Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

exclusives? ποια? το καλυτερο παιχνιδι που εβγαλε φετος ειναι το ΝΙΟΗ που κυριολεκτικα παιζει να μαι ο μοναδικος που παιζω ακομα

 

 

 

Και τη φόλα το horizon zero dawn ξέχασες, yakuza 0, gravity rush 2, Nier (console exclusive).. Μην ξεκινάς vs καλύτερα γιατί ποτέ δεν έχει καλή κατάληξη.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exclusives? ποια? το καλυτερο παιχνιδι που εβγαλε φετος ειναι το ΝΙΟΗ που κυριολεκτικα παιζει να μαι ο μοναδικος που παιζω ακομα

 

holyman To horizon ηταν πολυ καλο, αλλα δε μου αρεσουν τα οpen world, για 60 ωρες που επαιξα ομως περασα καλα, αλλα θεωρω το nioh κλασσεις ανωτερο και θα αγοραζα την κονσολα μονο γι αυτο

 

Anyway, εγω θεωρω οτι πιανεστε πολυ στο 4κ, ας κοιταξουν να βγαλουν κανα καλο παιχνιδι, να θυμισω το bloodborne τρεχει κυριολεκτα με 20 frames

 

Σύγκρινε τα upcoming exclusives της Sony και της Microsoft και θα καταλάβεις. Δεν έχει τυχαία σχεδόν 2πλάσιες πωλήσεις το PS4 από το One. Ήδη οι exclusive τίτλοι που έχει κυκλοφορήσει η Sony είναι περισσότερο και καλύτεροι από το One και αναμένονται να βγουν ακόμη περισσότεροι. Ενώ στην Microsoft, ένα Forza 7...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 3.5 χρόνια πλέον είναι άλλο το παραμύθι των SONY fans , πραγματικά δεν βαρεθήκατε; Τώρα που η Microsoft έχει αντικειμενικά την πιο δυνατή κονσόλα και πρόσφέρει πράγματα που ούτε στα όνειρα δεν έχει ο ανταγωνισμός αυτά γιατί δεν τα σχολιάζετε; 

 

1) Play everywhere

2) Backwards compatibility, ακόμη και με το original ΧΒΟΧ

3) EA access

4) Εφαρμογές Windows 10

5) Πραγματικό 4K gaming (όχι dynamic)

6) Πολύ καλύτερα δωρεάν παιχνίδια κάθε μήνα στο Games with Gold.

7) ΧΒΟΧ GAME PASS

 

* Έχετε σκεφτεί ποτέ ότι τα exclusives της SONY , μπορεί λέω εγώ, να μην μας ενδιαφέρουν;

Γιατί αυτή η συνεχείς προσπάθεια μείωσης του XBOX;

 

Σημείωση : Τόσα χρόνια που γράφω στο insomnia , δεν πολύ θυμάμε XBOX fans να μπαίνουν στο topic του PS και να σχολιάζουν, το αντίθετο το έχω δει πάρα πολλές φορές...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ένα θα πώ : χθές τσίμπησα όλα τα παιχνίδια της Rare και ακόμη μερικά καλούδια (indie games, in-game content κλπ), ΤΖΑΜΠΕ.

Η Sony ούτε μια μέρα Plus δεν έβγαλε για το ΣΚ.

 

For the players.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 3.5 χρόνια πλέον είναι άλλο το παραμύθι των SONY fans , πραγματικά δεν βαρεθήκατε; Τώρα που η Microsoft έχει αντικειμενικά την πιο δυνατή κονσόλα και πρόσφέρει πράγματα που ούτε στα όνειρα δεν έχει ο ανταγωνισμός αυτά γιατί δεν τα σχολιάζετε; 

 

1) Play everywhere

2) Backwards compatibility, ακόμη και με το original ΧΒΟΧ

3) EA access

4) Εφαρμογές Windows 10

5) Πραγματικό 4K gaming (όχι dynamic)

6) Πολύ καλύτερα δωρεάν παιχνίδια κάθε μήνα στο Games with Gold.

7) ΧΒΟΧ GAME PASS

 

* Έχετε σκεφτεί ποτέ ότι τα exclusives της SONY , μπορεί λέω εγώ, να μην μας ενδιαφέρουν;

Γιατί αυτή η συνεχείς προσπάθεια μείωσης του XBOX;

 

Σημείωση : Τόσα χρόνια που γράφω στο insomnia , δεν πολύ θυμάμε XBOX fans να μπαίνουν στο topic του PS και να σχολιάζουν, το αντίθετο το έχω δει πάρα πολλές φορές...

