Προς το περιεχόμενο

Apple iPad (3rd & 4th Generation)


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα παιδιά,

κάτοχος εδώ και ένα μήνα ipad4 32g WiFi.

Εντελώς ασχετίδης με apple, πρώτη αγορά ever.

Για να μη σας τρελάνω στις γενικές ερωτήσεις, ηθελα να ρωτήσω που μπορώ να βρώ ένα οδηγό χρήσης του, δεν ενοώ για τα βασικά απλά για τα μυστικά του. πχ δεν γνωριζα οτι στο Ios όταν κλεινεις μια εφαρμογή δεν κλείναι αλλά κάνει pause.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 536
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχω δύο-τρεις ερωτήσεις για το new ipad

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Λοιπόν

Μπορώ να μεταφέρω ταινίες από υπολογιστή στο ipad copy and paste η μόνο μέσω itunes;

Τις τρέχει η θα τρώω cinavia;

Επίσης μπορεί να τρέξει online streaming ταινία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δύο-τρεις ερωτήσεις για το new ipad<br>

Ευχαριστώ εκ των προτέρων<br><br>

Λοιπόν<br>

Μπορώ να μεταφέρω ταινίες από υπολογιστή στο ipad copy and paste η μόνο μέσω itunes;<br>

Τις τρέχει η θα τρώω cinavia;<br>

Επίσης μπορεί να τρέξει online streaming ταινία;

Copy paste όχι.

 

Μια χαρά παιζουν οι ταινίες. Εγω χρησιμοποιώ την εφαρμογή AVPlayer Hd

 

Streaming ναι μπορεί.

 

Σταλμένο από το iΤσίου, το ταχυδρομικό περιστέρι της apple

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου

Και μπορώ στριμαρωντας με τον ειδικό ανταπτορα εξόδου hdmi να την τρέχω σε HD tv όπως σε pc;

ξέρω ότι υπάρχει hdmi αντάπτορας αλλά δεν είμαι σίγουρη για το αν στρημάρεται ή απλά το συνδέεις με την τηλεόραση. 

 

Δε μου χρειάστηκε γιατί έχω Apple TV και στρημάρω μέσω air play το ipad. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>ρε παιδες </p>

<p>με τι καθαριζεται το ipad...?</p>

<p>XD</p>

 

Πανάκι γυαλιών ή μια χαρτοπετσέτα με ελάχιστο νεράκι

 

Σταλμένο από το iΤσίου, το ταχυδρομικό περιστέρι της apple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Επίσης κάτι όπως το SwipeAway με το οποίο κάνεις ένα swipe και κλείνουν όλες οι εφαρμογές από το multitasking αντι να πρέπει να τις κλείσεις μια μια μου είναι προσωπικά απαραίτητο.

Οι εφαρμογές κλείνουν αυτόματα έτσι και αλλιώς. Και στην ουσία το double tap στο home σου δείχνει τις τελευταίες που άνοιξες και όχι απαραίτητα όσες τρέχουν εκείνη τη στιγμή. Δεν χρειάστηκε ποτέ τόσα χρόνια χρήστης ios συσκευών να κλείσω κάποια εφαρμογή για να κερδίσω σε επιδόσεις κλπ.

 

:)

Προσωπικά δε μου αρέσει να είναι στο multitasking bar. Σταλμένο από το iΤσίου, το ταχυδρομικό περιστέρι της apple
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα πρόσφατα ένα ipad retina 4g μεταχειρισμένο. O φορτιστής που μου είχε μέσα δεν μου φαίνεται και πολύ σόι. Το έβαλα όλο το βράδυ να φορτίσει από 20% περίπου και έφτασε 55%... Εντάξει μπορεί να μην ήταν όλο το βράδυ, δεν μετρούσα και ώρες αλλά περίμενα να είναι 100% και το 55% μου φάνηκε πολύ λίγο. Δεν γίνεται αυτή η δουλειά. Ή μου έβαλε κανέναν παλιό ή κανέναν χαλασμένο. Μπορεί καποιος να μου στείλει σε λίνκ τον κανονικό φορτιστή του Ipad 3; Γιατί ψάχνω πόση ώρα και δεν έχω βγάλει άκρη ποιός είναι ο γνήσιος; Ή εν πάση περιπτώση κάποιος που δουλεύει καλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα πρόσφατα ένα ipad retina 4g μεταχειρισμένο. O φορτιστής που μου είχε μέσα δεν μου φαίνεται και πολύ σόι. Το έβαλα όλο το βράδυ να φορτίσει από 20% περίπου και έφτασε 55%... Εντάξει μπορεί να μην ήταν όλο το βράδυ, δεν μετρούσα και ώρες αλλά περίμενα να είναι 100% και το 55% μου φάνηκε πολύ λίγο. Δεν γίνεται αυτή η δουλειά. Ή μου έβαλε κανέναν παλιό ή κανέναν χαλασμένο. Μπορεί καποιος να μου στείλει σε λίνκ τον κανονικό φορτιστή του Ipad 3; Γιατί ψάχνω πόση ώρα και δεν έχω βγάλει άκρη ποιός είναι ο γνήσιος; Ή εν πάση περιπτώση κάποιος που δουλεύει καλά;

