Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί ξενερώνεις με αυτούς που πάνε να αγοράσουν το One S? Η τιμή του για το hardware μια χαρά είναι. Και ανά περιόδους το έχουμε δει σε καλά bundles. Προφανώς όποιος κοιτάει για το One S δεν τον ενδιαφέρει το 4k και δεν θέλει να σκάσει τα διπλάσια λεφτά.

 

Οι διαφορές κακώς ή καλώς θα περιορίζονται κυρίως στην ανάλυση. Σίγουρα κερδίζεις από την πιο ακριβή κονσόλα σε 1080p gaming, αλλά όχι όσο αν είχες 4K. Τουλάχιστον δεν θεωρώ πως αξίζει να δώσεις τα διπλάσια λεφτά για να παίζεις σε 1080p. 

Εγώ προσωπικά, ήξερα και πήρα το One S. Υπήρξαν 3 βασικοί παράγοντες που με έκαναν να πάρω το S : 1)Ήθελα κονσόλα εκείνη τη στιγμή, οπότε δεν είχα σκοπό να περιμένω το Χ, 2)Η τιμή, καθώς δεν είχα σκοπό να δώσω 500€, ούτε τα έχω κιόλας, 3)Δεν έχω 4Κ TV, μια LG FHD έχω οπότε το S με καλύπτει πλήρως. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ένα θα πώ : χθές τσίμπησα όλα τα παιχνίδια της Rare και ακόμη μερικά καλούδια (indie games, in-game content κλπ), ΤΖΑΜΠΕ.

Η Sony ούτε μια μέρα Plus δεν έβγαλε για το ΣΚ.

 

For the players.

Το rare replay μεσω του mixer πως γινεται να το κερδισω; μπηκα σημερα αλλα ηταν'κονσερβα' πρεπει να εχει λαιβ streaming; και αν ναι γνωριζει κανεις να μου πει τι ωρα γινεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά, ήξερα και πήρα το One S. Υπήρξαν 3 βασικοί παράγοντες που με έκαναν να πάρω το S : 1)Ήθελα κονσόλα εκείνη τη στιγμή, οπότε δεν είχα σκοπό να περιμένω το Χ, 2)Η τιμή, καθώς δεν είχα σκοπό να δώσω 500€, ούτε τα έχω κιόλας, 3)Δεν έχω 4Κ TV, μια LG FHD έχω οπότε το S με καλύπτει πλήρως.

Και 4Κ TV να είχες, το upscale του είναι άριστο. Το έχω δεί ζωντανά με Horizon 3.

Γι' αυτό και ο Spencer είπε οτι συγκρίνει το Pro με το One S.

 

υγ : ας μην ξεχνάμε το εσωτερικό τροφοδοτικό και οτι στέκεται όρθιο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για φθηνή κονσόλα με πολλά games σχεδόν τσάμπα, Χ1 δαγκωτο....ea access 25€ και 10€ xbox pass ....μιλάμε για πολλούς τίτλους όλων των ειδών....Από fifa 17 μέχρι 2k και από battlefield μέχρι halo 5,gears κτλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στα επομενα εννοουσα του 2018.

Πιστευω τοτε θα εχουμε και μειωση τιμης(κανα 50αρικο)αλλα και οπως σωστα αναφερεις και πακετα με παιχνιδι μαζι με την κονσολα.Την υγεια μας να εχουμε πρωτα και βλεπουμε. :)

 

Και τη φόλα το horizon zero dawn ξέχασες, yakuza 0, gravity rush 2, Nier (console exclusive).. Μην ξεκινάς vs καλύτερα γιατί ποτέ δεν έχει καλή κατάληξη.

 

Και ερχονται και το νεο  uncharted  η τριλογια του κρας το νινο κουνι 2 και το  gran turismo sports.(γεματη η χρονια της σονυ φετος απο θεμα αποκλειστικων)Απο χβοχ περιμενουμε νεο φορτζα και κουπερχεντ(το κρακανταουν με απογοητευσε)

Εγώ ένα θα πώ : χθές τσίμπησα όλα τα παιχνίδια της Rare και ακόμη μερικά καλούδια (indie games, in-game content κλπ), ΤΖΑΜΠΕ.

Η Sony ούτε μια μέρα Plus δεν έβγαλε για το ΣΚ.

 

For the players.

Τον  χβοχ λογαριασμο μεσο μιξερ τον εβαλα μεσο μπροζερ (ελπιζω να πιανει και με αυτον τον τροπο)

Μετά από 3.5 χρόνια πλέον είναι άλλο το παραμύθι των SONY fans , πραγματικά δεν βαρεθήκατε; Τώρα που η Microsoft έχει αντικειμενικά την πιο δυνατή κονσόλα και πρόσφέρει πράγματα που ούτε στα όνειρα δεν έχει ο ανταγωνισμός αυτά γιατί δεν τα σχολιάζετε; 

 

1) Play everywhere

2) Backwards compatibility, ακόμη και με το original ΧΒΟΧ

3) EA access

4) Εφαρμογές Windows 10

5) Πραγματικό 4K gaming (όχι dynamic)

6) Πολύ καλύτερα δωρεάν παιχνίδια κάθε μήνα στο Games with Gold.

7) ΧΒΟΧ GAME PASS

 

* Έχετε σκεφτεί ποτέ ότι τα exclusives της SONY , μπορεί λέω εγώ, να μην μας ενδιαφέρουν;

Γιατί αυτή η συνεχείς προσπάθεια μείωσης του XBOX;

 

Σημείωση : Τόσα χρόνια που γράφω στο insomnia , δεν πολύ θυμάμε XBOX fans να μπαίνουν στο topic του PS και να σχολιάζουν, το αντίθετο το έχω δει πάρα πολλές φορές...

Δωσε νιντζα γκαιντεν μπλακ στον λαο ρεεε.Ανυπομονω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ερχονται και το νεο  uncharted  η τριλογια του κρας το νινο κουνι 2 και το  gran turismo sports.(γεματη η χρονια της σονυ φετος απο θεμα αποκλειστικων)Απο χβοχ περιμενουμε νεο φορτζα και κουπερχεντ(το κρακανταουν με απογοητευσε)

Ni No Kuni 2 βγαίνει και σε PC. Και το Crash με Activision απο πίσω δεν το βλέπω να μένει exclusive.

 

Τον  χβοχ λογαριασμο μεσο μιξερ τον εβαλα μεσο μπροζερ (ελπιζω να πιανει και με αυτον τον τροπο)

Απ' όσο λένε πιάνει. Μπές και απο το Xbox just in case. :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς για να πάρουμε τα δωρεάν παιχνίδια παρακολουθώντας αυτό το event στις 8, αν χρειάζεται να το δούμε ολόκληρο ή αρκεί να φαίνεται ότι μπήκαμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...