Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κραξιμο γιατι? Επειδη εβγαλε μια κονσολα mid-season?

Κατι που μετα εκανε και η ms.

Αυτο εγινε κατ' εξαίρεση επειδη πολυ απλα οι τηλεορασεις 4k βγηκανε ή καλυτερα να το θεσω ποιο σωστα γινανε προσιτές στο ευρυ κοινο αφου ειχαν κυκλοφορήσει ηδη οι κονσολες και επρεπε να ακολουθησουν την προοδο μιας και πλεον μπορει να αγορασει ο καθε ενας μια 4k tv.

 

Δεν πιστευω οτι εφαγε το κραξιμο που εφαγε η ms στην e3 2013 και την εκανε να αναιρεσει παρα πολλα πραγματα αλλιως δεν θα υπηρχε καν στο χαρτη κονσολων στην τωρινη γενεια κονσολων.

 

Δεν καταλαβες τι θελω να πω.

Εννοω οτι απο τη στιγμη που η οποια εταιρια βγαλει νεα γενεια κονσολων θα πρεπει να ακολουθησουν και οι αλλες εταιριες αλλιως θα μεινουν πολυ πισω.

Απο αυτης και μονο της πλευρας δεν πιστευω να βγουν νεα γενεια κονσολων πριν το 2010.

Ισως τις ανακοινωσουν τελοι του 2019 αλλα θα βγουν το 2010 και μετα.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ουσιαστικά πλέον η MS πάσχει μόνο στα exclusives και πιο συγκεκριμένα στα ΑΑΑ (από άποψη budget) με WOW γραφικά και ικανοποιητικό single player. Με το Xbox One ότι έκτισε με το 360 σαν brand, το χάλασε. Σιγά σιγά με την πάροδο των χρόνων φαίνεται ότι κλείνει αρκετές τρύπες. Έχει βγάλει την πιο δυνατή κονσόλα μέχρι στιγμής οπότε τα third parties παίζουν καλύτερα. Έχει λύσει το θέμα με τα RROF από τις αρχές της νέας γενιάς. Προσφέρει δυνατό backward compatibility με τίτλους από όλες τις γενεές του Xbox brand. Πλέον με το BC δίνει μεγαλύτερη (ψυχολογική) αξία στα third parties γιατί π.χ. ένα Red Dead Redemption 2 θα έχει εμπρός/πίσω συμβατότητα με τις κονσόλες της MS. Παρέχει καλές υπηρεσίες μέσω EA access και Game Pass για καταναλωτές που θέλουν να παίξουν games αλλά δεν καίγονται να κάνουν συλλογή. Τέλος, βγάζει αραιά κανά console exclusive αλλά πιστεύω τα βάρβατα games τα κρατάει για την επόμενη φουρνιά κονσόλων για να έχει δυνατή βάση.

 Κατανοητό ότι η MS πάσχει στα αποκλειστικά παιχνίδια ειδικά από το 2016 και μετά αλλά συνολικά αν το δούμε από τις αρχές του Xbox One έχει δώσει δείγματα. Το κακό είναι ότι δεν έχει δώσει πολλούς τίτλους που να κάνει τον κόσμο να παραμιλάει άσχετα αν σε βάθος χρόνου κάποιοι από αυτούς πουλάνε ακόμα π.χ. Halo 5, Gears of War 4 με microtransactions, συνδρομή για multiplayer, πρόσθετο περιεχόμενο κτλ.

 

Επεξ/σία από Ren_of_Heavens
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς ναι, πάσχει σε αυτα. θα παρακολουθήσουμε την πορεία του sea of thieves,  αλλα η εκκίνηση που έκανε δεν ηταν καλη απο άποψη ποιότητας (ηταν σχετικά καλη απο άποψη πωλήσεων, αλλα αυτο πιθανώς να ξεφουσκωσει αν δεν συνοδεύεται απο ποιοτικό περιεχόμενο). εν αναμονή ε3 2018 που ο σπενσερ υποστηρίζει πως θα ειναι η δυνατοτερη εβερ (που ομως το εχει ξανα-υποστηρίξει και πλέον κρατώ μικρο(τερο) καλάθι). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
13 minutes ago, Paragontas-x said:

Κραξιμο γιατι? Επειδη εβγαλε μια κονσολα mid-season?

Ναι. Η Sony είχε φάει τρελό κράξιμο πολύ πριν καν κυκλοφορήσει το PS4 Pro, όταν ακόμα ήταν στο στάδιο της φημολογίας.

17 minutes ago, Paragontas-x said:

Εννοω οτι απο τη στιγμη που η οποια εταιρια βγαλει νεα γενεια κονσολων θα πρεπει να ακολουθησουν και οι αλλες εταιριες αλλιως θα μεινουν πολυ πισω.

