Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Gold έδωσε Assassin's Creed Syndicate;! Επιτέλους ένα καλό παιχνίδι! Χαλάλι τα λεφτά της συνδρομής και ξανά χαλάλι, με γλύτωσε 20+ ευρώ γιατί δεν υπήρχε περίπτωση να μην το πάρω.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ειμαι στην αναμονη για το xbox one s και εχω ακομα 2 ερωτησεις

1)επειδη θα παρω με τον 500αρι σκληρο και ψαχνω θηκη για να κανω ενα 3.5 που χα στο pc μου εξωτερικο υπαρχουν καποιες προϋποθέσεις που πρεπει να κοιταξω;ξερω οτι πρεπει να ναι usb 3.0 σιγουρα αν εχει κανεις καμια καλη κ οικονομική προταση ας ενημερωση

2)ο κοτσοβολος δινει xbox gold καρτα 3μήνη στα 6 ευρο απο 20 πολυ φθηνοτερη ακομα και απο κλειδαδικα...γραφει xbox 360 ειναι συμβατη κ με το one;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, babis13 είπε

Καλησπέρα ειμαι στην αναμονη για το xbox one s και εχω ακομα 2 ερωτησεις

1)επειδη θα παρω με τον 500αρι σκληρο και ψαχνω θηκη για να κανω ενα 3.5 που χα στο pc μου εξωτερικο υπαρχουν καποιες προϋποθέσεις που πρεπει να κοιταξω;ξερω οτι πρεπει να ναι usb 3.0 σιγουρα αν εχει κανεις καμια καλη κ οικονομική προταση ας ενημερωση

2)ο κοτσοβολος δινει xbox gold καρτα 3μήνη στα 6 ευρο απο 20 πολυ φθηνοτερη ακομα και απο κλειδαδικα...γραφει xbox 360 ειναι συμβατη κ με το one;

1.να ειναι usb 3.0 και πανω απο 250Gb

2.ισχυει και για τις 2 κονσολες,by the way πρεπει να πας απο megastore Λεωφ.Βουλιαγμενης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, babis13 είπε

Εχεις καμια προταση καλη και να δουλευει στο xbox;

αν μιλας για xbox gold αγοραζω απο cdkeys και κωδικο λαμβανω αμεσα.

πηρα 6μηνη με 24 ευρω περιπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά το τελευταίο update που έγινε στο rainbow six το operation chimera στο xbox one μου εμφανίζει το connection error 2-0x0000C015 χωρίς να μπορώ να έχω πρόσβαση σε multiplayer δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να το λύσω ακόμα αν ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω θέλω να με βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχουν μεταφέρει κανένα prince of persia στο xbox one μέσω του compatibility list?

Επειδή έχω και xbox360 μαζί με το xbox one x είχα έως τώρα ενεργό το cloud storage στο xbox360 για να μπορώ να παίξω τα saves μου στο xbox one x μέσω της compatibility game list αλλά το θέμα είναι ότι τώρα που θέλω να απενεργοποιήσω το cloud storage στο xbox360 γιατί θα το δώσω στο μικρο ξαδερφακι μου και δεν θέλω να κάνει καμιά πατατιά δεν με αφήνει να το κάνω disable αν δεν σβήσω οτιδήποτε xbox360 save έχω στο cloud storage.

Υπάρχει κάποια λύση να απενεργοποιήσω το xbox360 cloud storage χωρίς να σβήσω τα saves που έχω μέσα?

Edit: Βρήκα τη λύση.

Απλά πας στο μενού system settings - storage στο δίσκο που έχεις το profile σου - system items - και σβήνεις το cloud cache ή οτιδήποτε λέει cloud.

Θα σου βγάλει και ένα μήνυμα ότι θα σβηστούν τα saves από το cloud που υπάρχουν στη κονσόλα όχι αυτά που έχεις ανεβάσει εσύ χειροκίνητα στο cloud storage.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλοι καζουαλ (γκειμερς) θα μισησουν vanquish, οι υπολοιποι ξερετε τι να κανετε. 

Εβαλα το Panzer Orta στο  Χ μου και επαθα πλακα (τηρουμενων των αναλογιων), το παιχνιδι ειναι απολυτως playbale και τα γραφικα ειναι καλυτερα απο πααααρα πολλα σημερινα Α games (οχι ΑΑΑ για να μην παρεξηγηθω).

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ρεστα τους οι μηχανικοι της ΜΣ..

Υποστηριξη 120hz για οσους διαθετουν αναλογο μονιτορ φερνει η επερχομενη αναβαθμιση λογισμικου του Mαϊου...

 

https://gamingbolt.com/xbox-may-update-adds-120-hz-refresh-rate-support-ability-to-group-games-and-apps-and-more

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρε παιδιά ξέρει κανείς τι παίζει με το time στο xbox one γιατί εδώ και 2-3 μέρες δεν έχω καταφέρει να βγάλω άκρη; Προσπαθώ να βάλω την ώρα σωστά αλλά μένει πάντα στο am κι όχι στο pm. Πχ λέει τώρα 11:51am.:angry: Επίσης δεν έχει εικοσιτετράωρο; Δηλαδή να έχει μορφή 23:51;

EDIT: Δεν ξέρω τι έκανα ακριβώς όπως το πάλευα με τις ρυθμίσεις αλλά μόλις έφτιαξε!:D Απλά,μου κάνει την εντύπωση που είχα τις ίδιες ρυθμίσεις κι αυτό που έκανα ήταν να τις βγάζω/βάζω κι έφτιαξε μετά από επανεκκίνηση της κονσόλας.Δεν ξέρω, δεν κατάλαβα κι εγώ πως το έφτιαξα!:D Τώρα δείχνει κανονικά 12:05pm! :)

Επεξ/σία από Leon Scott Kennedy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Leon Scott Kennedy είπε

Βρε παιδιά ξέρει κανείς τι παίζει με το time στο xbox one γιατί εδώ και 2-3 μέρες δεν έχω καταφέρει να βγάλω άκρη; Προσπαθώ να βάλω την ώρα σωστά αλλά μένει πάντα στο am κι όχι στο pm. Πχ λέει τώρα 11:51am.:angry: Επίσης δεν έχει εικοσιτετράωρο; Δηλαδή να έχει μορφή 23:51;

EDIT: Δεν ξέρω τι έκανα ακριβώς όπως το πάλευα με τις ρυθμίσεις αλλά μόλις έφτιαξε!:D Απλά,μου κάνει την εντύπωση που είχα τις ίδιες ρυθμίσεις κι αυτό που έκανα ήταν να τις βγάζω/βάζω κι έφτιαξε μετά από επανεκκίνηση της κονσόλας.Δεν ξέρω, δεν κατάλαβα κι εγώ πως το έφτιαξα!:D Τώρα δείχνει κανονικά 12:05pm! :)

Δυστυχως δεν εχει 24ωρη μορφη...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα εδω και μερες σκεφτομαι να προχωρησω σε αγορα xbox κονσολας.

Κοιταω τις Οne και Οne S εκδοσεις.

Ποιες ειναι οι σημαντικες διαφορες σε αυτες τις 2 κονσολες?

Δεν ειμαι console gamer , θελω απλα να το παρω για να περναω την ωρα μου.

Αξιζει να παω σε απλο One ή να παω σε S ?

Kοιταω μεταχειρισμενα κατα βαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για S κοίτα καλύτερα, πιο καινούριο, έχει και το τροφοδοτικό μέσα του σε σχέση με το άλλο που έχει ένα τούβλο δίπλα του. Έχει και HDR αν έχεις και τέτοια οθόνη-tv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...