Προς το περιεχόμενο

Χωρίς αποτέλεσμα οι συνομιλίες συγχώνευσης Vodafone - Wind


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η συγκεκριμένη συνομιλία έχει αρχίσει να κουράζει και θυμίζει έντονα τις συνομιλίες μεταξύ κυβέρνησης και τρόικας...

Πολύ μπλα-μπλα και θόρυβος, αλλά αποτέλεσμα μηδέν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως λέω..μήπως .. τα παραλες ;;

Δεν τα παραλέω, διάβασε και κάθε επόμενο comment-παράπονο περί cosmote. (χρεώσεις - σήμα μπανάνα κλπ.), το επιβεβαιώνουν κιόλας όσοι postάρουν, ότι η Cosmote είναι σάπια. Το πρόβλημα αυτό κατά κύριο λόγο το έχω Αθήνα, και κατά δεύτερο όπου ταξιδεύω (Θεσσαλονίκη-Σέρρες κλπ).

παλιά έγραφες 2-3 σειρές,δεν σε αναβάθμισαν σε bot 2.3?

βαριέται να κάνει firmware update μάλλον, τελειώνουν τα bytes στο σκληρό δίσκο :P

 

(ξέχασα να πω) όσοι πιστεύετε ότι η Cosmote είναι δημόσια, είστε λάθος! όπως ο ΟΤΕ δεν ανήκει πλέον ούτε ποσοστό του στο δημόσιο, άλλο τόσο δεν είναι ούτε η Cosmote δημόσια επιχείρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πίστεψέ με, ποιο αξιόπιστο δεν θα βρεις, ως συνδρομητής και των τριών εταιριών στο λέω, η wind έχει το καλύτερο αποτέλεσμα στη ποιότητα ήχου και την αξιοπιστία σήματος, η vodafone είναι ένα "κλίκ" καλύτερο σε ότι αφορά την ισχύ σήματος (που στην ουσία καλύπτει το 0.0001% που δε καλύπτει η wind, 1/10000 δηλαδή να σου τύχει). Όταν με ρώτησαν σε δημοσκόπηση, από τις 2 που είμαι ευχαριστημένος (vodafone-wind) ποια θεωρώ ποιο καλή και θα τη πρότεινα σε πελάτη εκεί σκάλωσα γιατί και οι 2 είναι καλές, αλλά για εμένα λίγο καλύτερη είναι η wind. Έχω το wind Medium και δεν πρόκειται να το σταματήσω γιατί ξέρω ότι όταν θέλω να καλέσω αριθμό θα κτυπήσει η γραμμή κατευθείαν.(βάζω την αξιοπιστία πρώτο πράμα)

 

Η χειρότερη από όλες εταιρίες είναι η Cosmote .&- , ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν μου δούλεψε σωστά. Για να πάρω τηλέφωνο χρειάζομαι από 1 μέχρι 20 προσπάθειες, συνέχεια μου πετάει network busy και απορρίπτει την κλήση. ΑΝ πιάσω ποτέ γραμμή, η ποιότητα ήχου είναι ΆΘΛΙΑ! δεν με ακούνε η δεν ακούω τον συνομιλητή μου. Έχω δοκιμάσει καμία 20αριά συσκευές της Nokia, 4-5 sony ericsson και τέλος είμαι με ένα motorola XT που τυχαίνει να θέλει λιγότερες προσπάθειες για να καλέσει. Αλλά το λέω και θα συνεχίζω να το λέω : μακρυά από COSMOTE !! δεν αξίζει ούτε ευρώ αυτή η σάπια εταιρία. Διαλέξτε κάποια wind η vodafone και μιλήστε σαν άνθρωποι επιτέλους ! Η vodafone έχει πολύ καλές προσφορές στο cu.

 

που το παιζει αυτο το εργο ρε φιλε να παμε να το δουμε και εμεις;

ειμαι στην cosmote απο τοτε που ιδρυθηκε και ουτε μια φορα

μου συνεβει ενα απο ολα οσα γραφεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E,όχι δα... Τα θεματάκια της η Cosmote τα έχει!

