Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις για το game sharing.

1) Πρέπει και τα 2 άτομα να ανταλλάξουν κωδικούς για να γίνει η διαδικασία;

2) Όταν επιλέξω με το profile του άλλου την επιλογή "Make this my home Xbox", η συγκεκριμένη κονσόλα παύει να θεωρείται σαν home xbox για το δικό μου profile;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Αν το κανει μονο ενας νομιζω δεν υπαρχει προβλημα

2)Ναι

Σχετικά με το 2, δηλαδή ο καθένας μας θα έχει σαν home xbox την κονσόλα του άλλου; Περίεργο μου φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το 2, δηλαδή ο καθένας μας θα έχει σαν home xbox την κονσόλα του άλλου; Περίεργο μου φαίνεται.

 

Είναι σαν το primary/secondary. Μόνο μια κονσόλα ανά λογαριασμό μπορεί να είναι home.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εκανα αγορα pre-order την standard edition του Battlefield 1

στα 62.99 ευρω απο 69.99 λογω οτι εχω και ea access συνδρομη.

 

να υποθεσω οτι απο τις 13 του μηνα ριχνομαι στην μαχη? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εκανα αγορα pre-order την standard edition του Battlefield 1

στα 62.99 ευρω απο 69.99 λογω οτι εχω και ea access συνδρομη.

 

να υποθεσω οτι απο τις 13 του μηνα ριχνομαι στην μαχη? :P

Στο Origin λεει αυτο για το pc.Δεν ξερω αν ισχυει και για τις κονσολες,δεν βρηκα κατι αντιστοιχο

Get 3-day early access when you pre-order the Early Enlister Edition

Η παραπανω εκδοση ειναι η κλασσικη Deluxe edition των 80ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εκανα αγορα pre-order την standard edition του Battlefield 1

στα 62.99 ευρω απο 69.99 λογω οτι εχω και ea access συνδρομη.

 

να υποθεσω οτι απο τις 13 του μηνα ριχνομαι στην μαχη? :P

Ναι , αλλα για 10 ωρες παιχνιδιου και σε 5 maps . Οταν τελειωσουν οι ωρες αυτες, οταν κυκλοφορήσει κανονικα συνεχιζεις απο εκει που σταματησες

 

"Five maps and four modes will be available, including St. Quentin Scar, Amiens, Sinai Desert, Fao Fortress and Suez in the Conquest, Rush, Operations, and Domination modes. There’s also a taste of the singleplayer campaign, with the missions Storm of Steel and Through Mud and Blood. Your progress carries over, too, if you decide to buy the full game after your Play First Trial ends.

EA Access and Origin Access members will also unlock content by playing between October 13 and October 20. You’ll be able to get an exclusive Trench Raider Dog Tag just for launching the game with the Play First Trial during that time – and if you play all ten hours before October 20, you’ll have a Battlepack waiting for you in the full game."

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Πάω να κάνω το sharing με ένα φίλο μου για τη συνδρομή αλλά δεν ξέρω αν δουλεύει. Έχω κάνει sign in με το λογαριασμό μου, έκανα το xbox σαν home, αλλά όταν πάω να πατήσω την επιλογή Share Gold on this Xbox, τότε με πετάει στις ρυθμίσεις και έχει την επιλογή "This isn't my home Xbox". Ξέρει κανείς τί μπορεί να φταίει; Όταν μπαίνω στο profile του φίλου μου αντί να βγάζει το portal του gold, βγάζει το go gold.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες επειδη αγορασα για πρωτη φορα κονσολα η οποια ειναι το Xbox one s .Θελω να ρωτησω υπαρχουν sites που να πουλανε σκετα τα κλειδια των games ? Στον υπολογιστη υπαρχουν ακρετα και πολυ πιο φθηνα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχω μια απορία σχετικά με Xbox Live Gold. Ας πούμε αυτό το μήνα δίνει το Assassin's Creed Chronicles: China μέχρι τις 15/10/2016. Αν αγοράσω συνδρομή σήμερα, θα περαστεί το game στο account μου και θα μπορώ να το κατεβάσω όποτε θέλω ή θα μπορώ μέχρι τις 15/10/2016;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια απορία σχετικά με Xbox Live Gold. Ας πούμε αυτό το μήνα δίνει το Assassin's Creed Chronicles: China μέχρι τις 15/10/2016. Αν αγοράσω συνδρομή σήμερα, θα περαστεί το game στο account μου και θα μπορώ να το κατεβάσω όποτε θέλω ή θα μπορώ μέχρι τις 15/10/2016;

 

Αν το περάσεις το παιχνίδι στο account σου, αυτό μένει για πάντα. Το θέμα είναι ότι αν το παιχνίδι είναι για Xbox One(όπως αυτό που αναφέρεις), τότε για να το παίξεις πρέπει να έχεις ενεργή συνδρομή Gold. Αν το game είναι για Xbox 360, τότε αφού περαστεί στο account σου, μπορείς να το κατεβάσεις όποτε θέλεις ανεξάρτητα με το αν έχεις ενεργή συνδρομή ή όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

g2a.com για αγορές ψηφιακών παιχνιδιων ... Εχει και κάρτες και όλα ... Εχει συγκεκριμένα παιχνίδια αλλα εχει πολύ καλές τιμές ... Έχω αγοράσει 2 παιχνίδια χωρίς κανένα πρόβλημα... Assasins unity 3€

Halo master chief collection 8€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο Moderators....αν ανεβαινε ειδηση απο ξενη σελιδα το λινκ θα παρεμενε...Ο μακακας που ξημερωθηκα και το ειδα και το ανεβασα εδω για τον κοσμο αλλα και για μενα (για την δικη μου σελιδα) , εφαγε delete...δε πειραζει ομως , το καταλαβαινω οτι θελετε να κρατησετε μια ισορροπια , αλλα μια σελιδα σαν και την δικη μου , που σκοτωνεται να κανει κοινο δε θα πρεπε να σας απασχολει νομιζω....

Αντε παμε απτην αρχη , εχθες σε livestream η The Collition ανακοινωσε συνεργασια για ταινια μετην Universal Pictures για το Gears of war.... B) :cool: B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...