Προς το περιεχόμενο

Game of Thrones : Season 2 [Spoiler Free up till Season 1]


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Eντάξει δεν είναι και απίθανο να ξεκινήσει Oκτώβρη..(άλλωστε το walking dead αυτό θα κάνει) θα μου πεις τι συγκρίνεις τώρα ? και θα πω έχετε δίκιο αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία :P

 

το Walking Dead πάντα Οκτώβρη ξεκινούσε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ας τελειώσει πρώτα ο 2ος κύκλος που ακόμα δεν άρχισε. :confused:

Λογικά (αν όλα πάνε καλά, γιατί ποτέ δεν ξέρεις) ο 3ος θα ξεκινήσει πάλι του χρόνου τον Απρίλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Walking Dead πάντα Οκτώβρη ξεκινούσε...

 

8 επεισόδια θα παιχτούν Οκτώβρη-Νοέμβρη και άλλα 8 Μάρτιο-Απρίλιο..(για σεζόν 3 που θα έχει 16) έλεγα μήπως γινόταν κάτι αντίστοιχο..αλλά όπως και να έχει η παραγωγή του κάθε επεισοδίου εδώ θέλει πολύ περισσότερο χρόνο οπότε χλωμό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσοι εχουμε διαβάσει τα βιβλία ξέρουμε πως ο όγκος τους ειναι μεγάλος και τα 10 επισόδια της πρώτης σαιζόν έπρεπε τουλάχιστον να είναι διπλάσια στον αριθμό ώστε να καλύψουν κάποιο επιθυμητό μέρος του πρώτου βιβλίου (το 100% κατα την γνώμη μου δεν καλύπτεται ποτέ).

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν διαβάσεις πρώτα τα βιβλία υπάρχει η πιθανότητα να μισήσεις την τηλεοπτική σειρά,αναλόγος πόσο αυστηρός είσαι στο θέμα ''παίρνω ενα βιβλίο και το μεταφέρω στην μεγάλη ή την μικρή οθόνη''έχω φίλο ο οποίος αρνήθηκε και εξακολουθεί να αρνείται να δει τον Αρχοντα Τών Δαχτυλιδιών του Tolkien γιατί είναι φανατικός αναγνώστης του εδώ και πολλά χρόνια πρίν κάν ακόμη γυριστούνε οι ταινίες.

Αν δείς πρώτα την σειρά και διαβάσεις κτόπιν τα βιβλία θα σου απαντηθούν όλες οι απορίες και οι λεπτομέριες που είναι ανέφικτο να αποδοθούν σε 10 επισόδια ενώ στο βιβλίο είναι τυπωμένες σε 933 σελίδες(η καινούρια έκδοση).

Απο την άλλη αν είσαι λίγο ρομαντικός-κή και περισσότερο άνθρωπος του βιβλίου (όπως ο φίλος μου που προείπα) που δεν θέλεις να επιρεαστείς απο τους χαρακτήρες που επέλεξε ο σκηνοθέτης και θέλεις να δημιουργήσεις με την δική σου φαντασία τους χαρακτήρες και γενικά τον κόσμο των βιβλίων έέ τότε οπωσδήποτε πρέπει να διαβάσεις πρώτα τα βιβλία.

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει να διαβασεις τα βιβλια ή καλυτερα να περιμενεις τη τηλεοπτικη σειρα?

 

Ο μοναδικός λόγος για να μην διαβάσεις τα βιβλία πρώτα (που όπως πάντα είναι ανώτερα λόγω λεπτομεριών κτλ) είναι ότι θα σου φύγει η αγωνία της σειράς. Κατα τα άλλα, βιβλία καρφωτά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...