Προς το περιεχόμενο

H Apple παρουσιάζει το iPad 3 με διπλάσια ανάλυση, 23 Μαρτίου στην Ελλάδα


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 359
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Να ξαναδιαβάσεις προσεκτικότερα τη δημοσίευσή μου αν θέλεις. Τα ελληνικά μου δεν επιδέχονται παρερμηνειών :-)

 

Σωστα, μιλησες για τους πυρηνες της cpu (αν εννοεις αυτο με τον ορο "επεξεργαστης", βλεπεις σε τετοια θεματα τα τελεια ελληνικα σου δε βοηθουν και ειναι προτιμοτερο να χρησιμοποιουμε αγγλικα). Μονο που δεν ειναι ο κανονας, υπαρχουν χαρακτηριστικα που αλλαζουν και δεν τα αναφερουν ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο το νεο ipad. Σχετικα με τη μπαταρια παιδια.. Εχω ipod touch 3, iphone 3 και 4, ipad 1. Η προσωπικη μου εμπειρια ειναι οτι μετα απο 1 χρονο χρησης η διαρκεια ζωης της μπαταριας πεφτει δραματικα. Δεδομενου οτι η μπαταρια εκ κατασκευης δεν ειναι σχεδιασμενη να αντικαθισταται απο τον χρηστη οι συσκευες γινονται ιδιαιτερα δυσχρηστες λογω της πολυ μικρης επιγενομενης αυτονομιας. Οποτε ας εχουμε στο μυαλο ολοι πριν προβουμε σε αγορες απο το υστερημα μας οτι 9 με 10 ωρες η μπαταρια κραταει αρχικα, οσο ειναι ακομα καινουριο. Συντομα επερχεται η μειωση διαρκειας οσο και αν το προσεξεις.. Μετα απο 1 χρονο δε κατεληξα να χω τη φωτεινοτητα τερμα μειωμενη, στο ελαχιστο υψος ωστε οι συσκευες να εχουν ψηγματα φορητοτητας. Φιλικα Γιωργος.

 

Sent from my iPod touch using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

κοιτα εγω εχω ipod 4 και εχει τελεια οθονη στα pixels

αλλα ως εκει εχει καλα pixels

και επισης το ios δεν κανει για το ipad τοσο δυσκολο να το καταλαβουν.....

δεν ειδαν απο την microsoft που βαζει κανονικο λειτουργικο

 

Δεν ειδες ομως το αν θα πετύχει η ms! Η apple βλέπει πως πουλάει σαν ζεστό ψωμί iOS συσκευές. Θα έπρεπε να ειναι χαζη για να το άλλαζε αυτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μια βοήθεια. Επειδή θα πλημυρίσει το ebay με ipad 2, ο επεξεργαστής είναι ό ίδιος απλά αλλάξαν την "κάρτα γραφικών" (αν μπορώ να το πώ έτσι).

 

Η κάρτα γραφικών, εκτός από παιχνίδια, σε τί άλλο χρησιμοποιείται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε διορθώνω γιατί κάνεις λάθος: Οι επεξεργαστές είναι σχεδίασης Apple. Δεν βάζει επεξεργαστές της Samsung.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_A4

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_A5

 

Οκ αυτο μου φτανει,εχεις δικιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες ανεβηκε πριν λιγο απο την Apple ολοκληρο το video του αποψινου event (διαρκειας 85 λεπτων), οποιος θελει μπορει να το παρακολουθησει εδω: http://events.apple.com.edgesuite.net/123pibhargjknawdconwecown/event/index.html

 

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη στιγμή το Ιpad 3 είναι ότι καλύτερο από πλευράς χαρακτηριστικών και λειτουργικού σε tablet κυκλοφορεί. Επίσης, αν αυτές είναι όντως οι τιμές θα είναι και ότι καλύτερο στα λεφτά του.

Αυτό που θα πρέπει να αναρωτηθεί κανείς είναι ποια η χρηστικότητα και που πραγματικά κάνει τη διαφορά αυτή η ανάλυση σε tablet. Να διαβάζει κανείς κείμενο και να κάνει browsing στο tablet; Ναι αλλά δε θα είναι τραγική ούτε θα μπορεί να κάνει κάτι που δεν έκανε πιο πριν. Στο να παίζει παιχνίδια; Τι μπορεί να σηκώσει μια φορητή συσκευή και σε τέτοια ανάλυση και με τι κατανάλωση (άσχετα αν είναι η κορυφαία τεχνολογία αυτή τη στιγμή). Να βλέπει 1080p σε 10 ίντσες; OMG κ 3 LOL.

