Προς το περιεχόμενο

Apple iPad (3rd & 4th Generation)


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 536
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γνωρίζει κανείς κάποιο site που να έχει wallpapers για το νέο iPad;

 

Sent from my New iPad using Insomnia

 

αμέτρητα στο app store

 

Το ipad1 και το ipad2 μια χαρά φορτίζουν από τον η/υ, απλώς απαιτούν πολλαπλάσιο χρόνο από τον χρόνο φόρτισης που απαιτείται με τον μαμά φορτιστή.

Κατά τη διάρκεια φόρισης από usb, εάν είναι αναμμένη η οθόνη, το ρεύμα της θύρας usb δεν αρκεί για φόρτιση αλλά μόνο για "συντήρηση" (γί αυτό το λόγο βλεπουμε το αντίστοιχο μήνυμα). Μόλις, όμως, σβήσει η οθόνη, συνεχίζεται η βραδεία φόρτιση.

Όλα τα παραπάνω αποδεικνύονται πολύ εύκολα, με λίγη παρατηρητικότητα....

 

Aν έχεται asus mobo και υποστηρίζει το παρακάτω έιναι μια καλή λύση

 

http://event.asus.com/mb/2010/ai_charger/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιχνίδια που βρίσκονται στο game centre?

 

Το πήρα σήμερα (3d gen) και τα σπάει η οθόνη παιδιά!εχω μείνει μλκς

 

Sent from my iPad using Insomnia

Ωραιος. Με γεια!

:)

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ παιδια!

Πραγματικα ευχαριστιεμαι να βλεπω την εικονα...

τι είναι το game centre?

Και εχεται να μου πρωτεϊνεται κάποιο free παιχνίδι να απόλαυσω γραφικά;

 

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα απο γραφικα μην περιμενεις κατι. Quad Core Graphics, κλπ, ειναι για να εχουμε να λεμε.

Αλλα πραγματα ειναι αυτα που θα σε κερδισουν, τα οποια δεν περιγραφονται και καποια πραγματα θα σε ξενερωσουν, εκ των οποιων μερικα περιγραφονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοιτα απο γραφικα μην περιμενεις κατι. Quad Core Graphics, κλπ, ειναι για να εχουμε να λεμε.

Αλλα πραγματα ειναι αυτα που θα σε κερδισουν, τα οποια δεν περιγραφονται και καποια πραγματα θα σε ξενερωσουν, εκ των οποιων μερικα περιγραφονται.

 

Εντάξει δεν περιμένω και γραφικά υπολογιστή...Άλλα αυτο που βλέπω μ'αρεσει και με ικανοποιεί..

Δηλαδή το mass effect είναι άψογο!!!!Γραφικαρες έχει..

Επίσης πήρα την smart cover και δεν μπορώ να καταλάβω εάν ενοχλουν οι ακρες της όπως λένε πολλοί ή όχι..

Προσωπικά δεν καταλαβαίνω κάτι..Το μονό αρνητικό είναι οι περιορισμένες στάσεις που έχει..

Άλλα είδα αυτό που μοιάζει super... http://www.kickstarter.com/projects/257195260/smarter-stand-for-ipad

 

 

 

Αξίζει να του βάλω screen protector ή όχι;

Έχετε να προτείνεται κάποιο;

Επεξ/σία από Tablet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αξίζει να του βάλω screen protector ή όχι;

Έχετε να προτείνεται κάποιο;

 

http://public.gr/prod/mobile-mp3-gps/fixed-telephony/tablets/aksesoyar-ipad/power-support-crystal-prostateytiko-othonis-ipad-2/prod1490392pp/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτόμουν την αγορά ενός ταμπλετ σε μικρότερες τιμές αλλά δεν βρήκα κάποια λύση που να με ικανοποιεί πλήρως οπότε έχω αρχίσει να σκέφτομαι πολύ σοβαρά το ipad και την υπέρβαση στο μπάτζετ. Η χρήση κυρίως είναι για σειρές/ταινίες και εν καιρό αρχεία pdf,word,power point και το κλασσικό σερφάρισμα. Αρχικά δεν έχω καμία επαφή με προιόντα της apple(οπότε κάποιο λινκ με "οδηγούς για αρχάριους" θα ηταν ευπρόσδεκτο) άρα έχω κάποιες θεμελιώδεις απορίες και για το ipad.

Αρχικά αν θα μπορώ μέσω κάποιου αντάπτορα να το συνδέω απευθείας με εξωτερικό σκληρό για φόρτωση αρχείων(οι σειρές/ταινίες που λεγαμε) μιας και από ότι είδα δεν έχει θύρες usb..?

Επίσης είναι δυνατή η αναπαραγωγή των βασικών (τουλάχιστον) τύπων αρχείων βίντεο?

Τέλος(προς το παρον) από τι κατάστημα να προτιμήσω την αγορά? τα κλασσικά πλαίσια,μουλτιραμα κτλ είναι αξιόπιστα ή προτιμώ τίποτα άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακα τα ψεματα. Οτι περιγραφεις, μπορεις να το κανεις ανετα και με καποιο αλλο Tablet με Android.

Απο εκει και περα το iPad σου προσφερει φοβερη οθονη, ωραιο Design και την εμπειρια χρησης του iOS.

 

Τα παντα γινονται με συγχρονισμο μεσω του iTunes. Ξεχνας Copy Paste, usb στικακια, δισκους, κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει "σωστή λειτουργιά για την μπαταρια¨; να το έχω στο ρεύμα μόνιμα και μια φορά το μήνα αποφόρτιση σαν το laptop..;;

 

Nα το φορτίζεις όταν η μπαταρία πέφτει κάτω απο 10% και μια φορά τον μήνα να το αποφορτιζεις τελειως. ΌΧΙ μόνιμα στην μπριζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Nα το φορτίζεις όταν η μπαταρία πέφτει κάτω απο 10% και μια φορά τον μήνα να το αποφορτιζεις τελειως. ΌΧΙ μόνιμα στην μπριζα.

 

Όμως είδα ότι έχει τον ίδιο τυπο μπαταρίας με το mac και οσοι εχουμε mac ξερουμε οτι η καλυτερη χρηση ειναι οσο ειναι δυνατον μπριζα και μια φορα το μηνα πληρη αποφορτιση.Οπότε αναρωτιέμαι γιατί να μην το εχω στην μπριζα όταν είναι δυνατό τι είναι αυτό που αλλάζει;

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα χαλαρωσε. Καταρχην μην το δουλευεις οταν το εχεις στη πριζα. Ζοριζεις τον φορτιστη.

 

Ριξε μια ματια παρακατω:

http://thehowto.wikidot.com/prolong-battery-lifespan-for-ipad

 

Αυτο που θα σου ελεγα εγω ειναι να το χρησιμοποιεις χωρις να σκεφτεσαι τη μπαταρια. Ετσι και αλλιως καποιες φορες θα ξεχνας να το φορτισεις και η μπαταρια θα πεφτει. Οποτε θα κανεις εναν κυκλο πληρη φορτισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...