Προς το περιεχόμενο

ΗΠΑ: Πληθαίνουν οι χρήστες smartphones με το Android και iOS να κυριαρχούν


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το wp7 πιστεύω:

1.Θέλει λίγο καιρό για να δείξει αν πιάσει.Είναι νέο λειτουργικό ακόμα, σε μια αγορά που έχουν κατασταλάξει ήδη οι χρήστες.

2.Δεν έχουν πολλή ραμ και dual core επεξεργαστές.Δεν χρειάζονται μεν,αλλά ή μάζα γενικά έμαθε να αγοράζει και με το κριτήριο τι cpu και ram έχουν.

3.Δεν υπάρχει μεγάλη ποικιλία.Έχω ένα hd7 και σκέφτομαι ότι όταν το αλλάξω,αναγκαστική λύση για μένα το htc titan.Θέλω πάνω από 4,3".Και η htc δεν μου πολυάρεσε σαν hardware ποιότητα

4.Πολλές συσκευές δεν παίρνουν μια micro-sd καρτούλα.

5.Περισσότερες εφαρμογές.Ο κόσμος θέλει απλά να δείχνει ότι έχει κινητό με πάρα πολλές εφαρμογές.Άσχετα αν δουλέψει καμια 5-6 απο αυτές,και οι άλλες απλά να υπάρχουν.

Κατά τα άλλα το wp7 είναι για μένα πάρα πολύ καλό.Πλήρης έλεγχος με 1-2 κίνησεις,χωρίς να ψάχνω το μενού.Σταθερότατο λειτουργικό,πανεύκολο, και οι αναβαθμίσεις και μενού το ίδιο για όλα τα κινητά.

Μέχρι και η γυναίκα μου(που δεν έχει ιδέα από κινητά) το παίρνει για ιντερνετ στην δουλειά και το έχει ψιλομάθει,χωρίς πολλά πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

palawiaris, θα μπορούσες να έχεις και iphone έτσι όπως τα στρογγυλεύεις όπου σε συμφέρει. :-D

η ποικιλία εφαρμογών δεν υπάρχει για να το λέμε αλλά για να έχουμε περισσότερες επιλογές.

Οταν και η m$ θα αποκτήσει αντίστοιχο αριθμό θα τα γυρίσετε. Σαν τους μηλοφωνάδες που όταν βγήκε το 2G λέγανε ότι δεν τους χρειάζεται 3G για να τα γυρίσουν όταν τελικά βγήκε το 3G. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν και η m$ θα αποκτήσει αντίστοιχο αριθμό θα τα γυρίσετε. Σαν τους μηλοφωνάδες που όταν βγήκε το 2G λέγανε ότι δεν τους χρειάζεται 3G για να τα γυρίσουν όταν τελικά βγήκε το 3G. :-D

 

Είναι καλό να έχεις επιλογές, δεν νομίζω να αμφιβάλει κανείς σε αυτό. Το θέμα είναι όμως να μην σου λείπουν βασικά apps. Άπαξ και έχεις τα 25-30 που θεωρούνται βασικά σε όλες τις πλατφόρμες τότε τα παραπάνω είναι μόνο για να βγαίνουν δελτία τύπου.

 

Στο gs2 μου όταν το πήρα έβαλα 2 καρότσια apps. Μετά τα έστρωσα όμορφα σε φακέλους και ξέχασα ότι τα είχα βάλει γιατί δουλεύω 5-8 μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα, δεν διαφωνώ. Κι εγώ 5-6 έχω. Αλλά είναι διαφορετικό να ψάχνω κάτι συγκεκριμένο και να έχω καμία ή 1 επιλογή και διαφορετικό να έχω 7-8. Αυτό θέλω να πω. Κι εγώ είμαι κατά των δελτίων τύπου με το πόσο μεγάλη την έχει ο καθένας ....την αγορά. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα απόλυτα λογικό μου φαίνεται η κατάταξη του wp7. Έχει ένα διαφορετικό UI αλλά στην τελική δεν προσφέρει τίποτα καινούργιο ούτε αυτά που προσφέρει είναι καλύτερα από αυτά που υπάρχουν ήδη στην αγορά. Εάν είσαι hardcore και έχεις πολλά apps το UI σου πέφτει λίγο ενώ εάν είσαι casual νομίζω το βαριέσαι εύκολα. Οπότε ένας χρήστης που είτε θέλει να αναβαθμίσει είτε να πάρει για πρώτη φορά smartphone θα προτιμήσει την πεπατημένη.

