Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ετσι μαρεσει χωρις καπελα και ***

Πάντως και τα τρελά exclusives να μην έχει, θα πρέπει τα κοινά παιχνίδια να τα παίζει πολύ καλύτερα απο το pro.

εννοειται σε 4κ φυσικα native και 60 frames

Βασικά θα περιμένω να δω για το 2ΤΒ ή αν παίξει κάποια collectors edition με το Gears! 

Χωρίς να θέλω πάλι το game....το design του τα cπάει! 

μαρεσει πολυ και εμενα το κονσολι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε και λεμε καινουργιο xbox.... πλεον θα παιζει τους τιτλους απο το πρωτο xbox... ακομα ξεχνατε το νεο συνδρομητικο μοντελο με τα 10 ευρω που ξεκινησε η ms.. και νομιζω εχει πολλα παιχνιδια εκει.. μετα εχουμε universal market αν το εχει προσεξει κανεις...

Οτι αγορασατε στο xbox παιζει και στο pc.

Γιαυτο και δεν υπαρχουν πλεον console exclusive στο xbox.... τωρα αν θα βγαζει οσα υποσχεται σε αποδοση μενει να το δουμε... φυσικα αμα πεσει κανα frame σε κανα τιτλο θα το κανουν γαργαρα μερικοι εδω μεσα...........

 

Ειχα πολυ καιρο να γραψω εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σαν να λέμε ότι όλοι έχουμε καλό PC και μπορούμε να παίξουμε εκεί. Είναι σαν να λέμε ότι μόνο τα exclusives μετράνε, αυτά που δεν μπορεί να παίξει κανένας άλλος εκτός αν είναι μάγκας και πάρει το σύστημα, είναι σαν να λέμε ότι τα άλλα games είναι αδιάφορα γιατί ΕΓΩ τα έχω στο PC, ποιος το χέζει το One X, είναι σαν να λέμε ποιος το γαμάει το Anthem, το Metro,το νέο Assassin's Creed αφού βγαίνουν κι αλλού αρά δεν μετράνε, μετράνε; Είναι σαν να λέμε ποιος τα χέζει τα Ashen, Cuphead, Seas of Thieves, Ori 2,Last Night, Arthur Knight και άλλα indies και low budget του κιλού αφού ως γνωστόν η βαρβάτη ποιότητα έρχεται μόνο από ΑΑΑ  παραγωγές διότι ως γνωστόν πάλι, στο ευρύ κοινό ΑΑΑ= super duper game production value με κόστος που κλείνει σπίτια, είναι σαν να λέω ότι ευτυχώς που οι μεγάλες εταιρείες δεν ακούνε συχνά τους forum fans αλλά την τσέπη τους διότι θα τρέχανε και δεν θα φτάνανε.

 

 Γενικά, είμαστε σαν να λέμε ότι αυτό που θέλουμε για τον εαυτό μας ισχύει και για τους άλλους, άσε που έρχεται η ώρα που και που και ξελέμε δείχνοντας το αντικειμενικό μας πρόσωπο (λες και υπάρχει). Το όλο post σε όλους αυτούς που επανειλλημένα θεωρούν ότι δεν υπάρχει κάτι άλλο πέρα από αυτό που πιστεύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν δείτε red dead 2 να παίζει με καμιά χαοτική διαφορά (και χωρίς να κάνει θόρυβο η κονσόλα) σε σχέση με το ps4 pro, ελάτε να μου πείτε ότι δεν έχει exclusives.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω γιατί μαλώνετε μερικοί και προσπαθείτε να επιβάλετε την γνώμη σας στους άλλους.

Ο καθένας αγοράζει με τις ανάγκες του και με την τσέπη του. Όποιος θέλει να πάρει κονσόλα και γουστάρει Bloodborne και τα λοιπά της Sony θα πάρει ps, αλλιώς παίρνει xbox. Πώς θα γίνει δηλαδή;

 

Όταν πήρα το xbox one (200 ευρώ 1TB με game), ο φίλος μου που έχει ps4 με κορόιδευε και μου 'λεγε «χαζέ δε θα παίξεις bloodborne, ποιο xbox;» και τέτοια, και του 'λεγα «χέστηκα για το bloodborne ρε φίλε, έτσι κι αλλιώς δε με ψήνει», πιο πολύ το πήρα για να τσεκάρω τη φάση του, άσε κιόλας που θα πρεπε να σκάσω +100€ για ps4 με ανάλογα χαρακτηριστικά και χωρίς xbox controller (πού το πας αυτό).

