Προς το περιεχόμενο

Επαναστατικό chip από το MIT αλλάζει τα δεδομένα στη χορήγηση φαρμάκων


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτη ειναι μονο η αρχη

Επειδη δεν μπορουνε απο τη μια μερα στην αλλη να σου πουνε σου βαζω ενα τσιπακι για να σε ελνχω, σε κανουν να το ζητησεις με τροπο. Ο τροπος ειναι στην πρωτη σελιδα.

Η τεχνολογια μεχρι ενα σημειο οχι και στο σωμα μας

Μας μαλακησαν με τα smartphone και ολα τα παιδακια και στην τουαλετα στο facebook ειναι.

Εχω τελειωσει τεχνικος Η/Υ.

Πριν πεντε μηνες αφησα μια δουλεια που μου προσφερε τον καλυτερο μησθο και στην ωρα του και ολα αυτα τα αφισα γιατι σηχαθηκα την τεχνολογια με αυτα που εβλεπα. Ενας κοσμος που δεν εχει να φαει να ειναι εξαρτημενος απο κινητο υπολογηστη και internet.

Σε καποια πραγματα ειμαι χωριατης και θα παραμηνω και ειμαι και χαρουμενος γι´ αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

Δεν νομιζω να εχει βγει μεχρι τωρα κατι σαν πομπός gps σε ντεπον αναβραζον η σε υγρη μορφη για ενεση.... :mrgreen: :mrgreen:

 

 

Μπα, μην το λες. Εδώ πιστεύουν ότι αεροπλάνα μας ψεκάζουν για να γίνουμε ηλίθιοι, δεν θα πιστέψουν αυτό; Το γράφει και το παπάτζα-news...

 

Η τεχνολογια μεχρι ενα σημειο οχι και στο σωμα μας

Μας μαλακησαν με τα smartphone και ολα τα παιδακια και στην τουαλετα στο facebook ειναι.

 

 

Είπε ένα χρήστης, σε ένα τεχνολογικό forum με avatar το xbox 360...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη ειναι μονο η αρχη

Επειδη δεν μπορουνε απο τη μια μερα στην αλλη να σου πουνε σου βαζω ενα τσιπακι για να σε ελνχω, σε κανουν να το ζητησεις με τροπο. Ο τροπος ειναι στην πρωτη σελιδα.

Η τεχνολογια μεχρι ενα σημειο οχι και στο σωμα μας

Μας μαλακησαν με τα smartphone και ολα τα παιδακια και στην τουαλετα στο facebook ειναι.

Εχω τελειωσει τεχνικος Η/Υ.

Πριν πεντε μηνες αφησα μια δουλεια που μου προσφερε τον καλυτερο μησθο και στην ωρα του και ολα αυτα τα αφισα γιατι σηχαθηκα την τεχνολογια με αυτα που εβλεπα. Ενας κοσμος που δεν εχει να φαει να ειναι εξαρτημενος απο κινητο υπολογηστη και internet.

Σε καποια πραγματα ειμαι χωριατης και θα παραμηνω και ειμαι και χαρουμενος γι´ αυτο.

 

Οποτε, τερμα βηματοδοτες, τεχνητα μελη, βιδες σε σπασμενα κοκκαλα, λειζερ και εγχειρηση ματιων, τεχνητα νεφρα, αιμοκαθαρσεις, μεταμοσχευσεις οργανων, η λιστα ατελειωτη. Εκτος κι αν αυτα δεν ειναι τεχνολογια.

 

Αλλα βεβαια, σας εχει περασει στο υποσυνειδητο η λεξη "τσιπακι". Αυτο το κακο πραγμα που θα μας ελεγχει. Δεν κοιταμε γυρω μας που μας εχουν ηδη ελεγξει με χιλιαδες τροπους, κι ας μην εχουν σχεση με τεχνολογια, αλλα φοβομαστε μην τυχον και παθουμε κατι στο μελλον, απο ενα τεχνολογικο προιον που εμεις αυθαιρετα αποφασισαμε οτι θα μας κανει κακο.

Ας κατσουμε λοιπον να μας πηδανε με 300 ευρω το μηνα, να μας δουλευουνε μες στα μουτρα μας 300 απατεωνες κι εμεις να σφυριζουμε αδιαφοροι, να βλεπουμε τη δικαιοσυνη να μεροληπτει απεναντι σε καποιους ισχυρους, αλλα... το τσιπακι ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να το hackarei κάποιος έχει να πεθάνει κόσμος........ τσακ και πέθανε απο υπερβολική δόση....