 

Δεν ξέρω που θα το πάει η MS μιας και δεν την παρακολουθώ, αλλά η σχεδιαστική τους ένωση των WP7 και τον Win8 νομίζω είναι εμφανής. Πέρα λοιπόν από το πιο καλό δέσιμο του desktop (και του xbox?) δεν βλέπω που αλλού θα πρωτοπορήσει. Το δυνατό της χαρτί κατά την γνώμη μου είναι τα desktop apps που εάν τα μεταφέρει έξυπνα και στα tablets της τότε θα έχει ένα προβάδισμα, όμως μου φαίνεται μακριά ακόμα αυτή η εποχή.

 

p.s. Εσείς που το έχετε δουλέψει λίγο παραπάνω το UI έχει tiles και drawer? Είναι βολικό να ψάχνεις μία εφαρμογή μέσα από 100apps σε μορφή drawer (καλά σε tiles δεν το συζητώ :P)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

p.s. Εσείς που το έχετε δουλέψει λίγο παραπάνω το UI έχει tiles και drawer? Είναι βολικό να ψάχνεις μία εφαρμογή μέσα από 100apps σε μορφή drawer (καλά σε tiles δεν το συζητώ :P)?

Δεν εχω wmphone για να μιλαω με απολυτη βεβαιότητα, αλλα το εχω δουλέψει, όπως επίσης εχω βαλει τέτοιο launcher και στο sgs2, και σε iphone φιλου.

Καταρχήν το πρώτο τεραστιο πρόβλημα που βλέπω ειναι ακριβώς αυτό. Αμα έχεις πχ 100 εφαρμογές, έχεις χασει την μπαλα. Ο launcher των wmphone γίνεται απλα απαράδεκτος. Το ότι ολοι χρησιμοποιούμε τελικά 8-15 εφαρμογές (αυτά είναι τα πραγματικά νούμερα και οχι 4-5) είναι δεδομένο. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν θέλουμε άλλες 50 εφαρμογές που χρησιμοποιουμε μια στο τόσο.

Αρα μιλαμε για ελλείψη των wmp. Θα πρέπει να βαλει τουλάχιστον φακέλους. Εκτός αν γίνεται με κάποια εφαρμογή και δεν το γνωρίζω. Αν δε γίνεται είναι 101% βεβαιο ότι θα γίνει. Επίσης το βαριέσαι γρήγορα. Αμα δεν μπορείς να βαλεις θέματα, να δεις wallpaper, να έχεις widget, όλα αυτά είναι αδυναμία σε σχεση με τον ανταγωνισμό. Συν ότι δεν υπήρχαν πολλές συσκευες / επιλογές. Ουσιαστικά τι λογο έχει κάποιος να παρει wmp σημερα; Πρακτικά κανένας.. Αμα θες smoothnes , ευκολία κλπ υπάρχει το iphone. Που έχει και ένα σωρο αλλα συν. Αμα θες δυνατότητές, παραμετροποίηση κλπ android. Η μονη κατηγορία για τα wmp είναι χρήστες με ελάχιστες απαιτήσεις (δεν έχουν πρόβλημα να έχουν λίγες εφαρμογές ) που θέλουν smoothnes επιπεδου iphone και ευκολία που προσέγγιζει (αλλα δε φτάνει ) το iphone , δεν τους ενδιαφέρει (ή έτσι νομίζουν στην αρχη) η παραμετροποίηση, και το να φέρεις το λειτουργικό στα μετρα σου, και τα θέλουν όλα αυτά σε τιμή μικρότερη του iphone. Αντε θέλουν και λίγο μεγαλύτερη οθόνη. Κάτι μου λέει ότι αν υπηρχε iphone στα 300€ θα πούλαγε ακόμα λιγότερο το wmp.

