Προς το περιεχόμενο

H Apple παρουσιάζει το iPad 3 με διπλάσια ανάλυση, 23 Μαρτίου στην Ελλάδα


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θες να πεις δηλαδή ότι στην Ελλάδα δεν θα συνδέεται στο Internet παρά μόνο με WiFi;

 

Όχι ρε συ δεν εννοώ αυτό. To λέει καθαρά.

Προφανώς κ θα συνδέεται αφού "παίζει" κ σε 3G band.

Απλώς λέει ότι τα δίκτυα 4G στην Ευρώπη (κ λογικά, όταν κ αν έρθει στην Ελλάδα), παίζουν σε συχνότητες που δεν υποστηρίζει το iPad.

 

Unfortunately, most LTE networks in Europe run on either the 800MHz or 2.6GHz band.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 359
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όχι.

Δυστυχώς έχει δίκιο ο GIORGARAS.

Όχι ότι θα δούμε σύντομα στην Ελλάδα, αλλά λέμε...

 

+ 1

Αυτό έλεγα, είναι άλλη συχνότητα δεν θα συνδέεται καν εκτός αν αλλάξουν κάτι. Το 3G μια χαρά θα παίζει αλλά το βρίσκω λίγο άδικο αυτό, θα προτιμούσα να έπαιζε. Βέβαια δεν ξέρω αν θα δούμε 4G σύντομα, τουλάχιστον για Γαλλία δεν έχω ακούσει κάτι.

 

Στο Γαλλικό Apple site το λένε πάντως:

Connectivité 4G LTE prise en charge sur les réseaux AT&T et Verizon aux États-Unis et sur les réseaux Bell, Rogers et Telus au Canada.

Με μια πρόχειρη αυτόματη μετάφραση: Connectivity 4G LTE support networks AT & T and Verizon in the U.S. and on networks Bell, Rogers and Telus in Canada.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε συ δεν εννοώ αυτό. To λέει καθαρά.

Προφανώς κ θα συνδέεται αφού "παίζει" κ σε 3G band.

Απλώς λέει ότι τα δίκτυα 4G στην Ευρώπη (κ λογικά, όταν κ αν έρθει στην Ελλάδα), παίζουν σε συχνότητες που δεν υποστηρίζει το iPad.

 

 

Όταν θα έχουμε εμείς 4G, θα έχουμε το νέο iPad που ίσως υποστηρίζει. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια ¨)

εγω που δεν εχω κανενα iPad αξιζει να το παρω :/

 

φυσικα και αξιζει, οτι ειναι το νουμερο 1 τα ipad σε πωλησεις δεν ειναι τυχαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω Ανδρεα ...γενικα η ταχυτητα που συνδεεται στο ιντερνετ που αλλαζει σελιδες κλπ ειναι γρηγορη ?

σφαιρα παει εγω εχω το ipad2, το new ipad ειναι ακομα καλυτερο, αν βασταει η τσεπη σου παρτο χωρις να ξαναρωτησεις τιποτα, αλλιως παρε το ipad2 που θα ειναι ποιο οικονομικο, αλλα η γνωμη μου το new.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι.

Δυστυχώς έχει δίκιο ο GIORGARAS.

Όχι ότι θα δούμε σύντομα στην Ελλάδα, αλλά λέμε...

 

Φανταζεσαι τι θα ακουμε αν ισχυει κατι τετοιο; Οτι η συνδεση στο pad ειναι αχρηστη. Αφου θα μπορεις να κανεις κληση μεσω skype απο wifi, και οτι θα μπαινουν μεσω hotspot απο το κινητο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω πολλούς που γκρινιάζουν και στέκονται καθαρά στα τεχνικά χαρακτηριστικά και στα νούμερα. ξεχνάνε ομως κάποιοι οτι το ipad δεν τρέχει τις ενεργοβόρες και απαιτητικές εφαρμογές που τρέχουμε στα pc μας με τα windows κλπ... Τι να τους κάνω τους τετραπυρηνους και τους εξαπυρηνους επεξεργαστές τα 4GB η 8GB RAM , οταν το ipad με το IOS κανει αψογα ολα οσα υποσχετε και τρέχει ολες τις εφαρμογές όπως πχ (ιwork , iphoto , imovie κλπ) άνετα και απροβλημάτιστα?

