Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοίταξε η miele στην Γερμανία επειδή έχω ζήσει πάρα πολλά χρόνια εκεί και επειδή δούλεψα και στην μία εταιρεία bosch και ένα χρόνο στην miele τα έχω δει τα πράγματα από μέσα. Την miele στην Γερμανία αν ρωτήσεις τους Γερμανούς την έχουν πιο υποδιεστερη από την bosch. Η miele έχει ρίξει όλο το βάρος της στο design και έχει κρατήσει μια άλφα ποιότητα στα εσωτερικά των συσκευών της. Η bosch και η πιτσος έχουνε ρίξει όλο το βάρος στα εσωτερικά των συσκευών και στο θέμα σκυλιού της συσκευής ώστε με μια αγορά να την έχεις για πάντα. Αν δεις τα ρουλεμάν παράδειγμα από τα πλυντήρια ρούχων της bosch και της μιλε τότε θα καταλάβεις γιατί τα λέω αυτά. Και τέλος την άποψη μου είπα σε κάποιον που ρώτησε. Ούτε απόλυτος είμαι ούτε τίποτα. Απλά έχω δει και έχω ρωτήσει για πολλά.

Και τα ++++ που έβαλα πιο πάνω φίλε μου το έκανα για έμφαση στο πόσα++ να κοιτάξει. Ότι όσο πιο πολλά ειδικά σε κουζίνα τόσο πιο μεγάλη είναι η εξικονομηση ρεύματος. Και η Α+ συσκευή από την Α+++ έχει διαφορά στην κατανάλωση 20%. Μετρημένη με συσκευή κατανάλωση ς ρεύματος. Και επειδή η κουζίνα καταναλώνει πολύ ρεύμα τότε το 20% δεν είναι λίγο.

Ισχυουν ακομη τα οσα λες?

Το καλοκαιρι πηραμε ψυγειοκαταψυκτη pitsos 70 εκ kai πανω στο μηνα εβγαλε βλαβη(εκανε εναν εκκωφαντικο θορυβο απο την καταψυξη).Ευτυχως πηραν πισω τον ψυγειοκαταψυκτη και μας εφεραν νεο και μεχρι στιγμης ολα καλα.

Απο την αλλη εχουμε πλυντηριο bosch 15 ετων to exoyme skisei και δουλευει ακομα (με πολυ θορυβο βεβαια).

Μιλησα με ιδιοκτητη αλυσιδας ηλεκτρικων συσκευων και με διαβεβαιωσε(πλην εξαιρεσεων βεβαια) οτι γενικα στις λευκες συσκευες εχει πεσει παντου η ποιοτητα κατασκευης και οτι εχουν συγκεκριμενη ημερομηνια ληξης ανεξαρτητου μαρκας.Μου πιστοποιησε δε οτι η miele που προανεφερε ο φιλος και η Liebher(ψυγειοκαταψυκτες) εχουν ριξει την ποιοτητα τους παρα πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε πάντα μιλάμε για την πλειοψηφία. Το ότι πήρες μια συσκευή και έβγαλε πρόβλημα δεν σημαίνει ότι όλες οι συσκευές της ίδιας μάρκας δεν είναι καλές. εξαιρέσεις πάντα υπάρχουν. Απλά είπα ότι οι bosch συσκευές είναι σαν να αγοράζεις μερσεντες και η miele είναι σαν να αγοράζεις opel. Αυτό δεν σημαίνει ότι τα μερσεντες δεν χαλάνε ούτε ότι τα opel δεν είναι καλά.

Απλά προσοχή παιδιά και στο τι βαζουνε οι εταιρείες τύπου κοτσοβολος στην παραγγελία σας. Πολλές φορές αγοράζετε μια κουζίνα και βαζουνε την κουζίνα της έκθεσης. Πάντα να κρατάτε serial της έκθεσης ή αν δεν μπορείτε βάλτε ένασημάδι στο μάτι που έχει το εκθεσιακό για να είστε σίγουροι τι θα σας στείλουν. Και σχεδόν πάντα τα εκθεσιακα μοντέλα είναι κακοχρησιμοποιειμενα. Οι εταιρείες θέλουν να τα ξεφορτονονται τα εκθεσιακα.

 

Και ναι στις λευκές έχει πέσει η ζήτηση και όλο ψάχνουν πιο φθηνά υλικά και πρώτες ύλες για να μπορούν να είναι ανταγωνιστικοι στις ίδιες τις ινοξ συσκευές τους. Και επειδή τις ινοξ δεν μπορούν να τις ανεβάσουν τις τιμές στα ύψη γιατί δεν θα τις αγοράζει κανείς έτσι ριχνουν τις τιμές στις λευκές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω που εχω γνωστη σε κωτσοβολο μου λεει οτι  τα εκθεσιακα τα δινουν σε χαμηλοτερη τιμη και σε ενημερωνουν.Αλλα εχουν προβλημα (εξωτερικο παντα πχ γρατζουνια,βαθουλωμα) και αλλα ειναι τελεια.Με εγγυηση εννοειται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό λες;

 

http://www.prowrestlingtees.com/wrestler-t-shirts-1/cm-punk/luck-is-for-losers-hoodie.html

 

Εκεί είναι πλέον το official merch του CM Punk.

