Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπότε κάνεις αυτό που ειπες

 

Παίρνεις 3 των 60εκ και τα κοβεις σε κομμάτια και έχεις καβαντζα

 

Και έτσι έκανες την δουλειά σου με 3€ και καθαρίσες ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οπότε κάνεις αυτό που ειπες

 

Παίρνεις 3 των 60εκ και τα κοβεις σε κομμάτια και έχεις καβαντζα

 

Και έτσι έκανες την δουλειά σου με 3€ και καθαρίσες ;)

ελπιζω μονο αν ειναι λιγακι ευκαμπτα και οχι ακρυλικα-σταθερα γιατι πρεπει να εχουν ανοχη λιγακι τα βεργακια να μην σπανε επιτοπου οταν ζοριστουν... δεν το διευκρυνιζει στο εβαυ, αλλα λογικα για να ειναι Nylon θα εχει καποια μαλακοτητα το υλικο οποτε οκ... αλλιως χασαμε 3 ευρω :P ... φανταζου ομως να επερνα 15 βεργακια στα 15 ευρω.... οποτε μονο εβαυ :D

ευχαριστωωω , οποιαδηποτε αλλη παρατηρηση δεκτη :devil:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

Ψάχνω να αντικαταστησω τα "βεργακια" απο ενα παλμικο ελαιοραβδιστικο που εχουμε, γιατι σπανε συχνα με την συλλογη των ελιων... ψαχνω κατι αντιστοιχο με αυτο της φωτογραφιας, αλλα να ειναι σχετικα φθηνο, διοτι το συγκεκριμενο στα μαγαζια το βρισκω 1 ευρω(!!! :devil: :devil: :devil: ) οποτε το θεωρω κλεψια... ενα κομματι ευκαμπτο πλαστικο-nylon ειναι αλλωστε...

ξερει κανεις πως να το ψαξω /ονομασια ή ακομα καλυτερα εχει να υποδειξει καποια λυση? φανταζομαι βγαινει σε μεγαλη βεργα και την κοβω εγω οσο θελω σε κομματια.... βρηκα αυτο και νομιζω οτι κανει οπως πρεπει, αλλα δεν ειμαι σιγουρος... παχος θελω 1,2 εκατοστα και μηκος περιπου 12-13... γνωμες? :unsure:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/381829953651?_trksid=p2055119.m1438.l2649&var=650837666805&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

0,40€ το ενα εχουν στον Πυργο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω για μάτια κουζίνας, ηλεκτρικά ή υγραερίου και θέλω την άποψη σας για ποιο από τα 2 αξίζει. Υγραερίου έχω στο σπίτι στο χωριό και με βολεύει πάρα πολύ. Τα ηλεκτρικά μάτια είναι πιο φτηνά σαν αγορά, αλλά φαντάζομαι σε κατανάλωση και απόδοση είναι πιο πίσω.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά είδα αυτά http://www.public.gr/product/gaming/accessories/ps4/akoystika/turtle-beach-ear-force-p12-gaming-headset-mayro/prod7850118pp/ .. ξέρεις κανείς αν είναι καλά ? Γιατί τα έχει 30 απ 60 .. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα

 

Ψάχνω για ρουτερακι, με σκοπό να προχωρήσω σε αγορά την Παρασκευή που μας έρχεται, (αν πετύχω καμία προσφορά) λόγο Black Friday.

Ρουτερ και οχι μοντεμ/ρουτερ

Gigabit ethernet
Καλό θα ήταν να χει USB 3.0 (για να ειναι και πιο καινούριο το hardware της συσκευής)

Πέρα απο το AC-draft μ ενδιαφέρει να είναι κάλο και στα προηγούμενα πρότυπα WiFi γιατί υπάρχουν τόσο παλιότερες συσκευές όσο και νεότερες.
Επίσης, να σημειώσω οτι απο συσκευές Tp-Link και D-Link δεν έμεινα ευχαριστημένος, γιατί δεν άντεξαν πάνω ένα 6-μηνο και είμαι τώρα με το ZTE της Wind

 

Έχω καταλήξει στα τρια που παραθέτω πιο κάτω και τείνω πιο πολύ στο netgear, γιατί δεν ξεφευγει απο το "ψυχολογικό όριο" των 100€ και καθώς τα PLC που έχω είναι της netgear και με την εφαρμογή netgear genie η διαχείριση δικτύου είναι πολύ εύκολη.

