Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλο ειναι η ms να αφησει τα πασαλειματα με παλια παιχνιδια κανωντας απλα remake ή collectors editions και να βγαλει κατι νεο γιατι αν ειναι οι νεες κονσολες να εχουν απλα τα παλια παιχνιδια λιγο ρετουσαρισμενα τοτε καλυτερα να κατσουμε στις παλιοτερες κονσολες.

 

Μιλαω και για την sony αλλα και για την ms ετσι μην παρεξηγηθω.

 

Δεν λεω καλο ειναι καποια διαμαντια παιχνιδιων να τα κανουν remake ωστε οσοι δεν τα εχουν παιξει να τα παιξουν σε πολυ καλυτερες αναλυσεις κ.τ.λ. αλλα δεν ειναι αυτο που θα τραβηξει τους νεους gamers στις νεες κονσολες.

Διαφωνω πλαγιως καθετος και ημιαξονιος. Ειναι απειρα τα παλια παιχνιδια που θα ηθελα να παιξω αλλα πλεον δεν "παλευονται" λογω γραφικων. Κυριως τα fps, καθως τα αλλα genres παιζονται σχετικα πιο ευκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Διαφωνω πλαγιως καθετος και ημιαξονιος. Ειναι απειρα τα παλια παιχνιδια που θα ηθελα να παιξω αλλα πλεον δεν "παλευονται" λογω γραφικων. Κυριως τα fps, καθως τα αλλα genres παιζονται σχετικα πιο ευκολα

 

Οκ τοτε να σταματησουν οι ms & sony να βγαζουν νεα παιχνιδια και απλα να κανουν remake/remaster και γενικοτερα οτιδηποτε σε παλια παιχνιδια για τις νεες κονσολες.

 

Κατα τη γνωμη μου κατι τετοιο απλα θα κρατησει πισω τις νεες κονσολες με αποτελεσμα να μην πουλησουν οσο θα επρεπε.

 

Δεν λεω πρεπει καποια διαμαντια της προηγουμενης γενιας(Halo, last of us, gears of war κ.τ.λ.) να τα μεταφερουν και στη νεα σε καλυτερες αναλυσεις και με ενσωματομενα dlc αλλα μην το ξεφτιλίσουν κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ τοτε να σταματησουν οι ms & sony να βγαζουν νεα παιχνιδια και απλα να κανουν remake/remaster και γενικοτερα οτιδηποτε σε παλια παιχνιδια για τις νεες κονσολες.

 

Κατα τη γνωμη μου κατι τετοιο απλα θα κρατησει πισω τις νεες κονσολες με αποτελεσμα να μην πουλησουν οσο θα επρεπε.

 

Δεν λεω πρεπει καποια διαμαντια της προηγουμενης γενιας(Halo, last of us, gears of war κ.τ.λ.) να τα μεταφερουν και στη νεα σε καλυτερες αναλυσεις και με ενσωματομενα dlc αλλα μην το ξεφτιλίσουν κιολας.

Γιατι αμα βγαλουν 5-10-20 παιχνιδια σε remaster, δεν θα μπορεσουν να βγαλουν τιποτα αλλο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που δεν ξερει αυτος που σχολιαζει, ειναι οτι η closed beta εχει χαμηλοτερα textures απο τα final, πραγμα που ειναι μια συνηθης τακτικη, και μαλιστα απο οσο εχω ακουσει τις περισσοτερες φορες αναγραφεται κιολας αυτο στα διαφορα συμβολαια προς τους beta testers...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που δεν ξερει αυτος που σχολιαζει, ειναι οτι η closed beta εχει χαμηλοτερα textures απο τα final, πραγμα που ειναι μια συνηθης τακτικη, και μαλιστα απο οσο εχω ακουσει τις περισσοτερες φορες αναγραφεται κιολας αυτο στα διαφορα συμβολαια προς τους beta testers...

 

Συνηθως ετσι γινεται αλλα εδω δε φενεται πως ειναι τετοια περιπτωση.

 

Μαλιστα εχει βγει και Review απο την εκδοση για το One, και πρεπει να ειναι απο αυτους το βιντεακι και απο οτι λενε ειναι η Final retail εκδοση.

 

Εμενα μου φενεται εξαιρετικο αυτο που βλεπω παντως. Λιγο την μερα θα θελα να δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φενεται ρε συ οτι τα textures δεν ειναι χαμηλης ποιοτητας.

 

Εκτος αν δε το ειδες το βιντεακι για αποφυγη τυχων spoiler.

 

Στις περιπτωσεις χαμηλων textures κανει μπαμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιτανομαχε θα τα πουμε σε 25 μερουλες που θα εχεις βγαλει οξω και θα βαρας τη μαλαπερδα σου με αυτα που θα δεις στην Ε3

 

....ναι ξεχασα δεν θα παρεις 7790, εισαι ανωτερος :P

 

edit: για πες μου κιολας ρε συ, το titanfall καλο στα 144hz? παιζεις πολυ? γιατι κατι διαβασα οτι στο pc αλλαξανε τα playstists γιατι δεν υπαρχει κοσμος....

στη θεωρια πολλα καλα ειναι. στην πραξη τι γινεται...

 

@hollow: ειχες δει τη beta στο xbone, ή ειναι γενικοτερη παρατηρηση?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιτανομαχε θα τα πουμε σε 25 μερουλες που θα εχεις βγαλει οξω και θα βαρας τη μαλαπερδα σου με αυτα που θα δεις στην Ε3

 

....ναι ξεχασα δεν θα παρεις 7790, εισαι ανωτερος :P

 

edit: για πες μου κιολας ρε συ, το titanfall καλο στα 144hz? παιζεις πολυ? γιατι κατι διαβασα οτι στο pc αλλαξανε τα playstists γιατι δεν υπαρχει κοσμος....

στη θεωρια πολλα καλα ειναι. στην πραξη τι γινεται...

 

@hollow: ειχες δει τη beta στο xbone, ή ειναι γενικοτερη παρατηρηση?

πετραν μην πεφτεις στη παγιδα του x1 vs pc, θα σου κλειδωσουν το τοπικ :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνηθως διωχνουμε τα τρολ αντι να κλεισουμε το τοπικ..?

 

παρτε ματι τι κανει το kinect rivals, αφου ετσι κι αλλιως οι περισσοτεροι δεν το εχετε αγορασει :D

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Leak gameplay βιντεακι απο την εκδοση του watch dogs!!!για το xbox one.http://www.liveleak.com/view?i=cfc_1400346978

Πολυ καλα εφφε καιρου και ωραιο animation απο τον χαρακτηρα.

Ειλικρινά χαίρομαι γι' αυτό που βλέπω.Σε καμία περίπτωση δεν νομίζω ότι θα μπορούσαμε να δούμε κάτι τέτοιο σε ps360 και είμαστε ακόμα στην αρχή.Μια χαρά βλέπω τα καταφέρνει η 7790 με τον jaguar. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...