Προς το περιεχόμενο

ΝΒΑ Insomnia Fantasy League


nikos21aek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά οι αλλαγές είναι 1/μέρα. Δεν αλλάζει αυτό. Είναι το default και είναι η μαγεία του φάντασι.

Μετά για τους βασικούς, πάλι μια από τα ίδια. Το παίξαμε πρόπερσυ με πιο πολλούς. Πέρυσι το δυσκολέψαμε λίγο (αυτή είναι η δυσκολία, να πρέπει να διαλλέξεις ποιόν να βάλεις και ποιόν να αφήσεις) αλλά τες πα.

 

Αφήνω υπό συζήτηση τα εξής:

 

1.Να μπεί άλλη μια θέση util στους βασικούς (και να γίνουν 9 βασικοί-3 αλλαγές)

2.Να μπεί άλλος ένας παίχτης στο ρόστερ (μια θέση παραπάνω bench δηλαδή 8 βασικοί-5 αλλαγές)

3.Να γίνουν και τα δύο (9 βασικοί-5 αλλαγές)

4.Να γίνει το κλέψιμο 2 πόντους

5.Να μπεί +1 πόντος στο εύστοχο τρίποντο

 

Πείτε πόσοι είστε υπέρ ή κατά αυτών των προτάσεων να δούμε. Εγώ λέω εξαρχής ότι είμαι αντίθετος στο 3 γιατί είναι πισωγύρισμα και δεν είμαι και πολύ θετικός στο 1 γιατί στην ουσία θα είναι σαν να λέμε στις ομάδες πάρτε πιο πολλούς ψηλούς. Τη στιγμή που προσπαθούμε δηλαδή να δώσουμε περισσότερη αξία στους κοντούς. Δεν έχω πρόβλημα για το 2. Εϊμαι πολύ υπέρ του 4 και υπέρ του 5. 

 

προτιμω το 1 και το 5 εγω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πως δεν χωράς.



+1 στο 1 και 5.

Στο 1 ομως προτεινω να γίνει 9 - 3 χωρις ομως 2 util αλλά να είναι 1. pg, sg 2. sg - sf 3. sf - pf 4. util

Ρε συ με αυτό που λες θα γίνει της κακομοίρας με τους ψηλούς. Με 7 pf-c θα παίζουν οι πιο πολλοί. Θα χουν και 1-2 SF/PF... Θα έχει ο άλλος 2 κοντούς και όλοι οι άλλοι ψηλοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Γιατι?

Βασικοι

 1. PG

 2. SG

 3. SF

 4. PF

 5. C

 αλλαγές

 1. PG - SG

 2. SG - SF

 3. SF - PF

 4. util

-------

 3-4 εκτός 9 αδας. 

 

Δηλαδη στον αγώνα κατεβαίνουν μέχρι 4 PF-C οπως ίσχυε και περσι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Εγώ προτείνω να μείνουν όλα όπως πέρσυ. Μας μπερδέψατε λίγο και ουσιαστικά δεν αλλάζετε κάτι σημαντικό.</p>

 

Σαπιο συστημα..κανει τις πουστιες του ο κομισσαριος!!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H λίγκα μετά από 2ωρη συνεδρίαση του συμβουλίου που αποτελείται από τους nikos21aek, με απόλυτα δημοκρατικές διαδικασίες και μετά από ψηφοφορία και ψήφους 1 υπέρ 0 κατά, αποφάσισε την τιμωρία του Andy με 8 αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών, 500000 δολάρια χρηματικό πρόστιμο και αφαίρεση 12 βαθμών από το νέο πρωτάθλημα για εξύβριση του κομισάριου και δυσφήμηση του προϊόντος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H λίγκα μετά από 2ωρη συνεδρίαση του συμβουλίου που αποτελείται από τους nikos21aek, με απόλυτα δημοκρατικές διαδικασίες και μετά από ψηφοφορία και ψήφους 1 υπέρ 0 κατά, αποφάσισε την τιμωρία του Andy με 8 αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών, 500000 δολάρια χρηματικό πρόστιμο και αφαίρεση 12 βαθμών από το νέο πρωτάθλημα για εξύβριση του κομισάριου και δυσφήμηση του προϊόντος.

 

 

ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΡΕ!

 

 

78d419e3615ea2ca051f64496dfa8b1e_XL.jpg

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον,εγω συμφωνω με το 2 και το 5 σιγουρα,ισως και με το 4...

Το περσινο format μου φανηκε πολυ καλο και πιστευω δεν χρειαζεται να απομακρυνθουμε πολυ απο αυτο.

Μεσα σιγουρα και ο φιλος μου,θα μπει να το ποσταρει κι αυτος καποια στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...