 

Ο άλλος λέει κλάιν μάιν που μπορείς να παίξεις games παλιών xbox, γνώμη σου και το σέβομαι ρε φίλε αλλά υπάρχουν άλλοι που γουστάρουν να παίξουν, τι σε κόφτει εσένα δηλαδή;

Βγαίνει η Microsoft και σου λέει ότι τα games που αγοράζεις για την τωρινή σου κονσόλα, θα μπορείς να τα παίζεις και σε μελλοντικές κονσόλες και το σνομπάρεις;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι θα κερδισει γιατι πολυ απλα θα εχει δειξει πολυ περισσοτερα αποκλειστικα παιχνιδια και πολυ περισσοτερα ααα παιχνιδια που δεν εχουν κυκλοφορησει στη κονσολα κατι που θα μετραγαμε και στο xbox one αν το εκανε αλλα αντιθετα η Microsoft αντι να ψαχνει να βγαλει περισσοτερα αποκλειστικα κλεινει και αυτα που ειχε π.χ. fable legends & scalebound την στιγμη που η αντιπαλη εταιρια βγαζει ολο και περισσοτερα αποκλειστικα.

 

Ενα παιχνιδι το μετραμε σε μια κονσολα μεχρι να βγει, απο τη στιγμη που θα βγει δεν μετριεται πλεον σαν παιχνιδι που θα κυκλοφορησει αλλα σαν παιχνιδι που εχει ηδη κυκλοφορησει.

κλαιω, παρα τις μαντικες σου ικανοτητες επεσες εξω κριμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The big interview: Xbox boss Phil Spencer

 

http://www.eurogamer.net/articles/2017-06-12-the-big-interview-xbox-boss-phil-spencer

 

Η αληθεια να λεγεται ο Phil Spencer ειναι ο καταλληλος ανθρωπος στο τιμονι του Xbox. Χαιρομαι που δεν μιλαει ξυλινη γλωσσα αλλα αυτο το "βλεπουμε το PS4 Pro σαν αντιπαλο του X box S και οχι του Χ" τι το ηθελε;

 

Η διαφορα σε επιδοσεις ειναι αντιστοιχη της διαφορας μεταξυ PS2 και OG Xbox. Ισως και λιγοτερη απο τοτε. Και το PS2, για οποιουσδηποτε λογους δεν ειναι flame, κυριαρχησε.

 

Καλα θα κανουν να προσπαθησουν πολυ στο Xbox division τα επομενα 2 ετη, τοσο πιστευω οτι μενει μεχρι την ανακοινωση της νεας γενιας, ωστε οταν ερθει η νεα γενια να ειναι παλι σε even field.

 

Και για να μην πεταχτει κανεις και με πει κολλημενο (με ολες τις γενεες xbox κονσολων στην κατοχη μου :) ) να πω οτι η χθεσινη press conference της Sony με απογοητευσε. Οχι για τα παιχνιδια που εδειξε (τα γνωριζαμε) αλλα για αυτη την απουσια σεβασμου προς καταναλωτες και τυπο. Ενα ξερο video διαρκειας μιας ωρας εμενα μου εβγαλε το στυλ "ειμαστε πρωτοι και σας γραφουμε".

 

Και αυτο το εχει πληρωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε απογοητευσε η Sony επειδή έδειχνε μόνο παιχνίδια? Δλδ εσένα το ότι η Sony έδειξε τόσα ωραία παιχνίδια, σε αντίθεση με αυτά που έδειξε η Microsoft σου φαίνεται ότι δηλώνει "είμαστε πρώτοι και σας γράφουμε"? Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια, να βράσω μια "καλή" (που δεν ήταν) παρουσίαση της Microsoft χωρίς ουσία . Η Ε3 είναι για να δούμε παιχνίδια. Εμένα απλά μου υπενθυμίζει ποσο λάθος ήμουν και αγόρασα xbox ONE πριν δύο χρόνια, που τότε τουλάχιστον περιμέναμε και κάποια παιχνίδια, τώρα ούτε αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...