 

Μόλις παρουσίασες μια μελλοντική μορφή τρομοκρατίας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτή τη χώρα δυστυχώς έχουν όλοι άποψη…και αναφέρομαι στις περιπτώσεις που δεν είμαστε ειδικοί…ας το αφήσουμε καλύτερα αν δεν ξέρουμε…ας ακούσουμε πρώτα αυτούς που ξέρουν και μετααααα ας πουμε την άποψη μας…αυτή πρέπει να είναι η σωστή σειρά…τα υπόλοιπα είναι για εντυπωσιασμό…

 

 

και καλα κανουν οσοι εχουν αποψη και την εκφραζουν. ειναι δικαιωμα του καθενος να εχει αποψη, να αμφισβητει. ξερεις ποιοι αλλοι νομιζουμε οτι ξερουν; οι δημοσιογραφοι. αυτοι ειναι που αλοιωνουν την πραγματικοτητα. εγω αν ακουσω κατι απο οποιονδηποτε θα το διασταυρωσω δεν θα πω ε ενταξει αφου το λενε αυτοι. αυτοι πανω σ αυτο βασιζονται για να μας πουλανε παραμυθια. οσο για το τσιπ εχει συμμετασχει κανενας απο εδω μεσα στην κατασκευη του; αν οχι τοτε δεν βλεπω καποιο λογο να αποριψουμε το ενδεχομενο να μπορει να χρησιμοποιηθει π.χ. απο μυστικες υπηρεσιες. δεν ειμαι αντιθετος με την κυκλοφορια του αλλα ο κρατικος ελεγχος η αλλιως big brother ειναι παντου. αυτα και οποιος εχει καποια αντιρηση ευχαριστως να μου αποδειξει το αντιθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, παλαιό και γνωστό, μόνο που δεν είναι τσιπ, αλλα υποδόρια αντλία φαρμάκου, (σαν π.χ. τις αντλίες Μπακλοφαίνης που επί χρόνια διαχειρίζονται για τη σκλήρυνση, αντλίες μορφίνης για καρκινοπαθείς, αντλίες Ινσουλίνης για διαβητικούς, αντλίες (βαλβίδες) υδροκεφαλίας κ.α.), που ρυθμίζονται εξωτερικά οπιαδήποτε στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτή τη χώρα δυστυχώς έχουν όλοι άποψη…και αναφέρομαι στις περιπτώσεις που δεν είμαστε ειδικοί…ας το αφήσουμε καλύτερα αν δεν ξέρουμε…ας ακούσουμε πρώτα αυτούς που ξέρουν και μετααααα ας πουμε την άποψη μας…αυτή πρέπει να είναι η σωστή σειρά…τα υπόλοιπα είναι για εντυπωσιασμό…

 

Αυτό θα έλειπε, να μην έχουμε την άποψή μας και την ελευθερία να την εκφράσουμε. Όποιος έχει πρόβλημα με αυτό, κακώς διαβάζει θέματα σε φόρουμ. Από εκεί και πέρα, είπα αρκετές φορές, δε ξέρω αν έχω δίκιο και δεν το ισχυριστηκα ποτέ. Ούτε εσείς όμως που το υποστηρίζετε ξέρετε και επιμένετε.

 

Και δυστυχώς, έχω εμπειρία με άτομο στην οικογένεια που έχει θέμα υγείας, αλλά δεν παίζει ρόλο στην άποψή μου αυτό. Όπως έχει οποισδήποτε το δικαίωμα να δέχετε ό,τι του πλασάρουν, έτσι έχει ο καθένας μας το δικαίωμα να αμφισβητεί τα πάντα. Αν αύριο-μεθαύριο με διαψεύσουν και πέσω έξω 1000%, δεν έχω κανένα πρόβλημα να παραδεχτώ το λάθος μου και ούτε θα ισχυριστώ ποτέ ότι έλεγα κάτι διαφορετικό στην αρχική μου τοποθέτηση. Μέχρι τότε όμως επιτρέψτε μου να έχω την άποψή μου.

 

Μπα, μην το λες. Εδώ πιστεύουν ότι αεροπλάνα μας ψεκάζουν για να γίνουμε ηλίθιοι, δεν θα πιστέψουν αυτό; Το γράφει και το παπάτζα-news...

 

Αν βρείς κι άλλα αξιόλογα θέματα στο "παπάτζα-news", μη διστάσεις να μας τα παραθέσεις, για εμάς που δεν το πρακολουθούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μαθει να ζω και με τα λιγα

 

Και το facebook στην τουαλετα καταντια ειναι.

 

Ακραιο το παραδειγμα, αλλα...

Και για τον πρωτο ανθρωπο που πηρε εφημεριδα στην τουαλετα, για τους αλλους καταντια ητανε. Οι εποχες αλλαζουν, η τεχνολογια προχωραει, δεν μπορουμε να βαζουμε αυθαιρετα ορια χωρις εστω να τα δικαιολογησουμε στον εαυτο μας.

Οπως λοιπον ο πατερας μου ηθελε εφημεριδα στην τουαλετα του, και το θεωρω λογικο, ετσι θα θεωρησω λογικο το γιο μου να θελει το ταμπλετ μαζι του. Δε βρισκω το νοημα της καταντιας εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...