Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

GB03Ixo.png

 

Ωραια , θα υπαρχει και demo

 

το κακό είναι ότι το smartglass για το android είναι μόνο για X1..

 

τώρα που το τσέκαρα δεν υπάρχει demo για το FIFA14

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και οι ανοησιες συνεχιζονται....

 

No Dolby 5.1 support with Xbone optical port?

 

Or take my peculiar AV setup: I like to play games and watch movies with an Astro surround-sound headset, which decodes Dolby 5.1 audio from an optical input cable. However, the Xbox One is currently only able to output stereo and DTS Digital through its optical output. My headphone receiver can't read DTS Digital, so I have to output in stereo, and my surround headphones turn into regular old headphones. I've been asking Microsoft for the last week if they intend to add Dolby output to the optical audio port in the near future (it's an option for HDMI output), but haven't gotten a solid answer on whether a fix is coming.

http://kotaku.com/the-xbox-one-the-k...iew-1467960010

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άποψη μου: Πιο biased προς το XBOX ONE , πεθαίνεις. Το KOTAKU δεν υπάρχει εδώ και πολύ καιρό, ειδικά το κλείσιμο του άρθρου τα λέει όλα.

 

Κακό αυτό με το 5.1 , γνωρίζοντας όμως ότι το 99% των home cinema υποστηρίζουν DTS , δεν είναι πρόβλημα σοβαρό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άποψη μου: Πιο biased προς το XBOX ONE , πεθαίνεις. Το KOTAKU δεν υπάρχει εδώ και πολύ καιρό, ειδικά το κλείσιμο του άρθρου τα λέει όλα.

 

Κακό αυτό με το 5.1 , γνωρίζοντας όμως ότι το 99% των home cinema υποστηρίζουν DTS , δεν είναι πρόβλημα σοβαρό.

Το dts θα ειναι μονο στης ταινιες οχι στα games και σε αυτο φταιει το dts ετσι ειναι και στο ps4, δεν νομιζω επισης να μην φτιαχνεται με ενα update το συγκεκριμενο με το optical...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το dts θα ειναι μονο στης ταινιες οχι στα games και σε αυτο φταιει το dts ετσι ειναι και στο ps4, δεν νομιζω επισης να μην φτιαχνεται με ενα update το συγκεκριμενο με το optical...

ε αν είναι έτσι, κάτι έχει κάνει πολύ λάθος η Microsoft εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε αν είναι έτσι, κάτι έχει κάνει πολύ λάθος η Microsoft εδώ.

Ναι ενα λαθος που διορθωνεται σε 5 λεπτα επισης κανεις δεν ξερει αν ηταν με το συγκεκριμενο συστημα που δοκιμασε ο reviewer η γενικα πεζει και αυτο ρολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άποψη μου: Πιο biased προς το XBOX ONE , πεθαίνεις. Το KOTAKU δεν υπάρχει εδώ και πολύ καιρό, ειδικά το κλείσιμο του άρθρου τα λέει όλα.

 

Κακό αυτό με το 5.1 , γνωρίζοντας όμως ότι το 99% των home cinema υποστηρίζουν DTS , δεν είναι πρόβλημα σοβαρό.

εγω για παραδειγμα εχω παλιο HT και δεν κανει decode DTS, Οπως επισης δεν εχει καν εισοδο για HDMI, μονο οπτικη οποτε θα επαιρνα τον πουλο. Το ηλιθιο του πραγματος ειναι οτι υποστηριζει οπως ειδες κανονικα DD 5.1 απο HDMI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω για παραδειγμα εχω παλιο HT και δεν κανει decode DTS, Οπως επισης δεν εχει καν εισοδο για HDMI, μονο οπτικη οποτε θα επαιρνα τον πουλο. Το ηλιθιο του πραγματος ειναι οτι υποστηριζει οπως ειδες κανονικα DD 5.1 απο HDMI.

Εχει η tv σου optical out? Αν εχει οπως η δικια μου που εχω πανω της το xbox με hdmi συνδεω το home cinema με το optical out της tv και δουλευει μια χαρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok δλδ :-)  , επειδή δεν είμαι πολύ ψαγμένος στο θέμα αλλά είναι στα πλάνα μου να αγοράσω ένα all in one HC πρώτιστα για gaming αλλά και για ταινίες μου ακούστηκε λίγο κάπως.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok δλδ :-)  , επειδή δεν είμαι πολύ ψαγμένος στο θέμα αλλά είναι στα πλάνα μου να αγοράσω ένα all in one HC πρώτιστα για gaming αλλά και για ταινίες μου ακούστηκε λίγο κάπως.  

Ετσι και αλλιως αν παρεις hc χρειαζεσαι να βρεις τροπο να συνδεσεις την τηλεοραση πανω αν δεν εχει optical εχει αλλους τροπους αλλα και το xbox να κουμπωσεις κατευθειαν στην κονσολα θα πρεπει να αλλαζεις το καναλι του ηχου καθε φορα οποτε καλυτερα ψαξου να παρεις συστημα το οποιο υποστηριζει optical out αν παρεις και tv μαζι και ετσι οταν πηγαινεις στο hdmi θα παιζει κατευθειαν τον ηχο απο το xbox..

Εγω εχω σετ samsung και tv και ηχοσυστημα και το εχω απλα συνδεσει με optical out και αναγνωριζει απο μονο του την πηγη που εγω βλεπω οποτε το xbox το εχω με hdmi και ο ηχος βγαινει κανονικα απο το ηχοσυστημα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει η tv σου optical out? Αν εχει οπως η δικια μου που εχω πανω της το xbox με hdmi συνδεω το home cinema με το optical out της tv και δουλευει μια χαρα..

LOL η TV ειναι ακομα ποιο παλια απο το HT , δεν εχει οπτικη εξοδο.

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι μπορει να δημιουργησει προβλημα σε καποιον που θα παρει το Χ1, χωρις κανεναν ουσιαστικο λογο, εκτος και εαν υπαρχει καποιος λογος που μου διαφευγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οι ανοησιες συνεχιζονται....

 

No Dolby 5.1 support with Xbone optical port?

 

http://kotaku.com/the-xbox-one-the-k...iew-1467960010

Εδω το 360 ποτε δεν μου εβγαλε dd 5.1 απο το hdmi, η Ms ειναι ΓΤΠ ωρες ωρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να έχει η τηλεόραση optical out δε σημαίνει απαραίτητα πως βγάζει το σήμα που παίρνει. Η δική μου έχει, αλλά βγάζει μόνο stereo, ας πούμε. 

 

Το PS3, πάντως, έχει παιχνίδια που βγάζουν DTS, οπότε μην αποκλείετε να έχουν κάποια επιλογή και για DTS στο Χ1. Το θέμα είναι αν αυτό θα είναι επιλογή του κάθε developer ή αν θα το θέσει ως υποχρεωτικό η MS ώστε να το κάνουν όλοι. 

 

Ανοησίες, πραγματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...