Επειδή όμως τα wmp δεν υπάρχει περίπτωσή να αποτύχουν με τη microsoft πίσω τους, θα βελτιωθουν θεαματικά. Σαν λειτουργικό καθαρά, είναι ηδη πολυ δυνατά, smooth, γρήγορα, απροβλημάτιστα. Σε καλύτερό ίσως επιπεδο απο το android. Αυτό ειναι μια πολυ δυνατή βάση για να προχωρήσεις.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από κάποιο αριθμό εφαρμογών τις χωρίζει όπως και τις επαφές. Βγάζει δηλαδή το πρώτο γράμμα από πάνω για πιο γρήγορη μετάβαση.

 

Όπως είχα γράψει και στις πολύ αρχές στο review μου εδώ στο insomnia τότε που έπιασα για πρώτη φορά wp στα χέρια μου, το ui είναι απλό, τελεία και παύλα.

 

Το ίδιο απλό έχω βέβαια και το gs2 μου (δεν υπάρχει πιο εκνευριστικό πράμα από τα widgets) με 3 homescreen το πολύ και σε αυτές απλά εικονίδια. 0 θέματα αφού δεν μου προσφέρουν τίποτα απολύτως. Το ίδιο και σε όλα μου τα pc με windows, το ίδιο και όταν ένα καιρό είχα linux (compiz και λοιπά απενεργοποιημένα), το ίδιο και στα mac μου και στα ios μου...

 

Και πιστεύω ότι πολλοί είναι σαν και μένα. Άρα το απλό, σφαιράτο, εύχρηστο, εύκολο να χειριστεί και με ένα χέρι, βολικό για όταν θέλεις γρήγορα να βρεις κάτι Ui των wp μπορεί να ξενίζει αλλά με τα παραπάνω μπορώ να ανεχτώ το να γίνουν λίγο βαρετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σημαντικό ρόλο θα παίξει η κυκλοφορία των windows 8 και η επιτυχία τους θα καθορίσει την επιτυχία των windows phone. Αν η Microsoft καταφέρει και περάσει στον κόσμο την ιδέα του νέου metro ui, τα πράγματα θα αλλάξουν. Πόσο μάλλον όταν οι προγραμματιστές παρακαλούν για την άνθιση της πλατφόρμας, αφού τα εργαλεία που έδωσε η Microsoft πραγματικά λύνουν χέρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω wmphone για να μιλαω με απολυτη βεβαιότητα, αλλα το εχω δουλέψει, όπως επίσης εχω βαλει τέτοιο launcher και στο sgs2, και σε iphone φιλου.

Καταρχήν το πρώτο τεραστιο πρόβλημα που βλέπω ειναι ακριβώς αυτό. Αμα έχεις πχ 100 εφαρμογές, έχεις χασει την μπαλα. Ο launcher των wmphone γίνεται απλα απαράδεκτος. Το ότι ολοι χρησιμοποιούμε τελικά 8-15 εφαρμογές (αυτά είναι τα πραγματικά νούμερα και οχι 4-5) είναι δεδομένο. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν θέλουμε άλλες 50 εφαρμογές που χρησιμοποιουμε μια στο τόσο.

