Προς το περιεχόμενο

ΝΒΑ Insomnia Fantasy League


nikos21aek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

btw πρέπει να έχει πολύ καλό τζατζίκι το σουβλατζίδικο για να βάλω στο γύρο. :D

μπα, σως καλυτερα στις πιτες, ανεξαρτητως κρεατικου (χοιρινο/κοτα) :D

 

περιμένουμε anubis και 3c0r1z να μας πουν σίγουρα τι θα κάνουν να δούμε αν θα προκύψουν και άλλες θέσεις.

ο 1ος το χε γραψει απο περσυ, οτι δυσκολο να προλαβαινει φετο,

ανοιγει ο δρομος για τον τιτλο; (με κερδισε ο αλητης προπερσυ στον ημιτελικο κ περσυ στον τελικο) :D

 

Άντε σιγά σιγά δηλώστε όσοι είναι να ξεκινάμε. Κάτι για φίλους λέγατε μερικοί και δεν έχει μπεί κανείς μέχρι τώρα; :D

μετανιωσαν μου φαινεται :unsure:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρόν οι σίγουροι είμαστε 12 και υπολογίζω ότι θα παίξουν και δύο περσυνοί που δεν έχουν πεί ακόμη τι θα κάνουν σίγουρα. Οπότε έχουμε 2 θέσεις κενές σίγουρα και αν δεν παίξουν οι περσυνοί ίσως και παραπάνω. Όπως και να χει 1 Οκτωβρίου θα ξεκινήσει το ντράφτ με όσους είμαστε για να προλάβουμε. Άλλη μια βδομάδα για δηλώσεις συμμετοχής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

13 σίγουροι και 2 παλιοί που δεν έχουν πεί σίγουρα τι θα κάνουν. Περιμένουμε άλλον έναν για να κλείσει 16άδα και τον anubis και 3c0r1z να μας πουν αν θα παίξουν ή όχι για να ξέρουμε πόσους ψάχνουμε ακόμη. 

 

Έστειλα invite σε όλα τα νέα μέλη στο ESPN. Αν γίνεται βάλτε στο όνομα της ομάδας το nick σας στο insomnia να ξέρουμε ποιανού είναι η ομάδα.

 

Οι 4 τελευταίοι πέρυσι:

 

1.jimmy0077 (o πρώτος από τους νέους που δήλωσε συμμετοχή και πήρε τη θέση του theok)

2.3c0r1z(αν παίξει αλλιώς την θέση του παίρνει ο mxls)

3.nashgf

4.sentoner

 

μπαίνουν στην κληρωτίδα για τα 1-4 πίκ. Και μιας και δεν έχω τι να κάνω τώρα ανακοινώνω τις 4 πρώτες θέσεις του ντράφτ για τη σεζόν 2013-2014

 

 

2fid.png

 

 

no1 draft pick: nashgf

no2 draft pick: jimmy0077

no3 draft pick: 3c0r1z (αν παίξει αλλιώς την θέση του παίρνει ο mxls)

no4 draft pick: sentoner

 

Οι υπόλοιπες θέσεις του ντράφτ μια μέρα πριν ξεκινήσει το ντράφτ. Δηλαδή ή όταν συμπληρωθούν οι ομάδες ή στις 30 Σεπτεμβρίου.

 

Επίσης προστέθηκε +1 πόντος για κάθε εύστοχο τρίποντο. Το εύστοχο τρίποντο δηλαδή στο fantasy δίνει 4 πόντους.

 

Οπότε έχουμε το εξής:

Για τους ψηλούς: ριμπάουντ 1 πόντος, επιθετικό ριμπάουντ 1.5 πόντος, τάπα 1 πόντος

Για τους κοντούς: ασίστ 1 πόντος, κλέψιμο 1.5 πόντος, εύστοχο 3ποντο 1 πόντος

Επεξ/σία από nikos21aek
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο 16ος θα πάρει 16-17-48-49 και ο πρώτος του ντράφτ να πάρει 1-32-33-64-65

 

Οι πρώτοι του ντράφτ θα πάρουν έναν πολύ τοπ παίχτη και 2 καλούς και οι τελευταίοι του ντράφτ θα πάρουν οριακά 2 καλούς προς τοπ παίχτες και 2 τοπ 50. Που μέχρι τον 50 θα είναι όλοι παιχταράδες.