 

Επισης λιγοι αναφερανε το πολυ σημαντικο θεμα με την μπαταρια. H μπαταρια του νεου ipad ειναι σχεδον διπλασια και γιαυτο μπορουν και δινουν την ιδια αυτονομια με το προιγουμενο ipad στις 9 ωρες. Πραγμα πολυ οικανοποιητικο για εμενα ιδικα με τέτοια οθοναρα που ειναι μέχρι σήμερα η καλύτερη που εχει παρουσιαστεί σε mobile συσκευη.

 

τέλος πιστεύω οτι το νεο ipad ειναι το πιο τίμιο tablet για τα λεφτά που ζητάει. Ας περιμένουμε ομως να το δούμε απο κοντα και να το πιάσουμε στα χέρια μας και στην συνέχεια ο καθένας ανάλογα με τις ανάγκες του και την τσέπη του θα αποφασίσει αν του χρειάζεται η οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας περιμένουμε ομως να το δούμε απο κοντα και να το πιάσουμε στα χέρια μας και στην συνέχεια ο καθένας ανάλογα με τις ανάγκες του και την τσέπη του θα αποφασίσει αν του χρειάζεται η οχι.

 

 

Τι είναι αυτά που λες;;;;;;;;;; Εδώ είμαστε για να βγάζουμε πορίσματα για μηχανήματα που θα κυκλοφορήσουν σε πέντε χρόνια από τώρα κι εσύ λες να το δοκιμάσουμε πρώτα;;;;;;;;;;;; :P :P :P :P :-D

 

 

Νομίζω το καλύψαμε το θέμα, δεν πρέπει να έχει μείνει άλλο trolling και fanboy -σμος ένθεν κακείθεν :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή θέλω να παραγγείλω το IPAD 3, γνωρίζει κάποιος:

 

1.Αν στα e-books γίνονται υπογραμμίσεις όπως στο pdf του pc που υπογραμμίζουμε με κίτρινο χρώμα;

2.Αν μπορώ να βλέπω κανονικά όλα τα κανάλια της tv και τα βιντεάκια στο youtube, όπως και ταινίες στο bs player με ελληνικούς υπότιτλους. Λίγο βλακώδης η ερώτηση μου θα μου πείτε αφού εννοείται τα ipad οτι γι' αυτο υπάρχουν, αλλά ένας φίλος είχε πρόβληματα με ένα tablet pc, ωστόσο δεν ήταν ipad.

3.Αν συνδέεται με τηλεόραση και pc.

4.Αν έχει υποδοχή για USB. Κάπου διάβασα οτι δεν έχει. Ισχύει;

5.Αν μπορώ να περάσω και να δουλέψω στο ipad το Microsoft Office Word

6.Αν έχει υποδοχή για sd card

Αυτά....για την ώρα smilie.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη, αλλά ή τα Ελληνικά μου δεν είναι καλά ή δεν καταλαβαίνεις τι γράφω. Δεν είμαι εγώ αυτός που έδωσα link με το κόστος κατασκευής ενός iPad ούτε είπα ότι η οθόνη κοστίζει 60$ (αλλού διάβασα και για 20$...).

 

Βέβαια, η οθόνη κοστίζει γύρω στο 100ρικο και η αντίστοιχη AMOLED κάνα 150άρι, αλλά που να ξέρουνε τα γατάκια στην Apple, 100€ έπρεπε να το δίνουν.

