Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...και το θέμα έλαβε αίσιο τέλος. +1 για το goldxbox.gr. Πάμε γι' άλλα τώρα. Αν θυμάμαι καλά το Destiny ξεκλειδώνει σήμερα το βράδυ στις 12 η ώρα Hong Kong (ο νοών νοείτω), οπότε ελπίζω μόλις γυρίσω από τη δουλειά (βλ. γύρω στις 7 Ελλάδος) να μπορούμε να το παίξουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα.

 

Να ρωτήσω κάτι γιατί έχω χάσει το μπούσουλα.

Έχω δηλώσει region US.Έχει να κάνει με τα match ups στα online games?Δηλαδή θα ψάχνει το μηχάνημα να βρει παίκτες εκεί γύρω?

Άλλοι λένε ναι άλλοι όχι?Ξέρετε κάτι γι αυτό?Συγνώμη αν έχει ξαναγραφτεί στο παρελθόν.

Καλορίζικα σε όλους παλικάρια.....

 

add me: etfthegreat :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και το θέμα έλαβε αίσιο τέλος. +1 για το goldxbox.gr. Πάμε γι' άλλα τώρα. Αν θυμάμαι καλά το Destiny ξεκλειδώνει σήμερα το βράδυ στις 12 η ώρα Hong Kong (ο νοών νοείτω), οπότε ελπίζω μόλις γυρίσω από τη δουλειά (βλ. γύρω στις 7 Ελλάδος) να μπορούμε να το παίξουμε.

Φιλε μου απο τον Τακη ψωνιζει πολυς κοσμος εδω και χρονια.Ειναι πολυ καλο που εχουμε εναν ανθρωπο που πουλαει σε τετοιες τιμες και ειναι και τοσο αξιοπιστος.Σημερα τσιμπησα και γω τη δικια μου.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο μίλησα ο ίδιος με την εξυπηρέτηση πελατών XBOX στο Δουβλίνο (το νούμερο είναι 00800 441 28732, χωρίς χρέωση από σταθερό) και ο υπάλληλος εκεί μου πρότεινε αρχικά να κάνω αντικατάσταση κονσόλας στο κατάστημα και πως αν και αυτή έχει πρόβλημα να τη στείλουμε για επισκευή στην Τσεχία. Αυτό που μου έκανε εντύπωση (πέρα από το ότι μιλούσαμε στα ελληνικά) είναι ότι πρώτη φορά άκουγε πως το πρόβλημα εμφανίζεται όταν βρισκόμαστε στο dashboard χωρίς να τρέχει τίποτα στο παρασκήνιο και μόνο στις κονσόλες που δεν έχουν το Kinect και ότι ο ήχος σταματάει και η κονσόλα γίνεται εντελώς αθόρυβη όταν "τρέχουμε" κάποιο παιχνίδι. Του έκανε τόσο μεγάλη αντύπωση αυτή η πληροφορία που μου έδωσε και τον προϊστάμενό του για να το συζητήσω μαζί του.

 

Γνώριζε επίσης ότι όσοι έχουν κάνει αντικατάσταση από το Πλαίσιο πήραν και πάλι προβληματικές κονσόλες και πως ήμουν ο πρώτος που του είπε ότι και για το Public ισχύει το ίδιο. Μπορείτε να μιλήσετε μαζί τους από εδώ, δίνοντας το τηλέφωνό σας και σας καλούν εκείνοι μέσα σε μισό λεπτό.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο μίλησα ο ίδιος με την εξυπηρέτηση πελατών XBOX στο Δουβλίνο (το νούμερο είναι 00800 441 28732, χωρίς χρέωση από σταθερό) και ο υπάλληλος εκεί μου πρότεινε αρχικά να κάνω αντικατάσταση κονσόλας στο κατάστημα και πως αν και αυτή έχει πρόβλημα να τη στείλουμε για επισκευή στην Τσεχία. Αυτό που μου έκανε εντύπωση (πέρα από το ότι μιλούσαμε στα ελληνικά) είναι ότι πρώτη φορά άκουγε πως το πρόβλημα εμφανίζεται όταν βρισκόμαστε στο dashboard χωρίς να τρέχει τίποτα στο παρασκήνιο και μόνο στις κονσόλες που δεν έχουν το Kinect και ότι ο ήχος σταματάει και η κονσόλα γίνεται εντελώς αθόρυβη όταν "τρέχουμε" κάποιο παιχνίδι. Του έκανε τόσο μεγάλη αντύπωση αυτή η πληροφορία που μου έδωσε και τον προϊστάμενό του για να το συζητήσω μαζί του.

