Προς το περιεχόμενο

eshop.gr newsletter 17/02


pOLoS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καμια τιμη δεν ειχε πεσει και πουθενα, για κουπονι-εκπτωση 30% μιλαω.

 

 

Κρατα τη σιγουρια σου, να κρατησω τη δικη μου, φτανουν τα οφτοπικ νομιζω.

Ε κι εγω για το κουπονι σου λεω δεν ισχυε για το συγκεκριμενο προιον.

Αφου πηγε ο αδερφος μου να το παρει τι να μην ειμαι σιγουρος λες?

Δηλαδη ποσο πιο σιγουρος εισαι εσυ?

Αφου για τα υπολοιπα σου ειπα οτι ειναι ετσι οπως ανεφερες και πιο πριν με

τα κουπονια που ηταν 30%.

Το συγκεκριμενο ομως δεν ηταν πως να το κανουμε τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φίλε matrixxx και christs, άλλο η προσφορά στους δίσκους (1 και 2 ΤΒ) και άλλο η προσφορά στο WD Libe Hub.

 

Εγώ ρώτησα πότε έγινε η προσφορά στο Live Hub και η απάντηση που πήρα ήταν ότι αρχικά υπήρχε επί ένα μήνα, μετά ο ένας μήνας έγινε τουλάχιστον 2 φορές. Γενικά είναι εύκολο να υποστηρίξεις κάτι, αλλά όταν κάποιος σε ρωτάει να το αποδείξεις και δεν μπορείς τότε μην θεωρείς ότι ο αυτός ο κάποιος σε βγάζει ψεύτη. Και όταν προσπαθείς να αποδείξεις ότι πετάει ο ελέφαντας μην ισχυρίζεσαι στο ότι εφόσον πετάει ο πελαργός και ότι εφόσον δεν κοιτάμε ψηλά στον ουρανό συνέχως, τότε απλά δεν είδαμε τον ελέφαντα να πετάει.

 

Η αλήθεια είναι ότι σε ειρωνεύτηκα λιγάκι -κακώς- αλλά πιστεύω ότι το έκανα στον βαθμό που το έκανες και εσύ και ότι καταβάθος το έκανα καλοπροαίρετα, όπως και εσύ. Εξάλλου αυτό που μας κάνει να μιλάμε εδώ μέσα είναι το κοινό (και φτηνό) καλό μας και όχι κάποια προσωπική αντιπαράθεση που έχουμε. :-D

 

Όσο για τα άλλα που λες, είναι προς τιμήν σου που παραθέτεις τις προσφορές που έχεις δοκιμάσει και όχι ότι είναι το φθηνότερο. :-D

 

φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα κρατα τη σιγουρια σου, δεν ειπα να μην εισαι σιγουρος. :rolleyes: Θα ζυγισουμε τις σιγουριες μας τωρα; :-)

Μαλλον καταλαβα τι εγινε.

Μηπως μπερδευτηκες με το elements play 1tb?

Γιατι το livehub αν θυμαμαι καλα ειχε καπου στα 240.

Κι οταν σου λεω ειμαι σιγουρος εστω κι 1% αυτο που λεω θα ισχυει σιγουρα.

Δεν θα κατσω να μιλησω χωρις να ξερω.

Κι εσυ οταν λες κατι εισαι σωστος γιατι το εχεις ψαξει το θεμα οπως και

με το φορτιστη μπαταριων.

Εδω ομως μαλλον μπερδευτηκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Φίλε matrixxx και christs, άλλο η προσφορά στους δίσκους (1 και 2 ΤΒ) και άλλο η προσφορά στο WD Libe Hub.

 

Εγώ ρώτησα πότε έγινε η προσφορά στο Live Hub και η απάντηση που πήρα ήταν ότι αρχικά υπήρχε επί ένα μήνα, μετά ο ένας μήνας έγινε τουλάχιστον 2 φορές. Γενικά είναι εύκολο να υποστηρίξεις κάτι, αλλά όταν κάποιος σε ρωτάει να το αποδείξεις και δεν μπορείς τότε μην θεωρείς ότι ο αυτός ο κάποιος σε βγάζει ψεύτη. Και όταν προσπαθείς να αποδείξεις ότι πετάει ο ελέφαντας μην ισχυρίζεσαι στο ότι εφόσον πετάει ο πελαργός και ότι εφόσον δεν κοιτάμε ψηλά στον ουρανό συνέχως, τότε απλά δεν είδαμε τον ελέφαντα να πετάει.

 

Μαλλον δεν καταλαβες.Επι ενα μηνα και, υπηρχαν τα κουπονια. Καθε μερα επρεπε να κανω κλικ στο hub για να δω την τιμη του; Τι ειμαι, το camel camel; :mrgreen: Δεν με ενδιεφερε ουτε στα 120-130 το hub, οποτε δεν το ξανακοιταξα. Τους δισκους που με ενδιεφεραν τους κοιτουσα συχνα, σχεδον καθε μερα, και τους πετυχα περιπου επι 7-8 ημερες συνολικα να ειναι ολοι ή καποιοι χωρις κουπονι μεσα σε αυτη την περιοδο του 1.5 μηνα που υπηρχαν κουπονια.