 

Netgear R6200
Linksys EA6350
Tenda AC9

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από Wagner669
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικο μου πάντως TP-Link 9980 δουλευει μια χαρά εδώ και 15 μήνες. Και εχω την εντύπωση οτι το support της εν λογω εταιρείας ειναι αρκετά καλο..

 

Τώρα για Black Friday προσφορές, αν εννοείς αυτές που προαναγγέλλουν  οι αλυσίδες στην Ελλάδα, μάλλον για ανέκδοτο μου φαίνονται καθότι ο σκοπός τους ειναι να ξεφορτωθούν τη σαβούρα σε ανυποψίαστους πελάτες  (μακάρι να διαψευστώ..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικο μου πάντως TP-Link 9980 δουλευει μια χαρά εδώ και 15 μήνες. Και εχω την εντύπωση οτι το support της εν λογω εταιρείας ειναι αρκετά καλο..

 

Τώρα για Black Friday προσφορές, αν εννοείς αυτές που προαναγγέλλουν  οι αλυσίδες στην Ελλάδα, μάλλον για ανέκδοτο μου φαίνονται καθότι ο σκοπός τους ειναι να ξεφορτωθούν τη σαβούρα σε ανυποψίαστους πελάτες  (μακάρι να διαψευστώ..)

 

Στην TP-Link έχω επιστρέψει τρια σετ PLC, ένα μόντεμ/ρουτερ κ ένα ρουτερ, μέσα στα προηγούμενα 3 με 4 χρόνια και μια βδομάδα τώρα, είμαι με το ΖΤΕ της Wind...

Σ οτι αφορά το BlackFriday και τη σαβούρα....

Αυτή τη λογική ακολουθούν τα πολυκαταστήματα στην Αμερική, απ οπού και ξεκίνησε το BlackFriday.

Κατεβάζουν τις τιμές σε προϊόντα που δεν τους συμφέρει να κρατάνε στα ράφια, γιατι περιμένουν καινούρια.

Επίσης, μέσα στη "σαβούρα", πολλές φορές υπάρχουν και πολύ καλά κομμάτια.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

 

Ψάχνω για ρουτερακι, με σκοπό να προχωρήσω σε αγορά την Παρασκευή που μας έρχεται, (αν πετύχω καμία προσφορά) λόγο Black Friday.

 

Ρουτερ και οχι μοντεμ/ρουτερ

Gigabit ethernet

Καλό θα ήταν να χει USB 3.0 (για να ειναι και πιο καινούριο το hardware της συσκευής)

 

Πέρα απο το AC-draft μ ενδιαφέρει να είναι κάλο και στα προηγούμενα πρότυπα WiFi γιατί υπάρχουν τόσο παλιότερες συσκευές όσο και νεότερες.

Επίσης, να σημειώσω οτι απο συσκευές Tp-Link και D-Link δεν έμεινα ευχαριστημένος, γιατί δεν άντεξαν πάνω ένα 6-μηνο και είμαι τώρα με το ZTE της Wind

 

Έχω καταλήξει στα τρια που παραθέτω πιο κάτω και τείνω πιο πολύ στο netgear, γιατί δεν ξεφευγει απο το "ψυχολογικό όριο" των 100€ και καθώς τα PLC που έχω είναι της netgear και με την εφαρμογή netgear genie η διαχείριση δικτύου είναι πολύ εύκολη.

 

Netgear R6200

Linksys EA6350

Tenda AC9

 

Ευχαριστώ

https://www.priveshop.gr/product/14001054/DIKTYAKA/ROUTERS/NETGEAR-R6400-WI-FI-SYNDESH-ETHERNET-LAN-DUAL-BAND-MAYROS-MAYRO-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι ειμαι υπερ της TENDA .