 

Το projection μου για τις πρώτες 17-18 θέσεις:

 

1. LeBron

2. Durant

3. Love

4. Howard

5. Carmelo

6. Harden

7. Griffin

8. Paul

9. Bynum

10. Westbrook

11. Rose

12. David Lee

13. Marc Gasol

14. LMA

15-16. Ε θα πάρoυn 2 εκ των  Cousins, Wade, Davis, Curry, Randolph, Monroe, Aldridge, Jefferson, Irving ή κάποιον από τους πιο πάνω που θα έχει ξεμείνει..

 

Not bad.

Επεξ/σία από nikos21aek
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οι δυο φιναλιστ στον ιδιο ομιλο???και το ντραφτ θα θελα να το κανουμε κανονικα..δηλαδη ολοι μαζι για το ποιος θα παρει πρωτος και του χρονου για να το κανουμε οπως θες εσυ να βαλουμε keepers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά οι τελτυαίοι οι περσυνοί λόγω τραυματισμών και λοιπά στην ουσία καθόταν και μας κοιτούσαν που παίζαμε. Το έχω πεί από την αρχή ότι τα πρώτα 4 ντράφτ πίκς θα τα πάρουν όσοι μείναν εκτός πλέι οφ. Οι όμιλοι θα αλλάξουν όταν βγούν τα ντράφτ πίκς τα υπόλοιπα. Όλα στο ESPN προσωρινά είναι τώρα. Αν δεν μαζευτούμε όσες ομάδες πρέπει μπορεί και να γίνει ένας όμιλος. Θα δούμε. Θέλουμε άλλη μια ομάδα σίγουρα για να κλείσουμε 16άδα, και αν δεν παίξουν και οι anubis, 3c0r1z, θα θέλουμε και άλλες ομάδες για να κλείσουμε.

 

Μέχρι στιγμής είναι:

 

Ανατολή: nashgf, 3c0r1z (ή mxls)

Δύση: jimmy0077, sentoner

 

Οι μονοί αριθμοί ανατολή, οι ζυγοί δύση. Αυτό με το keepers δεν θυμάμαι ποιός το πρότεινε, νομίζω ότι δεν το θέλαν οι περισσότεροι (ούτε εγώ)

 

 

Βάλτε στις ομάδες σας αν γίνεται τα nick σας στο insomnia να ξέρουμε ποιός είναι ποιός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν 16 ομάδες, και έσβησα την ομάδα του theok που δεν θα παίξει και γίναν 15. Και μετά που τις ξαναέκανα 16 τις ομάδες συμπλήρωσε team 17.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά οι τελτυαίοι οι περσυνοί λόγω τραυματισμών και λοιπά στην ουσία καθόταν και μας κοιτούσαν που παίζαμε. Το έχω πεί από την αρχή ότι τα πρώτα 4 ντράφτ πίκς θα τα πάρουν όσοι μείναν εκτός πλέι οφ. Οι όμιλοι θα αλλάξουν όταν βγούν τα ντράφτ πίκς τα υπόλοιπα. Όλα στο ESPN προσωρινά είναι τώρα. Αν δεν μαζευτούμε όσες ομάδες πρέπει μπορεί και να γίνει ένας όμιλος. Θα δούμε. Θέλουμε άλλη μια ομάδα σίγουρα για να κλείσουμε 16άδα, και αν δεν παίξουν και οι anubis, 3c0r1z, θα θέλουμε και άλλες ομάδες για να κλείσουμε.

 

Μέχρι στιγμής είναι:

 

Ανατολή: nashgf, 3c0r1z (ή mxls)

Δύση: jimmy0077, sentoner

 

Οι μονοί αριθμοί ανατολή, οι ζυγοί δύση. Αυτό με το keepers δεν θυμάμαι ποιός το πρότεινε, νομίζω ότι δεν το θέλαν οι περισσότεροι (ούτε εγώ)

 

 

Βάλτε στις ομάδες σας αν γίνεται τα nick σας στο insomnia να ξέρουμε ποιός είναι ποιός.

Πρωτα απο ολα συγγνωμη απ ολους σας , γιατι περυσι με το που ξεκινησαν τα πλευ οφ ειχα ενα προβλημα και δεν μπορουσα να ειμαι ενεργος.Φετος ομως μια χαρα.Και βαθμολογικα αδιαφορος να ειμαι θα παραμεινω ενεργος γιατι και 7ος καλυτερα απο 8ος.

Εμενα η ομαδα μου ειναι η I LOVE KYLIE MINOQUE οπως μετανομαστηκαν οι HLR CENATION.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω ενδιαφερον απο καινουριους χρονος δεν υπαρχει οποτε παραχωρω την θεση μου! Ενταξει τον πατρικ τον κερδιζω και με την ομαδα του νικου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...