 

 

Ο λογος που ξαναμιλησα για τους δισκους και εβαλα τις παραθεσεις σου ειναι οτι στην αρχη ειπες οτι ο 1ΤΒ ειχε 130 και μετα παραδεχτηκες οτι ειχε 78, και 119 ο 2ΤΒ. Αρα το παραδειγμα σου για τον ελεφαντα και τον πελαργο καλο αλλα αστοχο, δεν υπονοησα οτι εχει καμια σχεση η τιμη του δισκου με την τιμη του hub, εσυ τα συνεδεσες.

 

Η αναφορα μου οτι δεν τα κοιταξες καλα δεν ηταν ειρωνικη αφορουσε το οτι πεταξες ως επιχειρημα οτι ειχε μονο του τον (εξωτερικο) 1ΤΒ 130 ευρω που οπως καταλαβαινεις ηταν και λαθος (ως τιμη) και ασχετο με την εννοια οτι οι τιμες σε ενα μαγαζι δεν μπαινουν συγκριτικα με κατι αλλο, και λαθη βλεπουμε και παραλογα χαμηλες τιμες κλπ. Εννοουσα οτι σου ξεφυγαν οι καλες τιμες των δισκων επειδη ηταν πολλοι ισως στην λιστα και ελαχιστοι αξιζαν και ηταν υπερπροσφορες.

 

Καμια προθεση να σε πειραξει κατι, σορυ αν το εκανα και προκαλεσα την ειρωνια σου.

 

Σε ολα τα υπολοιπα που δεν παραθετω εδω, συμφωνω απολυτα και χαιρετω φιλικα! :-)

 

 

 

 

 

 

Μηπως μπερδευτηκες με το elements play 1tb?

Γιατι το livehub αν θυμαμαι καλα ειχε καπου στα 240.

 

Οχι ρε συ φιλε, το hub ηταν. Αν πας 22/10/2011 στο skroutz ιστορικο τιμων θα δεις οτι το ειχε το electro 189.20 οπως βλεπω τωρα. 189 το θυμαμαι και εγω αρχικη με κουπονι. Τελος παντων δεν εχει σημασια να το ψαχνουμε αλλο... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε συ φιλε, το hub ηταν. Αν πας 22/10/2011 στο skroutz ιστορικο τιμων θα δεις οτι το ειχε το electro 189.20 οπως βλεπω τωρα. 189 το θυμαμαι και εγω αρχικη με κουπονι. Τελος παντων δεν εχει σημασια να το ψαχνουμε αλλο... ;)

Και τι σχεση εχει ποσο ειχε 22/10?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λογος που ξαναμιλησα για τους δισκους και εβαλα τις παραθεσεις σου ειναι οτι στην αρχη ειπες οτι ο 1ΤΒ ειχε 130 και μετα παραδεχτηκες οτι ειχε 78, και 119 ο 2ΤΒ.

 

Η αναφορα μου οτι δεν τα κοιταξες καλα δεν ηταν ειρωνικη αφορουσε το οτι πεταξες ως επιχειρημα οτι ειχε μονο του τον (εξωτερικο) 1ΤΒ 130 ευρω που οπως καταλαβαινεις ηταν και λαθος (ως τιμη) και ασχετο με την εννοια οτι οι τιμες σε ενα μαγαζι δεν μπαινουν συγκριτικα με κατι αλλο, και λαθη βλεπουμε και παραλογα χαμηλες τιμες κλπ. Εννοουσα οτι σου ξεφυγαν οι καλες τιμες των δισκων επειδη ηταν πολλοι ισως στην λιστα και ελαχιστοι αξιζαν και ηταν υπερπροσφορες.

 

Off topic, αλλά την προσφορά με τους σκληρούς όχι μόνο δεν την έχασα, αλλά και παρήγγειλα κιόλας, άσχετα αν ακύρωσα τελικά.

 

Το ότι ανέφερα τα 130 ευρώ για το 1TB ήταν γενικό. Δεν το είπα για το συγκεκριμένο κατάστημα. Απλά μου φάνηκε περίεργη τιμή για το WD Live Hub και αυτό που έγραψα ήταν ότι τα 130 ευρώ ήταν και είναι κοντά στην τιμή που άλλα μαγαζια (αλλά και το Electro, αν εξαιρέσεις τους δίσκους για τους οποίους ίσχυε το κουπόνι) δίνουν τους εξωτερικούς. Απλά μια σύγκριση έκανα για να δείξω το ότι μου φάνηκε περίεργη η τιμή των 130 ευρώ για ένα μηχανάκι που έχει 100 ευρώ και δίσκους που αυτήν την περίδο έχουν άλλα 100 ευρώ. Και πιστεύω ότι το WD Live Hub στα 130 ευρώ θα είχε κάνει πάταγο... Μετά βέβαια ξέφυγε η συζήτηση. Και να ξέρεις ότι εκείνη την περίοδο έψαχνα για media player, οπότε κοιτούσα -όπως ξαναείπα- τακτικά τις τιμές τους (είχα γίνει elephantelephantelephant :-D ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα τη Class 4 κάρτα Transflash (MicroSD) 32GB της Sandisk (http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569457)και την έβαλα σε ένα Dell Streak 5...

Aρκετά γρήγορη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...