Αρα μιλαμε για ελλείψη των wmp. Θα πρέπει να βαλει τουλάχιστον φακέλους. Εκτός αν γίνεται με κάποια εφαρμογή και δεν το γνωρίζω. Αν δε γίνεται είναι 101% βεβαιο ότι θα γίνει. Επίσης το βαριέσαι γρήγορα. Αμα δεν μπορείς να βαλεις θέματα, να δεις wallpaper, να έχεις widget, όλα αυτά είναι αδυναμία σε σχεση με τον ανταγωνισμό. Συν ότι δεν υπήρχαν πολλές συσκευες / επιλογές. Ουσιαστικά τι λογο έχει κάποιος να παρει wmp σημερα; Πρακτικά κανένας.. Αμα θες smoothnes , ευκολία κλπ υπάρχει το iphone. Που έχει και ένα σωρο αλλα συν. Αμα θες δυνατότητές, παραμετροποίηση κλπ android. Η μονη κατηγορία για τα wmp είναι χρήστες με ελάχιστες απαιτήσεις (δεν έχουν πρόβλημα να έχουν λίγες εφαρμογές ) που θέλουν smoothnes επιπεδου iphone και ευκολία που προσέγγιζει (αλλα δε φτάνει ) το iphone , δεν τους ενδιαφέρει (ή έτσι νομίζουν στην αρχη) η παραμετροποίηση, και το να φέρεις το λειτουργικό στα μετρα σου, και τα θέλουν όλα αυτά σε τιμή μικρότερη του iphone. Αντε θέλουν και λίγο μεγαλύτερη οθόνη. Κάτι μου λέει ότι αν υπηρχε iphone στα 300€ θα πούλαγε ακόμα λιγότερο το wmp.

Επειδή όμως τα wmp δεν υπάρχει περίπτωσή να αποτύχουν με τη microsoft πίσω τους, θα βελτιωθουν θεαματικά. Σαν λειτουργικό καθαρά, είναι ηδη πολυ δυνατά, smooth, γρήγορα, απροβλημάτιστα. Σε καλύτερό ίσως επιπεδο απο το android. Αυτό ειναι μια πολυ δυνατή βάση για να προχωρήσεις.

 

android.png

 

δουλεψε καλυτερα πρωτα κανενα wp7 και μετα βγαλε συμπερασματα

και δεν μιλαω για 5-10λεπτα αλλα να το εχεις καμια βδομαδα

γιατι με το να βαζεις launchers οπως λες σε sgs2 δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικη χρηση ενoς wp7

 

τωρα για τα apps πρωτον τα παιχνιδια ειναι στο δικο τους Hub

δευτερον msn/fb/sms ειναι και αυτα στο δικο τους Hub

fb/twitter/contacts επισης ειναι στο people hub ενω και τα notifications τους εμφανιζονται στο ΜΕ tile

μουσικη/videos/ραδιο/Podcasts ειναι στο δικο τους hub

τα mail accounts επισης ειναι ολα σε 1 tile

επισης στο search εχεις extra δυνατοτητες με αποτελεσμα να μην χρειαζεσαι apps οπως shazam/qr reader/yapf/google goggles/translator κτλ

 

οποτε ηδη με 4-5 tiles εχεις γλυτωσει απο την αναγκη να ψαχνεις τις συγκεκριμενες εφαρμογες οταν σε σχεση με αλλα λειτουργικα για το καθενα θα ηθελες ξεχωριστη εφαρμογη

και μιλαμε λιγο πολυ για λειτουργιες που χρησιμοποιει το 90% των χρηστων σε smartphone

 

οσο για τις υπολοιπες εφαρμογες εχει search η και επιλογη με βαση το πρωτο γραμμα

ακομη και με scrolling να πας σε καποια εφαρμογη επειδη ειναι τοσο γρηγορο και ομαλο δεν υπαρχει καποιο προβλημα

 

 

τελος γιατι να παρει wp7 καποιος?

 

ισως γιατι θελει μια σωστη out of the box εμπειρια και οχι να καθετε να ψαχνει στο xda για το πως θα κανει το κινητο του να τρεξει οπως θα επρεπε

ισως γιατι θελει το καλυτερο social intergration

ισως γιατι θελει την ενσωματωση με το xbox live

ισως γιατι του αρεσει το Metro UI

ισως γιατι του αρεσουν τα Hubs και η φιλοσοφια τους

ισως γιατι θελουν την ομαλοτητα του iphone σε μεγαλυτερη οθονη

 

κτλ

 

και κατι εκ του πιεστηριου

 

http://www.wpcentral.com/two-changes-coming-tango-includes-tile-grouping

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα η χαμηλή διείσδυση των wp7 δεν με εκπλήσσει καθόλου γιατί στην ουσία έχουν ως target group τους iphone users αλλά δεν νομίζω να καταφέρει να κλέψει και πολλούς. Αν έκαναν πιο ανοιχτό στην παραμετροποίηση το λειτουργικό τους τότε ίσως είχε κάποια τύχη αλλά όπως το βλέπω μάλλον άκλαυτο θα πάει.