Δηλαδή η Apple κάνει καλά τη δουλειά της, βελτιώνει τα specs που εντυπωσιάζουν τον κόσμο και τον κάνει να τρέξει να πάρει το καινούριο Ipad (άσχετα αν το 90% δεν το χρειάζεται και έσκασε 600 πριν 1 χρόνο για το iPad 2), πετάει και μουράτη "Retina" ορολογία και όλα τζάμι.

Ο κόσμος βέβαια έχει μπει στο τριπάκι για τα καλά και από αυτό κερδίζει η Apple και κανένας άλλος. Να έχει "Retina" για να ψαρώνει το μωρό στο δίπλα τραπέζι στην καφετέρια και τίποτα άλλο. Πιος ενδιαφέρεται για αυτονομία, ποιος ενδιαφέρεται για αντοχή στο χρόνο (αυτός που θα πάρει iPad-iPhone ας έρθει σε 3 χρόνια να μου πει πόσο του κρατάει η μπαταρία, α ξέχασα δεν είναι user replacable, βέβαια αν γουστάρει να τα σκάει/year στην Apple δικό του πρόβλημα. Ποιος ενδιαφέρεται για ποιότητα στην εικόνα με ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ μαυρό (βλέπε AMOLED, δεν είμαι pro Samsung γιατί έβγαλέ ένα 7.7 με AMOLED πανάκριβο που υστερεί σε άλλους τομείς και έχει κάνει πολλές καφρίλες τύπου όχι ICS στο Galaxy S).

Επομένως, κίνηση εντυπωσιασμού και όχι ουσίας που θα κάνει την Apple να χ***** στο τάληρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη στιγμή το Ιpad 3 είναι ότι καλύτερο από πλευράς χαρακτηριστικών και λειτουργικού σε tablet κυκλοφορεί. Επίσης' date=' αν αυτές είναι όντως οι τιμές θα είναι και ότι καλύτερο στα λεφτά του.

Αυτό που θα πρέπει να αναρωτηθεί κανείς είναι ποια η χρηστικότητα και που πραγματικά κάνει τη διαφορά αυτή η ανάλυση σε tablet. Να διαβάζει κανείς κείμενο και να κάνει browsing στο tablet; Ναι αλλά δε θα είναι τραγική ούτε θα μπορεί να κάνει κάτι που δεν έκανε πιο πριν. Στο να παίζει παιχνίδια; Τι μπορεί να σηκώσει μια φορητή συσκευή και σε τέτοια ανάλυση και με τι κατανάλωση (άσχετα αν είναι η κορυφαία τεχνολογία αυτή τη στιγμή). Να βλέπει 1080p σε 10 ίντσες; OMG κ 3 LOL.

Δηλαδή η Apple κάνει καλά τη δουλειά της, βελτιώνει τα specs που εντυπωσιάζουν τον κόσμο και τον κάνει να τρέξει να πάρει το καινούριο Ipad (άσχετα αν το 90% δεν το χρειάζεται και έσκασε 600 πριν 1 χρόνο για το iPad 2), πετάει και μουράτη "Retina" ορολογία και όλα τζάμι.

Ο κόσμος βέβαια έχει μπει στο τριπάκι για τα καλά και από αυτό κερδίζει η Apple και κανένας άλλος. Να έχει "Retina" για να ψαρώνει το μωρό στο δίπλα τραπέζι στην καφετέρια και τίποτα άλλο. Πιος ενδιαφέρεται για αυτονομία, ποιος ενδιαφέρεται για αντοχή στο χρόνο (αυτός που θα πάρει iPad-iPhone ας έρθει σε 3 χρόνια να μου πει πόσο του κρατάει η μπαταρία, α ξέχασα δεν είναι user replacable, βέβαια αν γουστάρει να τα σκάει/year στην Apple δικό του πρόβλημα. Ποιος ενδιαφέρεται για ποιότητα στην εικόνα με ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ μαυρό (βλέπε AMOLED, δεν είμαι pro Samsung γιατί έβγαλέ ένα 7.7 με AMOLED πανάκριβο που υστερεί σε άλλους τομείς και έχει κάνει πολλές καφρίλες τύπου όχι ICS στο Galaxy S).

Επομένως, κίνηση εντυπωσιασμού και όχι ουσίας που θα κάνει την Apple να χ***** στο τάληρο.[/quote']

 

Ετσι ειναι. Ειδικα με τη μπαταρια. Οταν η μπαταρια σταματαει να κραταει εκει τελειωνουν ολα, οσα χαρακτηριστικα και να χει. Και κακα τα ψεμματα οσοι εχουμε παρει iphone το ξερουμε καλα

 

Sent from my iPod touch using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...