χάλασε η δουλειά.

Liquids αξιζουν απο το εν λογω καταστημα? Ή έρχονται γεμάτα καρκίνο?

 

Γενικά λέμε μακρυά από υγρά από Κίνα, ειδικά τις κινέζικες μάρκες (κάτι Hangsen, Hangda, κτλ.).

 

Τώρα κάτι Liqua, κάτι άλλα Αμερικάνικα που έχουν φέρει τελευταία, λογικά τα ίδια με εδώ είναι, 

αλλά η διαφορά στην τιμή στα υγρά αυτά δεν αξίζει ούτε την αναμονή, ούτε το ρίσκο του τι θα πάρεις.

 

Ακόμα και ίδια να είναι τα υγρά, που λογικά είναι ξαναλέω, δεν ξέρεις ούτε πως τα έχουν αποθηκευμένα, ούτε αν είναι πεταμένα

από δω και από 'κει, θα ταξιδεύουν τόσες μέρες, κτλ.

 

Φτηνά υγρά μπορείς να παραγγείλεις και από Ευρώπη, ή και Ελλάδα ακόμα, αν δε, θέλεις να σου βγαίνει σχεδόν τσάμπα,

πας στην λύση που ακολουθούμε πολλοί και τα φτιάχνεις μόνος, είναι 20 λεπτά δουλειά να το μάθεις αν ασχοληθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας σε επισκευάσιμο και - σχεδόν - το μηδενίζεις!

Δηλαδη;Επισκευασιμο ατμοποιητη εννοεις;Μηπως ομως δεν ειναι απλο ζητημα να το φτιαχνεις μονος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο μοντάκια με LiPo, μηχανικά, 2x18650 λέω να δοκιμάσω αυτό κυρίως λόγω ρευμάτων και dna πλακέτας:

 

http://www.gearbest.com/temperature-control-mods/pp_463458.html?wid=21

 

Για όποιον ενδιαφέρεται στο checkout βάζει Promotion Code: LOST250 και κατεβαίνει η τιμή στα 116€  ;) (απ τα 180-200€ που θα το φέρουν εδώ Ελλάδα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτάω και εδώ μήπως ξέρει κανένας ;)

Πάω για τσιγαρίσιο σετάκι με Ναυτίλο Χ. Θέλω μοντάκι όσο πιο μικρό και διακριτικό γίνεται. Το πικο δε μου αρέσει καθόλου, καλοκοιτάω το Target Mini. Καμία άλλη πρόταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο μοντάκια με LiPo, μηχανικά, 2x18650 λέω να δοκιμάσω αυτό κυρίως λόγω ρευμάτων και dna πλακέτας:

 

http://www.gearbest.com/temperature-control-mods/pp_463458.html?wid=21

 

Για όποιον ενδιαφέρεται στο checkout βάζει Promotion Code: LOST250 και κατεβαίνει η τιμή στα 116€ ;) (απ τα 180-200€ που θα το φέρουν εδώ Ελλάδα)

Ποια θα είναι ή διάφορα φίλε μου ένα mod πχ vtc mini 75w ή κάτι άλλο της ίδιας κατηγορίας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια θα είναι ή διάφορα φίλε μου ένα mod πχ vtc mini 75w ή κάτι άλλο της ίδιας κατηγορίας?

 

 

Για κάποιον που ξεκινάει τώρα καμία.. για κάποιον που ασχολείται θα παρατηρήσει όπως προείπα ρεύματα καλύτερα (ακόμη και σε λίγα Watt), πλακέτα DNA (=σκυλί, φόρτιση 2Ampere και πλήρης παραμετροποίηση με το Escribe που κάνει παπάδες αλλά σαφώς θέλει ψάξιμο και εκμάθηση) και σαφώς ποιοτική κατασκευή που αντέχει (άλλωστε έχει δέρμα/δεμένη κατασκευή/510 spring με καλή ακρίβεια και πολύ φωτεινή οθόνη).

 

Ως κάποιος που έχει χαλάσει πάνω απο 1000€ σε εξοπλισμό έχω παρατηρήσει στο VTC και παρόμοια πως έχουν διάρκεια ζωής 6 μήνες μαξ.. μετά ξεκινάνε μικροπροβλήματα (φεύγουν οι μαγνήτες, ξεβάφει, δεν ειναι αρκετα φωτεινη η οθονη οταν εισαι εξω) ή πιο σοβαρα (χαλάει η πλακέτα, ο 510 αναγνωρίζει επιλεκτικά ατμοποιητές και διαβάζει πάντα πιο ψηλά τις αντιστάσεις). Γενικά όλα έχουν και βγάζουν κουσούρια, το θέμα είναι με ποια απ αυτά μπορείς να ζήσεις ως ατμιστής πλέον.

 

Πέτυχε λόγω της εποχής που χε βγει να προσφέρει πολλά λόγω χαμηλής τιμής σε σχέση με τον ανταγωνισμό, ήταν τέλειο για κάποιον που ξεκινάει, μέχρι εκεί. Στην αναβάθμιση του αντί να βελτιώσουν αυτά που προείπα αλλαξαν μερικά χρώματα και πρόσθεσαν...ρολόι! F*ck logic

 

Σε αυτή την κατηγορία το Pico είναι βασιλιάς (φωτεινότατη οθόνη και 510 που "διαβάζει" τις αντιστάσεις πολύ κοντά στην πραγματική τιμή). Βέβαια σα χρωμιομένος μπρούτζος ξεβάφει με τη χρήση επίσης, αλλά άλλο να παραπονεθείς για κάτι που κοστίζει 23€ εξ αρχής (και παίρνεις 2ο στη τελική σε αυτή τη τιμή) και αλλο για κατι που έκάνε 65€ οταν πρωτοβγήκε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δοκιμάσει κανένας το royal bastard virgin queen; Μου αρέσει η περιγραφή της γεύσης και γενικότερα είμαι φαν του αρωματικού ατμίσματος.

 

Από τα διαθέσιμα της bordo2 καμία πρόταση;

 

Virginia κάνω ως επί τω πλείστων - και me likes - αλλά θέλω κάτι premium για να σπάσω τη μονοτονία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το γύρισα σε temperature control με ss316l που είχα μια αντίσταση έτοιμη για τον melo και δεν με βλέπω να ξαναπηγαίνω σε τίποτα διαφορετικό

περιμένω και σύρμα από το zivipf (siteάρα, thanks!) για να φτιάξω και τους επισκευάσιμους που έχω και άντε γειά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφτασε η το εμπορευμα!!!

fat daddy 510 , push buttons , cases , battery holders , magnets , board holders και διαφορα αλλα ψιλολογια!!

αναμενω dna60 / dna250 !

εχω ακομα ενα κουτακι! ( συνολο 4) το ενα θα γινει μηχανικο (με 2 μπαταριες) το αλλο θα γινει dna(2 η 3 μπαταριες) και το 3ο θα γινει sx350j (με μια μπαταρια) (Thanks Αντωνη!! aka akpe)

 

χρονο δεν εχω..μολις κανω καποιο απο τα 3 θα ανεβασω photo!

 

ολα ψωνιστηκαν απο modmaker.co.uk

2hmik9v.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...