 

Προσωπικά δεν είδα κανέναν fanboyσμό εδώ μέσα. Ο καθένας τις απόψεις του παραθέτει και τεκμηριωμένες μάλιστα. Εγώ προσωπικά απαντώ με βάση τις δικές μου ανάγκες. Μην ξεχνάμε το πιο σημαντικό σε μια κονσόλα είναι τα παιχνίδια. Αυτό μας ενδιαφέρει πιο πολύ. Ωστόσο θα απαντήσω ξεχωριστά για το κάθε που σχολίασες.

 

1) Αδιάφορο. Δεν υπάρχει λόγος αυτή τη στιγμή να έχει κάποιος ισχυρό PC και Xbox One κονσόλα. Συμφέρει μόνο τους PC Gamers (και μένα μαζί) γιατί έχουν μερικά ακόμη παιχνίδια στις επιλογές τους (κυρίως Forza, Gears of War και φαντάζομαι το επόμενο Halo).

 

2) Δυνατό feature που μακάρι να το υιοθετούσε και η Sony. Αν και εμένα με αφήνει αδιάφορο συγκεκριμένα.

 

3) EA Access. Σιγά την υπηρεσία. Αν κάποιος ενδιαφέρεται για τα παιχνίδια τα έχει αγοράσει ήδη μέχρι να μπουν στο πρόγραμμα. Και αυτό το κάνει η ΕΑ και στα PC.

 

4) Πήρες κονσόλα ή PC? Ξαναλέω τα παιχνίδια μας ενδιαφέρουν.

 

5) Και εγώ έτσι πίστευα. Το είδαμε όμως και πάνω στο AC... Ας ελπίσουμε να είναι εξαίρεση στον κανόνα.

 

6) Υπηρεσία που σε βάζει να πληρώνεις για να παίζεις online. Δεν θέλω καν να επεκταθώ. Γελάω και μόνο που σκέφτομαι τις online υπηρεσίες των σημερινών κονσόλων που τις χρεώνουν κι όλας.

 

7) Αυτό είναι κάτι που αξίζει. Και βλέπω τη βιομηχανία να γυρνάει προς αυτό το τομέα από παντού. Δηλαδή gaming αλά "netflix".

 

Για μένα οι μόνες καλες κινήσεις που έχει κάνει τελευταία η MS όσον αφορά τα ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ είναι το Backwards Compatibility και το Game Pass. Αλλά πάλι μιλάμε για παλιά παιχνίδια, όχι κάτι καινούργιο! Και επίσης δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι από όλα τα αποκλειστικά παιχνίδια της Sony δεν σε ενδιαφέρει ούτε ένα και θα ήθελες να το παίξεις.

 

Το θέμα είναι να πείσει η Microsoft με αποκλειστικά. Αυτό περιμέναμε από την Ε3 και δυστυχώς μας απογοήτευσε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευω θα ειναι νατιβ 4κ αλλα στα 30 φραμες σταθερα

επισης πιστευω οτι δεν θα ειναι για ολα τα παιχνιδια 4κ και ας ελπισουμε οτι δεν θα χρεωνει για το πατς 4κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^μη γραφετε τετοια πραματα παιδια, θα σας φανε

Ποιός απο όλους.

______________________

 

Και για όποιον ενδιαφέρεται : Δωρεάν τα παιχνίδια της Rare μέσω του mixer

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενοοώ σε ποιόν πήγαινε, όχι ποιός θα μας φάει. :P

 

Να σου πώ, προσωπικά ας με κράξουν. Είμαι τυχερός (ή και ανοιχτόμυαλος αν θέλεις) να έχω και τις δύο και σε αυτή τη γενιά, και πιστεύω έχω πιο υγιής άποψη. :mrgreen:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημείωση : Τόσα χρόνια που γράφω στο insomnia , δεν πολύ θυμάμε XBOX fans να μπαίνουν στο topic του PS και να σχολιάζουν, το αντίθετο το έχω δει πάρα πολλές φορές...

Σε ολα τα παραπανω συμφωνω αλλα στο τελευταιο μαλλον δεν θα συμμετειχες στα θεματα αυτα το 2013 για να τα λες αυτα γιατι μια χαρα χαμος γινοταν στα δυο θεματα με αρκετα μπανακια και κλειδωματα θεματων :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...