Όχι , αυτό το ξέρω αλλά δεν αναφερόμουν συγκεκριμένα σε αυτό αλλά εάν θυμάσε (ξέρεις) την περίοδο του του 2014 φορούσε ένα συγκεκριμένο hoodie στο οποίο υπήρχε ένα χέρι γεμάτο με βέλη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω Dash Cam

Ξέρω βέβαια να βρω στο ebay και στα γνωστά καταστήματα,

αλλά θα προτιμούσα κάποιο ήδη δοκιμασμένο μοντέλο.

Ας προτείνει κάποιος που έχει ήδη και χρησιμοποιεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω Dash Cam

Ξέρω βέβαια να βρω στο ebay και στα γνωστά καταστήματα,

αλλά θα προτιμούσα κάποιο ήδη δοκιμασμένο μοντέλο.

Ας προτείνει κάποιος που έχει ήδη και χρησιμοποιεί.

 http://www.amazon.co.uk/E-PRANCE-Novatek-Dashcamera-Recorder-G-sensor-Black/dp/B00IPDDAME/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1427673486&sr=8-2&keywords=Car+Dashcam

 

http://www.amazon.co.uk/WickedHD-Dashboard-Nightvision-Detection-1920x1080/dp/B00MYHOD5A/ref=sr_1_6?ie=UTF8&qid=1427674201&sr=8-6&keywords=Car+Dashcam

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψάχνω για κάλυμμα (μαύρο κατά προτίμηση) πληκτρολογίου διαστάσεων 510mmx220mmx40mm ...

όπως χρησιμοποιούν στα μουσικά όργανα ισως;...όποιος ξέρει ας ποστάρει Link

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρίσκεται σε κανέναν power adapter 18v 1000ma? Το θέλω για router, δηλαδή στρόγγυλο βύσμα.

Εγώ στο δικό μου έβαλα ένα UPS. Το πιο μικρό το είχε προσφορά το κίτρινομάγαζο και κρατάει ώρες αν κοπεί το ρεύμα.Στα 36 ευρώ μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζομαι μία κάρτα SD για DSLR. Υπάρχει κάποια  καλή πρόταση-προσφορά για 16Gb ή παραπάνω; Επίσης, με class 10 είμαι καλυμμένος για βίντεο ή χρειάζεται πιο γρήγορη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζομαι μία κάρτα SD για DSLR. Υπάρχει κάποια  καλή πρόταση-προσφορά για 16Gb ή παραπάνω; Επίσης, με class 10 είμαι καλυμμένος για βίντεο ή χρειάζεται πιο γρήγορη;

http://www.amazon.co.uk/QUMOX-MICRO-MEMORY-CLASS-HighSpeed/dp/B00KHOVIXM/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1427757489&sr=8-1&keywords=QUMOX+64GB+MICRO+SD

 

Mην ανησυχείς για την μάρκα, είναι Samsung...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

H παραπανω βγαινει στα 34 σχεδόν ευρω τελικη. Και είναι "QUMOX 64GB micro sd card" με ανταπτορα. 

 

 

Χρειάζομαι μία κάρτα SD για DSLR. Υπάρχει κάποια  καλή πρόταση-προσφορά για 16Gb ή παραπάνω; Επίσης, με class 10 είμαι καλυμμένος για βίντεο ή χρειάζεται πιο γρήγορη;

 

 

Χωρις να είναι προσφορες, είναι καλο VFM αφου σου αρκουν 16GB.

https://www.skroutz.gr/s/429819/Kingston-SDHC-16GB-Class-10.html απο 7.69€ σε egate και 8 σε you.gr, class 10  -  16GB, μετρημένες ταχύτητες 25-30READ/11-14WRITE (εχω μια 8αρα σε dslr, crystal disk mark: 19.5 αναγνωση, 9.5 εγγραφη)

 

http://www.plaisio.gr/fotografia-video/accessories/memory-cards-kartes-mnimis/TeamGroup-SD-Card-16GB-Class-10-TSDHC16GCL1001.htm plaisio.gr 7.90€ team group (γνωστη από Ram μνημες) class 10  -  16GB, λεει 20read/16write τοσο την λεει πανω κατω και στο επισημο σαιτ: (8GB~32GB Read 15~20MB/s ,Write 10~16MB/s) 

 

Καποιο θα είναι κοντα σου από τα παραπανω. Οι ταχύτητες είναι υπεραρκετες για video, μονο αν θες να τραβας RAW φωτο ή σε burst mode πολλαπλες θα χρειαστείς κατι πιο γρηγορο απλα για να μην σε καθυστερει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...