Προς το περιεχόμενο

Samsung 830 thread, προβληματα και αποριες


pabou13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να βάλω κι εγω το πρώτο μου bench με τον 830. Για SATA 2 καλά μου φαίνονται τα νούμερα.

 

post-239154-0-48849700-1350052568_thumb.jpg

 

Έχω δύο ερωτήσεις μόνο. Εγκατέστησα Intel RST drivers απο το site της intel και όχι από το site της μητρικής. Παίζει κάποιο ρόλο αυτό; Επίσης στο sentinel βγάζει το health του ssd στο 99%. Είναι φυσιολογικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 276
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Άνοιξα το Magician και μου έβγαλε ειδοποίηση για update, πάτησα Download now και κατέβηκε. Αν το κάνεις αυτό δεν σου βγάζει ότι υπάρχει update; Λες να το απέσυραν; :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξα το Magician και μου έβγαλε ειδοποίηση για update, πάτησα Download now και κατέβηκε. Αν το κάνεις αυτό δεν σου βγάζει ότι υπάρχει update; Λες να το απέσυραν; :wacko:

 

Εγώ κατέβασα την 3.2 μου έβγαλε μόνο του παράθυρο αναβάθμισης. Θέλετε να την ανεβάσω κάπου αν δεν υπάρχει στο site της Samsung?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όσοι έσπευσαν και αγόρασαν τον 830 καλά έκαναν μόνο ο 840 Pro είναι εφάμμιλος σε τεχνολογία και καλύτερες επιδόσεις. Ο 840 ο απλός θα είναι σαν τον 830 τον 64άρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο μεσημερι παιδια.Μολις παραγγειλα και εγω τον Samsung 830 απο το you.gr και θα τον παραλαβω την Παρασκευη.Η μητρικη μου ειναι η Gigabyte GA-Z68P-DS3 και θελω να του περασω το λειτουργικο Windows 7 Ultimate 64/bit.Τι πρεπει να προσεξω μετα την αλλαγη μεσα απο το bios στο AHCI mode;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο μεσημερι παιδια.Μολις παραγγειλα και εγω τον Samsung 830 απο το you.gr και θα τον παραλαβω την Παρασκευη.Η μητρικη μου ειναι η Gigabyte GA-Z68P-DS3 και θελω να του περασω το λειτουργικο Windows 7 Ultimate 64/bit.Τι πρεπει να προσεξω μετα την αλλαγη μεσα απο το bios στο AHCI mode;

 

Μετά την εγκατάσταση των Windows πέρνα και αυτά τα tweaks αν θες : http://www.insomnia.gr/topic/337668-ssd-tips-tweaks-trim-support/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...