Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Disc error στην εγκατάσταση του Destiny

Καλησπέρα σε όλους ...και χρόνια πολλά...
Αγόρασα πρόσφατα ένα xbox one s (νέος στο χώρο) και προχθες το έβαλα να λειτουργήσει (αφού έκανε κανονικά τις ενημερώσεις του).
-Αρχικά του φορτώνω το 2K16NBA from disc, όλα καλά και με ενημέρωση και παίζει κανονικά...
- Μετά κατεβάζω το fifa17 από διδίκτυο με κωδικό , όλα καλά..
- Μετά αρχίζουν τα όργανα : Από disc (καινούργιο-αγορασμένο από Ελλάδα) ξεκινώ την εγκατάσταση του Destiny. Προχωρά καλά και στο 38% της εγκατάστασης ενώ μου έχει βγάλει να κάνω start game , κολλά και μου βγάζει "Check your disc error (clean disc...) 0x87e00064", σταματώ την εγκατάσταση και την ξανακάνω 2 φορέ !!! Τα ίδια. Παίρνω τηλ. και ζητώ αντικατάσταση του disc, προς τιμή του το μαγαζί που το αγόρασα μου το αντικαθυστά..tanned.png
Αλλά όταν ξαναξεκινώ την εγκατάσταση με το νεο δισκάκι ...πάλι τα ίδια angry-very2.png..κολλά πάλι !!! στο 38 %weird.png . Έκανα και reset (power bottom για λίγα δευτ/πτα) πάλι τίποτα !!!!!!
Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα του ήμουν ευγνώμων, φταίει η κονσόλα ?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Disc error στην εγκατάσταση του Destiny

Καλησπέρα σε όλους ...και χρόνια πολλά...

Αγόρασα πρόσφατα ένα xbox one s (νέος στο χώρο) και προχθες το έβαλα να λειτουργήσει (αφού έκανε κανονικά τις ενημερώσεις του).

-Αρχικά του φορτώνω το 2K16NBA from disc, όλα καλά και με ενημέρωση και παίζει κανονικά...

- Μετά κατεβάζω το fifa17 από διδίκτυο με κωδικό , όλα καλά..

- Μετά αρχίζουν τα όργανα : Από disc (καινούργιο-αγορασμένο από Ελλάδα) ξεκινώ την εγκατάσταση του Destiny. Προχωρά καλά και στο 38% της εγκατάστασης ενώ μου έχει βγάλει να κάνω start game , κολλά και μου βγάζει "Check your disc error (clean disc...) 0x87e00064", σταματώ την εγκατάσταση και την ξανακάνω 2 φορέ !!! Τα ίδια. Παίρνω τηλ. και ζητώ αντικατάσταση του disc, προς τιμή του το μαγαζί που το αγόρασα μου το αντικαθυστά..tanned.png

Αλλά όταν ξαναξεκινώ την εγκατάσταση με το νεο δισκάκι ...πάλι τα ίδια angry-very2.png..κολλά πάλι !!! στο 38 %weird.png . Έκανα και reset (power bottom για λίγα δευτ/πτα) πάλι τίποτα !!!!!!

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα του ήμουν ευγνώμων, φταίει η κονσόλα ?

 

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά.Μία από τα ίδια.XBOX1 αγοράστηκε πριν 10 μέρες περίπου.DESTINY στο 38% αρνείται πεισματικά να εγκατασταθεί μου βγάζει το ίδιο ακριβώς μήνυμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω σε windows7 να δημιουργησω club ή lfg posts ή αυτο ειναι μονο για τα windows10?

 

Και αν ειναι μονο για τα windows10 δεν εχει βγει καποια εφαρμογη που να στο επιτρεπει και στα window7?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερό support από Ms .Χαλασμένο Χ1 μέσα σε 10 μέρες επισκευάστηκε και το έχω στα χέρια μου .????

 

Χαλασμενο αναλογικο σε χειριστηριο καθυστερησε πολύ, στις 25 μερες. Βεβαια εκτοτε, δεν εχει κανει κιχ ( 1,5 χρονο..). Όχι και τοσο αψογο λοιπον, καθως πριν 4 χρονια μου ειχαν αντικαταστησει χειριστηριο του 360 σε 4 μερες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μεγαλύτερο πλεονέkτημα για τα digital games είναι το sharing...και εγώ ανέκαθεν προτιμούσα δισκάκια αλλά πλεόν PS4 και ΧΒΟΧ πληρώνω τα παιχνίδια μισά...παιχνίδια που θέλω για κάποιο λόγο day one μου βγαίνουν 30-35 ευρώ και όχι 60-70 ή να πρέπει να περιμένω 1-2 βδομάδες να έρθει απ' έξω

 

 

Καλησπέρα. Με αφορμή αυτό που ειπώθηκε ότι δεν μπορείς να παίξεις τα digital παιχνίδια αν δεν έχεις σύνδεση στο ίντερνετ, θέλω να ρωτήσω το εξής. Έχω βάλει το λογαριασμό μου στο Xbox του κολλητού μου για να παίζει τα παιχνίδια του λογαριασμού μου. Ακολούθησα τις οδηγίες και όλα έγιναν χωρίς πρόβλημα. Πριν λίγο καιρό λόγω τεχνικού προβλήματος, δεν είχα ίντερνετ και όντως δεν μπορούσα να παίξω τα παιχνίδια μου. Σε άλλη χρονική στιγμή που ο κολλητός μου είχε πρόβλημα με το ίντερνετ, μπορούσε και έπαιζε κανονικά τα παιχνίδια. Αυτό το πράγμα γίνεται με το game sharing ή έχω κάνει κάτι λάθος;