 

iphone πλεον εχει ο οποιοσδηποτε, οποιασδηποτε κοινωνικης διαστρωματωσης οποιουδηποτε μορφωτικου επιπεδου ανεξαρτητα απο το αν ασχολειται η οχι με την τεχνολογια. Κοινως εχει και η κουτση Μαρία. Εγω πλεον δεν βλέπω κανενα συγκεκριμενο target group. Εχει ενα πολυ ομορφο προιον με απλο συγκεκριμενο Marketing plan το οποιο στοχευει προς ολες τις κατευθυνσεις.

 

Η χαμηλη διείσδυση του wp7 οφειλεται στο οτι μπηκε τελευταιο το παιχνιδι τη στιγμη που τα μεριδια ειχαν μοιραστει και οι επιλογες εξυπηρετουν ηδη τις βασικες αναγκες της αγορας, οι συσκευες ειναι λιγες και κουβαλαει το ονομα windows και microsoft το οποιο δεν προσφερεται για πολλους λογους στη δημιουργια μεγαλου "Hype"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελος γιατι να παρει wp7 καποιος?

 

ισως γιατι θελει μια σωστη out of the box εμπειρια και οχι να καθετε να ψαχνει στο xda για το πως θα κανει το κινητο του να τρεξει οπως θα επρεπε

ισως γιατι θελει το καλυτερο social intergration

ισως γιατι θελει την ενσωματωση με το xbox live

ισως γιατι του αρεσει το Metro UI

ισως γιατι του αρεσουν τα Hubs και η φιλοσοφια τους

ισως γιατι θελουν την ομαλοτητα του iphone σε μεγαλυτερη οθονη

 

κτλ

 

και κατι εκ του πιεστηριου

 

http://www.wpcentral.com/two-changes-coming-tango-includes-tile-grouping

Οι περισσότεροι δε θέλουν σχεδόν τίποτα απο αυτά που περιγράφεις, που να τους οδηγεί ειδικά στα wmp.

Αν και δεν το θέλεις, στα λογια μου έρχεσαι.

Αν υπηρχε ένα φθηνοτερο iphone ποιος θα ήταν ο λόγος να παρει κάποιος wmp? Εκτός απο τις περιπτώσεις κάποιων που θέλουν μια αλλαγή επειδή ηδη είχαν iphone (αυτούς φωτογραφιζεις). Όλα αυτά τα έχεις ηδη σε ένα iphone με τον ένα ή τον αλλο τρόπο.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι δε θέλουν σχεδόν τίποτα απο αυτά που περιγράφεις, που να τους οδηγεί ειδικά στα wmp.

Αν και δεν το θέλεις, στα λογια μου έρχεσαι.

Αν υπηρχε ένα φθηνοτερο iphone ποιος θα ήταν ο λόγος να παρει κάποιος wmp? Εκτός απο τις περιπτώσεις κάποιων που θέλουν μια αλλαγή επειδή ηδη είχαν iphone (αυτούς φωτογραφιζεις). Όλα αυτά τα έχεις ηδη σε ένα iphone με τον ένα ή τον αλλο τρόπο.

 

android.png

 

εκτος την out of the box εμπειρια τι αλλο εχει το iphone με βαση αυτα που ανεφερα?

εχει xbox live/πληρη social ενσωματωση και οχι μονο twitter/hubs/metro ui?

