Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Επειδή σκοπεύω να αγοράσω το Xbox One, κι επειδή έχω μείνει λίγο πίσω στα gaming θέματα, θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να νοικιάζω παιχνίδια για να παίζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΑΑΝΝΝ βρεις να νοικιάσεις δεν έχεις θέμα. Δυστυχώς στην Ελλάδα, κονσόλα = PlayStation οπότε και όλα τα μαγαζιά ενοικιάσεων φέρνουν παιχνίδια μόνο για PlayStation. Στο Seven της περιοχής μου έχει συνολικά 10 τίτλους για 360 & Οne και καμμιά 300αριά για PlayStation...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια θελω να ρωτησω κατι

 

υπαρχει τροπος να παιζω παιχνιδια του ονε χωρις να εχω την κονσολα?ποιο συγκεκιρμενα

 

διαβασα οτι μπορω να αγορασω απο το στορ των windows  το gear 4

 

1)μπορω να το παιξω στο PC-ειναι σαν πορτ??

2)αν εχω δυνατο μηχανημα παιζει να εχει και καλυτερη αναλυση κτλ?

3)ομοιως πχ μπορω να εχω και το final fantasy xv που δεν θα βγει σε κονσολες???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

1)μπορω να το παιξω στο PC-ειναι σαν πορτ??

2)αν εχω δυνατο μηχανημα παιζει να εχει και καλυτερη αναλυση κτλ?

3)ομοιως πχ μπορω να εχω και το final fantasy xv που δεν θα βγει σε κονσολες???

1) Για έναν τίτλο (όπως το GoW 4) που υποστηρίζει το Xbox Play Anywhere, μπορείς να παίξεις την έκδοση για το PC που θα κατεβάσεις και θα εγκαταστήσεις από το Windows Store (στα Windows 10). Το αν θα είναι "port" ή όχι εξαρτάται από τον developer. 

2) Εξαρτάται τι ακριβώς ρυθμίσεις υποστηρίζει η PC έκδοση του παιχνιδιού που υπάρχει στο Windows Store. To GoW 4 έχει αρκετά settings.

3) Μόνο παιχνίδια του Windows Store που ανήκουν στο πρόγραμμα Xbox Play Anywhere. Και μόνο για Windows 10 PC μετά το Anniversary Edition update του Αυγούστου. Για το FF XV η απάντηση είναι όχι, δεν μπορείς. 

 

Σε αυτό το thread του PC Games section συζητάμε για το Xbox Play Anywhere στο insomnia.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δεις τους PCακηδες να ανοίγουν πάλι petition στο Redit

:-D :-D :-D Μεσα επεσες.Ανοιξαν ηδη.Βεβαια και εγω θα ηθελα να κυκλοφορησει σε pc για να το παιξω με ανθρωπινο frame rate αλλα δε μας εγινε η χαρη οποτε θα παιχτει στην κονσολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι έπαιζα το RDR στο ΧΒΟΧ360 χωρίς ανθρώπινο frame rate και τη συγκίνηση που ένιωθα σε εκείνο το παιχνίδι δεν την έχω νιώσει σε κανένα 1440p@60fps PC game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...