'Εφτασε στα 100? Χτες το βράδυ το έβαλα να φορτίσει κατά τις 7.30 το δικό μου (ipad 3) και ήταν στο 16 και στις 1 το βράδυ που πήγα για ύπνο ήταν στο 96. Γενικά θέλει χρόνο, αλλά αυτό που θέλω να σε ρωτήσω, ο φορτιστής είναι ο μεγάλος? (10αρης) ή σού βαλε κανα φορτιστή iphone (5W)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα πρόσφατα ένα ipad retina 4g μεταχειρισμένο. O φορτιστής που μου είχε μέσα δεν μου φαίνεται και πολύ σόι. Το έβαλα όλο το βράδυ να φορτίσει από 20% περίπου και έφτασε 55%... Εντάξει μπορεί να μην ήταν όλο το βράδυ, δεν μετρούσα και ώρες αλλά περίμενα να είναι 100% και το 55% μου φάνηκε πολύ λίγο. Δεν γίνεται αυτή η δουλειά. Ή μου έβαλε κανέναν παλιό ή κανέναν χαλασμένο. Μπορεί καποιος να μου στείλει σε λίνκ τον κανονικό φορτιστή του Ipad 3; Γιατί ψάχνω πόση ώρα και δεν έχω βγάλει άκρη ποιός είναι ο γνήσιος; Ή εν πάση περιπτώση κάποιος που δουλεύει καλά;

του ipad 3 ή του 4 θέλεις; σου στέλνω του ipad "4" τον φορτιστή που εχει το δικό μου.

post-51052-0-07971200-1364304862_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Εφτασε στα 100? Χτες το βράδυ το έβαλα να φορτίσει κατά τις 7.30 το δικό μου (ipad 3) και ήταν στο 16 και στις 1 το βράδυ που πήγα για ύπνο ήταν στο 96. Γενικά θέλει χρόνο, αλλά αυτό που θέλω να σε ρωτήσω, ο φορτιστής είναι ο μεγάλος? (10αρης) ή σού βαλε κανα φορτιστή iphone (5W)?

10W. Ε μακάρι να έκανε τόση ώρα. :D

 

του ipad 3 ή του 4 θέλεις; σου στέλνω του ipad "4" τον φορτιστή που εχει το δικό μου.

Αν εστελνες και ένα λίνκ από το οποίο μπορώ να τον αγοράσω θα ήσουν τέλειος! Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω ποιός είναι ο γνήσιος στο ίντερντ τόσους που έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10W. Ε μακάρι να έκανε τόση ώρα. :D

Αν εστελνες και ένα λίνκ από το οποίο μπορώ να τον αγοράσω θα ήσουν τέλειος! Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω ποιός είναι ο γνήσιος στο ίντερντ τόσους που έχει.

http://store.istorm.gr/b2c_istorm/b2c/pd.do?pg=E21DC26352736CF18AA41CC1DE74FFB5&pa=193BD9FFC46B2D4C8B96DF9E5E96E402

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδες, περασα απο το public και ειδα αυτον το adaptora στην κατηγορια του ipad

 

 

Thunderbolt to Gigabit Ethernet Adaptor

http://store.apple.com/uk/product/MD463ZM/A/thunderbolt-to-gigabit-ethernet-adaptor#overview-4

 

Να φανταστω οτι εγινε καποιο λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...