Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ καλή η παρουσίαση , όταν έχεις 22 console exclusives στην τσέπη, σημαίνει ότι πας πολύ καλά.

Κοροιδευόμαστε μεταξύ μας;

 

Παιχνιδάρες και τα 22, τα μισά με γραφικά 2005 και τα περισσότερα είναι Launch exclusive άρα θα έρθουν και σε όλες τις κονσολες σύντομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα δεις την παρουσιαση οποτε εδειχναν ενα παιχνιδι ο εκφωνητης ελεγε "exclusive" κ στην οθονη εδειχνε console launch exclusive...μαλλον η ms μας εχει περασει για τσιμεντολιθους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακάμπτοντας εντελώς όλη την -κατά τη γνώμη μου- ανούσια κουβέντα περί κονσολών vs PC (μιας και ο καθένας υποστηρίζει ό,τι τον συμφέρει και ό,τι σηκώνει η δική του τσέπη), θα αναρωτηθώ φωναχτά: "στα περίφημα 22 exclusives θα υπάρχει κάποιο της προκοπής (κατά προτίμηση όχι Halo) ή απλώς αναφέρουμε ένα νούμερο για να φαίνεται ότι γίνεται μπούγιο";


To kinect το ανεφερα γιατι μαλλον ξεχασαμε την αρχικη τιμη κυκλοφοριας του xbox one που ολως τυχαιως ειναι ιδια με του Xbox One X(λογω του τοτε Kinect)

 

Χα, σωστό. Αυτό σκεφτόμουν μόλις άκουσα την επίσημη τιμή του X1X. Ότι ελέω Kinect ακριβώς στα ίδια λεφτά είχα αγοράσει κι εγώ το σκέτο Χ1 τότε που πρωτοήρθε στην Ελλάδα. Να πω ότι το μετάνιωσα, ε θα το πω μιας και το περιφερειακό πρακτικά το χρησιμοποίησα ελάχιστα. Τουλάχιστον τώρα αν* πάρω τη νέα κονσόλα θα λέω ότι αξίζει τα λεφτά της και δεν πληρώνω έξτρα μαραφέτια.

 

(το "αν" με πολλά αστεράκια, μιας και έχει αρχίσει να μου μπαίνει ιδέα για τιμονιέρα τούμπανο μαζί με playseat...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα το κάνω pre-order, μιας που το pc μου 4K δεν βγάζει (με το ζόρι 1440p) και το κόστος για να βγάλει 4Κ είναι μεγάλο (ή πιο μεγάλο από xbox x) και μ'αρέσει και το HDMI in που έχει για 4k capture! 

Δλδ ακόμα και να κάνω γερό update στο pc μου και να βγάζει 4Κ δεν θα χάνω fps όταν κάνω capture! Μια καλή 4k capture card πάει 250+. 

Τώρα για τίτλους...από εδώ το πήγα, από εκεί το πήγα στο Gears γύρισα οπότε είμαι καλυμμένος 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό έχει δίκαιο ο φίλος comfuzio,

 

Και εγώ με το Pc που έχω το οποίο θεωρείται εξαιρετικό, το 1440p είναι αμφίβολο ειδικά σε μεγάλους τίτλους.

 

Βέβαια μένει να δούμε αν κρατάει καλά σε 4k το Scorpio και δεν θα έχει όλα τα Settings στο πάτο και αν θα ανεβοκατεβαίνουν τα fps.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...