Προς το περιεχόμενο

H Apple παρουσιάζει το iPad 3 με διπλάσια ανάλυση, 23 Μαρτίου στην Ελλάδα


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Link σε λίγο καιρό που θα κάνουν tear-down και θα το διαπιστώσουν. Ούτως ή άλλως, αν είχε 512ΜΒ δεν θα ξεκινούσε καν το λειτουργικό με τα πράγματα που κάνει ΜΟΝΟ το iPhoto.

 

 

μακαρι, αν και δεν ειμαι τοσο αισιοδοξος..πιστεύω θα το ειχε αναφέρει στην παρουσίαση αν ανέβηκε...θα δειξει σύντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 359
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μοναξια μου ολα !!! Ηρθε στα ισια του και αξιζει καθε ευρω αυτη η συσκευη ...τι να πει κανεις ....τωρα που το χρειζοαμαι κιολας ...αντε να δουμε ποσο θα κανει να ειναι οντως διαθεσιμο και οχι 20 κομματια και να μην εχει τιποτα την επομενη ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cpu 2x' date=' gpu 4x. Μου κάνει, ειδικά με αυτή τη gpu που έχει.[/quote']

 

Και ειναι 4 φορες πιο γρηγορο απο tegra3 που ειναι 4core με 16Χ gpu. Καταλαβαινεις γιατι δεν υπαρχουν bench στο ios, ετσι; Μεχρι και σε apple fan sites επεσε κραξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και ειναι 4 φορες πιο γρηγορο απο tegra3 που ειναι 4core με 16Χ gpu. Καταλαβαινεις γιατι δεν υπαρχουν bench στο ios, ετσι; Μεχρι και σε apple fan sites επεσε κραξιμο.

Κάτσε να το δούμε στην πράξη πρώτα και μετά "κράζεις". Λίγη ψυχραιμία. Καταλαβαίνω βέβαια ότι το iPad 3 σε κάνει να την χάνεις αλλά δεν πειράζει... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και η ανάλυση είναι αρκετά μεγαλύτερη από τις συσκευές στις οποίες αναφέρεσαι, το σημαντικό με αυτή την οθόνη είναι... η τιμή του tablet που μόνο η Apple μπορεί να την δώσει. Σε άλλη εταιρεία, θα κόστιζε ένα 800άρι το 16GB...

Αυτο ειναι πολυ φυσικο,γιατι η Apple φτιαχνει μονη της ολο το hardware,ετσι μπορει να εχει λιγοτερο κοστος κ να το δωσει σε μας με λιγοτερα χρηματα!

Ενω για παραδειγμα η samsung,που αναγκαζεται να αγοραζει απο αλλες εταιριες ολα τα κοματια,αναγκαστικα δε μπορει να το διαθεση σε πιο χαμηλες τιμες απο τις Apple!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και ειναι 4 φορες πιο γρηγορο απο tegra3 που ειναι 4core με 16Χ gpu. Καταλαβαινεις γιατι δεν υπαρχουν bench στο ios, ετσι; Μεχρι και σε apple fan sites επεσε κραξιμο.

 

Αυτη η λογικη "έφαγε" τα tablets του ανταγωνισμού... Διότι εσύ χαίρεσαι για τα quad που γραφει το κουτί στα specs αλλα στην πράξη αγοραζεις κατι που μετα απο 2 ώρες χρήσης θέλεις να το βροντηξεις στον τοίχο (βλέπε tab 10.1 που ακόμη και με ICS ειναι ότι πιο ελεεινο εχω πιάσει στα χερια μου).

 

Έχεις δει τα benchmarks για τις επιδόσεις σε html5 μεταξυ iOS και android?

 

Ξεχάστε τα specs! Δεν αρκούν για να ειναι μια συσκευη εντυπωσιακή. Στο συνολικό πακέτο η apple έχει δημιουργήσει μονοπώλιο στα tablets πλέον...