 

οσο το οτι οι περισσοτεροι δεν τα θελουν αυτα μην μου πεις οτι ρωτησες ολους τους χρηστες iphone και σου ειπαν κατι τετοιο? :mrgreen:

 

κολλητος μου με Iphone βλεποντας τα wp7 μου λεει οτι θα το αλλαζε την αλλη μερα αλλα εχει επενδυσει σε αρκετες εφαρμογες στο apple store που του ειναι δυσκολο τωρα να κανει την αλλαγη

 

αυτος ειναι ενας ρεαλιστικος λογος και oχι οτι δεν θελουν αυτα που προσφερουν τα wp7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κολλητος μου με Iphone βλεποντας τα wp7 μου λεει οτι θα το αλλαζε την αλλη μερα αλλα εχει επενδυσει σε αρκετες εφαρμογες στο apple store που του ειναι δυσκολο τωρα να κανει την αλλαγη

 

αυτος ειναι ενας ρεαλιστικος λογος και oχι οτι δεν θελουν αυτα που προσφερουν τα wp7

Ακριβως την ιδια απαντηση πηρα απο το 50% των φιλων μου(μονο εγω δεν εχω iphone,απ'την παρεα)οταν τους εδωσα να δουν κ να επεξεργαστουν τα wp απο κοντα κ οχι μεσο κατι ηλιθιων wp luncher που δεν εχουν καμια σχεση με το πραγματικο ui του wp!

 

Υ.Γ.Το υπολοιπο 50%,απλα τους λες στο ασχετο:"Apple",πεφτουν κατω και αρχιζουν να προσκυνανε!:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παγκόσμιο μερίδιο iPhone είναι περίπου 15% των smartphones για το 4ο τρίμηνο 2011. wp7. σαν power user το βλέπω σαν ένα πολύ φτωχό λειτουργικό με πολλές ελλείψεις. βλέπε εφαρμογές (πχ Skype) widgets, δυνατότητα να δώσεις χαρακτήρα στη συσκευή σου.Κάποιος που θέλει κάτι πιο απλό μπορεί άνετα να πάει σε low end Android κάτω από 200E όπως xperia mini, neo v, ideos x5, alcatel 990, και να έχει το απροβλημάτιστο με λίγα χρήματα. κάποιος με μεγαλύτερες απαιτήσεις που πιάσε μπορεί και να ψάχνεται λίγο παραπάνω πάλι καλύπτεται από τις συσκευές του οικοσυστήματος του Android.Νομίζω ότι πλέον έχει αφήσει πολύ λίγο χώρο για τον υπόλοιπο ανταγωνισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν συμφωνώ ότι δεν έχουν σχεση οι launcher με την εμπειρια του original wmp , ούτε μπορεί να μιλας απόλυτα με εμπειρια σε original wmp μισής ωρας. Το γραφω εξαρχής για να μη παρεξηγηθώ. Απλα έχεις μια εικόνα γιατί μιλαμε έτσι. Προσωπική μου ένστασή ειναι ο launcher του, το ξαναγράφω. Με την 1η ματια μια χαρά φαίνεται αλλα πιστεύω ότι σε καθημερινή χρηση έχει τις αδυναμίες του. Οι περισσότεροι μιλανε με ενθουσιασμό γιατί είναι κάτι, διαφορετικό, original (δεν αντιγραφεί κανένα ), και δεν υπάρχουν πολλές εφαρμογές για να φανει αυτό που λεω. Επίσης σχεδόν οσοι το εκθειάζουν δεν χρησιμοποίησαν widgets αρκετά. Απο εκεί και περα φυσικά όλα τα πράγματά ειναι και θεμα γούστου.

Περα απο αυτό, μονο θετικά μπορείς να μιλησεις. Εχω δει με τα ματια μου ποσο γρήγορο, smooth, και με μια iphone ,με την καλη ενοια, επαγγελματική σχεδίασή. Χωρις προβλήματά. Φυσικά μη φτάσουμε και στο αλλο ακρο που διαβάζω ότι για να χειριστεί android πρέπει να ξημεροβραδιαζεσαι στο xda. Μη κάνετε τέτοια σχολια γιατί τα διαβάζουν ένα σωρο χρήστες android, που ούτε καν ξερουν τι ειναι το xda. Το xda ειναι δύναμή και όχι αδυναμία. Θα αποκτήσουν και τα wmp μεγάλη παρουσια στο xda σύντομα μόλις οι πωλήσεις τους αυξηθούν. Τι θα σημαίνει αυτό, ότι οι χρήστες των wmp πρέπει να ξημεροβραδιαζόνται στο xda;

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...