Η Sony έχει μείνει πολύ πίσω ήδη από τη στιγμή που κυκλοφόρησε το Χ1Χ και επομένως θα πρέπει να ακολουθήσει για να μη μείνει πολύ πίσω. Εξάλλου μη νομίζεις ότι το PS5 θα έχει τεράστιο gap από το Χ1Χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με αυτη τη λογικη μετα θα πρεπει να βγαλει και η ms νεοτερη και ποιο δυνατη κονσολα και παει λεγωντας.

Μπορει να ειναι πισω σε δυναμη αλλα σε πωλησεις αλλο βλεπω εγω. Οχι μονο πισω δεν ειναι αλλα συνεχιζει και πουλαει σαν τρελλη σε σχεση με το xbox one που με το ζορι πουλαει κονσολες. Κατα την ταπεινη μου γνωμη σε 3 κονσολες ps4 πουλιεται 1 xbox one.

Λες η sony να μην γνωριζε οτι θα κυκλοφορησει το xbox one x και το ποσο δυνατο θα ητανε απο τη στιγμη που το ειχε ανακοινωσει πολυ νωρις η ms οτι θα το εβγαζε και ποτε θα το εβγαζε.

Αν ηθελε μπορουσε να καθυστερήσει την κυκλοφορια του ps4pro και πολυ απλα να το βγαλει κοντα στο xbox one x με παρομοια δυναμη.

 

Επιτρεπεται απο το insomnia να ποσταρω λινκς ενος Ελληνικου youtube καναλι που αναφερει πολυ καλα γιατι η ms τα εκανε πατατα σε αυτη τη γενεια κονσολων και τι ακριβως προσπαθει να κανει ο Phil spencer τωρα.

2 Βιντεακια που εξηγουν γιατι το ps4 πηγε τοσο καλα σε αυτην την γενεια κονσολων και γιατι το xbox one πηγε τοσο χαλια απο το ξεκινημα αυτης της γενειας κονσολων.

 

 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα θα γινω συντομα κατοχος ενος xbox one s και εχω κάποιες ερωτησεις

1) το game pass παει μονο μηνα με τον μηνα;

2)ειχα το wired control του xbox one για pc χρειαζεται κατι επιπλεον να λειτουργησει στο xbox;καποιον adapter κλπ

3)υπαρχει κανα αξιοπιστο σαιτ για xbox live;

4)υπαρχουν καποια must have παιχνιδια;εστω και παλια...εχω να ασχοληθω με κονσολα 10 χρονια 

Ευχαριστω για τον χρονο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1. Χωρις να ειμαι σιγουρος θα μπορεις και πανω απο μηνα.

2. Αν ειναι επισημο χειρηστηριο xbox one τοτε οχι δεν χρειαζεται να κανεις κατι αλλο

3. http://www.goldxbox.gr

4. Gears of war, forza motorsport, Ori and the blind forrest, far cry 5 κτλ

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω κάτι . Θέλω nba pass μέχρι το τέλος των play off γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια καρτσ με κωδικό που αγοράζω για το xbox one  s 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

41 λεπτά πριν, kostiger είπε

θελω πραγματικά να δω πως θα ειναι και το swfu, που ετσι και αλλιως ηταν power house στα γραφικα για την εποχή του. πραγματική φοβερή δουλεια απο μικροσοφτ

1 ώρα πριν, babis13 είπε

Καλησπερα θα γινω συντομα κατοχος ενος xbox one s και εχω κάποιες ερωτησεις

1) το game pass παει μονο μηνα με τον μηνα;

2)ειχα το wired control του xbox one για pc χρειαζεται κατι επιπλεον να λειτουργησει στο xbox;καποιον adapter κλπ

3)υπαρχει κανα αξιοπιστο σαιτ για xbox live;

4)υπαρχουν καποια must have παιχνιδια;εστω και παλια...εχω να ασχοληθω με κονσολα 10 χρονια 

Ευχαριστω για τον χρονο σας

1. Εχει κάρτα ενός μηνα, 3ων, 6μηνου και 12μηνου

2.δεν θα εχεις θεμα

3. Αυτο που αναφέρθηκε και g2a

4. Oτι αναφέρθηκε, επιπλέον halo, halo wars2,forza horizon 3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, hexenlord είπε

θελω πραγματικά να δω πως θα ειναι και το swfu, που ετσι και αλλιως ηταν power house στα γραφικα για την εποχή του. πραγματική φοβερή δουλεια απο μικροσοφτ

Τουμπανο θα ειναι, οπως και καθε αλλο πατσαρισμενο παιχνιδι κατα τη γνωμη μου. Οσα εχω δει τουλαχιστον γιατι δεν με ενδιεφερε να τα σκαλισω και ολα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, yioults είπε

Καλημέρα σε όλους

Μια ερώτηση. Τα παιχνίδια του Live Gold μπορείς να τα παίξεις και μετά την λήξη της συνδρομής? 

Ευχαριστώ

του 360 ναι, του ονε οχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...