 

Αντίθετα, ζήτησα link και για άλλα tablet για να δω οι εταιρείες που φτιάχνουν το δικό τους hardware (και άρα έχουν μικρότερο κόστος) πόσο profit margin έχουν.

 

δεν σχολίασα το τελευταίο σου post. :)

 

 

Επίσης, με τα λεγόμενά μου, δικαιολόγησα εμμέσως την Samsung καθώς τα AMOLED panel που χρησιμοποιεί, είναι αρκετά ακριβότερα από τα IPS του iPad. Πες μου που αναφέρθηκε αισχροκέρδεια για άλλες εταιρείες και θα σου πω ότι έχεις δίκιο.

 

Μόνο η Apple όμως, τα άλλα tablet που είναι ακριβότερα, δικαίως είναι.

 

Επίσης, όλοι κάνουν λες και η διπλάσια τιμή λιανικής ενος προϊόντος σε σχέση με το κόστος παραγωγής είναι κάτι που εφηύρε η Apple. Νομίζω ότι αυτό γίνεται εδώ και δεκαετίες, μην πω αιώνες, πολύ πριν δημιουργηθούν η Apple και η Samsung. Δεν είναι έτσι; Ή μήπως το Diesel jean που φοράς (γενικά μιλάω) κοστίζει 200€ επειδή οι ραφές του είναι από κλωστή φτιαγμένη από τρίχα Λάμα;

 

Δυστυχώς έχεις δίκιο σ αυτό που λες.Όμως όπως βλέπεις αρκετός ως παρα πολύς κόσμος επιλέγει να μην αγοράζει diesel jeans κλπ.Μόνο που η diesel δεν τα παρουσιάζει σαν κάτι το επαναστατικό και πλέον ο κόσμος δεν πιστεύει με τα diesel jeans αναβαθμίζεται σαν ον.

 

Και για να συνεχίσουμε την "συζήτηση" που έχει ενδιαφέρον, γιατί όταν η Intel ζήτησε από τους υπόλοιπους κατασκευαστές να φτιάξουν ultrabooks με τιμή κάτω από 1000$, καμία εταιρεία δεν τα κατάφερε παρά μόνο μετά από παταγώδη αποτυχία πωλήσεων; Όσο για το Mac Pro, σε ένα άλλο thread λίγο πιο κάτω στην κεντρική σελίδα, υπάρχει μια ενδιαφέρουσα συζήτηση για το πόσο κοστίζει ένα πραγματικά δυνατό desktop. Δες την αν θέλεις.

Θα σε παρακαλούσα αν μπορείς να με λινκ-άρεις σ αυτό το thread

 

Διαβάζω πολλούς που γκρινιάζουν και στέκονται καθαρά στα τεχνικά χαρακτηριστικά και στα νούμερα. ξεχνάνε ομως κάποιοι οτι το ipad δεν τρέχει τις ενεργοβόρες και απαιτητικές εφαρμογές που τρέχουμε στα pc μας με τα windows κλπ...

 

Αν θες να συγκρίνεις το iOs θα το συγκρίνεις με το Win 7 Phone όχι με τα Windows των υπολογιστών.

Επίσης,για το θέμα desktop,οι 6πύρηνοι-8πύρηνοι κλπ χρειάζονται στους επαγγελματίες.Όσο καλό και να ναι ένα λειτουργικό,ένας υπολογιστής ivy bridge με windows θα ναι πιο γρήγορος από έναν sandy bridge mac.(σε ωμές επιδόσεις).Και αυτή η σύγκριση θα γίνει επειδή η Apple πάντα αργεί στο να ενσωματώσει νέα προιόντα στους υπολογιστές της.

 

@Eidur gudjohnsen21 Κρίνε τις οικονομικές σου δυνατότητα,δες ποιές είναι οι ανάγκες σου και ξεκίνα να αποκλείεις προιόντα απο κάτω προς τα πάνω(στον άξονα τιμής).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...