 

ναι έχει σχέση το game sharing

 

ένα account που είναι primary σε κάποια κονσόλα, μπορεί να παίξει offline τα games που έχει αγοράσει, όπως και ΟΛΑ τα accounts που παίζουν τα παιχνίδια αυτά στην κονσόλα

 

αν το account δεν είναι primary και πάει να παίξει ένα game που έχει αγοράσει, πρέπει οπωσδήποτε να είναι online

 

επίσης ένα TIP που δεν είναι ευρέως γνωστό...σε περιπτώσεις που ένα account δεν είναι primary σε κάποια κονσόλα, υπάρχει τρόπος να παίξει τα games του κάποιο άλλο account...λογκάρεις με το account που αγόρασε το game και ταυτόχρονα λογκάρεις και το δεύτερο που δεν έχει το licence...εκείνο μπορεί να το παίξει κανονικά αφού βλέπει το σύστημα ότι ο αγοραστής είναι ενεργός

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μεγαλύτερο πλεονέkτημα για τα digital games είναι το sharing...και εγώ ανέκαθεν προτιμούσα δισκάκια αλλά πλεόν PS4 και ΧΒΟΧ πληρώνω τα παιχνίδια μισά...παιχνίδια που θέλω για κάποιο λόγο day one μου βγαίνουν 30-35 ευρώ και όχι 60-70 ή να πρέπει να περιμένω 1-2 βδομάδες να έρθει απ' έξω

 

 

 

ναι έχει σχέση το game sharing

 

ένα account που είναι primary σε κάποια κονσόλα, μπορεί να παίξει offline τα games που έχει αγοράσει, όπως και ΟΛΑ τα accounts που παίζουν τα παιχνίδια αυτά στην κονσόλα

 

αν το account δεν είναι primary και πάει να παίξει ένα game που έχει αγοράσει, πρέπει οπωσδήποτε να είναι online

 

επίσης ένα TIP που δεν είναι ευρέως γνωστό...σε περιπτώσεις που ένα account δεν είναι primary σε κάποια κονσόλα, υπάρχει τρόπος να παίξει τα games του κάποιο άλλο account...λογκάρεις με το account που αγόρασε το game και ταυτόχρονα λογκάρεις και το δεύτερο που δεν έχει το licence...εκείνο μπορεί να το παίξει κανονικά αφού βλέπει το σύστημα ότι ο αγοραστής είναι ενεργός

Ευχαριστώ για την απάντηση. Με το primary account εννοείς να έχω βάλει σαν home xbox το συγκεκριμένο xbox στο account μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με το sharing στα games του xbox, εχω παρατηρησει στο εξωτερικο αρκετοι το χρησιμοποιούν αρκετά. Ακόμα και άγνωστοι λένε έχω τα Forza,bf1, Fifa και θελω αυτα... Υπαρχει καποιος ασφαλής τρόπος να γίνει αυτό και μεταξύ μας? Μέχρι και ενα σαν forum μπορει να φτιαχτει που να ξερουμε ποια άτομα είναι έμπιστα,κτλ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρέπει να είναι καλός φίλος σας και να τον εμπιστεύεστε γιατί μοιράζεστε personal infos

 

αν δεν έχετε κάποιον να ασχολείται με κονσόλες αλλάξτε φίλους :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει καποιος απαντηση στην ερωτηση που εκανα ποιο πανω?

 

Αν κανεις το file sharing με εναν φιλο σου και μετα για οποιοδηποτε λογο αποφασισεις οτι δεν θελεις εχεις share πλεον μπορεις να το αναιρεσεις?

 

Απ' οτι ξερω για να κανεις το share απλα βαζεις σαν home console το mail/password του φιλου σου και ο φιλος σου βαζει σαν home τα δικα σου mail/password ετσι δεν ειναι?

 

Και απλα αν μετα το μετανιωσεις ξανακανεις home το δικο σου και σβηνεις το αλλο profile.

 

Καλα δεν τα λεω?

 

Εκτος απο τα παιχνιδια που θα μοιραστουνε μοιραζετε και το xbox live gold αν εχει ενας απο τους δυο?

 

 

Μπορεις να εχεις σαν home console παραπανω απο ενα μειλ ανα κονσολα ή οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μοιράζεται και την συνδρομη του gold κανονικα. Οσο για το αρχικο ερωτημα χωρις να είμαι σίγουρος 100% νομίζω πως απλά βγάζεις το δεύτερο account οπως ειπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δεν μοιραζεσαι και τα retail games μονο τα ψηφιακα ετσι δεν ειναι?

 

Οσο αφοραα το home console μπορεις να δηλωσεις μονο ενα μειλ ανα κονσολα σαν home?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μοιραζεσαι μονο τα ψηφιακα παιχνιδια. αν για καποιο λογω αλλαξεις κονσολα ή ατομο που τα μοιραζεσαι επικοινωνεις με microsoft support στο chat και στο ξεμπλοκαρουν. το εχω κανει 3-4 φορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...