Εδω στην επαρχια σωθηκα με το Tenda D301 modem/router που εβαλα και πεταξα το σαπιο της hol και ανεβηκε η σταθεροτητα και οι ταχυτητες .

Στους διπλανους γείτονες δίνω Net οποτε ερχοντε με το Tenda A301 extender .

Και τωρα εκανα την υπερβαση και πηρα  ( το περιμενω να ερθει ) το τουμπανο ruter Tenda AC6

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι ειμαι υπερ της TENDA .

Εδω στην επαρχια σωθηκα με το Tenda D301 modem/router που εβαλα και πεταξα το σαπιο της hol και ανεβηκε η σταθεροτητα και οι ταχυτητες .

Στους διπλανους γείτονες δίνω Net οποτε ερχοντε με το Tenda A301 extender .

Και τωρα εκανα την υπερβαση και πηρα  ( το περιμενω να ερθει ) το τουμπανο ruter Tenda AC6

μια χαρά, ειδικά οταν κατεβάζεις ταινία ασύρματα σου ετοιμάζει τα ποπ κορν βάζωντας ένα μπολ ανάμεσα στις κεραίες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά, ειδικά οταν κατεβάζεις ταινία ασύρματα σου ετοιμάζει τα ποπ κορν βάζωντας ένα μπολ ανάμεσα στις κεραίες :P

Mέχρι σήμερα τουλάχιστον πέρα από κάποιo γενικό και αόριστo alarmism δεν έχει τεκμηριωθεί επίσημα κάποια σχέση μεταξύ σημάτων WiFi & σωματικών ή ψυχικών βλαβών και δεδομένου ότι 1. η απόσταση του Router από τον χρήστη είναι πάντα μεγαλύτερη του ενός μέτρου & 2. ότι η ένταση της κάθε ηλεκτομαγνητικής ακτινοβολίας είναι αντιστρόφως ανάλογη του τετράγωνου της απόστασης που έχει διανύσει, είναι πάρα πολύ πολύ δύσκολο αν όχι αδύνατον να προκύψει κάποιο πρόβλημα υγείας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω για θερμοπομπο!

Σίγουρα εχει ζητηθεί πολλές φορές αυτή η συσκευή, αλλα εγω δεν το κατέχω καθόλου.

Εχω δει δυο μοντέλα με βάση τις αξιολογήσεις του Σκρουτζ αλλα σίγουρα θα υπάρχουν και άλλες επιλογές.

 

http://www.electrofox.gr/index.php?target=products&product_id=40124

 

https://www.skroutz.gr/s/8761/Delonghi-HS20F.html#reviews

 

Υπαρχει κατι αξιόλογο στα 50-70 ευρώ; ο χώρος μου ειναι 15 τετραγωνικά (δωμάτιο) και θα μεταφέρεται στο σαλόνι 30-35 τετραγωνικά.

 

Τέλος, αξίζει να παρω κατι ακριβότερο; κερδίζω σε κατανάλωση με πιο ακριβό προϊόν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mέχρι σήμερα τουλάχιστον πέρα από κάποιo γενικό και αόριστo alarmism δεν έχει τεκμηριωθεί επίσημα κάποια σχέση μεταξύ σημάτων WiFi & σωματικών ή ψυχικών βλαβών και δεδομένου ότι 1. η απόσταση του Router από τον χρήστη είναι πάντα μεγαλύτερη του ενός μέτρου & 2. ότι η ένταση της κάθε ηλεκτομαγνητικής ακτινοβολίας είναι αντιστρόφως ανάλογη του τετράγωνου της απόστασης που έχει διανύσει, είναι πάρα πολύ πολύ δύσκολο αν όχι αδύνατον να προκύψει κάποιο πρόβλημα υγείας...

δεν έπιασεις το χιούμορ. τα γνωρίζω αυτά, μια πλάκα πήγα να κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...