 

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε να το δούμε στην πράξη πρώτα και μετά "κράζεις". Λίγη ψυχραιμία. Καταλαβαίνω βέβαια ότι το iPad 3 σε κάνει να την χάνεις αλλά δεν πειράζει... :)

 

Καλα χαλαρωσε. Αν εν ετη 2012 πουλανε 2core τοσα λεφτα τοτε τι να πω για οσους αναβαθμισουν απο ipad2. Η τεχνολογια προχωρα και η apple μενει πισω. Μου μιλας για αναλυση που δεν εχουν ουτε 24αρες οθονες pc σε 10 ιντσες και χαιρεσαι. Να ειχε hdmi για να δεις αυτη την αναλυση θα ελεγα οκ αλλα δεν εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου είπαν όμως για την αύξηση στις επιδόσεις. Λίγο δύσκολο να έχει παραμείνει αμετάβλητο.

 

Να ξαναδιαβάσεις προσεκτικότερα τη δημοσίευσή μου αν θέλεις. Τα ελληνικά μου δεν επιδέχονται παρερμηνειών :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι πολυ φυσικο,γιατι η Apple φτιαχνει μονη της ολο το hardware,ετσι μπορει να εχει λιγοτερο κοστος κ να το δωσει σε μας με λιγοτερα χρηματα!

Ενω για παραδειγμα η samsung,που αναγκαζεται να αγοραζει απο αλλες εταιριες ολα τα κοματια,αναγκαστικα δε μπορει να το διαθεση σε πιο χαμηλες τιμες απο τις Apple!

 

 

 

Η Samsung δεν έχει 100 δις δολάρια μετρητά όμως... Παρεμπιπτόντως, ξαναδιάβασε το σχόλιό σου και πήγαινε σε ένα θέμα με samsung tablets να τους πεις πόσο κορόιδα είναι που πληρώνουν τα tablet ακριβότερα από ένα iPad παρόλο που η Samsung κατασκευάζει τις οθόνες και τους επεξεργαστές ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι πολυ φυσικο' date='γιατι η Apple φτιαχνει μονη της ολο το hardware,ετσι μπορει να εχει λιγοτερο κοστος κ να το δωσει σε μας με λιγοτερα χρηματα!

Ενω για παραδειγμα η samsung,που αναγκαζεται να αγοραζει απο αλλες εταιριες ολα τα κοματια,αναγκαστικα δε μπορει να το διαθεση σε πιο χαμηλες τιμες απο τις Apple![/quote']

 

Ε; η οθονη ειναι samsung. Συναρμολογιση κανει η apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καλα χαλαρωσε. Αν εν ετη 2012 πουλανε 2core τοσα λεφτα τοτε τι να πω για οσους αναβαθμισουν απο ipad2. Η τεχνολογια προχωρα και η apple μενει πισω. Μου μιλας για αναλυση που δεν εχουν ουτε 24αρες οθονες pc σε 10 ιντσες και χαιρεσαι. Να ειχε hdmi για να δεις αυτη την αναλυση θα ελεγα οκ αλλα δεν εχει.

Χαλαρός είμαι, εσύ μη χάνεις την ψυχραιμία σου. :)

 

Όσο για τα specs, όπως γράφει και ο billdanos, τι να τα κάνεις τα specs όταν δεν έχεις user experience; Όταν κοιτάς τον ανταγωνισμό και βάζεις τα κλάματα με τα χάλια τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καλα χαλαρωσε. Αν εν ετη 2012 πουλανε 2core τοσα λεφτα τοτε τι να πω για οσους αναβαθμισουν απο ipad2. Η τεχνολογια προχωρα και η apple μενει πισω. Μου μιλας για αναλυση που δεν εχουν ουτε 24αρες οθονες pc σε 10 ιντσες και χαιρεσαι. Να ειχε hdmi για να δεις αυτη την αναλυση θα ελεγα οκ αλλα δεν εχει.

 

Καταλαβαίνεις πως δεν κατάλαβες τι ρόλο παιζει η αναλυση στο νεο iPad ε;

 

Μην το μετράς σε διαστάσεις αλλα σε πυκνότητα pixels στο ίδιο μέγεθος!

 

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...