Όχι ότι οι άλλες είναι καλύτερες (πχ η Wind από τότε που τη θυμάμαι έχει delay στα SMS... στέλνεις, αλλά δε φτάνουν πάντα στην ώρα τους), αυτό όμως δε κάνει τη Cosmote καλύτερη. Το "σήμα καμπάνα" θα'ταν καλύτερα να μη το αναφέρει πουθενά στις διαφημίσεις της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Cosmote μπορεί να παινεύεται για 3 πράγματα...

a. Για το κατόρθωμα της να ηγείται στη καρτοκινητή με το What's up (καλύπτοντας Γυμνασιόπαιδα και Λυκειόπαιδα μέσα από έξυπνες διαφημίσεις και έχοντας ανά διαστήματα τις καλύτερες χρεώσεις σε σχέση με τις άλλες, αλλά όχι πάντα)

b. Για τους φανατικούς της συνδρομητές που δεν έχουν αλλάξει ουδέποτε εταιρεία και ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ότι έχει σήμα ΠΑΝΤΟΥ (ενδεχομένως και στο φεγγάρι)

c. Για τη διαφήμιση σήμα καμπάνα που σε συνδυασμό με το b. κάνει όλους εμάς να γελάμε!

 

Η ποιότητα σήματος της συγκεκριμένης εταιρείας είναι τόσο χαμηλή, που ακόμα κι όταν έχεις σήμα καμπάνα, δεν είναι βέβαιο ότι θα έχεις καθαρή συνομιλία! Τις περισσότερες φορές που μίλησα από ή προς κινητό Cosmote, πάντα ενδιάμεσα υπήρχε έστω μία διακοπή φωνής για δευτερόλεπτα. Οι παρεμβολές στη συνομιλία είναι ένα ρούχο που φοράει η Cosmote πάνω της από την ημέρα που τοποθέτησε τη πρώτη της κεραία!

Δε ξέρω τι ήταν η Panafon και η Telestet/ΤΙΜ κάποτε, ξέρω όμως ότι εν έτη 2012 η Cosmote συνεχίζει από άποψη ποιότητας να θυμίζει 1999-2000, ενώ οι Vodafone & Wind εξελίχθηκαν με τα χρόνια! Το αν είναι πάνω η Cosmote σε αριθμό συνδρομητών, δε μου λέει απολύτως τίποτα...

Είναι όπως με τους υπολογιστές. 9 στα 10 σπίτια έχουν έναν και στα 5 από αυτά ανάθεμα κι αν έχουν ανασυγκροτηθεί οι σκληροί δίσκοι, όταν οι κάτοχοι δε ξέρουν καν τι σημαίνει ανασυγκρότηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλά ο κόσμος το έχει τούμπανο και η Cosmote κρυφό καμάρι, @@ σήμα καμπάνα έχει...

 

Επιτέλους και ένα σοβαρό post. Διαβάζω από την αρχή της δημοσίευσης του άρθρου και πραγματικά δεν ξέρω αν πρέπει να βάλω τα γέλια ή να λυπηθώ. Από το αστείο ότι η Wind χρωστάει (τη στιγμή που αποτελεί την μοναδική εταιρία στην Ελλάδα με μηδενκό δανεισμό), μέχρι και τις αναφορές για κακό σήμα, παράλογες χρεώσεις και δεν συμμαζεύεται. Η αντικειμενικότητα σε όλο της το μεγαλείο.

 

Υποθέτω πως αποτελεί και αυτό, κομμάτι της παρωπιδικής εμπάθειας μας. "Εμένα άκου", "ξέρω εγώ", αλλά όπως είχε πει και ο μεγάλος Harry, "opinions are like arseholes everybody has one". Αυτό που έγινε είναι μόνο για καλό. Ή μάλλον αυτό που δεν έγινε... Προσωπικά θα συνεχίσω να απολαμβάνω το καλύτερο σήμα μεταξύ των τριών παρόχων, τα λιγότερα drop calls και οι "Χάρηδες" ας έχουν το ελεύθερο να γράφουν ότι θέλουν.

Επεξ/σία από humanoid
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία έγινε το topic "Cosmote ναι ή όχι". Το σχόλιό μου για τη σαπίλα της Wind πήγαινε περισσότερο στις τιμές και τις προσφορές της, καμία σχέση με το παρελθόν. Προσωπικά έχω καρτοκινητό και το χρησιμοποιώ μόνο για ανάγκη, οπότε η τωρινή κατάσταση δε με ευνοεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Υποθέτω όπως και τόσα άλλα πράγματα, αποτελεί μέρος της παρωπιδικής εμπάθειας του λαού μας. "Εμένα άκου", "τα ξέρω όλα" και φυσικά όπως είχε πει και ο μεγάλος Harry, "opinions are like arseholes everyone has one". Δείτε απλά πόσο καλό είναι εν τέλει αυτό που έγινε. Ή μάλλον αυτό που δεν έγινε. Προσωπικά θα συνεχίσω να απολαμβάνω το καλύτερο σήμα μεταξύ των τριών παρόχων, τα λιγότερα drop calls και οι "Χάρηδες" ας έχουν το ελεύθερο να γράφουν ότι τους κατέβει στο μυαλό

 

που να ξέρες ότι με λένε και Χάρη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ειναι οι τιμες στην ελλαδα. αμα πατε σε αλλες χωρες θα καταλαβετε τι εννοω.