 

Γνώριζε επίσης ότι όσοι έχουν κάνει αντικατάσταση από το Πλαίσιο πήραν και πάλι προβληματικές κονσόλες και πως ήμουν ο πρώτος που του είπε ότι και για το Public ισχύει το ίδιο. Μπορείτε να μιλήσετε μαζί τους από εδώ, δίνοντας το τηλέφωνό σας και σας καλούν εκείνοι μέσα σε μισό λεπτό.

εγω φιλε μου την παρασκευη που ειχα μιλησει με ενα παλικαρι απο την εξυπηρετηση το γνωριζε το προβλημα!ελπιζω να δωθει μια επισημη απαντηση γρηγορα!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω φιλε μου την παρασκευη που ειχα μιλησει με ενα παλικαρι απο την εξυπηρετηση το γνωριζε το προβλημα!ελπιζω να δωθει μια επισημη απαντηση γρηγορα!!

Μια επίσημη απάντηση μέχρι να κυκλοφορήσει το fifa, μέχρι τότε μπορώ να κάνω υπομονή! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

update στο θεμα με το προβλημα!με πηρε πριν λιγο απο ms το παλικαρι που ειχα μιλησει και την παρασκευη..!με ενημερωσε οτι το προβλημα ειναι μεγαλο και οτι το μονο που μπορουν να κανουν ειναι να το στειλουμε πισω για επισκευη!ειναι ανουσιο να μας κανουν αντικατασταση μου ειπε και δεν εχει σχεση με το καταστημα που το πηραμε απλα ειναι μαλλον ολη η παρτιδα!η διαδικασια επισκευης ειναι 2 με 3 βδομαδες!επισης με ρωτησε αν ειναι η εκδοση χωρις το kinect..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμάν ρε ms! Ας γίνει ανάκληση των κόνσολών που έχουν μείνει στα μαγαζιά γιατί και να τις πουλήσει σε κακό θα της βγει...άντε υπομονή, τι να κάνουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου απο τον Τακη ψωνιζει πολυς κοσμος εδω και χρονια.Ειναι πολυ καλο που εχουμε εναν ανθρωπο που πουλαει σε τετοιες τιμες και ειναι και τοσο αξιοπιστος.Σημερα τσιμπησα και γω τη δικια μου.

 

 

Kαι εγω ψωνιζω χρονια και οποτε ειχα παρομοιο προβλημα με εξυπηρετησε αμεσα, ακομα και προχωρημενες ωρες :-)

 

Ειναι αξιοπιστοτατος .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μενα μου είπε τα λεφτά μου πίσω η να την στείλω για επισκευή. το δεύτερο πάντως δεν μου πολύ αρέσει δυο ημερών και να την στείλω για φτιάξιμο. ... απο την άλλη λογικά αν την παω πισω μπορεί να παρω ps4 γιατί άντε να έρθει σωστή παρτίδα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου απο τον Τακη ψωνιζει πολυς κοσμος εδω και χρονια.Ειναι πολυ καλο που εχουμε εναν ανθρωπο που πουλαει σε τετοιες τιμες και ειναι και τοσο αξιοπιστος.Σημερα τσιμπησα και γω τη δικια μου.

 

O τυπος ειναι οντως πολυ ξηγημενος. Να φανταστειτε σε παρομοιο προβλημα με πηρε (εκεινος) τηλ στο Καταρ που ειναι ξερω γω 3 ευρω το λεπτο η κληση. 

 

Το παλικαρι ειναι κομπλε και παντα ψωνιζω απο εκει. 

 

Σε αλλα νεα τωρα εφαγα τετοια ξενερα χτες με το Ryse. εκανα copy στο δισκο τι ηθελε να κανει και μετα καπακια ενα update 9γιγα. Ολα ετοιμα , παω να ξεκινησω, παταω το tile, τιποτα. Ξαναπαταω τιποτα. Παω στο manage του παιχνιδιου ολα φαινονται καλα.Μπαινω ονλαιν διαβαζβ πως και αλλοι το εχυν το θεμα και η μονη λυση ειναι uninstall/install/patch dnld. Τωρα το κανει. μεχρι να γυρισω το απογευμα απο το γραφειο λογικα θα εχει τελειωσει να το δοκιμασω.

 

Παντως ειναι η δευτερη φορα που εχω θεμα με install/update και ετσι. Το πρωτο ηταν το Wolfenstein, ακριβως τα ιδια. 

 

τεσπα νηπιακα προβληματα ελπιζω. 

 

Στο μεταξυ επαιξα το Warframe που ειναι καλο, εχει cheevos, αλλα θελει πολυ grinding.Και το Frame rate ειναι λιγο χαλια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι κανείς που να πήρε κονσόλα και να μην έχει αυτό το θέμα με τον θόρυβο τώρα η πριν κανέναν μήνα? ρωτάω ώστε αν κάποιος υπάρχει να πάω να την πάρω από εκεί την κονσόλα αν μου δώσει τα λεφτά πίσω το πλαίσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...