Προς το περιεχόμενο

H Apple παρουσιάζει το iPad 3 με διπλάσια ανάλυση, 23 Μαρτίου στην Ελλάδα


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 359
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλα χαλαρωσε. Αν εν ετη 2012 πουλανε 2core τοσα λεφτα τοτε τι να πω για οσους αναβαθμισουν απο ipad2. Η τεχνολογια προχωρα και η apple μενει πισω. Μου μιλας για αναλυση που δεν εχουν ουτε 24αρες οθονες pc σε 10 ιντσες και χαιρεσαι. Να ειχε hdmi για να δεις αυτη την αναλυση θα ελεγα οκ αλλα δεν εχει.

 

 

Έχει Airplay mirroring, οπότε τι να το κάνει το καλώδιο; Είναι so '00s. Ναι, χρειάζεται το ATV. Αντί να πάρω ένα android tablet με ανάλογα χαρακτηριστικά, παίρνω iPad και ATV και τα ρέστα καραμέλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κανεις καποιο link για το συνολικο video του σημερινου Apple event ? η απλα περιμενουμε να το ανεβασουν καποια στιγμη εδω ? http://www.apple.com/apple-events/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καταλαβαίνεις πως δεν κατάλαβες τι ρόλο παιζει η αναλυση στο νεο iPad ε;

 

Μην το μετράς σε διαστάσεις αλλα σε πυκνότητα pixels στο ίδιο μέγεθος!

 

B)

 

Οταν υπαρχουν οθονες tab και κινητων με 300+ dpi μαλλον δεν ξερεις τι λες. Και η αναλυση δεν εχει να κανει τοσο με τα dpi.

 

 

Γιατι η apple δεν ειναι Samsung!

 

:devil:

 

Γιατι αν το εκανε δε θα μπορουσε να δικαιολογισει τι κοστολογει τοσο ψηλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Οταν υπαρχουν οθονες tab και κινητων με 300+ dpi μαλλον δεν ξερεις τι λες. Και η αναλυση δεν εχει να κανει τοσο με τα dpi.

 

Αυτο που ξέρω ειναι πως στο galaxy nexus και στο note βλεπω pixels ενω στο ταπεινό iphone4 σχεδόν κανενα!

 

Μην αγχωνεστε, θα χαρές και εσύ όταν ανακοινωθεί το s3, για την ωρα ασε μας στην κοσμαρα μας!

 

B)

 

Οταν υπαρχουν οθονες tab και κινητων με 300+ dpi μαλλον δεν ξερεις τι λες. Και η αναλυση δεν εχει να κανει τοσο με τα dpi.

 

 

 

Γιατι αν το εκανε δε θα μπορουσε να δικαιολογισει τι κοστολογει τοσο ψηλα.

 

Το έκανε ο ανταγωνισμός και πούλησαν τα tablets τους μόνο στους ...συγγενείς τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι πολυ φυσικο,γιατι η Apple φτιαχνει μονη της ολο το hardware,ετσι μπορει να εχει λιγοτερο κοστος κ να το δωσει σε μας με λιγοτερα χρηματα!

Ενω για παραδειγμα η samsung,που αναγκαζεται να αγοραζει απο αλλες εταιριες ολα τα κοματια,αναγκαστικα δε μπορει να το διαθεση σε πιο χαμηλες τιμες απο τις Apple!

 

 

Αυτα ποθ γραφεις τα σκεφτεσαι πρωτα?Τι λες.....η Apple ειναι αυτη που παιρνει κομματια απo αλλους και τα συναρμολογει....επεξεργαστες απο την Samsung,οθονες απο την Lg και την Samsung,μνημες απο την Samsung......εσυ που ειδες οτι φτιαχνει μονη της το hardware?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτο που ξέρω ειναι πως στο galaxy nexus και στο note βλεπω pixels ενω στο ταπεινό iphone4 σχεδόν κανενα!

 

Μην αγχωνεστε' date=' θα χαρές και εσύ όταν ανακοινωθεί το s3, για την ωρα ασε μας στην κοσμαρα μας!

 

B)

 

Το έκανε ο ανταγωνισμός και πούλησαν τα tablets τους μόνο στους ...συγγενείς τους![/quote']

 

Εγω στο gs2 μου δε βλεπω παντως... Εσυ μαλλον εχεις ματι μεγενθυτικο φακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αυτα ποθ γραφεις τα σκεφτεσαι πρωτα?Τι λες.....η Apple ειναι αυτη που παιρνει κομματια απo αλλους και τα συναρμολογει....επεξεργαστες απο την Samsung,οθονες απο την Lg και την Samsung,μνημες απο την Samsung......εσυ που ειδες οτι φτιαχνει μονη της το hardware?

Για την ακρίβεια, σχεδιάζει μόνη της τους επεξεργαστές της και απλώς τους δίνει σε τρίτους για να τους κατασκευάσουν. Ο επεξεργαστής δεν είναι της Samsung, της Apple είναι. Κατασκευάζεται από τη Samsung αλλά δεν σχεδιάζεται από τη Samsung.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγω στο gs2 μου δε βλεπω παντως... Εσυ μαλλον εχεις ματι μεγενθυτικο φακο.

 

Μια χαρα το βλέπεις και εσυ. Απλα δεν το παραδεχεσαι...

 

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Offtopic : Μου βγάζει συνέχεια ειδοποίηση το eset smart security όταν μπαίνω στο συγκεκριμένο topic.....

 

Η τιμολογιακή πολιτική της apple είναι ίδια σε όλη την Ευρώπη; Θέλω να πάρω ένα tablet και μιας και θα βγω εξωτερικό σύντομα αναρωτιέμαι αν θα κερδίσω τίποτα αν το πάρω από άλλη χώρα της ΕΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ακρίβεια, σχεδιάζει μόνη της τους επεξεργαστές της και απλώς τους δίνει σε τρίτους για να τους κατασκευάσουν. Ο επεξεργαστής δεν είναι της Samsung, της Apple είναι. Κατασκευάζεται από τη Samsung αλλά δεν σχεδιάζεται από τη Samsung.

 

 

Δεν ξερω ακριβως γιατι δεν νομιζω να ειναι ετσι...γι ατην ακριβεια αυτο που ξερω ειναι οτι η Apple σχεδιαζει το chipset και βαζει επεξεργαστες της Samsung....θεωρητικα ειναι ιδιοι με αυτους στις συσκευες της Samsung απλα σε αλλα chipsets....βλεπε Α5 και exynos αντιστοιχα,

Αν κανω λαθος διορθωστε με....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα εγω εχω ipod 4 και εχει τελεια οθονη στα pixels

αλλα ως εκει εχει καλα pixels

και επισης το ios δεν κανει για το ipad τοσο δυσκολο να το καταλαβουν.....

δεν ειδαν απο την microsoft που βαζει κανονικο λειτουργικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν ξερω ακριβως γιατι δεν νομιζω να ειναι ετσι...γι ατην ακριβεια αυτο που ξερω ειναι οτι η Apple σχεδιαζει το chipset και βαζει επεξεργαστες της Samsung....θεωρητικα ειναι ιδιοι με αυτους στις συσκευες της Samsung απλα σε αλλα chipsets....βλεπε Α5 και exynos αντιστοιχα,

Αν κανω λαθος διορθωστε με....

Σε διορθώνω γιατί κάνεις λάθος: Οι επεξεργαστές είναι σχεδίασης Apple. Δεν βάζει επεξεργαστές της Samsung.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_A4

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_A5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...