 

στην ελλαδα οποιος δε θελει ελαχιστη χρεωση και χαμηλες χρεωσεις για καρτοκινητο χρησιμοποιει q . Εμενα με εχει σωσει. Απλα δενε χουν πολλοι και εχω και μια whatsup.

 

Οπως εγω βεβαια παρα πολλοι' date=' οποτε και σε χωρα 12.000.000 εχουμε 15.000.000 συνδρομητες[/quote']

 

???

Είμαι Αγγλία (που δεν την λες και φθηνή χώρα).

Αρχικά εδώ υπάρχει όντως ανταγωνισμός. Υπάρχουν πολλά διαφορετικά προγράμματα από τις διάφορες εταιρίες και οι τιμές ΔΕΝ είναι ίδιες. Έχω ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ Ίντερνετ με σήμα σχεδόν παντού , 3000SMS προς όλους και 300λεπτα προς όλους με μια ανανέωση 15£ το μήνα !

Στην Ελλάδα για να πάρεις προγράμμα με Ίντερνετ που να μην είναι για γέλια (100mb κλπ) πρέπει είτε να δίνεις πάγια άνω των 50€ είτε να πληρώνεις πακέτα επι πακέτων . Αυτή τη στιγμή τα τιμολόγια και οι υπηρεσίες στην Ελλάδα μόνο φθηνές δεν είναι και ανταγωνισμός πραγματικός δεν υπάρχει .

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

???

Είμαι Αγγλία (που δεν την λες και φθηνή χώρα).

Αρχικά εδώ υπάρχει όντως ανταγωνισμός. Υπάρχουν πολλά διαφορετικά προγράμματα από τις διάφορες εταιρίες και οι τιμές ΔΕΝ είναι ίδιες. Έχω ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ Ίντερνετ με σήμα σχεδόν παντού , 3000SMS προς όλους και 300λεπτα προς όλους με μια ανανέωση 15£ το μήνα !

Στην Ελλάδα για να πάρεις προγράμμα με Ίντερνετ που να μην είναι για γέλια (100mb κλπ) πρέπει είτε να δίνεις πάγια άνω των 50€ είτε να πληρώνεις πακέτα επι πακέτων . Αυτή τη στιγμή τα τιμολόγια και οι υπηρεσίες στην Ελλάδα μόνο φθηνές δεν είναι και ανταγωνισμός πραγματικός δεν υπάρχει .

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Έχει ξανασυζητηθεί το συγκεκριμένο θέμα και δε βγαίνει άκρη.

 

Στην Αγγλία πχ είναι γνωστό ότι η κινητή τηλεφωνία έχει προσιτές τιμές & μπορείς να έχεις με λιγότερα απ'τα μισά λεφτά της Ελλάδας... τα πάντα! Απεριόριστη ομιλία, SMS, mobile Internet.

Οπότε συγκριτικά με την Αγγλία, η Ελλάδα έρχεται ακριβή.

 

Στη Γερμανία όμως έχεις να κάνεις με εξωφρενικές χρεώσεις, όταν χρεώνεσαι φωνητικά μηνύματα του στυλ "ο συνδρομητής που καλέσατε βρίσκεται εκτός δικτύου" με 0,29€ ΕΣΥ ΠΟΥ ΚΑΛΕΙΣ, χρεώνεσαι 0,19€ το φθηνότερο SMS, για να έχεις πακέτο με δωρεάν ομιλία, SMS + Internet προς όλους πρέπει να σου φύγουν τουλάχιστον 50€ το μήνα σε πάγιο

&

το τραγικότερο... 24μηνα συμβόλαια!!!

Εκεί έρχεται η Ελλάδα πάμφθηνη.

 

Οπότε δεν έχει νόημα το "υψηλός μισθός, ακριβότερες τιμές", διότι και στην Αγγλία οι μισθοί είναι ψηλά, αλλά οι εταιρείες δε κατακλέβουν τους συνδρομητές τους.

Αυτό έχει να κάνει με τη πολιτική που ακολουθούν μεταξύ τους οι εγχώριες εταιρείες σε κάθε χώρα. Κρατάνε τις τιμές πάνω και κάτω αντίστοιχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...